timcs

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

To by mě mělo zajímat. Kdes ty kousky (6H30P) pořídil :?:
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

-NIN- píše:To by mě mělo zajímat. Kdes ty kousky (6H30P) pořídil :?:
Ja som to kupoval cez inzerát v MR, http://apro.hifipiac.hu/index.php/categ ... oncso,9008
Mal jeden spárovaný pár a sprárovaný quad, t.j 2+4ks. Ak nepredal možno ich ešte má. V inzerátoch u nás a v okolí sa len zriedka objavujú. Samozrejme za veľkou vodou ich dostať, ale tá cena :-(
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

Díky za info.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

timcs píše:
Ešte jedna maličkosť, ktorá markantne zlepší zvuk cd prehrávačov je Millennium Carbon Fiber CD Mat http://www.zs-acoustics.com/carbon-fiber-cd-mat.html
Po obdržaní som to už nevracal naspäť. Treba to vyskúšať a uvidíte. Dokonca došlo k zlepšeniu aj pri Electrocompaniet EMC 1 UP.
Mohl bys ten posun prosím trochu více popsat co to udělalo přímo na Ayonu? Z jiných zdrojů jsem vyčetl, že toto funguje převážně u mašinek se zasouvací mechanikou (kromě štěrbinových - tam to nelze použít). U horních mechanik s lepší stabilizací disku (a tu Ayon má) ta změna byla minimální. Taky bych rád věděl jaká je tloušťka - jestli ti nevyčnívá poklička, popř. foto pls. Díky.

Obrázek
Ayon+MF+Tannoy
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: timcs

Příspěvek od jimmi »

Ja odporučam tuto foliu. Mám ju doma a pomože zjemniť a prečistiť zvuk. Zlepšia sa sykavky , su kludnejšie presnejšie a aj výšky a basy.

http://www.analogueseduction.net/system ... d-mat.html :thumbup:
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

To jimmi - Vidím dobře, že to stojí přes 5 táců? :eek:
Ayon+MF+Tannoy
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: timcs

Příspěvek od jimmi »

Ano dobre vidíš. :shock: Ked som ju kupoval bola ešte drahšia 250€ + poštovné. :cool:
Dolar a Libra ale klesla oproti € tak teraz je výhodnejšia kupa. :-j
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

-NIN- píše:
timcs píše:
Ešte jedna maličkosť, ktorá markantne zlepší zvuk cd prehrávačov je Millennium Carbon Fiber CD Mat http://www.zs-acoustics.com/carbon-fiber-cd-mat.html
Po obdržaní som to už nevracal naspäť. Treba to vyskúšať a uvidíte. Dokonca došlo k zlepšeniu aj pri Electrocompaniet EMC 1 UP.
Mohl bys ten posun prosím trochu více popsat co to udělalo přímo na Ayonu? Z jiných zdrojů jsem vyčetl, že toto funguje převážně u mašinek se zasouvací mechanikou (kromě štěrbinových - tam to nelze použít). U horních mechanik s lepší stabilizací disku (a tu Ayon má) ta změna byla minimální. Taky bych rád věděl jaká je tloušťka - jestli ti nevyčnívá poklička, popř. foto pls. Díky.

Obrázek
Testovali sme to na viacerých prehrávačoch počnúc mojím, Electrocompaniet, Luxman D700S, Teac DV50 a Marantz dv12. Pri všetkých bol počuetľný pozitívny rozdiel v prospech cd mat, presnejšie podanie basov, lepší priestor a viac detailov, Samozrejme u niektorých prehrávačoch viac a u niektorých menej. Podľa mňa treba si to vyyskúšať. Ja som ho mal tiež len zapožičaný za predajnú cenu s tým, že ak nebudem počuť rozdiel to vrátim späť. http://www.zs-acoustics.com/carbon-fiber-cd-mat.html Nakoniec mi zostal. Hrúbka 0,3mm nerobí žiadny problém, len ho musím po položení magnetického puku trocha upraviť aby nebol mimo osu. V mojom prehrávači je tá časť kónická http://www.ame.cz/CD-jednotka-KSS213Q-K ... 10699.aspx a môže dôjsť k miernejšiemu posunu mimo osu. Záleží však aj na tom aké cd tam položím, totiž nie všetky cd sú rovnako hrubé. Ale aj keď sa stane, že je položený mimo, prehrávač funguje bez problémov. Podľa mňa to stojí za vyskúšanie, však ak nespozoruješ rozdiel môžeš ho vrátiť späť.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: timcs

Příspěvek od blesk666 »

kedysi sme na CD pokladali foliu zvrchu ciernu zospodu zelenu a disky zboku zamalovavali zelenou Centro fixkou. Tiez by som vtedy prisahal ze pocujem pozitivny prinos. To bolo ale tak 20rokov dozadu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: timcs

Příspěvek od jimmi »

Skušal som aj tu karbonovu aj staršiu verziu aj moji další známi a jeden má aj tu karbonovu aj staru verziu Marigo zeleno-zlatu ale tá je hrubšia. Tá najnovšia je tenšia a je najviac" počuť".
Ja ju používam aj na DVD ked pozerám filmy a može sa použiť aj na SACD, Blu-ray a moc pomáha aj pri napálených CD-čkách.
Je drahá ale je to HIGH-END , kludne ale stačí mať doma len 1ks. :smile:

http://theaudiostandard.net/thread/1845/marigo-cd-mats

http://www.enjoythemusic.com/magazine/e ... re_mat.htm
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Menší upgrade repro.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: timcs

Příspěvek od PavelDosko »

pekne, velmi
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: timcs

Příspěvek od acibuk »

Menší? :lol:

Ty bedny jsou super. Gratuluji.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

acibuk píše:Menší? :lol:

Ty bedny jsou super. Gratuluji.
Vďaka. Menší preto, lebo su to len 1, avšak do 16m2 bohato postačujú.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: timcs

Příspěvek od acibuk »

timcs píše:
acibuk píše:Menší? :lol:

Ty bedny jsou super. Gratuluji.
Vďaka. Menší preto, lebo su to len 1, avšak do 16m2 bohato postačujú.
Já mám doma Olympica 2 na 20m2 a vůbec jim to nevadí. Měl jsem strach z basů, protože hodně lidí má dojem že moc basují. Přivezl jsem je domů a ejhle, basy jsou jak mají být a vůbec jich nepřebývá, ani sousedi si neztěžují. doporučuji všem do paneláku Olympica 2. :clap:
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Hudobníci sú už na mieste, koncert sa môže začať. :clap:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: timcs

Příspěvek od PavelDosko »

fajn fajn
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: timcs

Příspěvek od aretax »

Timcs: Pekné. Iba sa chcem opýtať, či Ti tem stolík nerobí "šarapatu". Mne sa zdá na tú vzdialenosť dosť veľký a predpokladal by som nežiadúce odrazy. Skúšal si ho prikryť napr. dekou?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Aretax To foto troska skresluje postavenie a natocenie repro voci stoliku(80x80cm) a posluchovemu miestu. Prvotne odrazy od podlahy su v miestach vedla stolika, kde je koberec. Skusal som aj bez stolika, ale nezaregistroval som, ze by tam bol nejaky ten zvukovy rozdiel. Ked prides tak si to overime, ale este pred tym, nez nas nieco polozi pod stol :lol:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Urbino »

[quote="timcs"]Hudobníci sú už na mieste, koncert sa môže začať.



Paráda a ty repracky to musí být parádní zážitek z poslechu. :clap: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Urbino píše:
timcs píše:Hudobníci sú už na mieste, koncert sa môže začať.



Paráda a ty repracky to musí být parádní zážitek z poslechu. :clap: :thumbup:
Vdaka za pochvalu. Po kazdom pocuvani uspavam s radostou a tesim sa na dalsiu prilezitost ich pocuvat.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: timcs

Příspěvek od aretax »

timcs píše:Aretax To foto troska skresluje postavenie a natocenie repro voci stoliku(80x80cm) a posluchovemu miestu. Prvotne odrazy od podlahy su v miestach vedla stolika, kde je koberec. Skusal som aj bez stolika, ale nezaregistroval som, ze by tam bol nejaky ten zvukovy rozdiel. Ked prides tak si to overime, ale este pred tym, nez nas nieco polozi pod stol :lol:
Mal by som ísť v dohľadnej dobe na východ, ozvem sa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Urbino »

timcs píše:
Urbino píše:
timcs píše:Hudobníci sú už na mieste, koncert sa môže začať.



Paráda a ty repracky to musí být parádní zážitek z poslechu. :clap: :thumbup:
Vdaka za pochvalu. Po kazdom pocuvani uspavam s radostou a tesim sa na dalsiu prilezitost ich pocuvat.
I já se mnohdy těším domů na pohodový poslech SF a oblíbené muziky a pak se toho nemohu nabažit, jakou mi dělají radost a potěšení z poslechu. :ympeace:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

aretax píše:
timcs píše:Aretax To foto troska skresluje postavenie a natocenie repro voci stoliku(80x80cm) a posluchovemu miestu. Prvotne odrazy od podlahy su v miestach vedla stolika, kde je koberec. Skusal som aj bez stolika, ale nezaregistroval som, ze by tam bol nejaky ten zvukovy rozdiel. Ked prides tak si to overime, ale este pred tym, nez nas nieco polozi pod stol :lol:
Mal by som ísť v dohľadnej dobe na východ, ozvem sa.
Super. Dúfam, že to výjde. Srdečne Ťa očakávame.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Urbino píše:
timcs píše:
Urbino píše:
Vdaka za pochvalu. Po kazdom pocuvani uspavam s radostou a tesim sa na dalsiu prilezitost ich pocuvat.
I já se mnohdy těším domů na pohodový poslech SF a oblíbené muziky a pak se toho nemohu nabažit, jakou mi dělají radost a potěšení z poslechu. :ympeace:
Tak to má byť.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: timcs

Příspěvek od LawIAR »

Veľmi pekné! WAF vyhnal z obývačky? =)) Ale nie, srandujem. Isto je lepšie mať súkromie vo vlastnej izbe, ešte naviac keď je to vkusné zariadené. Tie obrazy sú absorbéry? Isto to tu už je niekde spomenuté, ale voľajako to prehliadam. :silent:

Naposledy, keď som bol na Požiarnickej, tak tam mali od SF Venery trojkove v posluchovke a v predajni Signature, tak som zvedavý, či dotiahnú novú sériu. Možno by to prinútilo zdvihnúť moju lazy ric zo stoličky. :lol:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

LawIAR píše:Veľmi pekné! WAF vyhnal z obývačky? =)) Ale nie, srandujem. Isto je lepšie mať súkromie vo vlastnej izbe, ešte naviac keď je to vkusné zariadené. Tie obrazy sú absorbéry? Isto to tu už je niekde spomenuté, ale voľajako to prehliadam. :silent:

Naposledy, keď som bol na Požiarnickej, tak tam mali od SF Venery trojkove v posluchovke a v predajni Signature, tak som zvedavý, či dotiahnú novú sériu. Možno by to prinútilo zdvihnúť moju lazy ric zo stoličky. :lol:
Vdaka. Nastastie WAF faktor u mna nehra ziadnu rolu, nakolko mam priatelku, ktora ma pochopenie voci mojej chorobe. Navyse je izba plne kompatibilna aj ako obyvacka. Ano, tie obrazy su absorbery.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

Má to takovou temnou atmosféru. Psychedelické nahrávky musí u tebe znít luxusně :thumbup:
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

A ktomu este poharik whisky, alebo vinko.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Nakoľko minulý víkend bol upršaný, tak som sa premohol a premiestnil celý set up na kratšiu stranu izby, zároveň pribudli záclony a závesy. Človek, ktorý nepozná tento koníček by si ani nepomyslel aká je to drina :crazy: Najväčší prínos je v zlepšení podania predo-zadného priestoru a presnosti basov.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: timcs

Příspěvek od PavelDosko »

prima
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: timcs

Příspěvek od pajuna »

Hezke :thumbup:
Tu tvoji sestavu bych nekdy rad poslechl. Myslim ze zvuk nebude az tak daleko od meho. Jak jsi spokojeny?

Zcela chapu slozitost a namahavost presunu sestavy. Dnes jsem objednal nabytek do poslechovky, ktera je stale v pripravach.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Urbino »

Ty regálovky mi jsou velmi sympatické. Hrají určitě perfektně :thumbup: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od martinowsky »

Krasne. Jako ve studiu. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Vďaka, som s nimi naprosto spokojný. Počul som veľa drahšíh zostáv, ktoré sa mi nepáčili, ale je to subjektívna vec, ale aj minimálna úprava akustiky urobí svoje plus.

to pajuma
Nie je problém návštevy, len škoda, že sme od seba vzdialený vyše 700km. :sad: Ja by som si tiež rád vypočul tvoju zostavu, páčia sa mi zosilňovače Jadis a mal som v hľadáčiku aj Accordo, avšak som nikde nenašiel na predaj :sad: a do nových som nechcel. Musí to spolu hrať fantasticky a podľa mňa aj lepšie ako moja zostava. Aké repro káble používaš k Accordo? Neskúšal si Yter? Rozmýšľam ich vyskúšať, avšak som ich našiel len v ČR.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: timcs

Příspěvek od pajuna »

Yter mam momentalne dlouhodobe pujceny - RCA. Jsou to dobre kabely, prenos detailni,, neagresivni, harmonicky, pevny, ale tenci oproti ostatnim zkousenym, je to proste stribro. Repro Yter znam take , zejmena na sestavach McIntosh.
Mam obavu, ze je ale nebudes mit ani moznost zapujcit, protoze dovozce je nema (alespon nemel), je to slozitejsi nektere veci vubec na zapujceni sehnat.
Momentalne jsem ve fazi ladeni, jako repro mi vyhovoval napr.XLO, ale je to veeeelmi zavisle na kombinaci se zesikem. Psal jsem o tom trochu ve svem vlakne. Vyhovovaly mi i Acoustic Revive SPC ve spojeni s macem, ale s Jadis uz mene.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

pajuna píše:Yter mam momentalne dlouhodobe pujceny - RCA. Jsou to dobre kabely, prenos detailni,, neagresivni, harmonicky, pevny, ale tenci oproti ostatnim zkousenym, je to proste stribro. Repro Yter znam take , zejmena na sestavach McIntosh.
Mam obavu, ze je ale nebudes mit ani moznost zapujcit, protoze dovozce je nema (alespon nemel), je to slozitejsi nektere veci vubec na zapujceni sehnat.
Momentalne jsem ve fazi ladeni, jako repro mi vyhovoval napr.XLO, ale je to veeeelmi zavisle na kombinaci se zesikem. Psal jsem o tom trochu ve svem vlakne. Vyhovovaly mi i Acoustic Revive SPC ve spojeni s macem, ale s Jadis uz mene.
Prave preto, ze su strieborne som chcel porovnat, ale ako pises asi nebudem mat sancu. Ja mam rca strieborne a repro med. Zatial zo striebornych rca s ktorymi som sa stretol mi najlepsie prisli Audio Note a Kondo. Oproti konkurencie nemaju naznak agresivity, sterilnosti a neztensuju zuk, avsak maju aj svoju cenu.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět