timcs

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

timcs

Příspěvek od timcs »

Zdravím všetkých na fóre. Tak konečne sa predstavím aj ja. Bude to len bleskovka, ale dúfam, že to bude stačiť.
Vek a rodina : ťahá mi na 41, ženatý, dcéra 16, syn 14
Diagnóza : postihnutý audiophiloiu
Stupne vývoja
1 - Tesla tranzistorák, JVC Stereo Radio Cassette Recorder RC-770LS
2 - veža Sony (typ si nepamätám)
3 - Denon DCD 725, Quad 405 (na kolene postavený predok+koncák), Tannoy 631, Monster Cable
4 - Rega Apollo, Pathos Classic One, Sonus Faber Concertino Domus, Van den Hul The First
5 - momentálne konečná Ayon CD1, Pathos Classic One, Sonus Faber Concertino Domus, REL T5 (detaily v podpise)
Hudba - zrejem ako dobré víno alebo whisky, prešiel som od metalu, Depeche Mode (ostalo mi dodnes ale nie až tak fanaticky ako v stredoškolských rokoch), hip-hop, trance, rock, klasika, world, ale No.1 je akustický jazz. Obľúbených spevákov, speváčok a hráčov nebudem uvádzať, je ich veľa.
Ďakujem za pozornosť. Prikladám zopár foto, pár je ich aj vo vlákne http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=1673
P1010101.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: timcs

Příspěvek od pajuna »

Ahoj timcs,
dekuji za predstaveni a vitej na foru.
Vyvoj hudby jde obvykle s vekem, alespon u me to tak take je. Akusticky jazz jsem zacal poslouchat vice az kolem 30 a je ted pro me take na vysluni :smile:.

Jak ti sedi REL dohromady se SF?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Mark Levinson »

Timcs,
pěkně jsi to popsal, děti už velké, takže bedny v bezpečí a nehrozí převrácení. Je to přesně tak jak píšeš v jiném vlákně, vše se odvíjí od toho jak je tolerantní rodina, především manželka. Většinou vadí akustické úpravy, které se ne úplně snoubí s estetikou, ale někdy vadí i design aparátů či beden.
Také jsem vlastnil Regu Apollo, jak jsi byl s tímto playerem spokojen? Především by mne zajímal přechod z Denon DCD 725 na Regu Apollo. Samozřejmě Ayon je už jiná liga, tam to byl další značný zvukový posun?
A ještě jedna nakonec, prosím Tě jaký byl posun (zvukový rozdíl) mezi Tannoy 631 a Sonus Faber Concertino Domus?

Přeji hodně spokojeného poslechu, máš to :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: timcs

Příspěvek od winelover »

Pěkně stručné a přehledné představení, tak to mám rád.
Až do bodu 2 jsme šli přibližně stejnou cestou, pak už se to trochu rozchází. :smile:
Máš to pěkné, tak ať Ti to hraje. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

pajuna píše:Ahoj timcs,
dekuji za predstaveni a vitej na foru.
Vyvoj hudby jde obvykle s vekem, alespon u me to tak take je. Akusticky jazz jsem zacal poslouchat vice az kolem 30 a je ted pro me take na vysluni :smile:.

Jak ti sedi REL dohromady se SF?
Ďakujem za privítanie.
Mám ho cca 2 mesiace, takže sa s ním ešte stále spoznávam, ale už je na cca 95% nastavený. Som s ním veľmi spokojný. Obsluha a zapojenie zo zosilňovačom je veľmi jednoduché (pomocou ich kábla s koncovkou Neutrik speakon do High level vstupu). Vybral som ho práve preto, nakoľko na zosilňovači nemám výstup Pre out aby som to vedel prepojiť pomocou cinch a takto by mal byť zvuk lepší, toto prepojeni odporúča aj výrobca. Veľkosťou je odporučený akurát do mojej izby cca 20m2. Bass je rýchly, presný a pritom hlboký, nie je dunivý ako, čo som mal možnosť počuť subwoofre v podobnej ale aj vyššej cenovej kategórii. Nechcel som duniace monštrum ale len doplniť spodok pásma. Niekedy sa mi zdá, že akoby ani nehral, avšak v tom sa ozve práve tam, kde treba. Samozrejme nie je to najlepší subwoofer na svete, existujú aj lepšie subwoofre ale výkon cena je vynikajúca. Môj subjektívny názor je, že by som musel investovať oveľa viac, ako keby som nekúpil subwoofer a vymenil repro za kvalitné stĺpovky. Ale to je môj subjektívny názor.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:Timcs,
pěkně jsi to popsal, děti už velké, takže bedny v bezpečí a nehrozí převrácení. Je to přesně tak jak píšeš v jiném vlákně, vše se odvíjí od toho jak je tolerantní rodina, především manželka. Většinou vadí akustické úpravy, které se ne úplně snoubí s estetikou, ale někdy vadí i design aparátů či beden.
Také jsem vlastnil Regu Apollo, jak jsi byl s tímto playerem spokojen? Především by mne zajímal přechod z Denon DCD 725 na Regu Apollo. Samozřejmě Ayon je už jiná liga, tam to byl další značný zvukový posun?
A ještě jedna nakonec, prosím Tě jaký byl posun (zvukový rozdíl) mezi Tannoy 631 a Sonus Faber Concertino Domus?

Přeji hodně spokojeného poslechu, máš to :thumbup:.
Ďakujem.

Prechod z Denona na Regu bol dosť veľký. Denon bol oproti Rega agresívnejší, oveľa mejej detailov a hlavne priestor bol veľmi potlačený. Na Rega sa mi páčil ten ich typický zvuk "a la Rega" tak trochu analógovejší ako ostatné cd v jeho cenovej kategórii. No a posun na Ayon to už je ako si spomínal celkom iná liga, zvuk, ktorý je veľmi blízko analógu. Je to elektrónkový cd prehrávač tak sa dá pohrať zo zvukom aj výmenou elektrónok, je možnosť ho tým pádom prispôsobiť vlastnému vkusu podľa toho aké elektrónky tam použiješ.
Tannoy vs Sonus Faber. Keď so kupoval 631-ky vyberal som ich už s dôrazom, že poslúcham prevažne jazz. Nakoľko v tom čase som si ich u nás nevedel nikde vypočuť, tak so sa vybral do Budapešti. Tam som ich vedel porovnať s viacerými repro (lacnejšie aj drahšie) na jednej zostave. Ak by som nepoznal ich cenu, tak by som ich vedel zaradiť do podstatne drahšej kategórii ako boli. Ich zvuk bol vyrovnaný s veľmi dobrým podaním priestoru (predo-zadný trošku zaostával za L-P) a stredného pásma. Vzhľadom k tomu, že ich dolné pásmo začína od 60Hz a ani litráž nie je veľká, boli basy prekvapivo hlboké ale už nepresné s dlhým dozvukom. Výšky už však boli aj vzhľadom, že tam bol ak sa dobre pamätám kovový výškáč pri niektorých nahrávkach pri vyššej hlasitosti agresívnejšie ako pri repro s hodvábnymi výškami. Ale bola na nich odoberateľná ochranná mriežka, ktorá keď zostala na mieste, tak to až tak nebolelo. Mal som ich veľmi rád,no ale prišli SF tak išli preč. A posun? Jednou vetou, keď už to rozoznala aj manželka, ktorá hudbu počúva len ako kulisu aj to zriedkavo (má iné záujmy), tak to mi už stačilo. Samozrejme aj cenovka je niekde inde cca 5x drahšie SF. Je to neporovnateľné. V čase kúpi, (pardon dostal som ich do daru od manželky) som vyberal medzi SF, Dynaudio 52, Chario Lynx, B&W CDM1 NT, Focal (už sa na typ nepamätám) my vyšli ako víťaz práve SF. Každý s menovaných má nejakú prednosť a mínus ale stredné pásmo, čo považujem za veľmi dôležité neprehrali ani jedny tak ako SF, tak isto priestor, možno ešte s Dynaudio sa dá porovnať ale ostatné nie. Výšky boli oproti ostatným neutrálnejšie, možno nie až tak presné ako u Dynauidio ale tam mi už boli trocha chladné. Basy boli možno u niektorých ostatných hlbšie ale mne sa zdali byť u SF presnejšie aj keď možno na úkor hĺbky, ale radšej presné ako zadunené hĺbky. Samozrejme veľkú úlohu hrala aj ich citlivoť a samozrejme aj vzhľad. Tak asi toľko, už som sa nejako veľmi rozbehol. :crazy:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Dnes doobeda zavítala ku mne návšteva Praecisa Acustica Nuevo, zostane u mňa na pár dní. Tak sa pochválim. :D
P1010015.JPG
P1010017.JPG
P1010016.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: timcs

Příspěvek od pajuna »

Zvlastni bedny, jak to hraje?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: timcs

Příspěvek od lubin »

Líí se mě, že máš bedýnky dobře umístěné v prostoru...tak to má být. A tiše závidím Ayon :crazy: :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

pajuna píše:Zvlastni bedny, jak to hraje?
Zatiaľ som veľa času nemal. Počúval som ich cca 3 hod. Môj prvý dojem je trasparentný a detailný zvuk, bez agresivity, priestor LP a PZ je veľmi dobre vykreslený, stredy-ženský hlas realistický, neukričaný, basy-na ne si musím zvyknúť nakoľko k mojim používam subík, takže na prvé počutie ako by ich bolo menej ale to len tým už zvyknutým zvukom zo subíkom, ale sú presne definované a nedunia, prirovnal by som ich ako v menších stĺpovkách. Separácia a umiestnenie nástrojov je veľmi dobrá. Veľkosť nástrojov je menšia ako reál ale to by som už chcel veľa od stojanoviek. Takže na začiatok zatiaľ toľko. Ešte nejaké info o nich http://web.tiscali.it/praecisa/index.htm
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

lubin píše:Líí se mě, že máš bedýnky dobře umístěné v prostoru...tak to má být. A tiše závidím Ayon :crazy: :thumbup:
Ďakujem. Ayon je fakt super.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Po dlhšom čase nový prírastok do rodiny.
Libra vibration damping pillow
http://www.audio-libra.com/high-end
video ako to funguje https://www.youtube.com/watch?v=sy4FQxsvPxU
a pod Ayon CD1 https://www.youtube.com/watch?v=ji8SIXkZy8s (za kvalitu videa sa ospravedlňujem, mal som pri ruke len starý foťák, ale snáď vidno jeho fungovanie)
libra01.jpg
libra02.jpg
P1010042.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: timcs

Příspěvek od Ramones »

....a může přijít zemětřesení, pokud to bude pod barákem :D
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Mark Levinson »

Tuhle firmu vůbec neznám, při doteku to vypadá trochu nestabilně (nemůže komponent sklouznout?). Co se týče vibrací, tak bude asi dost účinné.
Jak se to projevilo ve vlivu na zvuk?
Na kolik to příjde?

Dík a za mne určitě :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:Tuhle firmu vůbec neznám, při doteku to vypadá trochu nestabilně (nemůže komponent sklouznout?). Co se týče vibrací, tak bude asi dost účinné.
Jak se to projevilo ve vlivu na zvuk?
Na kolik to příjde?

Dík a za mne určitě :thumbup:.
Je to maďarská firma zaoberajúca sa high-endom. Spodnú časť vyrába na zákazku firma Zeiss. Je to na podobnom princípe ako http://final-audio-design.com/en/archives/1895.
Vyzerá to tak, že prístroj má tendenciu skĺznuť, avšak spodná časť je konkávna, má priehlbinu, priemer je 7cm, je tam voľnosť pohybu v horizontálnej rovine do všetkých strán cca +/-3,5cm. Takže by sa muselo do komponentu dosť drasticky drgnúť aby skĺzol. Pozor na malé deti, im by sa to možno zapáčili ako hojdačka.
Zvukovo som to zatiaľ testoval len cca. hodinu z dôvodu časovej tiesni (prišlo mi to v pondelok). Zvuk som musel porovnávať z pamäti nakoľko ich výber a znovu nastavenie pod prehrávač je dosť obtiažna záležitosť (hral som sa s tým cca hodinu, kým som to nastavil do správnej polohy a aby prehrávač tiež nebol krížom krážom na polici). Možno keby prehrávač nebol medzi policami a bol na otvorenej polici by to šlo ľahšie.
No a zvuk. Výšky a stredy sú jemnejšie a hladšie ale nie na úkor detailov a priestoru, ktorý sa o niečo zväčšil. Taktiež sa zlepšila separácia hudobných nástrojov. Bas sa akoby spresnil a cítiť, že ide o chlp nižšie, čo prispelo aj k lepšej dynamike. Je to moje subjektívne zistenie a nemusí sa zhodovať s názormi a zisteniami ostatných, ktorí to už testovali. Ale v podstate skoro to isté ako v teste http://www.hifipiac.hu/audio/allvanyok- ... ito-alatet
Použité nahrávky Arabesque - Crystal Cable, Doug MacLeod - There´s a time (Ref.Rec), Oregon - Beyond words (Chesky), Rebecca Pidgeon - The Raven (Chesky), Hiroko Kokubu - New York Uncovered (JVC-XRCD), Mozdzer/Danielsson/Fresco - The Time (Outside music), H.Belafonte - Sings the Blues (Impex) a A.Taylor - Hotels & Dreamers (Stockfisch).
Cena novej sady 3ks je v Maďarsku 200€. Mám to od p. Juhász Attilu. Samozrejme ja som kupoval s pod ruky.
Ešte jedna maličkosť, ktorá markantne zlepší zvuk cd prehrávačov je Millennium Carbon Fiber CD Mat http://www.zs-acoustics.com/carbon-fiber-cd-mat.html
Po obdržaní som to už nevracal naspäť. Treba to vyskúšať a uvidíte. Dokonca došlo k zlepšeniu aj pri Electrocompaniet EMC 1 UP.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Dávno som tu nebol a neotravoval, ale časy sa menia. Po dlhšom čase som opäť v starých "high-end" koľajách. Čo sa zmenilo? Rozvod, nový byt, priateľka, ale high-end zostal! Konečne zostalo miesto aj na samosatnú posluchovku. Nie je to nič veľkolepé, ale je to moje a sám som si to budoval. A je to lepšie ako bolo. Samozrejme pribudli nejaké akustické úpravy. Záclona ešte chýba. Pripájam zopár narýchlo robených fotiek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

Moc pěkné. Takovýhle bejvák můj Ayon tedy nemá :thumbup:
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

-NIN- píše:Moc pěkné. Takovýhle bejvák můj Ayon tedy nemá :thumbup:
Snažím sa ich držať v dobrej kondícii. :-)
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Mark Levinson »

timcs píše:
-NIN- píše:Moc pěkné. Takovýhle bejvák můj Ayon tedy nemá :thumbup:
Snažím sa ich držať v dobrej kondícii. :-)
Timcs,
gratulace, je to paráda :thumbup:
Pls, akustiku jsi i nějak nechal měřit nebo jsi šel podle nějakého vzoru?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:
timcs píše:
-NIN- píše:Moc pěkné. Takovýhle bejvák můj Ayon tedy nemá :thumbup:
Snažím sa ich držať v dobrej kondícii. :-)
Timcs,
gratulace, je to paráda :thumbup:
Pls, akustiku jsi i nějak nechal měřit nebo jsi šel podle nějakého vzoru?
Akustiku som si navrhoval a robil sám, podľa odborných doporučení, ešte mi chýbajú difúzory medzi repro a na strop, ale to príde časom. Oproti predchádzúcej miestnosti na posluch, čo bola obývačka, je to veľký skok dopredu. Bohužiaľ v mojom okolí neexistuje človek, ktorý by to vedel zmerať, alebo len neviem o tom. Možno poprosím Zalána ak bude mať cestu smerom na Košice, avšak momentálne prvoradým cieľom je dokončenie obnovy bytu.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: timcs

Příspěvek od Vlado222 »

Ahoj! Máš to pekné. :thumbup: Difusory medzi repráky ti doporučujem tieto -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
Ja som si ich kúpil a som s nimi spokojný.
t_5dmk2780_202.jpg
t_5dmk2166_203.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Vlado222 píše:Ahoj! Máš to pekné. :thumbup: Difusory medzi repráky ti doporučujem tieto -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
Ja som si ich kúpil a som s nimi spokojný.
t_5dmk2780_202.jpg
t_5dmk2166_203.jpg
Vďaka za radu. Cena?
Mám vyhliadnuté tieto, je to kópia tohto http://www.vicoustic.com/hifi-home-cine ... /panel/317, avšak z polystyrénu za cca 30eur/ks. Farbu si môžem vybrať akú potrebujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: timcs

Příspěvek od Vlado222 »

Cena je vyššia ako u difuserov z tvrdeného polystyrénu, :sad: ale drevo (orech) je podľa mňa lepší material.
Na cenu sa môžeš spýtať predajcu. Vyššie som ti priložil link.
Naživo sú krajšie ako na fotke. :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: timcs

Příspěvek od Vlado222 »

Ten tvoj vyhliadnutý je tuším tiež drevo. :thumbup: Na prvý pohľad sa mi zdalo že je to tvrdený polystyrén.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: timcs

Příspěvek od aretax »

Ja som použil tieto: http://shop.disk.cz/multifuser-dc2-white--vicoustic-/
Hovorí sa, že polystyrén nemá tlmiace účinky, ale to nie je celkom pravda. Dosť tlmí výšky. Preto som panely nastriekal Primalexom a na niektoré vystupujúce plochy som nalepil drevené doštičky o hrúbke cca 3 - 4 mm, zhruba 40 - 50 ks na jeden panel. Lepil som ich nepravidelne (lepidlom na papier) tak, aby som dosiahol požadovaný zvukový efekt. Vzhľadom na použité lepidlo nie je problém ich dať preč a plochu zatrieť Primalexom. Hral som sa s tým asi mesiac, ale s výsledkom som spokojný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Vlado222 píše:Ten tvoj vyhliadnutý je tuším tiež drevo. :thumbup: Na prvý pohľad sa mi zdalo že je to tvrdený polystyrén.
Je to polystyrén.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od Mark Levinson »

timcs píše:
Mark Levinson píše:
Timcs,
gratulace, je to paráda :thumbup:
Pls, akustiku jsi i nějak nechal měřit nebo jsi šel podle nějakého vzoru?
Akustiku som si navrhoval a robil sám, podľa odborných doporučení, ešte mi chýbajú difúzory medzi repro a na strop, ale to príde časom. Oproti predchádzúcej miestnosti na posluch, čo bola obývačka, je to veľký skok dopredu. Bohužiaľ v mojom okolí neexistuje človek, ktorý by to vedel zmerať, alebo len neviem o tom. Možno poprosím Zalána ak bude mať cestu smerom na Košice, avšak momentálne prvoradým cieľom je dokončenie obnovy bytu.
Samostatná poslechová místnost je velká výhoda, už jen rozmístění všech věcí v místnosti přesně symetricky udělá posun. Pokud se udělá i akustická úprava, tak je to paráda. Další výhodou je ta svoboda poslechu, což mi došlo až s odstupem času. Nikdy nedojde ke střetu zájmu kdy chci poslouchat a manželka chce třeba sledovat TV.
Snad se najde někdo z okolí kdo by Ti akustiku změřil alespoň orientačně, amatérský SW je běžně k sehnání. Zalán to má z Bratislavy taky dost z ruky.
Ať Ti to hraje a doma šlape :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:
timcs píše:
Mark Levinson píše:
Timcs,
gratulace, je to paráda :thumbup:
Pls, akustiku jsi i nějak nechal měřit nebo jsi šel podle nějakého vzoru?
Akustiku som si navrhoval a robil sám, podľa odborných doporučení, ešte mi chýbajú difúzory medzi repro a na strop, ale to príde časom. Oproti predchádzúcej miestnosti na posluch, čo bola obývačka, je to veľký skok dopredu. Bohužiaľ v mojom okolí neexistuje človek, ktorý by to vedel zmerať, alebo len neviem o tom. Možno poprosím Zalána ak bude mať cestu smerom na Košice, avšak momentálne prvoradým cieľom je dokončenie obnovy bytu.
Samostatná poslechová místnost je velká výhoda, už jen rozmístění všech věcí v místnosti přesně symetricky udělá posun. Pokud se udělá i akustická úprava, tak je to paráda. Další výhodou je ta svoboda poslechu, což mi došlo až s odstupem času. Nikdy nedojde ke střetu zájmu kdy chci poslouchat a manželka chce třeba sledovat TV.
Snad se najde někdo z okolí kdo by Ti akustiku změřil alespoň orientačně, amatérský SW je běžně k sehnání. Zalán to má z Bratislavy taky dost z ruky.
Ať Ti to hraje a doma šlape :thumbup:
Ďakujem. ^:)^ Máš pravdu, presne si to vystihol. Samostatná posluchovka je niekde celkom inde ako počúvaine v klasickej obyvačke. Je to veľmi veľký rozdiel. Akustika miestnosti má veľmi veľký prínos, je to viac ako obnova o jednu triedu vyššie. V minulosti som to mal v 20m2 obyvačke, min nábytok, kožená sedačka, ten istý koberec 2ks akustické panely + 2ks bass trap a zdal sa mi zvuk celkom dobrý, avšak pre mňa niekedy boli stredy a výšky mierne ostrejšie. Teraž je to 12m2 a je to neporovnateľne lepšie,síce pribudli 4 panely + 2 bass trap. :ympeace:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Konečne sú dokončené aj difúzory! #:-s
DSC00344.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: timcs

Příspěvek od -NIN- »

:thumbup: Tak tohle se mi doma nikdy nepodaří. Jedině, až mě někdy šoupnou na samotku v domově důchodců.
Ayon+MF+Tannoy
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: timcs

Příspěvek od martinowsky »

Vypadá to industriálně. Ale líbí se mi to. Do obýváku by to u mě bylo na rozvod.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Bond 007 alias Monte

Re: timcs

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

timcs píše:Konečne sú dokončené aj difúzory! #:-s
DSC00344.jpg
pěkné , lepší než nic, důležitý je hlavně zvuk
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: timcs

Příspěvek od Vlado222 »

Timcs :thumbup: gratulujem. Už len dotiahnuť tam tie zoliho Vivid . :smile:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

martinowsky píše:Vypadá to industriálně. Ale líbí se mi to. Do obýváku by to u mě bylo na rozvod.
Máš pravdu. Tam by som dal max tie čierne panely, niekde na voľné steny a za záclony bass trap, ale keďže mám samostatnú posluchovku mám voľné ruky. Výhodou je, že je to všetko mobilné, takže sa dá experimentovať s ich umiestnením. Finančne to zas nebola taká veľká investícia ale lepšia ako keby som mal za tú investovanú sumu kupovať káble. Na výslednom zvuku by to toľko nepridalo aj tak, zvuk by bol niekde uplne inde. Je to neporovnateľné.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Vlado222 píše:Timcs :thumbup: gratulujem. Už len dotiahnuť tam tie zoliho Vivid . :smile:
Ďakujem Vlado. Tak určite by sa zvukovo lepšie cítili v takejto miestnosti. Ale Vivid sú na moju miestnosť(cca 12m2) veľké. Aj na Zolovu miestnosť (cca 16-17m2) sú podľa mňa veľké, ale tam by sa to ešte dalo ukočírovať vhodnými akustickými úpravami. Kto už má repro v tej cene, tak je ich škoda dávať do obyvačky ale prináleží im samostatná posluchovka, je to o niečom inom. Toť len moja osobná skúsenosť s mojimi komponentmy a repro.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: timcs

Příspěvek od Vlado222 »

:thumbup: Plne s Tebou súhlasím.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Dnes menší upgrade na cd. Výmena elektrónok Electro Harmonix 6H30PI za NOS Reflektor 6H30P-DR super tube (1988) a Philips E88CC SQ miniwatt (1958) za Philips E188CC SQ (1971).
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: timcs

Příspěvek od Vlado222 »

A výsledok?
Spokojnosť?
Ak lepšie tak v čom?
Tiež uvažujem nad výmenou svojich Electro Harmonix 12 AU7.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: timcs

Příspěvek od timcs »

Vlado222 píše:A výsledok?
Spokojnosť?
Ak lepšie tak v čom?
Tiež uvažujem nad výmenou svojich Electro Harmonix 12 AU7.
A výsledok? Očakávaný zvukový posun vo všetkých aspektoch, tj. presnejšie a hlbšie basy, prirodzenejšie stredy a výšky. Je to objektívne, ja som menil obi dva páry, takže ktorej elektrónke (E188CC alebo 6H30P-DR) sa dá pripísať zvukový posun neviem povedať. Podľa mňa prispeli obi dve. Tieto 6H30 sú jedny z najlepších ak nie najlepšie a Philips E188CC je údajne tiež muzikálnejšia ako verzie od Telefunken a Siemens, nemal som možnosť ich porovnať, len E88CC. Tie som mal v zosilovači od Sovtek, EH, Tesla, Siemens, Philips. Pre mňa jednoznačne Philips. V cd som mal pôvodne Sovtek, potom nasledovali EH, ktoré boli od Sovtek lepšie, avšak na tieto sa nechytajú. Odporúčam všetkým, ktorý majú Ayon cd alebo Audio Research zosilovače, len zohnať za dobrú cenu je ťažké.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět