Roman2

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Roman2

Příspěvek od aretax »

Ako som písal, vyskúšal som si to nastavenie, ale úplne mi to rozhodilo kanály. Tak som to vrátil naspäť. Antiskating má rušiť dostredivú a odstredivú silu. V prípade navrhovaného nastavenia sa násobí odstredivá sila. Skúšobné platne je bez drážok a vlastne tam sa prejaví pôsobenie týchto síl. Ideálne by to bolo, keby prenoska po celej šírke platne bola na jednom mieste. Zatiaľ však takýto antiskating nikto nevymyslel. Preto sa nastavuje (napr. podľa Oracle aj Pro Ject) cca v jednej tretine platne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Roman2

Příspěvek od boxer »

Ideálne by to bolo, keby prenoska po celej šírke platne bola na jednom mieste. Zatiaľ však takýto antiskating nikto nevymyslel.

Bohužel. :thumbup:
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Už jsem se dlouho neozval, tak zase něco napíšu. Jelikož jsem ušetřil zase nějakou tu kačku, tak jsem přemýšlel do čeho ji investovat. Volba padla na pomyslné dokončení analogové větve, a tou bylo zakoupení pračky vinylů. Zakoupil jsem kolotoč značky Okki Nokki, kterou nebylo v našich končinách, až tak lehké sehnat. Nakonec se mi to podařilo. Je sice v bílé barvě, ale i v tato barevná varianta je vydařená. Dále jsem se rozhodl, pro aspoň částečnou úpravu akustiky místnosti a proto jsem kontaktoval Zalána Schustera a objednal u něho 3 ks GIK Monster Bass, které mi ochotně přivezl a nainstaloval na zadní stěnu, která byla do té doby holá. Zlepšení bylo slyšitelné i pro mou manželku a to už je co říct. Dalším krokem, který bude následovat je akustická úprava stropu a rohů zadní stěny.
To je zatím vše, měj te se přátelé. :D :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

Romane,
tomu fandím :thumbup: :thumbup: :thumbup:.
Akustika dělá hodně, děláš dobře. Zalán umí i poradit, jak už asi sám víš. Hodila by se nějaká fotka, jak to po úpravě i vypadá.
Drž se :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roman2

Příspěvek od Dieter Burmester »

Souhlasim, jeste by bodla fotka manzelky, jak kouka na GIK panely :cool:
Dieter Burmester
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Ahoj chlapi. Provedl jsem upgrade mé sestavy. Vincent SV - 234, který jsem vlastnil má nového majitele a já jsem spokojeným vlastníkem předzesilovače MingDa MC - 7R a koncového zesilovače Bel Canto e One S300. Hraje to náramně a jsem moc spokojený. Právě se mi na Avidu točí lp Free - Fire and Water a k tomu Rulanda Šedá. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

Roman2 píše:Ahoj chlapi. Provedl jsem upgrade mé sestavy. Vincent SV - 234, který jsem vlastnil má nového majitele a já jsem spokojeným vlastníkem lampového předzesilovače MingDa MC - 7R a koncového zesilovače Bel Canto e One S300. Hraje to náramně a jsem moc spokojený. Právě se mi na Avidu točí lp Free - Fire and Water a k tomu Rulanda Šedá. :thumbup:
To musela být pěkná sobotní pohoda :thumbup:.
Gratulace k vylepšení sestavy, jen malá otázečka, co je to za předek? Asi lampa.
Mark Levinson
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Ahoj Viktore,
ano je to lampa. Zvuk kombinace předek lampa a konec Bel Canto mi sedí víc než Vincent. Žilo se mi s ním fajn, ale chtěl jsem se posunout zase dál a hlavně mě lákalo vyzkoušet si elektronky. Časem ti pošlu nějaké fotky a poprosím tě o vložení do mého vlákna.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

Romane,
díky, jasně pošli to na mně a já to sem vložím jak budeš chtít.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

IMG_1558[1].JPG
IMG_1559[1].JPG
IMG_1560[1].JPG
IMG_1561[1].JPG
IMG_1563[1].JPG
IMG_1567[1].JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Roman2

Příspěvek od adrian »

Pekne...gratulujem k upgradu !!! Ako by si prosim ta popisal zvuk spomynaneho predku popripade aj s koncom ?
Prajem vela dobrej muziky.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Roman2

Příspěvek od pajuna »

Vypada to moc hezky :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

adrian,
popsal bych to asi takto. Vincent SV 234, který jsem měl, byl dobrý zesilovač s velkou výkonovou rezervou, stabilní s neutrálním projevem, ale na některých nahrávkách mi vadila jeho ostrost. Po zakoupení předzesilovače MingDa MC7R a jeho zapojení do výkonové části Vincenta ubylo ostrosti a byl slyšitelný nárůst prostorovosti, ale pořád to nebylo ono. Až když jsem koupil koncový zesilovač Bel Canto e One S300 a v předzesu vyměnil Čínské lampy za NOS Brimar 12AX7, 12AU7 a usměrňovačku Světlana, tak jsem byl spokojený. Oproti oběma výše zmíněným kombinacím se markantně zvýšila prostorovost, výšky jsou jemné, střední pásmo více prezentní a bas jde do hloubky, ale není tak objemný jako u Vincenta, což může být považováno také za výhodu. Jinak se mi ještě nabízí možnost hrát přes DAC PS Audio Digital Link III propojeno symetrickými kabely HGA Silver Lace přímo do koncáku Bel Canto. Hraje to hutněji s objemnějším basem, ale zase se vytratí ta prostorovost, kterou umí lampy. Ještě dodám, že CD přehrávač Vincent CD - S3 má provedený upgrade od Tomáše Hogena, které spočívá ve vylepšení napájecí části zdroje a výměny operačních zesilovačů. Já jsem v něm pak vyměnil Čínské lampy za Tesla ECC802S, E83CC a E88CC. Zapojení je pak takto: CD - předzesilovač, Audioquest Columbia. Předzesilovač - koncový zesilovač, Kimber Kable Hero. Koncový zesilovač - reprobedny, Audioquest Type 8. Tak nějak to slyším tedy já. :D
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Dík pajuna!
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Roman2

Příspěvek od adrian »

Dakujem za obsiahlu odpoved
... :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Dnes jsem vyměnil obyčejný síťový kabel na lampovém předzesilovači za VDH Mainsserver. Přínos je jednoznačný. Víc se rozepisovat raději nebudu, ať nepopudím případné nevěřící Tomáše. :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Roman2

Příspěvek od Vlado222 »

S VDH nepopudíš. Na ten veria aj neveriaci Tomáši. :razz:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Roman2

Příspěvek od adrian »

Roman2 píše:Dnes jsem vyměnil obyčejný síťový kabel na lampovém předzesilovači za VDH Mainsserver. Přínos je jednoznačný. Víc se rozepisovat raději nebudu, ať nepopudím případné nevěřící Tomáše. :lol:
Kludne sa rozpis,nech uveria aj neveriaci...tiez potrebujem vymenit sietovky...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Roman2

Příspěvek od Vlado222 »

O VDH píšu aj tu -> http://www.audiodrom.cz/recenze/sitove- ... ml?start=2

..."Když byl připojen k zesilovačům, předváděl The Mainsserver jemný, detailní a přesto průrazný zvuk, což výborně sedlo k Surrender. Sytá tonalita Elvisova hlasu plynula z reproduktorů s takovou lehkostí, že všechny předchozí kabely mohly jen přihlížet. Bylo osvěžující slyšet tolik za tak nízkou cenu, a to i ve spojení s našimi vybíravými zesilovači. Po emocionální stránce byl Van Den Hul schopen načrtnout křehkou intimitu vokálů Rebeccy Pidgeon nebo Jacinthy takovým způsobem, že jsme málem zapomněli, že musíme hodnotit, nikoli poslouchat. Celkově je zvuk The Mainsserver spíše sladší, temnější a konejšivější, ale nenechte se zmást: tyto atributy jdou ruku v ruce s analogovou kvalitou, přesným prostorovým zobrazením, velmi dobrou ambiencí (i když není zřejmá na první poslech) a schopností si pohrávat s texturami hlasů a hudebních nástrojů. VDH je dobrý zejména na středech, a tak i když byli interpreti posunuti v kontextu prostorové scény více dozadu, jejich hlasy se vždy vznášely v tichu poslechové místnosti s velkou přítomností. Náskok, který si The Mainsserver vytvořil před ostatními kabely v testu skupiny A, se ještě zvětšil v okamžiku, kdy jsme poslouchali mužské a ženské sbory v opusu Carla Orffa, které si své party vyměňovaly přes širokou a hlubokou prostorovou scénu (sahající daleko za levý či pravý reproduktor), a poprvé v našem testu silových kabelů bylo možno rozlišit jednotlivé členy chóru.
Na CD přehrávačích nebyl The Mainsserver také špatný"...

Neveriaci Tomáši s ním nemajú problém lebo nie je drahý.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Roman2

Příspěvek od adrian »

Vlado222 píše:O VDH píšu aj...
:thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

Na přání Romana vkládám nějaké jeho nové fotky, komentář napíše autor sám.
Romane :thumbup:
IMG_1754[1].JPG
IMG_1755[1].JPG
IMG_1757[1].JPG
IMG_1758[1].JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Zdravím všechny. Tak se téměr po roce hlásím s dalším upgrade. Tentokrát jsem se zaměřil na akustiku místnosti. Volba padla na značku GIK Acoustic. Za reproduktory jsem dal 2 x GIK Monster Bass Trap. Na zeď za poslechové místo pak 3 x Monster Bass Trap a na strop 3 x Monster Bass Trap, přičemž na dvou z nich jsou nalepeny GIK Versifusory.
Pro mne asi nejdůležitější upgrade se slyšitelným přínosem. Ještě bych chtěl poděkovat Luboši Kubiasovi a Zalánu Schusterovi za odbornou konzultaci :thumbup: , která se týkala rozmístnění akustických prvku v poslechové místnosti a v neposlední řadě mé ženě, která mi to vše i přes oči v sloup :crazy: schválila. Viktore, tobě dík za vložení fotografií. :smile:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

Romane,
za mne určitě palec nahoru :thumbup:.
Prosím Tě jak jsi upevnil Versifusory na ty Monster Bass Trapy na stropě?
Mark Levinson
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Viktore,
dík za :thumbup:. Versifusory jsou na Monster Bass přilepeny lepidlem na polystyren. Chci dát ještě 4 kusy Versifusorů na zadní stěnu přímo na 3 kusy Monster Bass, ale nechci je lepit napevno, pro případ, že bych se v budoucnu rozhodnul pro jiný typ difuze. Takže kdyby měl někdo nějaký nápad jak je tam upevnit, aby nebyly napevno a daly se sundat, tak sem s ním. :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Roman2

Příspěvek od aretax »

Obojstrannou lepiacou páskou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roman2

Příspěvek od Dieter Burmester »

Suchy zip od 3M
Dieter Burmester
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

aretax, Dieter Burmester,
děkuju za rady. Vyzkouším ty suché zipy od 3M. :thumbup: .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman2

Příspěvek od Mark Levinson »

Na přání Romana vkládám foto, popis dodá autor sám.
IMG_1997.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Pořídil jsem si další díl do analogové skládačky. MC step - up transformer. Trafa, včetně odporů dodala firma MG servis. Hliníková krabička je made in China, RCA konektory jsou rhodiované a štítek z mosazi vyrobila rytecká firma z místa bydliště, dle mého návrhu. Pájení provedla moje drahá polovička, za pomocí pájky z vysokým obsahem stříbra.

Co se týká zvuku, tak se můžu podepsat pod to co psal Fox o trafech MG. Nižší úroveň šumu, ale hlavně výtečná dynamika! :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roman2

Příspěvek od Dieter Burmester »

A resil jsi nejak "co nejlepsi souzneni s prenoskou" pomoci odporove zateze? (predpokladam, ze v MM phonu jsi upravy nedelal)
Dieter Burmester
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Dieter Burmester,
zatěžovací odpor jsem samozřejmě řešil. Panu Beranovi jsem zaslal parametry přenosky a ten mi spolu s trafy dodal i odpory. Ty jsou napájeny na výstupu MC step - up trafa.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roman2

Příspěvek od Dieter Burmester »

:clap: :thumbup:
Dieter Burmester
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Nastal čas na tuning mého raménka Rega RB 301. Objednal jsem protizávaží od firmy Groovetracer, VTA adjuster od firmy Michell Engineering a stříbrné kablíky k prodrátování ramene od ZYX a ještě ultarlehké plastové šroubky k uchycení přenosky.

Až to všechno dorazí a dám to dohromady, tak poreferuju, zda to má přínos.

Pro inspiraci, pokud to někoho zajímá, přikládám odkazy na výše uvedené výrobky.
http://groovetracer.com/counterweight_groovetracer.htm

http://www.michell-engineering.co.uk/to ... -adjuster/

http://www.zyx-audio.com/products_acces ... rwire.html

http://www.fonolab.cz/obchod.html?product=14

....a, abych nezapomněl, taky něco k vylepšení akustiky! :thumbup:

https://addictivesound.pl/produkt/pulap ... sr-30cm-2/
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Roman2

Příspěvek od efičák »

Navštěvuji Tvé vlákno na pozvání z gramo řemínků.

Je mi sympatické jak stále zlepšuješ své audio.
Jestli dovolíš, nabídnu ti podobné ale nákladnější vylepšení.
Rega 301 je v pohodě, ale jestli "slyšíš" tak jak to vypadá, asi bys ocenil lepší ložiska ramínka Rega, kterou dělá http://www.audiomods.co.uk/ .
Tuhle proměnu si dopřál Mikipetr a je to podstatné vylepšení, povyšující i levné MM přenosky do kvality uchu velmi příjemné.

Moc se mi líbila odvaha koupit to zakázkové trafo na přenosku.

Za změnu tranzistorů a operáků za triodový předzes, jsem s Tebou zajedno !
V těchto dnech jsem přešel na předzesilovač tekoucí přes jfet. Podobá se triodě a poslech mě neunavuje, naopak baví.

Nakonec akustika pokoje, gratuluji k úpravám. Jsou super.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Roman2

Re: Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Eficak,
o Audiomods dobře vím a přijde na řadu později. Jinak dík za slova chvály.

....a ty trafa od pana Berana jsou výborná!
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Roman2

Příspěvek od lubin »

Tak přeci jenom, po několika letech, mě svým způsobem přivedla i náhoda k Romanovi do menší, ale akusticky velmi dobře zvládnuté poslechové místnosti v jeho krásném rodinném domku. S jeho svolením sem vložím pár ulovených fotografií jeho sestavy, kterou už jsem fotil v podstatě za umělého osvětlení, neboť jsme dost zakecali nad společným koníčkem :-)
Než je vložím, nemůžu uznale vynechat pochvalu, zejména za analogovou větev, kterou má Roman s velkou péčí dotáhlou, dle mého názoru nadoraz.
Dynamika i živost, kterou poskytuje AVID, vynikající přenoska a zbytek sestavy při dobrých LP je parádní a tak smekám.
Ze zvuku sestavy jde cítit pečlivost sladění komponentů, které se pak odvděčí barevným, rychlým a na danou místnost prostorovým podáním hudby.
Co bych ještě neměl zapomenout pochválit, je lampový předzesilovač, který svou práci dělá mimořádně dobře dle mých slechů...třeba se Roman o něm víc rozepíše. Děkuji za návštěvu (y) a těším se na oplátku...
_LUS5724.jpg
_LUS5699.jpg
_LUS5700.jpg
_LUS5702.jpg
_LUS5708.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Roman2

Příspěvek od lubin »

_LUS5712.jpg
_LUS5718.jpg
_LUS5722.jpg
_LUS5729 (2).jpg
_LUS5731.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Roman2

Příspěvek od lubin »

_LUS5701.jpg
_LUS5739.jpg
_LUS5719.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
terahera

Re: Roman2

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :silent: :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Roman2

Příspěvek od aretax »

Naozaj pekné, verím, že Ti to aj tak hrá. Malá rada: daj si všetko od gramofónu preč, prípadne ho postav na sólo dosku, najlepšie hrubú MDF. Určite to zvuku prospeje. Podľa obrázkov vidím, že miesto by si mal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět