Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ramones píše: 08 dub 2021 02:08 Halcro je puvodem z Australie, ne Švýcarsko.
Děkuji za opravu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

... ze ty myslíš tajne na Solution? 🤗
To jsou Helvetia.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Zappa ešte toto by si mohol vyskúšať ale zrejme ťažko sa to bude zháňať od Line Magnetic :thumbup: https://wizard-highend.blogspot.com/201 ... d.html?m=1
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fous »

Ahoj Michale, škoda že to mám tak daleko, tohohle bych se rád zúčastnil. Přeju pěknou zábavu a těším se na report. Zdravím Franta
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Na Zappovo přání vkládám foto z dnešní akce:

Zappa 8.4.2021.jpg

Každý z obou párů koncových zesilovačů lze zařadit do kategorie reference v kategorii lamp či tranzistorů. Srovnávat Halcro s inzerovaným ML No 33H by asi bylo celkem zbytečné.
Halcro je krásné, opravdu designově úžasně zpracovaný přístroj. V reálu vypadá mnohem lépe než na foto a v Zappově velké poslechovce, vedle obřích Tannoy ani nevypadá příliš mohutně.
Rozdíl ve zvuku lamp a tranzistorů je daný předem, referenční kvalita obou přístrojů rozdíly částečně smazává, ale i v tomto případě byly velmi zřetelně slyšitelné výhody a nevýhody obou koncepcí.

Michale díky za tradičně skvělou pizzu a za pozvání na dnešní akci :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Musím uznat,že ty Halcro jeho sestavě fakt sluší :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 08 dub 2021 17:51 Musím uznat,že ty Halcro jeho sestavě fakt sluší :thumbup:
Souhlasím s Teraherou :thumbup:. Ovšem ty lampáče hrají perfektně. Zappo co tvůj verdikt ?
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak jak jsem očekával, Halcro výborné, o tom žádná. Oba zesilovače se chovaly dle předpokladu. Halcro je neutrální, mělo o něco lepší rozlišení, objem nástrojů byl menší, bas více konturovaný a pevnější. Halcro je prostě přesný a dynamický, ale přitom netlačil na pilu takže se dobře poslouchal. Po přepnutí jsem byl stále spokojený, pro mne jsou Challenge barevnější, mají hlubší prostor, plnější a mohutnější zvuk, a větší drama. Halcro byl rychlejší a rytmičtější, skoro bych ale řekl, že hraje až profesorsky, což pro většinu hifistů může být plusem, některé audiofily však může takový zvuk zůstat chladným. Na klasiku, a metal myslím, že excelují. Obě konstrukce jsou tak vyspělé, že už jde jen o to, co kdo víc preferuje, a jakou hudbu poslouchá. Zkrátka za mne nebylo vítěze, ani poraženého. Halcro byly obrovské, mnohem větší než si dovedete představit, opravdu magnificent. Jsem vděčný za možnost slyšet a vidět tyhle úžasné referenční zesíky v mém království, díky Vadime. :thumbup:
20210408_121354.jpg
20210408_102234.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jěště dodám, že mne překvapilo, že Halcro se svými 150w/8ohm nehrály ve stejném volume hlasitěji než Challenge s 80w v áčku.Ovšem u obou můžeme jít třeba až na 80% výkonu, a není slyšet žádné zkreslení a s ním mnohdy spojený otravný a uječený zvuk, to se tu prostě nekonalo. :thumbup: I v těch nejvyšších hlasitostech oba hrály naprosto čistě.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Halcro sú lepšia investícia. Ak medzi ne dáš posteľ, môžu slúžiť ako nočné stolíky. =))
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 09 dub 2021 06:23 Halcro sú lepšia investícia. Ak medzi ne dáš posteľ, môžu slúžiť ako nočné stolíky. =))
Na investice jsem už starej
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše: 08 dub 2021 21:35 Jěště dodám, že mne překvapilo, že Halcro se svými 150w/8ohm nehrály ve stejném volume hlasitěji než Challenge s 80w v áčku.Ovšem u obou můžeme jít třeba až na 80% výkonu, a není slyšet žádné zkreslení a s ním mnohdy spojený otravný a uječený zvuk, to se tu prostě nekonalo. :thumbup: I v těch nejvyšších hlasitostech oba hrály naprosto čistě.
Na tom asi nebude nic překvapivého. Prostě každý ten konec má jinak citlivý vstup, takže při stejné úrovni výstupu z předku mají úroveň výstupního výkonu. Nech si lampy ... koukat na 833 je jako koukat do krbu :mrgreen:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše: 09 dub 2021 09:44
zappa píše: 08 dub 2021 21:35 Jěště dodám, že mne překvapilo, že Halcro se svými 150w/8ohm nehrály ve stejném volume hlasitěji než Challenge s 80w v áčku.Ovšem u obou můžeme jít třeba až na 80% výkonu, a není slyšet žádné zkreslení a s ním mnohdy spojený otravný a uječený zvuk, to se tu prostě nekonalo. :thumbup: I v těch nejvyšších hlasitostech oba hrály naprosto čistě.
Na tom asi nebude nic překvapivého. Prostě každý ten konec má jinak citlivý vstup, takže při stejné úrovni výstupu z předku mají úroveň výstupního výkonu. Nech si lampy ... koukat na 833 je jako koukat do krbu :mrgreen:
(y) ale s velkým očekáváním čekám na vyúčtování od ČEZU, mám docela obavy, téměř 1kw odběru, a já hraju i 8 hodiny denně
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Pri tvem testovacim poslani, kdy nakupujes a pak zase prodavas komponenty za x tisic, te najakych 3 az 5 tis mesicne za poslech rozhodit prece nemuze..... 💥
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PítrsPraha »

