Naprach

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Naprach

Příspěvek od Naprach »

Zdravím.
Pár drobných příspěvků jsem již napsal a tak si říkám, že bych měl poslechnout pár členů, kteří mi radili, abych si založil osobní vlákno a trochu se představil. Nemyslím si, že bych toho mohl tolik nabídnout, ale aspoň se nebudu schovávat za anonymitu internetu. ;)
Takže, nezajímám se o hifi zase tak moc dlouho. Spíše patřím mezi čtenáře a loudím rozumy, než abych zde bojoval za nějakou svojí pravdu získanou léty zkušností. Ale třeba to také někdy přijde. :D
Dlouhé roky jsem aktivně hrál a doma jsem spíše relaxoval u domácího kina a u filmů, než abych do sebe neustále hustil muziku. Bohužel se mi tahle činnost postupně utlumovala a to až do bodu, kdy jsem začal sedět doma a muzika mi začala chybět. No, a protože nemám okolo sebe kamarády postižené hifi-horečkou a nepatřím mezi objížděče studií, tak jsem si pro svojí první čistou stereo sestavu zvolil hlas rozumu. Chtěl jsem čistý a neutrální zvuk a tak moje volba padla na Cambridge Audio. Zvolil jsem nejvyšší osmičkovou řadu a sladěnou kombinaci, kterou k sobě doporučuje přímo výrobce... CD přehrávač 840C a integrovaný zesilovač 840A v2.
IMG_2484_CDa.jpg
IMG_2494_zesilovaca.jpg
V kabeláži pro mě platí to samé jako v komponentech a tak jsem ani nehodlal experimentovat a sáhl jsem opět po Cambridge Audio a to po nejvyšší řadě 900. Opět jsem zvolil doporučené zapojení a to je XLR. Říkal jsem si, že když už nic jiného od nich, tak top model prostě musí hrát.
IMG_2464_CD_zadek.jpg
IMG_2473_zesilovac_zadek_vpravo.jpg
Mimochodem, ty krytky jsou od firmy Telos. Přijdou mi lepší než ty od Vincenta, od kterého mám síťové kabely. To, že nesou mojí iniciálu, rozhodně nehrálo roli. :cool:

Původně jsem chtěl pořádné regály, ale když se naskytla možnost pořídit si Dali Helicon 800, tak jsem neváhal. Navíc jsem je slyšel na té samé kombinaci přístojů a nic mi na jejich projevu nevadilo, takže bych rozhodnuto. Je mi sice jasné, že jejich potenciál s CA nikdy nevyužiji, ale aspoň si nemusím lámat hlavu s otázkou: Co kdyby... :smile: Navíc, dokáží plně hrát již při nízké hlasitosti a to mi vyhovuje.
IMG_2481_dali_celek.jpg
Sluchátkový zesilovač je z trochu jiného ranku než rezervovaný angličan, ale nakonec to spolu hraje výborně. Ray Samuels Audio Emmeline II.
IMG_2489_lampy_den.jpg
IMG_2490_lampy_trafo_den.jpg
Repro kabeláž jsem nejdříve měl Supru PLY 3,4, pak jsem chtěl zkusit bi-wiring Xsymphony Omega Hybrid a aktuálně Xsymphony Pure Silver Hybrid.

Snažím se o co nejjednodušší a nejčistší řešení. Stolku, na kterém to vše stojí, aktuálně hledám nějakého vhodného nástupce. Ostatně i celá místnost je absolutně provizorní, protože ji na podzim čeká kompletní rekonstrukce.

Takže, to by bylo prozatím vše. Je mi jasné, že je to taková obyčejná "punková" sestava a že jsem docela drzý, že sem lezu, když zatím nemám co nabídnout, ale tohle fórum mi přišlo jako milé místo, kde si nikdo na nic nehraje, tak jsem to risknul. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Do příspěvku se mi nevešla jedna fotka. ;)
IMG_2469_zesilovac_zadek_vlevo.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

A aby to mělo nějakou posloupnost, tak poslední změna je taková, že jsem CA 900 XLR vyměnil za Kimber Select KS1121. Ano, je to onen kabel, který způsobil tolik zlé krve. :D Ovšem, mě způsobil mnoho radosti.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Naprach

Příspěvek od knoflik »

Naozaj parada :thumbup:
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Naprach

Příspěvek od Kokin »

Gratuluji k nádherným bednám. Nikdy jsem je neslyšel, ale zpracování a povrchová úprava jsou excelentní.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Jedním slovem paráda.
Naprachu, pěkné představení, radost číst. Já myslím, že je jedno jestli má člověk aparát za 10000, 100000 nebo milion, podstatné je jaký má člověk přístup k tomuto krásnému (bohužel i drahému) koníčku. V našich končinách velice vzácná kombinace Cambridge Audio a Dali, které jsou výborné a velmi krásné. Kimber Select KS1121 je třešinka na dortu :thumbup: .
Jsem moc rád, že jsi tak "drzý" a jsi na tomto fóru, vítej ;).
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Naprach

Příspěvek od anawak »

Naprach: podla mna nie si vobec drzy, skor mi pride, ze si skromny. Ba povedal by som , ze az prilis. Pretoze taku zostavu nema kazdy a 8ckova seria od CA a repro DALI nepatria k ziadnym lacakom. Nehovoriac o ich naozaj skvelom zvuku.
Ja som svoju "recenziu" alebo ako to mam nazvat na CA uz na tomto fore pisal, a musim znova opakovat, ze jednak co sa tyka kvality ajednak co sa tyka zvuku, je to asi najlepsie co sa da v danej cenovej kategorii kupit. Dokonca by som povedal, ze podstatne predbiehaju aj ovela drahsie komponenty. 8ckova seria urcite.

Takze nemam pocit, ze mas "OBYCAJNU PUNKOVU ZOSTAVU" a uz vobec si nemyslim, ze " NEMAS CO PONUKNUT".

Gratulujem! Mas to super krasne. !! :clap: :clap:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naprach

Příspěvek od bigjoe »

Taky tě vítám. Jak píše ML - nezáleží za kolik máš "cajk", ale jak si postiženej :D . A to si taky řádně, když máš i krytky Telos (já taky), tak sem rozhodně patříš :thumbup: . Ať ti to hraje.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Bomba, vypadá to excelentně. Celkem mě zaujalo zrcadlo za bednou, nebudu tu řešit jestli to dělá něco špatně se zvukem, ale líbí se mi že se člověk může rovnou pokochat pohledem na připojení a technickou stranu beden. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Naprach

Příspěvek od pajuna »

Vitam Te na foru a zdravim!
Pekna sestava i prispevky. Preju ti mnoho hezkych chvil s muzikou a nami tady, urcite si tu najdes mnoho stejne postizenych pratel. A pis a del se stale o sve poznatky, a preji at nikdy nezustanes v "prachu" :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naprach

Příspěvek od Maretti »

buď v klidu, já tady prudím ostatní a celou dobu mám doma 840 řadu od CA a dokonce obyčejné Tannoy DC6T. A musím uznat, že mě bude zvuk CA chybět - tak nějak je to moje srdcovka.

Teď už mám jiný integráč a CD taky bude za chvíli jiné, takže po létě budu odprodávat svoje CA komponenty ..... někomu kdo si je užije stejně jako já, ty, nebo spousta dalších kdo je mají doma.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Velice solidní sestava, správný přístup k věci a pěkné fotky. Vítej a ať Ti to hraje!
win.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Ještě bych Tě poprosil jestli by nebyla fotka celé sestavy, jak to vypadá od posluchače nebo tak nějak. Ty bedny jsou fakt parádní práce.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Naprach

Příspěvek od Pamela »

Ty bedny máš fakt "krasavec" :thumbup:
Vždy jsem toužil po bednách ve vysokém lesku jako jsou ty tvoje.
Docela rád bych to slyšel.Máme repro ve stejné cenové,k tomu oba C.A. to by byl duel :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naprach

Příspěvek od bigjoe »

To Pamela:
Duel by to byl jistě zajímavý, ale kdybys měl svou sestavu v podpisu, tak nemusím hledat ve tvém vlákně, co máš za repro :crazy: . Pleas :D
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Naprach

