Zdeny

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Dívám se, že jsem se vlastně ani nepředstavil a občas se zapojuji do diskuze. Jsem tedy takový anonym. Tímto bych chtěl svoji anonymitu legalizovat.

Je mi skoro 53 let, vystudoval jsem VŠ chemickou a nyní pracuji jako OSVČ + jeden stálý zaměstnanecký poměr ve strojní firmě. K hudbě jsem byl přiveden mým otcem, který chtěl, abych na něco hrál, tak, jako on. Asi ve 3. třídě jsem začal na klarinet a postupně jsem se propracoval až do stadia, kdy souběžně se studiem gymnázia jsem vystudoval i 4 roky konzervatoře v Pardubicích, jen na to nemám dekret, protože v 70. letech to nešlo. Bu´d jedno, nebo druhé. Rodiče se rozodli, že budu doktor, k čemuž nikdy nedošlo, takže jsem sice výuku hry na klarinet zakončil závěrečným vysvědčením, ale nemůžu o tom hovořit jako o vzdělání. Aktivní hra na hudební nástroj se postupně mísila s pasivní konzumací hudby reprodukované a někdy v období 75-77 jsem začal i doma bastlit tehdy "profláknuté" konstrukce různých Texanů, Transiwattů, Sinclairů, Zetawattů a pod. Hudbou jsem prostě začal žít až tak, že na nějakou dobu se dokonce stala ne nezanedbatelným zdrojem mých příjmů, které v dobách VŠ sudií dokázyl pokrýt plně provoz auta se vším všudy. Ke klarinetu přibyl i saxofon a tím se otevřely cesty k více produkované hdbě, než byla jen dechovka. Mj, na doby, kdy jsem hrál v různých malých i velkých dechovch tělesech, nikdy nezapomenu a bylo to jedno z mých nekrásnějších období.
POstupem doby aktivní hry ubývalo, ale sílil zájem o techniku, ajko takovou. Po nástupu do mého prvního zaměstnání asi 300km od domova, na ubytovně, nebylo možné ani hudbu poslouchat a taky díky tehdejší práci (VŠ jako směnový mistr) ani hrát, protože přes den jsem spával a v noci chodil vydělávat. Vojna a svatba znamenaly pak již téměř definitvní konec s ajktivním hraním a zůstala mi jen láska k hudbě a stále více sílící zájem o technické hračky. Se změnou práce a přestěhováním o 400km na jiné místo jsem zjistil, že nedaleko mě existují Ostravské burzy a tam to byl pro mě ráj - LP, kazety, ale i přístroje. A odsud začal moje anabáze hifi technikuo, kdy jsem na burze, na trávníku, bez jediné znalosti věci, koupil za 3 moje tehdejší platy kazeťák - dvojče Techncis RS-55T, na který jsem nemohl ale dopustit a kazety na něm nahrané mám dodnes, bohužel, strojů s dbx je již minimum a tak je nemám kde přehrávat. Časem se rozpoutala spirála, kterou mnozí známe - kup, se ztrátou prodej a sdoplatkem kup to samé:-)
Tak to šlo léta a já jsem byl a vlastně jsem moc rád, že mám velice tolerantní manželku, která, místo aby mi moje hfistické choutky zarazila, mě v nich mnohdy ještě podporovala a když jsem bojovalse svědomím, že bych si měl pořídit třebas nový kus aparátu, mi jen řekla - kupi si ho, žiješ jen jednou a peníze nejsou všechno. Tímto jí velice děkuji a mám ji za její postoj vůči mě tím radši. Časem jsem uznal, že z hudby mě nejvíce zajímá to, co mě nejvíce ovlivnilo v období mladické nerozvážnosti a taky to, čemu já říkák zlátá ére pořádné hudby - rock 70. let. Všíchni víme, co tím myslím - od legend DP,LZ,UH,BS a mnoh dalších až po dnešní blues, ale jazz. Přesto, duší jsem byl a auž zůstanu odchovancem rocku a také této muziky mám doma nejvíce. Technika se vyvíjela dle platových možností. Ono v 80. letech za dob komančů to nebylo už tak nic moc a navíc, když jsem trpěl při pohledu na krásné tuzexové stroje, jsem musel ze svých představ silně slevovat. Není divu, že se ta spirála rozjela nejprve po "klasické" silnici lemované Aiwami, technicsy, denony, ale i teslami, kenwoody, ale později, v roce asi 1989 i značkou Vector, což možná někteří neví, byl pradědeček dnešních DPA zesilovačů. A právě Vector alias DPA 380 u mě zakotvil po jedné návštěvě jistého studia v Olomouci a tam odsud se vlastně rozjela moje náklonnost ke značce Dynaudio, tedhá šlo o model DA Focus, ze stavebnice. Poznal jsem, že všechny bedny před Focusem (různé Quaraly, Nady a jiné), byly jen šlápnutím hodně vedle a že malý stojanový model světoznámé značky hraje pro mě tenkrát naprosto nepochopitelně. SPirála začala nabírat na stoupání tak, jak se zlepšilo platové zařazení a od Focusů se šlo přes Aries k Contour, abych posléze zastavil u dosud u mě bydlících Special 25. ty byly vlastně základním stavebním kamenem mé jedné z dvou sestav. Původně jsem je poháněl zesilovačem Vector, který u Pavla Dudka prošel různými modifikacemi, nicméně poté jej nahradil zbrusunový set Bryston 4B-SST/BP25, který mám dodnes a jsem s ním velmi spokojen pro jeho nicnezastírající zvukový charakter a přímočarý projev bez příkras. V tomto období, kdy jsem pořizoval svůj první "pořádný" aparát došlo ke změně bydlení a dostavěl se dům.Tam se otevřely jiné problémy, například nástup do pracovního poměru do jisté zahraniční firmy na dobu (/tenkrát netušených) 14 let, což pro mě znamenalo minimum času a co bylo horší, i minimum času pro poslech hudby. ALe vše zlé bylo na něco dobré a tenro pracovní koloběh, který skončil až v roce 2008, mi umžnil vyplatit se z dluhů )myslím tím hypotéku) a uvlnit mi ruce a hlavně finance pro mé koníčky. Tak jsem se vlastně vrátil daleko intenzivněji k poslechu hudby a časem pořídil i druhý aparát, postavený na bednách BW Matrix 801, poháněných kombinací Bryston 4B-SST/Pass X2.5. Jako zdroj hudby slouží Teac Esoteric 50, v druhé-té objemově menší-sestavě je to Copland 822 a gramofon - starý krásný stroj v top stavu Sayno TP1000. O zesílení signálu z přenosky se stará dosud předzesilovař Trichord Diablo kupený od jednoho místního člena.
V současné době se zabývám již jen občasnými myšlenkami, že bych nějaký kus aparátu obmněil. Ne z důvodu, že mi nevyhovuje, nebo resp. nevyhovuje mi jen trošku, ale hlavně, láká mě změna, poznat něco jiného. Koketuji s myšlenkou vyměnit BW bedny za jiný model, ale nenacházím řešení. Zvukem mě učarovaly nejvéce Dynaudio, ale na jejich vysoké modely z řady Confidence nemám dost odvahy na jejich koupi, protože bych pak trpěl výčitkami svědomí, že já si koupím bedny za hodně set tisíc koruna manželka se musí spokojit jen s novou kabelkou:-) Nedbám tedy jejích rad, a´T si koupím, co chci, protože doba je zlá a šlověk, čím je straší, tím více začíná myslet na zadní vrátka a že taky může přijít den, kdy se továrníkovi člověk znelíbí a že další aktivity také nemusejí trvat věčně. ALe což, zatím vše funguje a je třeba myslet pozitivně! Tak dumám, jestli a co a jak.
Kdysi jsem se bavili s přáteli os vých zájmech a je až s podivem, kolik lidí tráví svůj čas jen tím, že přijduo domů z práce, do bytu v paneláku, zapnou bednu a jen koukají na obrázky. Nečtou, nechodí do přírody, nedělaji jakýkoliv sport. Já ještě navíc k hudbě i přes jisté zdravotní potíže, které způsobilo 14-ti leté "vysedávání" aza volantem a najíždění 60-80.000km/rok ve službcáh oné zahraniční firmy, rád lyžuji, občas vytáhnu ještě surf, lyžuji, jezdím aspoň trohu na kole a halvně, bav mě focení. Jsem takový fotograf amatér, co rád fotí Jeseníky, protože v nich bydlím.