Kde proboha stojí 1 kWh mezi 12.50 - 20.80 Kč :shock: ? To je pro tvých nesmyslných 3-5 tis. měsíčně při poslechu 8 hodin denně všech 30 dnů v měsíci...

Cena běžné elektřiny v ČR je lehce pod 5 Kč/kWh. Nebo zase problém s malou násobilkou :eek: :lol: ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od DK76 »

On tam započítal i cenu pizzy, co Zappa každé návštěvě chystá =)).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vadim »

Zappa
Michale, diky ze jsem mohl videt a slyset impozantni Tannoy Westminster Royal!
Byla to skvela akce a nelituju namozenych zad ze stehovani dvou 70kg kabic s Halcro :)
Vyzkouset referenci ze sveta lamp a tranzistoru bylo nesmirne zabavne. Jsou to dva naprosto odlisne svety a doufam, ze zustanes u lamp. Ty k Westminsterum a Tvemu vkusu proste patri vic. Uzivej si zabavneho, barevneho a obrovskeho zvuku. Jak rika pohled z okna Tve uzasne poslechovky - Music is the best! ;)

P.S. Pizzu delas vybornou!
IMG_9827.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

Ten klicek na ramecek je u Tannoy asi ta nejroztomilejsi vec v soucasnem hifi. Mozna, ze kdyby tam byla FABka, tak to bude hrat jinak :shock:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vadim. I já večer skuhral bolestma. Jěště jednou moc díky. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Opravdu mne pobavilo přirovnání ke krbu, o kterém psal Yngwie. To je naprosto přesné - pohled na zářící obří lampy je prostě úchvatný. Krb ovšem nenabídne tolik radosti... :thumbup:
Některé komentáře ovšem nepřekvapily, že?

P.S.: Jak dál Michale? Že bychom otestovali Kondo? :lol:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

Air Tight Atm 3211 ... na důchod si pořídím.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
díky za report, pěkné čtení.
Mark Levinson
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Rostoun »

Chlape já prostě musím přijet, hned, jakmile otevřou okresy, tak startuju Dačku, udělám si 4x PCR test, narvu na držku 5 roušek a jedu ^:)^ jak jsem četl ten krásný popis historie, tak jsem ani nedýchal...Někdo tady psal, že slyšel Tannoy Turnberry GR s novýma výhybkama...mohl bych poprosit o popis, co bylo jinak oproti originálním? Hodně mě to zajímá vzhledem k tomu, že si je nemůžu vynachválit tak, jak jsou.

Jinak musím říct, že jsem měl tu čest si konečně na živo poslechnout Tannoy Legacy Arden a na tom 15" palci fakt něco je. Ten fyzický tlak by dokázal hřebíky zatlouct a to se mi mooooc líbilo....A ti Floydi na nich...prostě lahoda. Pokud je má někdo tady doma a je z Moravy, dal bych cokoliv za to, abych je mohl zkusit doma...Je tu nějaký stejný šílenec do Tannoy jako já a tady Mistr Zappa? :thumbup:

Jinak to s těmi kabely, tak pod to se taky podepíšu, jak jsem vše vyměnil za Acrolink....Bože to je nářez a konečně mi to i potichu dobře hraje...to byla po bednách nejlepší investice do Hifi...(Děkuju tady bezva lidem, co mi s tím pomohli!)

Prosím tě, kde skončily tvoje Cantenbury a jestli to není tajný, proč jsi vlastně z USA odjel? Já bych se do USA moc rád podíval a ty jejich auta a příroda nádherná, to mě moc láká. Asi je tam život mnohem těžší, jak tady co?

Posílám vřelé pozdravy z Moravy!
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Rostoun píše: 10 dub 2021 20:14 Chlape já prostě musím přijet, hned, jakmile otevřou okresy, tak startuju Dačku, udělám si 4x PCR test, narvu na držku 5 roušek a jedu ^:)^ jak jsem četl ten krásný popis historie, tak jsem ani nedýchal...Někdo tady psal, že slyšel Tannoy Turnberry GR s novýma výhybkama...mohl bych poprosit o popis, co bylo jinak oproti originálním? Hodně mě to zajímá vzhledem k tomu, že si je nemůžu vynachválit tak, jak jsou.

Jinak musím říct, že jsem měl tu čest si konečně na živo poslechnout Tannoy Legacy Arden a na tom 15" palci fakt něco je. Ten fyzický tlak by dokázal hřebíky zatlouct a to se mi mooooc líbilo....A ti Floydi na nich...prostě lahoda. Pokud je má někdo tady doma a je z Moravy, dal bych cokoliv za to, abych je mohl zkusit doma...Je tu nějaký stejný šílenec do Tannoy jako já a tady Mistr Zappa? :thumbup:

Jinak to s těmi kabely, tak pod to se taky podepíšu, jak jsem vše vyměnil za Acrolink....Bože to je nářez a konečně mi to i potichu dobře hraje...to byla po bednách nejlepší investice do Hifi...(Děkuju tady bezva lidem, co mi s tím pomohli!)

Prosím tě, kde skončily tvoje Cantenbury a jestli to není tajný, proč jsi vlastně z USA odjel? Já bych se do USA moc rád podíval a ty jejich auta a příroda nádherná, to mě moc láká. Asi je tam život mnohem těžší, jak tady co?

Posílám vřelé pozdravy z Moravy!
Řekneme si to osobně, budu radši. Vyhybky se teprve budou řešit, zatím jsem jen rozhodil sítě na výbět technika, Kocour nemůže, staví, Dvořák by do toho šel, ale bude to darda, Vladimít teprve bude volat, NA jsem jěště neoslovil, diskutuji se zahraničím, prostě to chvíli potrvá. Zakoupil jsem repro kabel Kimber KS 3038, prodávám KS 3035, líbí se mi natolik, že chci vyšší model. Myslím, že Canterbury mají více konturovaný a údernější bas, ale Westminstry jsou zase víc vzdušnější a vhodnější do větších až obrovských místností, můj prostor 6x10m je na ně zcela minimum. Jsem zvědav co s nimi nová vyhýbka udělá, už ted se mi to prostě líbí, ale věřím, že se může jěště posunout.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, za cenu kabelu v tve sestave budes mit lepsi bedny, mista na waxcoily velke jak flaska tam je dost :thumbup:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 10 dub 2021 21:28 ahoj, za cenu kabelu v tve sestave budes mit lepsi bedny, mista na waxcoily velke jak flaska tam je dost :thumbup:
hlavně přijed s Rocknou :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od ciro69 »

Ahoj Michale,

díky za fajn odpoledne včera, pěkné hifi království....Pink Faun :thumbup:
...ale Tchernov to posunul úplně někam jinam...nádhera, až potom mě to fakt bavilo :clap: :clap:
Krásný plný velký neunavující zvuk, přesto plno detailů,prostor...co tam má být to tam je, nic navíc....žádný bolehlav Ansuz C2, to zahoď :silent:

Měj se fajn a těším se na další návštěvu.

HIFI ZDAR
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

zappa píše: 10 dub 2021 22:32
PavelDosko píše: 10 dub 2021 21:28 ahoj, za cenu kabelu v tve sestave budes mit lepsi bedny, mista na waxcoily velke jak flaska tam je dost :thumbup:
hlavně přijed s Rocknou :smile:
Rockna uz se pomalu po cca 200 hod rozehrava :-) vazna muzika prisla do obyvaku nazivo
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 21 dub 2021 21:31
zappa píše: 10 dub 2021 22:32
PavelDosko píše: 10 dub 2021 21:28 ahoj, za cenu kabelu v tve sestave budes mit lepsi bedny, mista na waxcoily velke jak flaska tam je dost :thumbup:
hlavně přijed s Rocknou :smile:
Rockna uz se pomalu po cca 200 hod rozehrava :-) vazna muzika prisla do obyvaku nazivo
Tyjo, to se fakt těším, užívej.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

ciro69 píše: 21 dub 2021 21:28 Ahoj Michale,

díky za fajn odpoledne včera, pěkné hifi království....Pink Faun :thumbup:
...ale Tchernov to posunul úplně někam jinam...nádhera, až potom mě to fakt bavilo :clap: :clap:
Krásný plný velký neunavující zvuk, přesto plno detailů,prostor...co tam má být to tam je, nic navíc....žádný bolehlav Ansuz C2, to zahoď :silent:

Měj se fajn a těším se na další návštěvu.

HIFI ZDAR
Taky děkuji, je super, že jsou jěště lidi jako vy, kterým nejde jen o detaily a zvuky. Díky za návštěvu, přijedte zas. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od ciro69 »

A vymysli mi cenu na ten Pražský Výběr....já to fakt chci,díky.
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Když sleduji tvé ladění zvuku aparátu, tak mi to přijde jako když někdo vyrábí teplou vodu tak, že střídavě do nádoby leje vroucí vodu a přihazuje kostky ledu :lol:
Jsem opravdu zvědav, co řekneš na ten Kimber KS-3038 až ti dorazí. Přeji ti ať to tam sedne k plné spokojenosti.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Jiri píše: 24 dub 2021 14:59 Zappa
Když sleduji tvé ladění zvuku aparátu, tak mi to přijde jako když někdo vyrábí teplou vodu tak, že střídavě do nádoby leje vroucí vodu a přihazuje kostky ledu :lol:
Jsem opravdu zvědav, co řekneš na ten Kimber KS-3038 až ti dorazí. Přeji ti ať to tam sedne k plné spokojenosti.
Ale tak sa to bežne robí - do horúcej vody prilievame studenú. Ty to robíš naopak?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bali858

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od bali858 »

Jak dlouho trvá rozehrát nový Kimber Select?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

bali858 píše: 24 dub 2021 21:15 Jak dlouho trvá rozehrát nový Kimber Select?
Tak dlouho,než se jej rozhodneš prodat :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Sorry za OT ale nedalo mi to :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Musím se vrátit k páteční poslechové akci u Michala a tímto mu poděkovat za skvělé organizovaný poslech. Od mé poslední návštěvy se toho u Michala změnilo hodně. Když tak nad tím uvažuji, tak vlastně všechno se změnilo, od zdrojových komponentů přes amplifikaci až po kabeláž. Málem bych zapomněl na Tannoy, ty jsou beze změny. Hráli jsme z Pink Faun přes Mola Mola do monstrózních lampových monobloků Challenge, zkoušeli jsme také různou kabeláž Tchernov a Ansuz a pokaždé to bylo dost jiné. Popisovat znovu zvuk u Michala je asi zbytečné, ostatně psalo se to v tomto vlákně nesčetně krát, prostě "Big sound". Zajímavý úkaz byl po několika hodinách poslechu kdy jsme šli v podvečer na skvělou pizzu a nějaké to pivečko a vrátili jsme se na noční poslech kdy byl zvuk nějak lepší, všichni jsme se na sebe dívali s tím, že je tam něco vyměněno. Tak jsem se ptal Michala jestli tam nechal nějaký ten lepší kabel a prý ne, hrajeme na to obyčejné původní zapojení. Nevím jestli to bylo méně zarušenou napájecí síťi v nočních hodinách nebo přibývajícím počtem vypitých piv? Možná obojí :lol: .
Michale, díky za skvělý poslechový večer i ubytování, pizzu, pivo a příjemnou společnost včetně návštěvy kolegů z HK.
.
2021-04-23 18.24.12.jpg
2021-04-23 18.43.26.jpg
2021-04-23 22.42.57.jpg
2021-04-23 22.43.20.jpg
2021-04-23 22.44.42.jpg
2021-04-23 22.46.05.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

Mola Mola pouzivas i jako preamp ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 26 dub 2021 13:16 Mola Mola pouzivas i jako preamp ?
Ano, sice je to o kapku lepší bez pre, ale ne o moc, a ta pohodlnost prostě vítězí. Kdy přijedeš s Rocknou a Hattorem?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

domluvime se nekdy koncem kvetna

hodne rad bych slysel Pink Faun
neni placka, neni highend
Odpovědět