Naprach

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Naprach

Příspěvek od zappa »

Prví verzi tohoto přehravače jsem měl doma a udělal na mně svojí solidností velký dojem,krásná mašina hrající velni lahodně až lampově bych řekl,je to prostě poctivý stroj.Gratuluji a užívej si to.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Krásné, velice elegantní. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naprach

Příspěvek od bigjoe »

Taky gratuluju, je to moje parketa :clap: . Jen bych ještě doladil nožičky a na zesu bych je vyměnil za SoundCare (Tykon), aby byly na obou přístojích stejné :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Moje oko na tvojí sestavě spočinulo, řekl bych, s trochou nostalgie. Máš to krásný, gratuluju. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Naprach

Příspěvek od Mirek »

I já musím gratulovat ke splněnému snu.....ať to hraje jako z praku !
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Ahoj všem.

Po více jak půlročním vypadnutím se pomaloučku vracím k muzice. Stalo se mnoho věcí, hodně opravdu špatných a bylo i období, kdy jsem si myslel, že všechno budu muset dát pryč, ale nakonec k tomu nedošlo. Drsně jsem zjistil, že se dá žít i bez tohoto koníčku a že jsou na světě mnohem důležitější věci. Ale zase se mi potvrdilo, že když je člověku mizerně, tak je hudba skvělý lék. Nesedím u toho už tak často, ale po dlouhé době jsem si udělal radost novou várkou muziky. A to je u mě dobrým znamením. Něco jsou novinky a něco je taková povinná četba, kterou jsem chtěl mít doma....
IMG_9366_edit_CD_900-2.jpg
Na plánované akustické úpravy nedošlo, musel jsem řešit jiné věci a finance šly prostě jinam. Jediné co se stalo je to, že jsem vzápětí vyměnil nízké květníky za cca 40 cm vysoké a nechal vyrašit pořádné lupeny. Je to takové dřevitě jednoduché, ale zvednutí flóry o patro výš přineslo mírné zlepšení.

Díky Big Joe za tip. Nevěděl jsem o tom, že by se ty nožičky daly sladit.

Jenom takový drobný zpětný postřeh... Nemám za sebou letitý koloběh zkušeností a výměn, ale moje dosavadní největší změna ve zvuku nebyl zesilovač, kabel, ale byla to výměna CD přehrávače. Nikdy bych nevěřil, jak moc se zdroj zvuku může podílet na výsledném zvuku. Po výměně Cambridge Audio 840C za EMC-1UP se zásadně změnil celý zvuk. Těžko se ta změna popisuje slovy, ale sestava začala najednou mnohem víc basovat a celá zvuková scéna jakoby sedla dolů. Ale přitom jsem nepřišel o výšky... Všechny zvukové kontury byly najednou mnohem kulatější, hutnější, živější, teplejší. Nevím, jestli se zrovna pro tohle používá termín analogový zvuk... Možná, ale teď prostě vokály najednou znějí jako od živých lidí a ne jako ze suchého sterilního záznamu. Rozdíl v množství života v hudbě je asi takový, jako když si člověk představí scénu, kdy anglický lokaj s kamennou tváří přináší pánovi ranní šálek čaje a scénou s hordou opilých vikingů, kteří v noci vyřvávají a tancují kolem hořící vatry.

Pořád mám rád CA a nechci říkat, že CA nehraje. To ne. Ale dneska mi přijde, že přece jenom ty zvukové informace podává až moc rezervovaně a suše.

Tak zase někdy... :thumbup:

PS: Doufám, že se uvidíme v Praze na výstavě. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Ten Hradišťan na fotce vpravo dole je zvukově dělo!! Samozřejmě i hudebně a obsahově. Ale k tomu zvuku si ani hafo světových highend vydavatelství ani čichnout nemůžou. Jsem za to rád, že česká scéna není mezi místními zapomenuta a že se namáme za co stydět. Né jen "japonská" placka je modlou hifisty (rozumněj milovníka hudby). Moc Ti přeju ať se jen daří a poslech Tě těší. :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprachu,
jsem rád, že jsi vše ustál. Je to vždy nepříjemné, když musí hifista pomýšlet i na prodej aparátu, ať je důvod jakýkoliv. Nakonec je fajn, že všechno zlé přejde a potěší nás tóny naší oblíbené hudby a člověk si uvědomí, že je s námi v dobrém i zlém.
Drž se :thumbup:
Ohledně toho zdroje naprosto souhlasím, je to podstatná část hudebního řetězce, která má podstatný vliv na to co nakonec leze z beden.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naprach

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Ty CDP se ani srovnávat nedají. Se vší úctou k CA, ale EMC-1UP je naprosto jiná liga :clap: .
Tenhle Hradišťan neznám, hned se du mrknout, co je to zač.
Tak ať jsi v pohodě :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Chlapi, děkuji za slova milé podpory. Vždy to potěší.

Hradišťan mám moc rád a jejich Modlitba za vodu je prostě geniální. Jednoduchá ale geniální. Mám prostě rád ty syté chlapské vokály a když to Pavlica spustí, tak mi běhá mráz po zádech. To, že je to živá nahrávka je pro mě bonus navíc, protože moravský folklór je nejlepší naživo. ;)

Jinak, musím poděkovat brněnské partě za příjemnou společnost na pražské výstavě. Snad jsem nebyl celou dobu tak škrobený jako na začátku. Někdy mi to rozkoukávání trvá trochu déle. ;)

Ještě, že jsem Electrocompaniet znal z domácích instalací, protože bych si ho na základě dojmů z výstavy nikdy nepořídil. ECI-6 zřejmě bude hrát stejně jako ECI-5, ale to je asi tak všechno. Zdroj nechápu - EMM Labs, bedny nechápu - Sonus. Tažnou myšlenku nechápu. Nejlepší byla pračka od Accuphase. Je mi z toho smutno.

A kdybych poslouchal komornější jazzovou hudbu, tak bych si koupil sloupky od Franco Serblin. To se mi líbilo moc. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
MMM
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2011 22:02
Bydliště: Brno

Re: Naprach

Příspěvek od MMM »

Brněnská parta Tě ráda viděla. Škoda, že to bylo všechno dost hektický a nebylo moc času na klidný pokec.

Hlavně, že je líp a je více času i na příjemnější věci.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Máš pravdu, bylo to hektické. V sobotu jsem hodně věcí tak nějak nechápal a jen velice málo se mi opravdu líbilo. Už ani nevím, kdy naposledy jsem byl na nějakém hodně blbě nazvučeném koncertě, aby mě pak večer podobně drnčela hlava. ;) Jen jsem zvědavý, kdo z nás vyhraje nějakou tu cenu. :D
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

výsledky už jsou, zase jsem nevyhrál ~x( ale jde vidět že z těch Asijských návštěvníků, kterých tam bylo v neděli fest, jeden vyhrál
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Tak už jsem se na ty výsledky také díval. Nemám na tyhle věci štěstí. Na asijské kolegy jsem příznačně narazil zrovna na prezentaci TAD. To mi přišlo téměř stylové. :D
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Naprach

Příspěvek od pajuna »

Ti meli ale oci jinak sikme ;) , takove na ktere jsme tady zvyklejsi :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Nastala mě taková drobnější změna.

Používám ke své velké spokojenosti propojovací kabel Kimber Kable Select KS 1121 XLR. Díky řízení osudu jsem měl možnost porovnat ho, u mě doma, s jeho bratříčkem, o dvě řady vyšším, KS 1130 XLR. Oba dva v identické délce. Dokonce jsem překonal svojí neskutečnou nechuť a lenost k přehazování kabelů (a to mám k zadní části přístrojů velmi dobrý přístup). Nejsem dlouhodobý testovač. Buď ten rozdíl při přímém porovnání slyším okamžitě a pak si ho jen utvrzuji nebo ho neslyším. I když uznávám, že některý kabel potřebuje ke správné funkci delší čas.

Zvukový charakter obou Kimberů je stejný. První, co mě praštilo do uší, byl znatelný úbytek basů u vyššího modelu. Skoro jsem měl nutkání dohnat basy přidáním hlasitosti. Při delším poslechu jsem si uvědomil, že ty basy tam stále jsou a že nezmizely. To jenom 1130 očistila jednotlivé tóny od basového oparu a tím celé zvukové spektrum vyznívá čistěji, jemněji a přesněji. Prostě to najednou zní luxusněji.

Výsledek je takový, že se 1121 vydal do světa a 1130 natrvalo zůstal v mojí sestavě. Tímto přeji nového majiteli spoustu hezkých chvil při poslechu. Říkám si, že ani raději nechci vědět, co by se stalo při výměně mého Monocle XL za řadu Select. :smile:
IMG_9546_edit_900.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Zdravím.

Přiznám se, že jsem poslední tři týdny lítal od čerta k ďáblu, takže jsem muziku nestíhal. Z toho důvodu jsem oba moje stroje vypnul, neb mi přišlo zbytečné nahřívat něco, co vím, že nezapnu. No, a dnes, když jsem si vyšetřil čas a usedl, celý natěšený, k poslechu, tak mi nenaskočil zesilovač. CD se normálně zapnulo, ale zesilovač ani neblikne. Zkontroloval jsem zapojení napájecího kabelu, ale to je v pořádku. Zesilovač je rok a kousek starý, takže v záruce, nicméně než ho někam budu posílat, tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo náhodou nezná nějaký oživovací proces.

Nemyslím tím, dýchání z úst do úst. :crazy:

PS: Ještě se mi žádný hifi stroj neporouchal, takže jsem na ECI koukal jako tele na nové vrata. :evil:

Dávat do krabice toho mého opečovávaného mazlíka a předat ho k převozu nějakému ničiteli balíků je pro mě noční můra, takže uvítám jakoukoli odpověď. Předem díky.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Naprach

Příspěvek od jimmi »

Ako je sieťový konektor na sieťovu šnuru ,býva tam niekedy poistka.Ak je tam a je zlá vymeniť za dobru.Ale dať tam presne hodnotu aku tam má výrobca nie silnejšiu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naprach

Příspěvek od Dieter Burmester »

A samozřejmě zlatou nebo rhodiovou :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Ok. Zkusím se na ní podívat... I když mám při otevírání přístrojů pocit jako když lezu do cizího zakázaného hrobu. :shock:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Odešla pojistka. Její výměna je triviální, problém ale nevyřeší. Ten je v obvodu softstartu. Pošli to po domluvě do Tykonu. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Ok. Tak se do toho vůbec raději nebudu hrabat. Díky všem za snahu.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Tímto chci poděkovat wineloverovi. Konzultovali jsme ještě můj problém přes SZ a velice mi pomohl v pochopení problému.

Pojistka skutečně byla spálená. Zkusil jsem tam dát tu záložní, která je tam přiložená, ale zesilovač nastartoval jenom jednou. A dost... Výsledek - opět spálená pojistka. Takže je tam nějaký jiný - větší problém. Zřejmě skutečně softstart.

Bohužel.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Donucen okolnostmi jsem oprášil mojí sluchátkovou sestavu. Přiznám se, že jsem jí po pořízení EMC-1UP odložil stranou, neb jsem si myslel, že mi už nic nemůže přinést a stále jsem si hrál s myšlenkou jejího prodeje. Zafixoval jsem si její plochý zvuk ve spolupráci s Cambridge Audio 840C a z nějakého záhadného důvodu mě nenapadlo zkusit jí s novým zdrojem zvuku.

Takže jsem skočil po znouzecnosti a ono mě to odrovnalo. Obojí jsem nechal pořádně zahřát a ten zvuk mě zaskočil. Krásně plný, přehledný a čitelný s pěkným prostorem nahrávky. No, prostě jsem si toho Bonamassu vážně užil. Balzám na duši. :smile:
IMG_9812-edit-orez2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Tome,
kdyby jsi náhodou jel do Tykonu se svým ECI-5, tak dej vědět. Mohli bychom toho využít k setkání ;).
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od martinowsky »

Taky se tam chystam na návštěvu. Dejte vědět chlapi.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Zdar lidi.

Do Tykonu aktuálně nepojedu, protože jsme to vyřešili přes dopravní společnosti. Tímto děkuji Liboru Šulcovi za velice rychlé jednání. V úterý jsem zesilovač odeslal a ve čtvrtek mi přijel zpátky. I když se tedy musím přiznat, že když jsem uviděl krabici v nákladním prostoru dodávky postavenou na boku mezi hromadou ostatních balíků, tak jsem musel utřít studený pot z čela. ECI to české cestování naštěstí přežil bez úhony. Byla to daň za to, že si vážně nejsem schopen v dohledné době naplánovat takhle dlouhý výlet do Ostravy.

K jádru věci. Nejsem technik, takže mi bylo polopaticky vysvětleno, že za pojistkami je ještě jeden ochranný okruh, jakási poslední bašta obrany před poškozením zesilovače a v ní odešla nějaká součástka. Její přesný název jsem si nebyl schopen zapamatovat. Jako pravděpodobný důvod mohl být výkyv v síti, pravděpodobně podpětí. Poškození této součástky z tohoto důvodu má být specialita Čech a Slovenska, protože k tomuto poškození ve Finsku nebo v Německu, z důvodu stabilnější sítě, nedochází. Takže asi náhodná kombinace této věci s dlouhý vypnutím zesilovače. :sad:

Jako definitivní vyřešení této věci mi byla doporučena pračka napětí - ideálně Accuphase.

Při pohledu na moje konto budu muset bohužel riskovat dál. :shh:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naprach

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prepeti/podpeti se da uspesne reseit za zlomek ceny pracky Accuphase. Kontaktuj bubuxina ;)
Dieter Burmester
monte

Re: Naprach

Příspěvek od monte »

Naprach píše:Zdar lidi.

Do Tykonu aktuálně nepojedu, protože jsme to vyřešili přes dopravní společnosti. Tímto děkuji Liboru Šulcovi za velice rychlé jednání. V úterý jsem zesilovač odeslal a ve čtvrtek mi přijel zpátky. I když se tedy musím přiznat, že když jsem uviděl krabici v nákladním prostoru dodávky postavenou na boku mezi hromadou ostatních balíků, tak jsem musel utřít studený pot z čela. ECI to české cestování naštěstí přežil bez úhony. Byla to daň za to, že si vážně nejsem schopen v dohledné době naplánovat takhle dlouhý výlet do Ostravy.

K jádru věci. Nejsem technik, takže mi bylo polopaticky vysvětleno, že za pojistkami je ještě jeden ochranný okruh, jakási poslední bašta obrany před poškozením zesilovače a v ní odešla nějaká součástka. Její přesný název jsem si nebyl schopen zapamatovat. Jako pravděpodobný důvod mohl být výkyv v síti, pravděpodobně podpětí. Poškození této součástky z tohoto důvodu má být specialita Čech a Slovenska, protože k tomuto poškození ve Finsku nebo v Německu, z důvodu stabilnější sítě, nedochází. Takže asi náhodná kombinace této věci s dlouhý vypnutím zesilovače. :sad:

Jako definitivní vyřešení této věci mi byla doporučena pračka napětí - ideálně Accuphase.

Při pohledu na moje konto budu muset bohužel riskovat dál. :shh:
Já bych nečekal a šel si zítra koupit aspoň triviální ochranu, dvakrát mi odešla základní deska na počítači, vždy v noci. http://aukro.cz/zasuvka-s-prepetovou-oc ... 59743.html

Obrázek

Je mnoho možností a levných, další přímo jistič ve skříni atd.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naprach

Příspěvek od Tony »

Povedal by som, ze to bola skor nahoda, ktora sa opakovat nebude.
Najskor si zmeraj napatie v sieti, viackrat a v roznu dobu.
Kazdopadne, ked budes hrat zosik cez nejaky filter, ci trafo, vacsinou
prides o dynamiku a zvuk sa ti moze celovo "zatiahnut".
Ale vyskusat to mozes, za to nic nedas.
monte

Re: Naprach

Příspěvek od monte »

Ještě město Tábor, jak začnou pumpovat Němčouři voltíky ekologickým Rakušanům tak se nediv. Naše trafa ten nápor nejsou schopna zadržet. Už měla zkolabovat několikrát naše síť, problém se řeší i na dvorku EU. Když jsme nebyli propojení, tak naše síť byla jedna z nejlepších, bývalo přesně 220V, dnes ?
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Na tu síť si půjčím měřák. Samotného by mě to zajímalo.

Kvůli ochraně proti přepětí při nějaké větší ráně tam mám alespoň tu Supru, ale nenapadlo mě bát se podpětí. Supra je jen jednoduchý filtr s 10A jističem. Nemá zase tak nějak výrazný dopad na zvuk. Když budu chtít najít nějaký vliv, tak bych řekl, že basy jsou přes ní, oproti zapojení přímo do zdi, malilinko měkčí. Ale může to být i tím, že mi pořád jede na můj starý napajecí kabel Vincent.

Monte: Energetické politice nerozumím, ale kdysi jsem si myslel, že Temelín vyřeší vše jednou pro vždy. Jsem naivní. ;)

DB: Díky z tip. Za zeptání nic nedám. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Naprach

Příspěvek od sekal »

Naprach :
Pokud máš v síti NN podpětí, tak ti žádné odd. trafo s vf filtrací (od kohokoliv) nepomůže. To je nesmysl. V tomto případě pomůže, jak jsi správně napsal, jedině pračka. Záleží také na charakteru výkyvů (oběma směry). Pokud jsou mžikové (pulzního rázu), tak odd. trafo nemá obecně moc efekt. Vlastní zkušenost..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naprach

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak pak jedině aktivní pračku jiného výrobce, je-li Accuphase drahý. A on je.
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Naprach

Příspěvek od sekal »

Accuphase není vůbec potřeba. Jsou i jiné, podstatně levnější pračky (PS Audio apod..), které poslouží stejně dobře..
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naprach

Příspěvek od Tony »

sekal píše:Accuphase není vůbec potřeba. Jsou i jiné, podstatně levnější pračky (PS Audio apod..), které poslouží stejně dobře..
Na stabilizáciu napätia určite, ovšem zvukovo to bude niekde inde.
Počul som priame zrovnanie, dokonca na troch rôznych zostavách, takže mám konkrétnu skúsenosť...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naprach

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja jsem taky slysel prime porovnani - sice jen na jedne sestave, ale to asi tolik nevadi. A vsadim boty, ze "muj" vysledek bude presne opacny nez ten "tvuj". A z toho plyne, ze si bude muset Naprach projit tou cestou, kterou ve stejne veci absolvovali jini. Hodne stesti :thumbup:
Dieter Burmester
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprach

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Mudrlanti,jako vždy plácají nesmysly.
PS1220 je jinde.
A nebudu dál reagovat,poněvadž,na rozdíl od ostatních "teoretiků, to máme stokrát vyzkoušeno.
Čest práci.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naprach

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak, Naprachu, vzhuru do koupe pracky Accuphase 1220, ke ktere muzes pripojit nebyvale mnozstvi holicich strojku a jeste te bude tesit, ze stala vice, nez vsechny ostatni komponenty dohromady :thumbup: Od prodejce, ktery je zatim nikym neprekonanym mistrem CR ve valeni klinu do hlavy, by jsi vyse napsana dogmata nemel brat na lehkou vahu :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Po dlouhé době, kdy jsem sem moc nechodil, bych rád dokončil tu mojí story okolo napětí a zesilovače. Před časem jsem měl od elektrikáře půjčený měřák. Měřil jsem několik dnů za sebou a pravidelně v 16 a ve 20 hodin. Vždy mi to ukazovalo stejná čísla. V 16 hodin mi to kolísalo mezi 231 - 232 volty a ve 20 hodin mezi 239 - 240 volty. Což by asi mělo být v normálu, protože podle normy by mělo být v limitech rozpětí 207 - 253 voltů. Zkoušel jsem to měřit přímo v zásuvce ve zdi a pak ve filtru Supra a neukázalo mi to žádný rozdíl. Ať mi běželo nebo jsem zapínal cokoli, tak se mi to neprojevilo. Jen připomínám, že jsem laik a ne technik.

A ještě jedna drobná osobní věc. V rámci postupného pomalého vylepšování akustiky jsem si udělal radost a pořídil si pořádný huňatý ručně tkaný koberec z pravé ovčí vlny. Jmenuje je Elephanta, tloušťka vlasu vyloženě odpovídá jménu, a teď ho, i přes příplatek za speciální rozměr, měli za normální lidskou cenu. Sice jsem si přidal práci s jeho pravidelným čistěním, ale přínos je znatelný.
IMG_0351-edit_800 copy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Odpovědět