Tak nyní jsem se odhalil a napravil tak svoji dosavadní anonymitu jména bez těla:-)

PS: musím také napsat, že mám řadu negativních vlastností. Jednou z nich je to, že po sobě své příspěvky nečtu, protože se mi nechce (raději) a také, že mi silně vadí lidská blbost, omezenost, ignoranství, flegmatismus a jsem tzv. člověk-principialista. Tzn. vadí mi řada principů obvykle blbých a pak nesnáším tzv. pivní kydy od pípy. Tedy tlachání o problému, o němž nikdo nic neví, ale dělá se chytrými:-) Taky nekouřím, nepiju, nechodím do hospody ani za "autocenzura". Sakra, proč já vůbec žiju?? :-)))
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Zdeny

Příspěvek od lubin »

Tak jsem se Zdeny se zájmem začetl...no a ke konci to vyvrcholení... :lol: Dobrý. :thumbup: Vítej, narozdíl ode mně jsi zkušený náčelník... :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Zdeny

Příspěvek od paul »

jj-Zdeny to má doma opravdu super zmáknutý,dvě samostané poslechovky a dva aparáty,mohu potvrdit z několika návštěv.Také je to velmi pohodový a hodný člověk.Což sice z několika posledních příspěvků moc neukazovalo,ale asi v tu dobu Zdenyho někdo pěkně na...l. :crazy:
-Zdeny-hlavně už něco kup,ať se mám při příští návštěvě čím kochat. ;)
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Sakra, proč já vůbec žiju??"

Pro tu muziku přece...
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Zdeny

Příspěvek od winelover »

Je super, že ses představil. Je to vždy lepší pro představu o člověku, něco málo o něm vědět. Historie parádní, železo taky, není co dodat. Snad jen ta přemíra kladných vlastností na konci, ještě že sem nechodí ta moje. ;)
Vítat tě tu nebudu, to by vypadalo blbě, když jsi tu jen o den míň než já. :smile:
Tak ať ti to hraje a zkus si k tomu někdy něco malýho otevřít. Objevíš nové obzory. Fakt.
win.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Trochu poupravím svoje vlákno.
Mnozí jistě zaregistrovali, že jsem již asi 2 royk koketoval s tím, že si koupím Confidence 5. moje rozhodnutí došlo tak daleko, že místní člen Petr5 mi své C5 dopvezl až domů a po jejich instalaci jsem bohužel nekoupil. Prostě zvuk mi v porpovnání s Matrixy 801mkII přišel jako plochý, malý, bez basů, bez drajvu a to jak v malé poslechovce útenkrát jsem tam měl tuším Bryston), tak v obýváku (kde byl Pass). Byl jsem zklamaán a jistě i Petr, který odjel s neprodanými bednami domů.
Pak jsem to přestal řešit, protože jse věděl, že C5 prostě nehrajou tak, jak bych chtěl.
Až asi před měsícem mi adrenalin rozprodil inzerát, že někdo prodácá C5, údajně ve velmi dobrém stavu. Zjisštění, že majitel těchto C5 je z 15km dalekého města, znamenalo to, že 5 minut po přečtení inezrátu jsem už měl s ním domluvenou schůzku a jel se aspoň podívat, protože pro mě C5 byly, sjou a navždy zůstanou legendou a pojmem.
Onen majitel byl s jejich projevem rovněž neposkojen, protože má opravdu velmi velký poslechový prostor a na něj C5 prostě a jednoduše nemají. Pohled na ně mi řekl, že bedny nejsou v udávaném velmi dobrém stavu. Bedny jsou totiž NOVÉ. Tzn. mají sice asi 10 let, ale jsou ve stavu, jako kdyby je te´d práve ve Skandenborgu zabalili do krabic a poslaly je sem, ke kolegovi. Finis v buku není také obvyklý a představa, že mám doma nábytek v bukové dřevěné dýze, mi našeptávaly, že když je kolega s nimi nespokojen, ať jim dám ještě druhou a poslední šanci (přes to, že vím, že mi doma nehrály, ale znáte to, když ji miluješ, není co řešit). Prostě stručně a jasně, za hodinku byly b edny nachystané v původních obalech s papíry a prodejní fakturou (krásných 250.000 korun) k expedici ke mně domů.
Doma šly napřed o obýváku, protože jsem již delší dobu uvažoval nad výměnou BW 801. Takže vynést, přinést, usadt, zapojit, nadechnout a vydechnout. Ale ne v pokoji, ale v poslechovcem kde bylo přeci jen jednodušší vynést Special 25 od stejné firmy i se stojany a usadit na nejich místo C5. Výdech byl opravdu potřeba- protože zklamání se jinka, než hlubokým dýcháním nedá zmírnit. Prostě opět ten pocit - C5 je nafouknutá bublina o něčem, co se jen tváří, ale nekoná. Zvuk bez basů, nezaujme, protě to jen hraje. Co už jsem měl já chudák dělat? obchod je obchod, bedny jsem zapltaitl, tudíž jsou mje a mně nezbývá, než si jen nadávat, co jsem to provedl za věc. Ještě, že mi zůstaly i ty původní S25. Asi po hodině kamarád, jehož už bedny nebyly, ale přesto mi je ve svém velkém autě dovezl, odjel a já zůstal se svým zklamání sám. Ještě téhož večera začalo stěhování národů. tedy zesilovače sem a tam, CD playery sem a tam a asi po 2 hodinách, byvše již totálně zmaten a hluchý, jsem dospěl k závěru, že víc nevymyslím a jal se pokusů ukončit. Druhého dne jsem s pomocí manželky, dvou dek a kusu desky vytáhul z obýváku BW na chodnu (manželka je přeci jen neunese) a instalace C5 na jejich místi již bla snažší, Opět laborování, tahání zesilovačů a střídání kabelů. Ne, obývák není to pravé, takže menší zlo je přeci jen ta malá poslechovka. Takže zase zpátky, zase natahat zbytyk aparátu. Došel jsem k poznání, že z toho, co mám domu a mohu tedy prostřídat, je nejlepší kombinace Teac DV50, Pass X2,5 a Pass X150, reprokabel Audioquest Gibraltar a XLR kabely Vincent (kupodivu ty mi vadí nejméně).
V této konfiguraci jsem zahájil odvykací kůru=rozumněj, snažil jsem se přesvědčit, že když celý svět bájí o C5 jako o top bedně, musím to tak chápat i já, ale nechápal jsem, kde se v lidech ta síla tvrzení bere? Když u mě to hraje jak telefonní sluchátko (s trochou nadsázky).
Tak jsem odvykal zvuku S25 a BW801 a přivykla zvuku C5, až po asi 14 dnech přišel čas, kdy jsem si pustil opět BW a - dostavil se šok. Ovšem tne nefalšovaný, negativní šok ve smyslu, že neylsším detail, nevnímám prostor, ale zato velmi silně vnímám jen basové partie. Prostě - vše je relativní. pocit, že BW nehrají až tak, jak bych chtěl, mě dovedl dokonce tak daleko, že jsem po 1. skladbě poslechu profláknutého CD E.Claptona Unplugged hudbu vypnul a šel dělat něco jiného. Pak jsem si večer toto CD pustil vedle v poslechovce na C5 a skutečn, začal jsem vnímat, o čem se asiv těch článcích všude možně píše.
Když to zkrátím, problém byl u mě v tom, že jsem po léta byl tlačen nějakým směrem, který byl nějaký, ale s odstupem doby musím uznat, že nebyl zdaleka bezproblémový, Po měsící žití s C5 musím uznat kvality této soustavy a také to, že tyto bedny nedokáží WOW efekt, jao na basech mocně hrající BW. Matrixy zaujmu hned svým razantním basovým projevem a to, ež v hudbě chybí kus detailů a prostoru, t už člověk nemá šanci rozpoznt, když neví, že to tam prostě není.
C5 je zcela jiného ražení. počáteční zklamání je zapřičiěné tím, že hduba ničím nezaujme. Člověk podvědomě vnímá trvalá´ý nedostatek basů, ale časem si uvědomuje, že tak je to vlastně správné! Na koncertech také basy netlačí přes zbytek pásma, ba naopak. Člověk si začně všímat toho, jak začínají vyplouvat detaily, jak dvě bedny asi 1,8m od sebe dokáží vykouzlit daleko širší prostor, než BW ve větší místnosti a hlavně, jaká je mikrodynamika jejich projevu. Dosud jsem neděl, co si mám představit pod pojmem mikrodynamika. Možná tak ještě makroekonomika, ale mikrodybnamika, to fakt ne. Dnes bych řekl, že jako toto slovo vnímám daleko citlivěji jakýkoliv úder na bicí, prostě reálná údet paličkou nebo koulí na blánu bubnu, to BW neumějí. V hudbě ani při fff nezanikne žádný detail a vše i při maximální zvukové pastě lze rozlišit a vnímat. K tomu basu se musí říc i B, když jse řekl A)tedy, že je ho málo). Ano, je ho tam málo, ale relativně - ve vzathu k projevu BW. Sluch byl lét na něco navyklý a nyní mu to chybělo. Přesto zde ohu říct, že je to jen o zvyku a basů málo není. Díky tomu, že basové partie hrané C5 jsou přesné, vnímáme bas sice ne tak masážní, jako u BW, ale oto brilantnější, přesnější a ano - detailnější. ČLověk žasně, co basová oblast ukrývá detailů. Mám pár CD, kde jsou nahrané basové partie, které hrány na BW dokázaly rozvibrovat bránici. To samosebou C5 neumí a nebo jen v omezené míře, ale rozhodně nelze říct, že by basy neuměly zahrát. Umějí§- a jak! Například druhá skladba na celkem průměrném posledním albu mých oblíbenců RUSH prověří, jetsli udávaný mezní kmitočet je nebo není pravda. Podobně basové excesy na desce R.Waterse Amused to detah, či bluesové kapely Canned heat. ANo, bays jsou, jsou precizně čitelné a precizně artikulované, rychlé a hlavěn což je obrovské plus pro mě - nehučí (asi díky uzavřené ozvučnici).
Poslech C5 je pro mě nyní opravdu velkým potěšením ajsem rád, že se mohu plně podpesat pod všechny kladné recenze. Jedno ale při poslechu hudby z C5 nzevládám. Nemohu si při poslechu číst knížku, což mi u zejména BW nedělalo potíže. Možná, že můj "procesor" není schopen vstgřebávat kvantum detailů a barev z hudby, nebo nevím, ale když chchi poslouchat muziku na C5, knížku si an ineberu.

Včera jsem si pustil po delší době CD Bridegs accros forever od skupiny Transatlantic. Říkám si, bigbít a C5...Hned v 2. kladbě se utvrzuji v tom, že to jde k sobě. Dynamické basy, ale ne nafouklé, rozbubřelé, zato tvrdé, rychlé a úderné, k tomu práce bicxích Mika Portonoye, to je prostě nádhera. Bicí jsou meldický nástroj, to já tvrdím už delší dobu a zde na této desce je toho jasný důkaz, k tomu neskutečný detail a celkový klid nahrávky, kdy člověk přestane vnímat okolí... Až sebou škubne, když ho překvapí zvuk jakoby ze zadu a jen se divík, jak se tam dostal? Když bedny jsou přede mnou??

Jsem rád, že přes všechny počáteční nezdary a zklamání jsem došel do stadia, kdy mohu řícvt - ANO, pověsti o C5 jsou pravdivé. Jen nutno dodat, že to není bedna pro každého a rozhodně j nelze provozovat jako něco pro kulisový poslech při obědě. To fakticky ne. Tato bedna musí býti pochopena a hýčkána (jako maželka či milenka) a pak se odmění.
Potřebuje dobrý aparát a aspoň stedně zatlumenou místnost a - to je nejhlavnější - čas, aby se člověk OPROSTIL od předchozích návyků a zkušeností. Musí ji pochopit a pak už se jen těšit, až doma v klidu usedne a ponoří se do své oblíbené hudby.

Já jsem rád, že jsem nakonec C5 nezatratil, protože ony jsou faktciky SKVĚLÉ.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Zdeny

Příspěvek od winelover »

Krásně napsané! Díky Zdeny. Myslím, že se to dá přiměřeně zobecnit na většinu produktů firmy Dynaudio, proto jsou často nepochopené a píše se o nich, že jsou nezáživné, nudné a pod.
Tak užívej a ať ti to hraje! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Zdeny

Příspěvek od paul »

V pondělí odpoledne jsem byl u Zdenyho ještě s kámošem na poslechu těchto "unikátů"-o kterých Zdenda dlouho přemýšlel.Takto hrát placku od PF-Wish You Were Here jsem ještě nikdy neslyšel.Tolik detailů,parádní přesný bas a ten saxík na konci Shine on you...zírali jsme s kolegou jako blbci.Kámoš pomalu ani nedýchal a to už jsme oba za těch pár let přeci jen také něco slyšeli a poznali.Prostě to má Zdeny v té menší poslechovce super poskládané-tohle mít doma,tak už o ničem neuvažuji a jen poslouchám.
-Zdeny-ještě jednou-klobouk dolů před tím,jak ti to hraje. ^:)^
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zdeny

Příspěvek od aretax »

Zdeny, gratulujem! Aj ja som pri Dynaudiách zažíval podobné pocity ako Ty. Síce pri inom modely, ale charakter zvuku je rovnaký. Taktiež som ich chcel najprv predať. Potom však prišlo presne to, o čom píšeš. Objavilo sa kopec nových detailov, dokonalá vernosť nástrojov, presná lokalizácia a vyrovnanosť - žiadna frekvencia nevytŕča, ani nie je potlačená, basy sú presné a sú tam, kde majú byť. Jednoducho Dynaudio - zvukovo verné. Kro si na ne zvykne, ťažko presedlá na inú značku.Aj ja keby som moje predal, asi ostávam pri Dynaudiu - vyššom modely.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Zdeny

Příspěvek od monte »

Tedy tlachání o problému, o němž nikdo nic neví, ale dělá se chytrými:-) Taky nekouřím, nepiju, nechodím do hospody ani za "autocenzura". Sakra, proč já vůbec žiju??

:lol: Nejsi v celibátu a těžkém chomoutu :lol: ^:)^
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Zdeny

Příspěvek od Tinariwen »

Ahoj Zdeny,v akej velkej miestnosti teraz počuvaš hudbu a maš to zapojene s Passom?...keby si napisal aj vzdialenost miesta od C5 kde pocuvas a terajšiu vzdialenost medzi repro.Vdaka a pekne si to tu opisal :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Zdeny

Příspěvek od bigjoe »

Zdeny :thumbup: . Líp tu anabázi popsat nešlo. Ale dát 250k za něco, co jsi měl doma a nelíbilo se ti to ??? A pak ten pocit zmaru ??? To jsi dobrodruh. V tu chvíli bych nechtěl být ve tvé kůži. Ale konec dobrý... :clap:
Já jsem Dynaudiu naopak propad hned na první poslech. Kdysi dávno(1993 ?) jsem v EGU slyšel Dynaudio Audience 10 (stojanovky) - a tolik barev a tónů v tak brilantním podání jsem do té doby neslyšel :shock: . Potom asi po dvou letech jsem vybíral domů nové repro (cca okolo 40k) a půjčil jsem si několik vyhlédnutých typů (všechny najednou), vynesl to do 4. patra a několik dnů hrál. Vítěz - Dynaudio Audience 8 (sloupové). Když jsem jel do Prahy vrátit všechno půjčené a nakonec i Dynaudia, tak jsem si všim, že v tom studiu má rozbalené Dynaudio Contour 1,8 mk II. Takže jsem si je nechal pustit a bylo vymalováno :eek: .Akustická kytara - tolik alikvotních tónů každé struny - neuvěřitelný, že to všichni neslyšíme stejně ? Tolik barev a detailů. Bylo vymalováno. Tenkrát stály cca 80k - což dneska stojí stojanovky - bohužel.
Hodně let jsem si s nima užil a byli kamarádi, kteří ke mně chodili jen aby si je mohli poslechnout.
No a dneska ??? Dynaudio Contour 1,4 S a v mojí trucovně Dynaudio Audience 40 :lol: .
A kdybych kupoval nové...tak jedině... \m/ =))
Tak ať ti to hraje.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Tinariwen píše:Ahoj Zdeny,v akej velkej miestnosti teraz počuvaš hudbu a maš to zapojene s Passom?...keby si napisal aj vzdialenost miesta od C5 kde pocuvas a terajšiu vzdialenost medzi repro.Vdaka a pekne si to tu opisal :thumbup:
Ahoj, moje poslechovka je malá, má plochu asi 13m2. Bedny jsou svojí zadní hranou od zadní zdi cca 60cm (přesně tedy 59cm) a svojí vnější zadní hranou od bočních zdí asi 45cm. Báze je tedy asi 1,8m. Stejně tak dalko mám od uší k výškovým měničům. Za sebou mám ještě asi 1,3m k zadní zdi.
V současnosti bedny napájí kombinace Pass X150/X2.5 a Teac DV50.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

monte píše:
Tedy tlachání o problému, o němž nikdo nic neví, ale dělá se chytrými:-) Taky nekouřím, nepiju, nechodím do hospody ani za "autocenzura". Sakra, proč já vůbec žiju??

:lol: Nejsi v celibátu a těžkém chomoutu :lol: ^:)^
ne ne, všechno je, jak má být [-x
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Zdeny

Příspěvek od Tinariwen »

Zdeny,dakujem velmi pekne.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zdeny

Příspěvek od pajuna »

Zdeny
Ja su z teho asi nejaky jelinek :eek:
Nejdrive se ti doma slysene stejne bedny vubec nelibi, tak je nevezmes a vlastne odsoudis. A nasledne poslechnes znovu na jinem miste a naslepo koupis za ctvrt milionu a doma jsi nespokojeny. Ja jen tuto logiku vubec nejsem schopen pochopit ani s naslednym zapojenim s necim jinym ci prestehovanim jinam. To neni zadna kritika, jen process stareho mazaka nejsem dostatecne schopen vstrebat ;) . Doufam, ze ses po mnoha letech za tak kratkou dobu uz oprostil od starych navyku :smile: .
No, dulezite samozrejme je, ze si nasel misto kam patri a libi se ti, jak to hraje. Me osobne prekvapuje, ze muzou predvadet sve maximum v tak male mistnosti, ja bych se toho bal, resp. bojim se dat sloupy i do mistnosti 16m3. Rozhodne zajimavy prispevek, podporeny samymi Dynaudisty :smile: . Ja si nejaka ta lepsi Dynaudia budu muste nekam zajet poslechnout...
Preju hodne stesti a spoustu hodin stravenych pri poslechu :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Zdeny

Příspěvek od lubos »

Off Topic : 250t. stali nove, aktualna cena podla stavu cca 60-90t.,-Kc
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Zdeny

Příspěvek od palipol »

Hifi je aj o tom, že to jednoducho chcem - tu a teraz. Mnohí predali a po čase kúpili tie isté repro, či zosilňovač znovu. Moralisti to samozrejme odsúdia ako nepochopiteľnú vec či spiatočníctvo - ale mnohé veci oceníme až potom, keď sú zrazu preč. Dynaudio C5 sú vynikajúce reprosústavy a kto k nim trafí komponenty je vo veľmi dobrom leveli nie-li v konečnom - ak nezačneme básniť o absolútnych projektoch - mnohokrát mimo reálne potreby, uspokojujúce maximálne tak obchodníkov...
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

pajuna píše:Zdeny
Ja su z teho asi nejaky jelinek :eek:
Nejdrive se ti doma slysene stejne bedny vubec nelibi, tak je nevezmes a vlastne odsoudis. A nasledne poslechnes znovu na jinem miste a naslepo koupis za ctvrt milionu a doma jsi nespokojeny. Ja jen tuto logiku vubec nejsem schopen pochopit ani s naslednym zapojenim s necim jinym ci prestehovanim jinam. To neni zadna kritika, jen process stareho mazaka nejsem dostatecne schopen vstrebat ;) . Doufam, ze ses po mnoha letech za tak kratkou dobu uz oprostil od starych navyku :smile: .
No, dulezite samozrejme je, ze si nasel misto kam patri a libi se ti, jak to hraje. Me osobne prekvapuje, ze muzou predvadet sve maximum v tak male mistnosti, ja bych se toho bal, resp. bojim se dat sloupy i do mistnosti 16m3. Rozhodne zajimavy prispevek, podporeny samymi Dynaudisty :smile: . Ja si nejaka ta lepsi Dynaudia budu muste nekam zajet poslechnout...
Preju hodne stesti a spoustu hodin stravenych pri poslechu :thumbup:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sem tě dostal, co?? Samosebou, jak píše kolega dole, NOVÉ byly za 250, dnes je cena samosebou nižší, za tyto jsem platil sice více, než uvádí kolega, ale dal jsem to rád s vědomím, že jsou v TOP1A stavu, prostě ve stavu bez sebemenšího poškození a to jak na ozvučnici, tak hlavně na měničích.

Jinak až pojedeš do našeho kraje, tak se klidně zastav.

Ale co musím znovu zopakovat, je to, že takováto kontroverzní věc, jako jsou hifi aparáty, se NESMÍ kupovat pod "nátlakem", tedy v situaci, když se MUSÍŠ rozhodnout v krátkém čase. To pak samosebou člověk ve své podstatě hledá důvody, proč to či ono NEKOUPIT a ospravedlňuje si danou investici. Nákupu takoéto věci musí předcházet fáze klidného rozhodnutí. Co je úplně nejhorší, když jde člověk kupovat nějakou věc ( u mě de fato jakoukoliv dražší) a prodejce do mě začně lavírovat, jak "ta jeho" věc je to nej a jak ty moje věci jsou taky to nej, ale z druhé strany. To se pka obvykle zatvrdím a odcházím s nepořízenou.

V případě těchot C5 bla situace zcela obrácená a koupi přecházel stav zcela volného a dobrovolného rozhodnutí, ba naopak, bedny byly již rozjednány jinému zájemci a já jsem prodejce de facto "přesvědčil, že je má prodat mně.

Nehledej za tím nic zvláštního, ale jak jsem už napsal, celý svět C5 chválí a u mě že by nehrály? Tak jsem je vzal s tím, že je "přinutím", aby hrát začaly. A podařilo. Stačilo k tomu málo - mít na laborování klid a oprostit se od starých zažitých poslechových návyků.

QA jsem spokojen,že jsem je koupil a kždý den se moc těším, až si je v podvečer vždy poslechnu. Jako například včera, Ota Petřina a Superrobot - no nádhera a to včetně hlubokých a brilantně čitelných basů! Jsem opravdu vysoce nadšen a snad mi to nadšení vydrží hodně dlouho.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zdeny

Příspěvek od Tony »

Zdeny,
nechcem ti kazit radost a nadsenie, ale hlboke basy tieto boxy nikdy nemali.
A ani moc co do objemu.
Mal som ich doma, dokonca 2x, mali ich aj dvaja kamaradi, takze ich dobre poznam.
Napokon staci si pozriet udaje vyrobcu:
Frequency Response +/- 3dB: 47Hz - 21kHz
Kazdopadne znama vec je, ze vzhladom na velmi nizku citlivost 83dB, potrebuju vykonny a stabilny zosilnovac.
Potom dokazu zahrat. A ich silna stranka je skor v stredoch.
Tiez som pocul teoriu o vysychani ferrofluidu vo vyskacoch. Ci je to ale pravda, nemam overene.

p.s.
Dobra sprava, znamemu dokazal vyrobca po dlhsom presviedcani vyrobit a dodat nove stredove a vyskove menice:-)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zdeny

Příspěvek od zappa »

No Zdeny at ti to hraje k tvé spokojenosti a nenech se rozhodit Tonym. ;) Moje zkušenost byla jediná u Petra5 kde ten bas prostě nebyl.Jestli to bylo dáno místností,akustikou nebo čím,to nevím.Tonyho specifikace však naznačuje něco,co se nedá označit za hluboký bas(teoreticky vzato).Ale vím,že máš rád anylytičtěji podaný zvuk a tak ti C5 budou určitě vyhovovat.Asi proto jsi prodal BW,ne?Velké bedny potřebují velký prostor a dostatečně vzdálené poslechové místo,které ty jsi zcela jistě s nimi neměl.Takže zcela jistě dobré rozhodnutí. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Tony: mně radost rozhodně nezkazíš, směrodatné je, jak to vnímám já a když vnímám hluboký (a navíc perfektně prokreslený bas) v nahrávce, to je hlavní. Bedny mě těší a baví.

Ferrofluidu se vůbec nebojím, "všichi věří, že je, ale nikdy ho nikod neviděl" toliko jen pardoie na citá z jistého českého kultovního filmu. Navíc staré Matrixy s ferrofluidem hrají všem do dneška a nikod si nestěžoval, že by mu ff začal působit naké potíž. Jsem zcela v klidu.

K těm parametrům: že citlivost je nižší, to je bohužel fakt, ale také jde nejsnáz kompenzovat výkonem zesilovače, nota bene v malé místnosti. Takže to si můžeme škrtnout.
Bod 2 pokles na basech a udávaný kmitočet 47Hz-si můžeme škrtnou rovněž, neb varany (chrámové) doma neposlouchám, tudíž toto je jaski také mimo.
Důležité je, že pro můj druh hudby jsou basové partie dostatečné a například ani při poslechu ACDC opravdu netrpím jejich neodstatkem. Těžiště vidím v jejich brilanci a čistotě.

Ovšem souhlasím s tebou, že C5 si nikod nekoupí na bassń´drum extáze:-)))

Ony totiž všechny model DA snad až na Master E.T. jsou na basech lehce "kontroverzní", ale jejich majitelé nalézají v jejich projevu mnohem více jiných positiv.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

zappa píše:No Zdeny at ti to hraje k tvé spokojenosti a nenech se rozhodit Tonym. ;) Moje zkušenost byla jediná u Petra5 kde ten bas prostě nebyl.Jestli to bylo dáno místností,akustikou nebo čím,to nevím.Tonyho specifikace však naznačuje něco,co se nedá označit za hluboký bas(teoreticky vzato).Ale vím,že máš rád anylytičtěji podaný zvuk a tak ti C5 budou určitě vyhovovat.Asi proto jsi prodal BW,ne?Velké bedny potřebují velký prostor a dostatečně vzdálené poslechové místo,které ty jsi zcela jistě s nimi neměl.Takže zcela jistě dobré rozhodnutí. :thumbup:
ANo, já jsem nečekal, že basy z C5 dokáží lámat skály. Také jsem to naspal, že v počátku byl jejich basový projev pro mě velkým zklamáním, ale po čase, co jsem se oprostil od zažitého projevu Matrixů, basy opravdu nestrádám.
BW hrála na basech úměrně jejich velikosti a použitému měniči, ale to bylo asi vše proti zbytu projevu z C5.
Celkový charakter zvukuje proti Matrixům vyváženější, hlaně v otázce množství informací a prostoru je vidět, že C5 jsou prostě o obrovský kus dále. To ale vše vyleze na povrch jen po té, co má člověk možnost se nad tím vším pořádně a bez stresu zamyslet a vhlavě si to srovnat.

Já jsem spokojen, že jsem své rozhodnutí udělal a vůbec toho nelituji. Tím ale nepopírám, že po letech třeba nebudou C5 nahrazeny něčím jiným.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zdeny

Příspěvek od zappa »

Ony totiž všechny model DA snad až na Master E.T. jsou na basech lehce "kontroverzní", ale jejich majitelé nalézají v jejich projevu mnohem více jiných positiv.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Zdeny

Příspěvek od Pytell »

Zdeny, velká gratulace, krásné bedny.
Co se týče sloupků tak mám také v malé poslechovce 12.50m2, uzavřené ATC SCM 35 ( citlivost 85dB, 48 Hz-- 20 kHz) a plná spokojenost.
Vjem nízkých kmitočtů bude záležet na schopnostech připojené elektroniky, vlastnostech poslechové místnosti a preferencích posluchače.(Jemné doladění zvuku dle ucha posluchače kabeláží je už třešnička na dortu ).
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zdeny

Příspěvek od pajuna »

Zdeny
Ja jsem tu cenu spise jen tak opsal, ani jsem nad tim nepremyslel, protoze pointa byla nekde jinde. Ja jsem te tipoval na cloveka, ktery si takove rozhodnuti promysli delsi dobu, tak jen proto me to vrtalo hlavou, ze si vzal ty bedny tak rychle, o to vice, ze se ti pred tim nelibily.
Hlavne ze se naslo to spravne misto a sladeni s komponenty. Myslim, ze naopak ten frekvencni rozsah s basy zacinajicimi vyse je na tu malou mistnost lepsi.
Az nekdy vyrazim k Paulovi, ozvu se a treba na chvili zajdeme na kus toho Claptona ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Zdeny

Příspěvek od tujatuja »

Zdeny poukázal na velmi zajímavou věc – naše vnímání a hodnocení zvuku závisí na našem sluchovém návyku. Proto taky v různých diskuzích o kvalitě zvuku toho či onoho aparátu se hifisté často rozcházejí. Každý máme po delším soužití s vlastním aparátem vytvořenou vlastní představu o „správném“ zvuku.
Kdyby se jednalo o zcela nové reprobedny, mohl by Zdeny (kdyby patřil mezi hifisty, věřící na zahořování komponentů) klidně popisovat, jak se postupně bedny zahořovaly, jak se rozvinul bas atd. ;)
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zdeny:

Krásný popis zvukových dojmů z poslechu. Já vím, o čem mluvíš, několik let jsem C5 vlastnil a vnímal jsem vše stejně jako Ty, zobrazování prostoru je opravdu unikátní a ve své době patřily k bezesporu k tomu lepšímu ve své cenové kategorii.

Přeji spoustu zážítků při poslechu :thumbup: ´

Přeji Ti splnění Tvého snu.

S pozdravem Petr.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Zdeny

Příspěvek od vitek »

Ahoj Zdeny,

je milé jaká je přímá úměra mezi nadšením a počtem řádků napsaných...Taky jsem nadšenec značky Dynaudio. C5 jsem zvažoval poté co jsem se přestěhoval do větší místnosti, kde S25+Sub500 trošku ztrácely dech...
Problém byl, že už se nevyráběly a taky jsem potřeboval pořešit zadky, kde se nabízely C3, ale ty se tehdy vůbec nedaly sehnat. Nějak se toho pětikanálu nechci vzdát. Chtěl jsem jít do C4, ale ty mě na první poslech neoslovily časem mi došlo, že to bylo nevhodnou poslechovkou. Dneska když je někde slyším, tak jim nic nechybí... Čekal jsem na C7, které měly mít aktivní basy - bohužel je nezačali vyrábět. Každopádně C5 jsou mimořádné bedny a hodně záleží čím se krmí, pak jsou schopny ukázat co v nich opravdu je za potenciál a to se týká hlavně basů, ale to už asi víš. Nevím jaké máš napájecí kabely, ale zkus si půjčit Valhally, nebo Powerflux od Furutechu, nic to nestojí, ale ten posun je jasně slyšitelný a nejen na basech. Zeptej se Petra 5 co se po zapojení událo... U mně to samé - týden jsem z toho nespal a lámal jsem si hlavu, jak je to možné. Myslím, že Pass bude na ty kabely reagovat podobně.
Sdílím Tvoje nadšení a užívej si to.

V.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Zdeny

Příspěvek od Kokin »

tujatuja píše:Zdeny poukázal na velmi zajímavou věc – naše vnímání a hodnocení zvuku závisí na našem sluchovém návyku. Proto taky v různých diskuzích o kvalitě zvuku toho či onoho aparátu se hifisté často rozcházejí. Každý máme po delším soužití s vlastním aparátem vytvořenou vlastní představu o „správném“ zvuku.
Kdyby se jednalo o zcela nové reprobedny, mohl by Zdeny (kdyby patřil mezi hifisty, věřící na zahořování komponentů) klidně popisovat, jak se postupně bedny zahořovaly, jak se rozvinul bas atd. ;)
Myslím že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Zvyk je železná košile a oprostit se od něj a přizpůsobit se novému, nějakou dobu trvá. Když se k tomu vychytají veškeré detaily, jako sladění sestavy, rozmístění, tak až poté je člověk patřičně odměněn.

Zdenymu gratuluji ke splnění snu a k tomu, že se mu splnilo to, co od toho očekával.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zdeny

Příspěvek od blesk666 »

Zdeny je proste Dynaudio-ista ma ich zvuk v krvi a pocuva v prevaznej miere hudbu na ktorej vedia ukazat svoje klady.
Ja mam Dynaudia rad- vzdy ma to k nim taha a s viacerymi modelmi som viac ci menej zil (Contour 3.0, BM6,BM6A- testovacia aparat Watt-u, Audience 40, 60 doma, Contour 1.3, 1.8mkII- u znamych). Vzdy sa k nim vraciam a povazujem vsetky uvedene
modely v svojej kategorii za vyborne. C5 som u Zdenyho tiez pocul a su svojim sposobom nadherne.
Potom si ale zacnem pustat svoju velmi rozmanitu hudbu a veci sa maju inak.
(World music, komorny jazz, male akusticke telesa, spev- nadsenie, potom si ale pustim Massive Attack, Nick Cave, PJ Harvey, U2, New Model Army, Joy Dividision, REM, projekty Mike Patton-a..., viem ze si ich zas domov kupit nemozem.

Zdeny vas pohlad na vec plne chapem a je mi vas pristup blizky a konicky mimochodom tiez:-), Tiez som nadseny ked vidim ako niekto s citom a laskou pristupuje k audio komponentom. Radost od niekoho takeho potom nieco kupit.
Myslim ze prianie aby ste bol dlho spokojny je zbytocne zvuk Dynaudii mate v krvi a C5 patri k tomu top co kedy vyrobili
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zdeny

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:Zdeny
Ja jsem tu cenu spise jen tak opsal, ani jsem nad tim nepremyslel, protoze pointa byla nekde jinde. Ja jsem te tipoval na cloveka, ktery si takove rozhodnuti promysli delsi dobu, tak jen proto me to vrtalo hlavou, ze si vzal ty bedny tak rychle, o to vice, ze se ti pred tim nelibily.
Hlavne ze se naslo to spravne misto a sladeni s komponenty. Myslim, ze naopak ten frekvencni rozsah s basy zacinajicimi vyse je na tu malou mistnost lepsi.
Az nekdy vyrazim k Paulovi, ozvu se a treba na chvili zajdeme na kus toho Claptona ;)
Ja sa tomu ani veľmi nedivím, že na prvý raz sa mu nepáčili. Zvukový charakter Dynaudií je od B&W diametrálne odlišný. Ak niekto chce prejsť z B&W na Dynaudio, tak na to je potrebný naozaj dlhší čas, aby si sám ujasnil, o čo mu v hudbe ide. B&W je predovšetkým príjemný, mohutný zvuk, ktorý sa hneď páči, Dynaudio je verný, detailný zvuk, pre niekoho až studený a nie každý ho prijme. Navyše Dynaudiá su mimoriadne citlivé na výber zosilňovačov. Keď však dostanú to, čo potrebujú, ukážu svoje prednosti. C5 sú v tomto mimoriadne citlivé. Zdeny, gratulujem. Hlavne k tomu, že Ti to spolu "sadlo".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Hoši, díky. Je to tka, trvalo mi to fakt déle, než jsem v C5 našel to, co chchi. Někdy stačí zavřít oči a jen se nechat unášet hudbou. Kdo viděl můj malý "kamrlík", tak ví, že není opravdu příliš velký a bedny jsou relativněš blízko sebe. Přesto, na dobrých nahrávkách hudba zní ze široka zdalek zezadu, tento pocit v nahrávkách jsem zatím dosud nikdy nezažil.
Nelituji,že jsem je pořídil a prokousal se obdobím pochybností i lehkého zklamání. Dnes vím, že to byla správná cesta.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Zdeny

Příspěvek od Tinariwen »

:thumbup: to je spravny postoj,byť štastnym je vec volby:-),nie je nič krajšie ako byť vnutorne spokojny a stotožneny s tym čo mám..
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zdeny

Příspěvek od zappa »

Zdeny.Přesně tak,my už bychom měli vědět co chceme a jestli nám chce někdo říkat,že to tak není pak je to na palici. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zdeny, v jiném vlákně jsme se dozvěděli, že jsi vyměnil bedny ve své větší sestavě.
B&W M 801 jsi nahradil projektem Stealth postavený na měničích Eton a Accuton s keramikou na středech a výškách).
Upřímně by mě zajímalo jaký sis po pár týdnech udělal závěr ohledně schopností špičkových textilních Esotar Dynaudio a keramických Accuton.
Jsou to oboje vrcholné, ale zcela odlišné koncepce i konstrukční filozofie měničů, k čemu se přikláníš? Nebo je ještě brzo na nějaké vážnější soudy?
Můžeš popsat jak to slyšíš?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Zdeny

Příspěvek od Patmann »

Dnes jsem s radostí přečetl celé tvé vlákno a mám stejný pocit s C5,jen jsem ho měl u Petra5 hned a i má žena,která mě ani pak nechtěla pustit do křesla,prostě dle mne reálný poslech v přímém přenosu...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Napřed uvedu, že C5 a Stealth je jako nebe a dudy.
C5 produkují špičkově jemný zvuk, který vyniký lehkostí, detailem a nenásilností, barvami a hlavně jakousi nadvěcností. Tím chchi říct,že pokud si na ně člověk zvykne, nechybí mu ani bas, který je objemově slabší, ale výtečně prokrslený a hlavně neduní a nehučí. K tomu dokáže překvapit i hloubkou, navzdory malému měniči.
Hudba plyne,nic na sebe nepoutá pozornost, výšky jsou velmi jemné a rozhodně netahají za uši, stejně jako střední partie. Je to miořádně vyvážená bedna.

Stealth: v první řadě jsem pro mnou žádaný projev v basovém pásmu musel na základě doporučení p. Bunty upravit průběh frekvenční charakteristiky tím že jsem do XLR kabelu vřadil kapacity 22On. Pak se bas srovnal do té míry, kterou jsem požadoval. Bez této úpravy byly v mé konfiguraci basy přáliš dominantní a vystupovaly před ostatní frekvence, čímž zvuk neměl mnou žádanou brilanci a lehkost.
Po úpravě jsou basy v rovnováze a zvuk tím získla velmi hodně z toho, co jsem si přál mít v obýváku: zvuk C5 s velkým basem (C5 se 26m2 na basech prostě ztratily. Ne že by bas nebyl,ale na rock to nemělo tu správnou šťávu).
No a k projevu Accutone lze říct jen asi tolik, že bych to viděl jako konečnou pro ty, co rádi pitvají, nechtějí přijít ai o jediný tón, ale nemají rádi, když jim výšky rvou uši, mají rádi obrovskou šířku prostoru jak po bázi, tak dopředu/dozadu a k tomu chtějí mít pocit "velkého" zvuku. Tu velikost samosebou tvoří 12´´ basový měnič, na jehož základě pak cello zní opravdu jako čelo a křídlo jako reálná věc v koncenrtní síni, ne jao elektrické šidítko.
Proti C5 hraje středovýšková sekce ještě detailněji, například na CD A momentary lapse of reason jsem zaslechl nové detaily, které jsem nezaregistroval ani na C5.Jelkož je mám asi 1m od zadní zdi a 1,5 m od zdí bočních, prostor je přímo výborný a například Q-sound efekty na AMused to death jsou lahůdkou. POkud mi někdo bude nyní tvrdit, že bas pod nějkou frekvemci nejde lokalizovat, nemohu s ním souhlasit, protože to není pravda a sám se divím, jak basové nástroje (hlavně bicí dokáží v prostoru krásně dotvářet plastičnost nahrávky. Když mluvím o té detailnosti, tak C5 jsou na tom skutečně výborbě, ale detail podaný oběma bednami je jiný. Těžko se to popisuje, ale pocit větší reálnosti mám u keramiky, alepocit větší pohody mám u C5. O basu nemá cena moc psát, srovnání nelze pořádně udlělat s ohledem na koncepci obuo beden. Já osobně nemám rád nabubřelý bas, mám rád bas decentnější, ale za to pro kreslený a to u Etonů, myslím, bylo splněno po zásahu do průběhu. Bas mi nijak nevadí a je dobře prokreslený.
Co mi spíše ne jakože vadí, ale upozorní mě na to, je fakt, že zatámoc C5 přehrají prakticky cokoliv, tak Stealth dokáže nějakým způsobnem špatné nahárvky ještě více "zviditelnit". Ty dobré jsou ale naopak o to lepší.

Kdyby mi někdo dal "nůž na krk" a řekl by - vyber si jedny bedny z těchto dvou, po pravdě neví, které by to byly. Každá má své pro a proti. Pro je u obou detail, lehkost, prostor, barvy, ale to, co má C5 v sobě - ta samozřejmost a nenásilnost, schopnost ničím na sebe nepoutat, to je asi nedostižitelné. Proto mám sestavy dvě, rock si poslechnu v pokoji a věřte, že bicí ve starých Zeppelínech jsou hodně reálné, ale když si chci odpočinout a zrelaxovat, pustím si C5 a přestávám vnímat okollní svět.

Stručně závěrem - volba Accuton/Eton je opravdu dobro volbou a konkretně v poměru cena/výkn je Stealth opravdu výtečný.Obdovně osazené, takto velké bedny, stojí u "značkových" firem dáááleko více peněz.

Nyní jsem v Arábii a ač jsem sem včera přijel, už teď se mi stýská po pořádné muzice.Který aparát si ale poslechnu jako první, až se vrátím, to nevím :D
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Zdeny

Příspěvek od lubos »

Ak by si chcel C5 vymenit a ist vyssie, je tu velmi zaujimava ponuka.
http://elektro.bazos.sk/inzerat/3297347 ... nce-C2.php
monte

Re: Zdeny

Příspěvek od monte »

Zdeny pěkné představení :thumbup: , ale taky že jsi šlápnul vedle u Quadralu je divné. Můj kámoš měl výhradní zastoupení a moje auta je vozila, jenže v devadesátých letech se prodávaly maximálně malé tří pásma Platinum za pár korun (28000,-), na víc lidé neměli. Nákupní cena byla 18000,-, takže žádný super zvuk nelezl. Titany jsi určitě neměl, neboť za pěl let se prodaly jen tři páry už fakt bohatým podnikatelům. Jedny Titany z té doby, jsou neustále ještě ve Slušovicích.
Odpovědět