Příspěvek od Pamela »

:oops:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naprach

Příspěvek od bigjoe »

To Pamela: Dík :thumbup: . Jsi pašák :clap:

To Naprach: Sorry za OT :shh:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Naprach

Příspěvek od tujatuja »

Myslím, že to je správný přístup k vybudování sestavy: nejvíc peněz patří do reprobeden.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Naprach

Příspěvek od Mirek »

Velmi pěkná sestava a zbytečná skromnost....a tvé bedny jsou opravdu i krásný kus nábytku - gratuluji.
Repro kabeláž jsem nejdříve měl Supru PLY 3,4, pak jsem chtěl zkusit bi-wiring Xsymphony Omega Hybrid a aktuálně Xsymphony Pure Silver Hybrid.
Zajímalo my mne (a myslím, že ne jenom mne) jaký byl konkrétní. zvukový přínos.

Také pokud budeš mít čas a náladu napiš jaký posun nastal po výměně kabelů Cambridge / Kimber.

Myslím, že podobných postřehů není nikdy dost.

Bezva poslech
Mirek
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Ahoj lidi. Strašně moc děkuji všem za tak milé přivítání. Až takové jsem to nečekal. :thumbup:

Kombinace CA a Dali není můj nápad ale přišlo mi, že to funguje a tak jsem do toho šel. Mimochodem, když jsem si pro ně byl u předchozího (prvního) majitele, tak ten se s nimi opravdu nerad loučil. No, vlastně je prodával jen kvůli nařízení jeho manželky a při jednání mi několikrát opakoval, že mu vůbec nevadí, když si je nevezmu. Alespoň by jí mohl říct, že se neozval žádný zájemce. ;) No, něco podobného jako měl Maretti u ECI-5 Mk II. :smile: Ale je fakt, že jsem si při odjezdu přišel divně, jako kdybych mu něco ukradl. :shock:

Martinowsky - O tom zrcadle vím, že je šílené. Je to provizorní řešení a je trochu bokem. V září chci celou místnost předělat a i proto jsem nepoužil fotku celé sestavy, protože se mi ta místnost vůbec nelíbí. Je to patro staršího domu, který postupně pomaloučku předěláváme, takže až přijdou všude nové štuky a nová podlaha, aby to trochu vypadalo, tak zkusím něco nového nafotit.

Big Joe - s těma krytkama jsem se skutečně inspiroval u Tebe. :smile: Telos není zrovna megaznámá firma. A když už nic jiného, tak skvěle vypadají. :smile:

Ještě mě napadla taková věc k výběru cajků. Já už někdy od sedmnácti let hraji na baskytaru a prošel jsem si zdlouhavou cestičku od hraní přes rádio, kombo, různé zesilovače, bedny až k mojí současné sestavě a tenhle postupný vývoj mě přišel na mnohem víc než kdybych si nechal poradil a šel po něčem cíleně. Proto teď jsem vzal maximum peněz co jsem mohl dát dohromady a koupil si ty nejlepší bedny na které dosáhnu, abych alespoň v téhle oblasti měl jednou a provždy hotovo. Samozřejmě, že ani tohle řešení není bez rizika ale zrovna bedny mají delší život než komponenty a třeba vážně mám na spoustu let vystaráno. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Poslední dobou jsem tady moc nebyl, protože jsem měl docela hodně práce se zařizováním jedné velké události. Ale až se tuhle sobotu konečně, na dohled čtvrtého křížku, ožením a odbudu si svatební cestu, tak se tady v mezerách mezi škrabáním omítky zase budu objevovat a splním Mirkovo přání a rozeberu rozdíl mezi XLR kabelem od CA a Kimber. Kimber za ten půlmetrový kus kabelu chtějí šílené peníze ale aspoň teď mám jistotu, že průchodu informací mezi CD a zesilovačem vůbec nic nebrání a minimálně tenhle kousíček celého řetězce hraje tak jak má. :smile:

PS: Občas mívám divoké sny o reprokabeláži Kimber Select ale cenovka mě těžce sráží do reality. ;)
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Naprach

Příspěvek od Mirek »

Takže VELKÁ GRATULACE !
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprach píše:Poslední dobou jsem tady moc nebyl, protože jsem měl docela hodně práce se zařizováním jedné velké události. Ale až se tuhle sobotu konečně, na dohled čtvrtého křížku, ožením a odbudu si svatební cestu.

PS: Občas mívám divoké sny o reprokabeláži Kimber Select ale cenovka mě těžce sráží do reality. ;)
Také se připojuji s gratulaci a přeji splnění vytouženého snu v podobě Kimber Select :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Naprach

Příspěvek od lubin »

Hezká sestava, Dali má krásný éterický a vzdušný projev...ke Kimberu gratuluji a přeji dobrou náladu při muzice i zde na fóru.... :cool:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Už mi z toho bordelu v obýváku hrabe. :sad: Nějak to trvá dlouho, i když je to hlavně tím, že celou dobu čekám na "svého dvorního" zedníka. :-| Alespoň jsem si udělal radost a objednal zásuvku Furutech FT-SWS(R ). I když nemám speciální větev elektriky se samostatným jističem, tak jsem si něčím chtěl zvednout náladu. A i přesto, že je mi jasné, že přínos zásuvky bude mít minimální, tak za tu radost to stálo. Rozhodně je to opravdu fortelná a těžká věc. A vždycky se mi líbila. ;) A to balení! Jako kdyby to byly hodinky nebo nějaký šperk. Bral jsem jí z Tykonu.
IMG_3094-edit.jpg
IMG_3095-edit.jpg
IMG_3096-edit.jpg
IMG_3099-edit.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Jo, úplně jsem zapomněl na ten zvukový přínos Kimberu Select KS 1121 XLR oproti původnímu Cambridge Audio 900 Series XLR.

I když je to nesrovnatelné, protože jeden měří 1m a stojí 2.990,- a za druhý půlmetrový chce výrobce 19.950,-. Je to jako srovnat favorita s porschem. Výsledek je ten, že oba mají čtyři kola a jezdí. Nicméně, pokud budu brát Kimber jako bernou minci, tak CA za ty peníze hraje neskutečně. Čistě a s detaily - s takovou anglickou rezervovanou chladností. A také je velice kvalitně udělaný. Za ty peníze ho můžu ho v klidu doporučit.
ca01.jpg
Zařazením Kimberu do sestavy došlo k mírnému nárustu detailů (ale ne desetkrát většímu jak by napovídala cena). Hlavní změnou je výrazné zlepšení v oblasti středů. Jakoby tam najednou bylo pár frekvencí, které CA podávalo slaběji a ty tvoří ten výrazný teplý zvuk. Žádné světoborné zjištění, prostě potvrzuji obecný názor, který koluje na fórech. Mám pár metalových desek, které mají poněkud studený sterilní zvuk a díky teplým středům Kimberu jakoby ožily a dostaly mnohem větší náboj, který jim dodal to, co jsem na nich postrádal. Neodvážím se říci, že jde o rockový kabel, nicméně ty kvalitní teplé středy zkreslené kytaře velice svědčí a obecně jsou kvalitní středy pro rockovou muziku hodně důležité. Dostane takovou tu správnou šťávu a tu správnou živost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Pořád se po kouskách hrabu v tom zakletém obýváku. Nejdříve jsem chtěl zrenovovat jen zdi a podlahu, pak se k tomu přidalo nové topení a nakonec i elektrické rozvody. Když už, tak už. :smile: Hold starý barák. Na druhou stranu jsem teď rád, protože jsem alespoň zjistil, že všechna elektrika byla natahaná ještě na dva dráty 1,5 v hliníku. Navíc prostředkem zdi (!), takže bych při montáži držáku na TV hezky trefil vedení. Všechno tedy šlo ven a udělalo se to tak jak má. Tedy doufám. :???: 1,5 v mědi ke světlům a 2,5 v mědi ke zásuvkám, všechno trojlinka. Člověk se hold pořád učí. Elektrony budou mít víc místa k rozběhu, tak jsem zvědavý jestli se ta změna vůbec nějak projeví. :shock:

Na mém klidnějším spaní určitě. :D
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Naprach

Příspěvek od Patmann »

Škoda,žes už nenechal stíněný rozvod od jističů alespoň k zásuvkám,na které připojuješ aparáty,ty dráty jsou sice něco dražší,než klasické měděné nestíněné,nechal jsem si to udělat a nelituji,vede mi to kolem myčky i ledničky a v repro absolutní ticho...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Musím říci, že mě to s tím stíněným kabelem vůbec nenapadlo. Byl jsem tak vykulený z toho co na mě leze ze zdi, že jsem rád, že se to udělalo alespoň do stavu v jakém by to mělo být. Nicméně, musím zaklepat, ale žádné ruchy mi do beden předtím nepronikaly a snad se to nezmění ani potom. Ale rozhodně díky za informaci, podívám se po podrobnostech a třeba ho využiju.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Tak jsem se nakonec rozhodl pro částečný upgrade sestavy a prodal jsem svůj milovaný zesilovač Cambridge Audio 840A V2. Novému majitele tímto přeji hodně příjemných chvil při poslechu. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Co ho nahrádí ? Ty bedny si už zaslouží pořádnou mašinu. Né že by CA 840A byl špatný to né, ale v tomhle koníčku to tak hold je. Že člověku to furt vrtá hlavou a chce výš a výš. No a stěma bednama si začal pěkně vysoko tak jsem zvědav kam posuneš zesák :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Protože se rozhoduji kam jít dál, tak mě napadla taková kacířská myšlenka. Zkoušel někdo přímo porovnávat klasickou hifi sestavu s aktivními studiovými monitory? Myslím tím, zdroj - předzesilovač - aktivní monitor.

http://www.audiotek.cz/product-35957-adam-audio-s4x-h

nebo

http://www.audiotek.cz/product-53020-focal-sm9-right (Ty třeba má člověk co dělal U2 nebo Toma Jonese, Snow Patrol, ...)
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Naprach

Příspěvek od aretax »

Nájdi si stránku www.mediatech.sk - Ing. Nosko navrhuje a vyrába aktívne štúdiové monitory na báze Dynaudio. Cena je viac než vynikajúca. Mal som tú česť počuť tie najmenšie - 2 pásmové v cene 398€/ks a zvuk bol viac než vynikajúci. Najprv som si myslel, že hrajú veľké stojanovky, čo mal v kúte vedľa nich.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Myslíš tedy jejich značku Audio Resolution? ... Zajímavé. Myšlenka aktivního reproduktoru s hifistickými požadavky na vzhled. Vůbec je neznám. Zkusím si o ní něco zjistit. Rozhodně by si zasloužila samostatný profil. Zatím jsem jí neslyšel ale na fotkách to vypadá velice hezky.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Nakonec jsem to rozsekl. Je to pro mě první krok novým směrem a tak trochu sázka na jistotu. :cool: Ale protože obývák stejně nemám hotový, tak si nový zesilovač rozbalím až pod stromečkem. :D Jsem tak trochu masochista. :D
IMG_3109-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naprach

Příspěvek od Maretti »

Tak to gratuluji - vítám dalšího do klubu Electrocompaniestů ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Gratulace k tomuto krásnému kousku :clap:
Jsem zvědav na poslechové dojmy, případně na zvukové srovnání s předchůdcem.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naprach

Příspěvek od Maretti »

Teď k tomu ještě výhledově pořídit adekvátní CD přehrávač (např. EMC-1UP) a je vymalováno. Zdroj zvuku dokáže udělat nečekané věci.

Přeji pěkné vánoce - asi si taky něco nadělím :)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Naprach

Příspěvek od tujatuja »

Zesilovač Electrocompaniet ECI 5 MkII byl velmi pozitivně hodnocen v květnovém vydání německého časopisu STEREO. :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Dobrý stroj. Pevný zvuk. Měl jsem doma zapůjčený jak v první verzi tak v MKII. I dizajnově je to krasavec, pěkně velký a těžký tak to mám rád. Gratuluji.
Jo a připomínám, že hlasitost se dá ovládat dálkáčem od CA tak Ti bude stačit na stole jen jeden. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět