Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Mám Mytek Brooklyn DAC plus a taky jsem ho zkoušel napájet baterií. 12V 20Ah lifepol4 - čtyřčlánková. Plně nabitá má 13,6 V. Je pravdou, že takový zvuk jsem od té doby neslyšel, přesně jak píše výše Pytel. Nicméně obava z poškození Myteku zvítězila a pořídil jsem LPSU. Taky je potřeba hlídat podvybití baterie. Nějakých 11,8V bude limitních.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Pytell

Příspěvek od dvader »

Dodělat regulaci by neměl bylo zase takový problém...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

mozna pred baterku nejaky zdroj a diodu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pytell

Příspěvek od zappa »

tm.watch píše: 19 led 2021 23:18 Mám Mytek Brooklyn DAC plus a taky jsem ho zkoušel napájet baterií. 12V 20Ah lifepol4 - čtyřčlánková. Plně nabitá má 13,6 V. Je pravdou, že takový zvuk jsem od té doby neslyšel, přesně jak píše výše Pytel. Nicméně obava z poškození Myteku zvítězila a pořídil jsem LPSU. Taky je potřeba hlídat podvybití baterie. Nějakých 11,8V bude limitních.
Mrkni na Farad, to se prý chová jako bateriové napájení, ale bez rizika https://faradpowersupplies.com/shop/en/ ... upgrade-no
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

To bohužel neumím, udělat něco co by do DACu “pouštělo” jen max. 12.5V i při plném nabití baterie a tuto hodnotu si to drželo. Měl jsem jen zařízení které hlídalo pdvybití baterie, kdy při dosažení určité úrovně napětí začalo pískat. To se normálně prodává v modelářských prodejnách.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Ta moje rakce byla k postu dvadera.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

zappa píše: 20 led 2021 07:47 Mrkni na Farad, to se prý chová jako bateriové napájení, ale bez rizika https://faradpowersupplies.com/shop/en/ ... upgrade-no
Díky, podívám se. Doteď jsem vždy narazil na doporučenou potřebu proudu k Myteku, kdy výrobce udává 6A. Zkoušel jsem 1A zdroj (původně ke streameru) a nešlo to. DAC se po chvíli vypnul.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak po 17. hodinách poslechu z baterie ( za 3. dny ), jsem dnes změřil a má 11.8 V, Bridge hrál pořád stejně . Dal jsem nabíjet baterií a zapojil lineární zdroj -- jak by řekl Lachim, po třech taktech jsem musel odpojit --- fakt to se nedá. Ten zvuk z baterie , je úplně někde jinde.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Pytell

Příspěvek od MAR »

Nemám elektrovzdělání, tak pokud je něco blbě tak mě opravte.
Zkusil jsem před půl rokem tohle:
https://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-psc-60a-c
a k tomu baterku:
https://www.gme.cz/oloveny-akumulator-w ... 0-12v-12ah
K tomu vypínač na odpojení od sitě. Používám to k routeru 1,5 A, a k plné spokojenosti, napětí si nastavíš akorat podpětí baterie si musiš pohlídat.
Zatím to funguje bez problému.
Pokud by se dala baterie s větší kapacitou ?
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Pokud by se to dalo vyřešit takto ("jednoduše"), to by bylo super. Uvidíme, jestli k tomu napíše něco i nějaký elektrikář.
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Pytell

Příspěvek od element »

zdravím, rád bych vám zavolal. Prosím pošlete mi tel. kontakt na 603411200 Šenk, díky
Soulution, Ansuz
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera byl poslední den --- možnost cestovat mezi kraji -- tak si přijeli hifisté ( 6 kolegů v hifi ) pro zkompletované , opravené a navezli metráž na kompletace.

Přijel i Zappa , chtěl opravit a dát repro kabely do cajku. Přitom poslouchal Tidal , a jeho známé tracky. Poté chtěl pustit gramofon -- LP Zappa, Nazareth,.. docela si liboval zvukem. Prý do důchodu si určitě pořídí také gramofon, řekl -- ty staré pecky na gramofonu zvukově nemají chybu.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak zajíždím :
20211020_195.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Royal ve verzi N? Tak to jsem zvědav. Dej vedet :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pytell

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Pytell

Příspěvek od efendi »

Tiez som zvedavý. :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : To je tato? https://www.ortofon.com/spu-royal-n-p-461 ano.

První poznatky po přehrání asi 6 LP --- ten hrot Replicant 100 dělá divy, není ještě pořádně rozehraná -- muzikálnost, vše na svém místě, prostor --- prostě to co jsem hledal ( ten replikant mám na staré přenosce MC MK - 30MK II--- také vynikající ). Bohužel u vynikající Cadenze Black mi bohužel toto chybělo, asi jejím hrotem Shibata ?!?!

Jen je dost těžká , vč. speciálního držáku z hliníku -- mám proti závaží až na úplném konci ramínka --- ale už objednané těžší origo Denon.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pytel
Proč jsi volil "N", když můžeš využít klasicky SPU v domečku? Váhově jsi na tom úplně stejně (13+3+11+šroubky+drátky = cca 28-29g, Royal s domečkem je 28g), cenově to s adapterem i headshellem také vyjde +- šulnul.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Chtěl jsem využít potenciál Yamamoto Carbon Head Shell ( který patří k tomu top co jsme měl možnost vyzkoušet ), potom to pro mé oči vypadá super než domeček SPU ( ale třeba někdo to má jinak ). Ve spojení z trafem ST-80SE a phono kabel Nordost Heimdall 2 ( nový model s možností variabilního připojení 3 způsobů stínění !!!! ), neskutečná pecka. Každou další LP se ještě rozehrává.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

OK, díky, tak blahopřeji! :thumbup:

PS: pro mne je domeček zase pohledová lahůdka. :angel: Ale mám i jednu SPU "N" a i náhradní domečky z bakelitu, dřeva + redukci na klasický headshell. Už jsem zkoušel letmé porovnání a rozdíly jsou velké. Až bude více času, chystám se porovnat podrobněji...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Nyní odešel kolega, kterému jsem pral LP.

Chtěl si poslechnout SPU , tak jsem pustil jeho oblíbené songy.

Po asi půl hodině , to shrnul takto :

Zní to nebesky, basy z SPU , na které nikdy nezapomenu, celé frekvenční pásmo, zní úplně normálně, ale nějak se Replicantu daří dostat z LP větší intenzitu a více dynamiky. Prý fascinující je ta lehkost přednesu. Vážnou hudbu neposlouchá, ale když jsem mu pustil LP Vivaldi sponzorované Nordost, tak mu padla brada.

Celý život hraji jen na Ortofon ( i když byla roční změna , ale rychle jsem se vrátil ), toto se jim opravdu povedlo ^:)^
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Replicant se ze vsech hrotu nejvize blizi tvaru rezaciho noze. Ale nezkreslene vejsky jako MicroLine nikdy umet nebude :smile:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

Mirku,
vítej ve světě SPU,kde každá její přenoska už od té nejzákladnější,až po nejvyšší přinese ten maximální hudební zážitek.
Chápu i Tvé nadšení, měli jsme to tak všichni,proto jsme si je pořídili a užíváme ke spokojenosti.
Zvláště bigbít,ale i jazzové desky zní úchvatně, nedá se to ani popsat,to se musí slyšet.
Osobně střídám SPU Classic E s Ortofon A95, která má také hrot replikant100.
Vždy podle nálady a chuti.Náramně se to doplňuje, je to jako jin a jang.
Přeji hodně nádherných chvil s SPU.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak včera dorazilo závaží na DENON, nastavení a plná spokojenost :
20211026.jpg
Mám objednanou pro kolegu i s domečkem, ale nemohu na Denon instalovat :

S- ramínko unese 11 -- 25 g, nastavení anti-skating 0 -- 3 g a Q-DAMPING taktéž 0 -- 3 gramy.

Takže u mě jedině bez kapličky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Nějak to nechápu,píšeš,že SPU s domečkem nemůžeš u sebe instalovat kvůli její váze,ale SPU s redukcí a headshelem má vpodstatě stejnou váhu,takže nastavení je totožné :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pytell

Příspěvek od Janik »

Prenoska 13g + headshell 10,7g
Prenoska s domcekom 30g
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Musí tam být i nějaká redukce na SPU a ta taky něco váží :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Když připočtu ještě nějaké šroubky,tak mi to plus mínus vychází stejně :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Janik píše: 26 říj 2021 10:49 Prenoska 13g + headshell 10,7g
Prenoska s domcekom 30g
Prosím, pokud nevíš, použij google a dohledej si informace. Je to přínosnější, než si tahat čísla z paty. Tady má Mára pravdu a koneckonců jsem to již před několika dny psal.

Royal s domečkam = 28g
Royal bez domečku + redukce + headshell + šroubky + kablíky = 13 + 2,9 + 10,7 + 1g = 27,6g (v případě těžších šroubků a kablíků až 29g)


Každopádně se s tím dá i nadále hrát a váhu snižovat a zvuk "ladit", což vidím jako hlavní přínos "N" verze (krom toho, že se dá použít i tam, kde má ramínko jinou hlavu, než SME výměnnou. )
Takže pytel může měnit headshell za lehčí, nebo použít lehký dřevěný domeček, který již má redukci integrovanou atd atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Tak jak je má 14g, tedy úspora téměř nulová. Ale po výměně šroubků, drátků a držátka lze stáhnout o 2-3g
20211026_112122.jpg
20211026_112046.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pokud je potřeba co nejnižší váhu, tak pak je řešení:
SPU Royal "N" + ultralehký headshel cca 6g + redukce "N" ze dřeva (prodává se na ebay)- cca 1,5g + plastové šroubky + tenké drátky - cca 1g dohromady. To se budeme pohybovat kolem 21.5g. Níž už to opravdu nepůjde. A je pak otázka, jak to vůbec bude hrát, co na to rezonanční kmitočet atd...-
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Jestli pak SPU ultralight bude mít vůbec zvuk SPU,kvůli kterému do ní člověk jde :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Chlapci , díky za podněty, vím , že by dala snížit váha, třeba až bude čas tak budu laborovat.

Bohužel jak jsem psal tak můj Denon umožní maximálně 3 gramy -- anti-skating a totéž Q-damping a s domečkem je 4g.

A třeba jak píše terahera : ultralight, už třeba nebude mít ten zvuk, který mi plně vyhovuje.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pytell

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 26 říj 2021 11:13
Janik píše: 26 říj 2021 10:49 Prenoska 13g + headshell 10,7g
Prenoska s domcekom 30g
Prosím, pokud nevíš, použij google a dohledej si informace. Je to přínosnější, než si tahat čísla z paty. Tady má Mára pravdu a koneckonců jsem to již před několika dny psal.

Royal s domečkam = 28g
Royal bez domečku + redukce + headshell + šroubky + kablíky = 13 + 2,9 + 10,7 + 1g = 27,6g (v případě těžších šroubků a kablíků až 29g)


Každopádně se s tím dá i nadále hrát a váhu snižovat a zvuk "ladit", což vidím jako hlavní přínos "N" verze (krom toho, že se dá použít i tam, kde má ramínko jinou hlavu, než SME výměnnou. )
Takže pytel může měnit headshell za lehčí, nebo použít lehký dřevěný domeček, který již má redukci integrovanou atd atd...
vychadzal som z hmostnosti uvedenej v katalogu kde je jasne napisane 30g tak neviem co som napisal zle.

https://www.ortofon.com/media/151258/or ... e_2020.pdf
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

To různé uvádění hmotnosti pro stejný výrobek je zajímavé - je jiné na stránkách, jiné v materiálech či CZ stránkách.
Každopádně podstatné je, že nelze sčítat hmotnost "N" verze a headshelu, ale je potřeba počítat ještě redukci, šroubky a kablíky... :cool:

Jinak jsem zvědav, až u Mirka přistane "pro kolegu" verze s domečkem, jestli odolá porovnání a jaké budou rozdíly.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Pytell

Příspěvek od Pitbull »

Hledal jsem vlákno o "zahořování".
A toto nabídnul tento vyhledávač.
Zdá se mi, že zahořování reproduktorů ( soustav) má smysl, protože dochází k mechanickému uvolňování závěsů membrán.
Zahořování zesilovačů, komponentů se zdroji ...., může být přínosné, protože se stabilizují některé pasivní prvky - kondenzátory.
Zahořování konektorů a přípojných míst vede k tomu , že se opakovaným připojováním sníží Ri, ale jen po určitou dobu (počet opětovných připojení), následně se Ri zvyšuje.
Jak se "zahořováním" mění parametry ( zvukový projev) kabelů, Clampů, distančních podložek,.... ?
Prosím nepište odpovědi typu : " Nevím, ale slyším to....."
Protože moje argumentace na toto bude : ABX test.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Zabiny : Tak velice smutná zpráva , bohužel SPU jsou vyprodané a prý budou až příští rok na jaře 2022. Měl jsem objednané s domečkem a Royal N, pro kamarády, hold musí počkat.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pitbull :

Ze zahořováním kabelů mám letité zkušenosti -- kompletuji kabely více jak 40. roků, byl jsem zaměstnám u renomovaných firem a projezdil pracovně většinu světa.

Na zahořování kabelů repro, signálových, síťových používám ProBurn -- který je plně symetrický a dokáže zahořet i 100 % sílové kabely, ne jako něco od Kabelguru -- to je polovičaté.

Zkus si vyrobit dva identické např. signáloví kabely -- jeden dej do pytlíku a druhý dej na ProBurn zahořet na 24. hodin a potom uvidíš, sám na vlastní uši ten rozdíl. Už je to několik roků co p. Kraut toto vyzkoušel na testu renomovaných techniků, kteří tomu nevěřili -- a viděl by si ty reakce.

Dle mých zkušeností se každý nově zkompletovaný kabel musí zahořet ( rozehrát ) -- nová metráž, konektory, spoje, dielektrikum, atd.

Např. Nordost potřebuje minimálně 150. hodin, některé i více. Pomocí ProBurnu se zkrátí čas rozehrání ( a samozřejmě má frekvence , které nikdy na zahořovacím CD nenajdeš ).
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Krásný Silvestr,

hifisté, kamarádi a klienti -- do nového roku 2022 hodně zdraví a ničím nerušený poslech

přeje Mirek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

i tobe Mirku pohodu a fajn chvile s muzikou
neni placka, neni highend
Odpovědět