DinosaurJr

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

DinosaurJr

Příspěvek od DinosaurJr »

Jen krátké představení: No já vždycky koupím novinky, ale s drobným zpožděním pár měsíců nebo let, raději se snažím hledat kvalitu. Věkem už nejsem -teen, ale duchem jo, takže Jr. Jo a na konec jedna z mých oblíbedných kapel, http://www.dinosaurjr.com/
ale už jsem se dost posunul dál a jiným hudebním směrem... Přesto jedna ze srdcových kapel. Muziku mám hodně rád a postupně sestavuji a zlepšuji poslechovou aparaturu dle možností a chuti.
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
monte

Re: DinosaurJr

Příspěvek od monte »

DinosaurJr píše:Jen krátké představení: No já vždycky koupím novinky, ale s drobným zpožděním pár měsíců nebo let, raději se snažím hledat kvalitu.
Věkem už nejsem -teen, ale duchem jo
:thumbup: :clap:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: DinosaurJr

Příspěvek od Mark Levinson »

DinosaureJr,
vítej na fóru a je fajn, že jsi se zapojil, ale chtělo by to něco bližšího o poslechu :thumbup:. Více o směru, který posloucháš, ono jedna kapela to ještě není úplně určující. A pokud budeš mít možnost a chuť, tak fotečka poslechového prostoru či aparátu by byla fajn \m/.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: DinosaurJr

Příspěvek od lubin »

Jo, jo...nenech se dlouho od ML přemlouvat :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: DinosaurJr

Příspěvek od DinosaurJr »

Na úvod bych rád řekl, že na toto forum jsem se přidal spíše s cílem, abych nabral zkušenosti a požádal Vás o technické rady. Muziku mám moc rád, v podstatě si už bez ní moc nedovedu představit život. A pokud je reprodukovaná přes kvalitní aparaturu, tak je to posun ještě o dimenz-i/e výše. Co si tak matně pamatuju, tak poslouchám asi od 13-ti let, ale spíš asi i chvíli před tím. A protože jsem v té době nebyl při penězích, tak to vypadalo všelijak.

PRVNÍ jsem si koupil pořádný CD player Samsung (42 cm) s DO od kamaráda, který měl bohatší rodiče a přezbrojoval výše. Měl vynikající DO, protože dioda byla vystrčená za půlkulatým tmavým plexi vepředu a signál se vpodstatě šířil všemi směry. Takže jsem mohl stát i zády k CD nebo být ve vedlejší místnosti a DO fachčilo i odrazem. Cenu Samsunga už si nepamatuju, ale bylo to "levně" ! Jen to jaksi zrujnovalo moje tehdejší úspory a kapesné na několik měsíců dopředu a místo (nesmyslných) dárků k svátku a narozeninám jsem vybral finance dopředu. ALE NELITUJI, STÁLO TO ZA TO !
V bazaru jsem k CD-čku "levně" pořídil pořádný zesilovač (43 cm) - ten nejlevnější TESLA Music 30 Stereo, 2x10 W, asi 8 kg (na mě těžký). Měl krásné bočnice i horní stranu z lakovaného dřeva, vepředu měl červenou kontrolku na šedém čele, tuhé potenciometry, takže při otáčení člověk musel vyvinout celkem úsilí, aby se plynule otočil. Vzhledově se mi vždycky hrozně líbil díky tomu dřevu. Myslím, že i dneska po létech má vcelku sexy design. V bazaru mi řeklli, že prý šlape jako hodinky, a že v obchodě ho není na čem vyzkoušet, ať se nebojím a kdyžtak přijdu. S vypětím sil jsem ho donesl domů. Zesik šlapal jako hodinky, ale výšky hrály jen tak do 12-13 kHz a sound nic moc. A protože jsem si jako prcek do obchodu už netroufnul a doma jsem ze sebe nechtěl dělat vola, jak blbě jsem koupil, nezbylo mic jiného než ho otevřít. Vyměnil jsem několik kondíků (na NF části) nebo je paralelně pospojoval a zvuk se tak výrazně zlepšil. V domácnosti jsem zabavil asi 110 L DIY reprobednu od gramofonu, bohužel byla jen jedna, ale hrála díky objemu, konstrukci i měničům excelentně (můžu-li to říci). V obchodě jsem pořídil dva CD disky, který jsem si pak s velikou radostí přehrával asi 3/4 roku než k nim přibyli další. Časem jsem pak vyměni zesik za Transiwatt 44 Jr a dvě menší reprobedny. Kamarádi se vždycky věnovali jednomu stylu nebo 1-3 skupinám, a to mi přišlo málo. Nikdy jsem nedal na předsudky z okolí a žádné muzikanty neodsuzoval, i když měli blbou pověst, a snažil jsem se poslechnout co možná nejvíce skupin, zpěv-aček/áků, stylů, trendů i klasiky. Spíše jsem se muzikanty snažil pochopit, proč hrají tak dobře (nebo blbě) a co tím myslí, a co může být za jejich snahou. Přeci jen jsou to taky jen
lidé - trochu trhlí, extroverti, co jdou na trh s vlastníma kůží a vlastníma emocem. Před tím smekám.

Poslouchám skoro všechno, když to má kvalitní sound.
Dechovka má vynikající projev, nejlépe na živo při poslechu zblízka, ale jen tak 1-2x/rok.
Lidovky s cimbálem jsou na tom podobně nejlépe na živo (ale ne pod klenbou).
Čím je muzika tvrdší, údernější a má drsné kytary, tím méně mi přirostlak k srdci, ale párkrát za měsí je jich taky potřeba.
V současné době jsem se propracoval k poslechu akustických hudebních nástrojů, z nejznámějších např. trubka (M.Davis, J.Coltrane), klavír (D.Krall, A.Keys), šp. kytara (P. de Lucia) aj.
Vážnou hudbu v hlubším měřítku mám ještě před sebou, a to jak klavírní a smyčcové koncerty, tak i symfonie. Top bude asi někdy u bachových varhaních opusů...

Nyní je můj stávající integrovaný (tranzistorový) zesilovač SONY TA-F650ESD, je to starý "ESpriťák" doufám, že můžu říci kvalitní i na dnešní dobu. Už hodně dlouho hraju pouze DIRECT na Toslink. Obsahuje kvalitní masivní trafo, celk. filtrace 35.200 uF (Nippon Chemicon), Phono přezes., a má vstup DIGITAL, který se už u vyšších řad 7 a 8 nedělal. K němu CDP-X333ES nebo na běžnější poslech CDP-XE300. A ještě starý gramofon.
Není to žádný TOP, zkrátka na velmi slušný poslech v kategorii => "Baby High End"

Během letošního roku bych chtěl obnovit sestavu ve smyslu - jeden komponent, jedna funkce. Ale je to vcelku náročné sestavit celý řetězce tak, aby to k sobě sedlo. A zkušenosti se pokouším postupně nabírat.
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: DinosaurJr

Příspěvek od DinosaurJr »

Pár měsíců po posledním příspěvku jsem výrazně zlepšil aparaturu. Podařilo se mi sehnat kompletní sestavu originálních zesilovačů DPA 111, 114, 222 a 386. Ale chtělo to rychlou akci a mít přichystanou kopu financí. S repro bednami jsem nic moc nevymýšlel, dle řady recenzí a doporučení z diskusních for (Kocmeisetrovi z AVM, i z již českého zaniklého HP - Máničko Díky) jsem si obstaral B&W 801 Matrix S2. Kluci si pořádně nevěděli rady s takovejma mackama v malé místnosti u DK Onkyo, a tak jsem rád využil jejich nabídky. Byl to nevšední trip v týdnu na otočku do Berlína, odjížděl jsem kolem 15 h a zpátky se vracel asi v 1h v noci. Bylo to i s poslechem. Než Peugeot začínal mírně poskakovat, tak jsem to po německých dálnicích kalil, co to šlo... Přibrzdil jsem akorát na hranici, kde tradičně měřili rychlost u tunelů nad Ústím n/L. Pak jsem si pořídil jeden z nejlepších tunerů Sony ST-SA3 ES (ST-SA5 ES a Onkyo Integra T4711 - všechny tři jsou exkluzivní) má moc příjemný sound, ale řada stanic je docela "zmodulovaných". Občas je slyšet jek se hlasatelka kroutí na židli a jak nervozitou posunuje tužku po papírech. Poslední kousek mi přibyl v zimě přehrávač Sony CDP-X222 ES. Chtěl jsem ho protože patří do elitní série dle vnitřností jako CDP-X777 ES, ale hlavně má laser KSS-240A, který lze sehnat. Ve vyšších, lepších a dražších řadách jsem nechtěl topit finance, protože všechny již mají nesehnatelný laser jako CDP-X333 ES, která mi k mé velké lítosti odešla do věčných lovišť. Za tu jsem uronil i slzu. A prodejci dnes ze ty starý sqělý ("neopravitelný křápy") chtějí raketu. I když Sony CDP-XA30 ES se stabilizačním pukem mě taky lákala (opět díky laseru), spokojil jsme se s dostupnější X222 - see "čreva"
SONY CDP-X222ES 2x CXD2552Q-3 CXD1244 KSS-240A
SONY CDP-X333ES 2x CXD2552Q-2 CXD1244 KSS-271A
SONY CDP-X555ES 2x CXD2552Q-2 CXD1244 KSS-271A
SONY CDP-X777ES 2x CXD2552BQ CXD1244 KSS-281A
Hudbu dále ještě pouštím z NB přes USB DAC Cambridge Audio DAC Magic Plus. Gramofon nechám na příště. Stále by bylo co zlepšovat. Nejtěžší je ovšem (za současného zachování bydlení) řešení akustiky místnosti.

MUZIKA mezi mé oblíbence z CD patří např.: Mischa Maisky, Paco De Lucia, Miles Davis, John Coltrane, Dave Brubeck, Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis, Chet Baker, Charlie Parker, Nat Cole King, Sinatra, B.B.King, Charles Aznavaour, Gilbert Becaud, Edith Piaff, Nina Simone, Joan Baez, Suzanne Vega, Tracy Chapman, The Shadows, Jethro Tull, Beach Boys, The Byrds, Eagles, Nazareth, David Bowie, Peter Gabriel, Phil Collins, Sting, Tom Petty, Bobo Geldof, Diana Krall, Deee Lite (první House), Creedence Clearwater, Jeff Beck, Gary Moore, Dead Can Dance, The Stone Roses, Dead Kennedys, Lard, Ramones, The Hansons Brothers a samozřejmě DinosaurJr ! a řada dalších (P.Floyd, D.Straits, - klasika)
Domácí - F.Havlík, H.Hegerová, R.Muller, Dan Bárta, Tři sestry
Jednou za čas si pustím i něco říznějšího: Iron Maiden, Metallica, Helloween - Keeper of the Seven Keys a další bestofky \m/
Ale poslední dobou se mi mnohem více než el. kytara líbí akustické nástroje jako je např. cello, klarinet, trubka, housle, flétna, klavír, to jsou úlety, když hráč se svým nástrojem splývá a mistrovsky jej ovládá a kouzlí na něj melodie !! :thumbup:
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: DinosaurJr

Příspěvek od efičák »

Akordy kytar, plná těla dechů, zvuk oproštěný od techniky, zvuk plný hudby a radost zní!
Ať to dobře poskládáš Dino. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět