Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Valhalla Tvému systému sluší (nevracej ji :razz: ) a Annorum výborné, myslím že to tentokrát výrobce trefil. :thumbup: :ympeace: a ještě k tomu v téhle úrovni. To bude Hit.

Honzo, bohužel Valhallu budu muset vrátit až se majitel vrátí z výletu ( možná ho ukecám ), tato má přeci jen asi 60 cm a určitě bude potřebovat delší.

Annorum je pecka , až taková , že včera jsem koupil WBT banánky a až bude čas tak je osadím , určitě napíši své postřehy po výměně za banánky SUPRA.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

Bude nekdy doba spokojeneho poslechu nebo budeme do konce zivota experimentovat ?
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

To záleží Pavle čistě na Tobě, kdy si řekneš dost.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj Honzo ... u mne se kazdotydenni vymeny nedeji, u mne ne ...
neni placka, neni highend
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše: 11 pro 2019 23:11 To záleží Pavle čistě na Tobě, kdy si řekneš dost.
:thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pavle, už si jen hraji s kablíkama, nic více.
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

lachim píše: 16 lis 2019 22:33 jirka
dovol mi zopakovat svůj dotaz na tebe z Fri 15. Nov 2019 10:01:11 :

"A jakou kombinaci kablů speaker+xlr by si pytel, podle tebe, zvukove polepsil ?"
A doplňuji pro kontext... " a aby nemusel z kapsy vytáhnout 100t a více ?"
Lachim, tak dnes už máš požadovanou odpověď ohledně reprokabeláže, Trivista v sekci bazar a metráž Annorum zapojená u Pytla v sestavě.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Ten annorum je asi velmi rozumně udělaný. A tak asi není náhodou.. Že to i dobře hraje.
Zas mne bych (z konstrukčního hlediska) vyzdvihnul, že je to solid core v šroubovici a pak ještě v star quad. A slušná izolace vodičů. PVC je jen na vrchu + samozřejmě kvalitní drát.

Jinak díky Mírovi mám od včerejška nové terminály.. nakonec WBT 703.. Díky! O víkendu budu bedny předělávat na jiné fastony, terminály. Investice cca 3tis Kč. Jsem zvědav co to udělá se zvukem. :-? Už se těším, ..... :smile:


-------------
Kabel reproduktorů Supra XL ANNORUM 4X1.6 BLUE byl vydán na počest 40. výročí švédské společnosti Supra Cables a je umístěn jako přechodné řešení mezi špičkovým Supra SWORD (není k dispozici pro řezání) a Supra QUADRAX. Kabel, vyvinutý společně s renomovaným švédským vývojářem akustiky, který vytvořil zejména akustiku QLN, se vyznačuje vysokými technickými parametry a poskytuje vynikající zvukové vlastnosti. Konfigurace Star Quad zahrnuje „kruhové“ uspořádání čtyř izolovaných vodičů, z nichž každý sestává z 12 jader vyrobených z bezkyslíkaté OFC mědi a navinutých kolem polypropylenové báze, která působí jako dielektrikum a má vysokou chemickou stabilitu. Kabel lze použít jak pro klasické stereofonní připojení, tak i pro schémata zapojení Bi-Wire a Bi-Amp.
Specifikace kabelu:
• Skládá se ze 4 vodičů o průřezu 1,6 mm²
• Počet jader ve vodiči: 12 o průměru 0,4 mm
• Materiál vodiče: čištěná bezkyslíkatá měď 5N OFC
• Izolační materiál: PP polypropylen
• Izolační materiál: polyvinylchlorid
• Vnější průměr: 10,0 mm
• Barva: Ledově modrá
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Kychtaxi, ta Supra není konstrukčně typický solid core, protože ty drátky nejsou ve vlastní izolaci aby byly od sebe izolované, tady se navzájem dotýkají se svými dvěma sousedy. Takže je to takový hybrid lanka a solid core konstrukce. Ještě nemuseli tolik šetřit a místo PE mohli použít teflon a docílili by pevnější zvuk. Jinak jsou to kablíky původně vyvinuté pro vnitřní prodrátovaní v bednách.

Takže s rozumem postavený kablík s průřezem 2x3,2mm2 za 35,- Euro metr předčil obří lankovou opěvovanou dvoulinku 2x50mm2.
Konečně Supra udělala normální kabel, ty jejich pocínované měděné lanka nejsou pro vysokou věrnost použitelné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

si celou dobu myslím, že jsou ty drátky jednotlivě izolované. :eek: Snad to pytel upřesní.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

ale asi ano - budou to holé drátky.. vzhledem k nevelkému průměru celého kablu. S izolací drátků by to zřejmě bylo víc.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jsi nepozorný a nejen v tomto případě. Z toho pramení Tvé rychlonázory, tak často se měnící a klidně rovnou o 180st a je to do očí bijící protože máš navíc ještě nutkání hned vše psát.
Takže by bylo přínosné se trochu zklidnit, věci lépe zkoumat, zpomalit tempo myšlenek a ne hned vše střílet do veřejného prostoru.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

:-? :-?
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Mirku, jsem hodně zvědav, co ta Supra udělá spolu s WBTčky. Mohl by to být vynikající "allrounder" kabel v kat. cca 30tis. :clap: z toho co jsem u Tebe slyšel. PLánuješ dutinky? PLánuješ ještě nejak upravit ty konce? Splétat je dohromady? Jsem hodně zvědavý kam se to ještě pohne - jak daleko.
S několikadenním odstupem mi přijde že byl hodně neutrální. :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Konečně Supra udělala normální kabel, ty jejich pocínované měděné lanka nejsou pro vysokou věrnost použitelné.

Pavle máš pravdu, ano Supra po 40. let používala jen pocínovanou lícnu a nyní konečně pochopila , dle mých zkušeností , že to dost patlalo zvuk, hlavně v basové lince.

Honzo už je objednaná další metráž z DE,( dovozce do ČR mi odpověděl , že bude dovážet jen hotové sety , bohužel neee metráž , asi víme proč ) a bude osazena WBT banánky a samozřejmě i WBT dutinkama, chci něco ještě vylepšít, ale to osobně až se uvidímea uslyšíš. Ale hlavně to musí bejt v opletu a profi zkompletované, protože když řekneš, že je to SUPRA tak zkušený hifisté znejistí. Protože , do této doby měla renomé tak maximálně k low entry hifi nebo maximálně k DK. Počítám, že na základě tyto vlaštovky se dočkáme i výborné metráže signálové a možno i síťové.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Je super, že si ho můžeš udělat na míru. A neřešíš, kam s přebytečnými metry. Na jeho další tuning jsem zvědav. :thumbup:
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Mám vyměněné ty reproterminály a hraje to neskutečně. Zejména bas.
Fantazie, jedním slovem. Pro majitele ATC je výměna povinnost.! Bez rozehrání.. to ty staré terminály rozsekalo.
Za 3 tis úprava. ~x(
Faston WBT je větší, lepší a drží velmi pevně. Ve srovnání s origo fastony z ATC. Prosím, vyřiď panu inženýrovi velký dík. ^:)^ A teď mně čeká letování jejich premiovou pájkou. Jsem zvědav.. :ympeace:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Honzo , gratuluji, nech jim nějaký čas na rozehrání, už sis to měl udělat dávno.

Ano WBT produkty jsou sice dražší , ale super materiál a provedení, a neboj většina prodejců to zde dost dokonale čte, nemusím vyřizovat.

Co se týče WBT cínu , hlavně dodržet správnou teplotu, pak se odmění super spojem.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pytell

Příspěvek od fox »

WBT konektory jsou skvělé. Taky jsem je měnil na repro bednách. Používám je na všech propojovacích i reproduktorových kabelech.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera se u mě stavil pro kabel Vadík a přivezl DAC :
20191215_180428.jpg
Po zapojení do mého systému , zvuk přes RCA -- hodně dobrý, ale když jsme zapojili výstup XLR -- zvuk výtečný, dokonce i přepnutí lamp na výstupu , bych mohl. Už se těším až bude mít po celkové rekonstrukci Xavian 350, budu muset přijet si poslecnout -- se siliči Halcro to bude pecka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

:arrow: viz SZ
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak dokompletovaná další verze Annorum , osazeno WBT banánky a v speciálním opletu :
20191219_104019.jpg
Už se peče na ProBurnu, nechám na 24. hodin a jsem zvědav na zvuk.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3075
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

PavelDosko píše: 11 pro 2019 22:16 Bude nekdy doba spokojeneho poslechu ?
Nie !!! Čo by sme potom robili?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

No poslouchali prece :thumbup:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pavle -- doba spokojeného poslechu je už dávno, ale kompletovaní mě více jak 40. roků pořád baví. Co odjel Jirka , kde jsem mu vyměňoval na DACu WBT panelové RCA ( stříbro ) , zkompletoval další síťák : top model ViaBlue :
20191219_205648.jpg
, po změření se už také peče na ProBurnu :
20191219_210640.jpg
Už se těším na zítra až se vrátím ze servisu jakpak budou kablíky hrát. Kdo si hraje nezlobí a je v naprosté pohodě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

sikovnej
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku, byla to radost sledovat tvůj precizní přístup při pájení RCA konektorů. :thumbup:
Druhá radost následovala doma po opětovném zapojení DACu do sestavy.
WBT 0210AG.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak včera večer jsem konečně zapojil Annorum ( TOP verze --- WBT dutinky, WBT banánky a speciální oplet ), podotýkám kompletoval jsem si ho jen pro sebe -- po výborných poslechových zkušenostech ze Supra konektory. Mohu s klidným svědomým napsat, že v cenové relaci do 40.000,- Kč nemá konkurenci, co se týče podání, detailu, prostoru, nepatlá basy, až neskutečná čistota pozadí.
20191221_075414.jpg

Samozřejmě nedosahuje kvalit zvuku např. Valhalla 2, Kimber KS 3068, Odin, ... ale tyto kabely jsou v jiné cenové lize, které jsem měl možnost na své sestavě zapojit a poslechnout.

Konečně u Supry vyrobily kvalitní repro metráž za rozumný peníz, a doufám , že se i dočkáme na tento způsob i síťové metráže :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DK76
Příspěvky: 109
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Pytell

Příspěvek od DK76 »

Pěkná práce 👍, hlavně se mi líbí , jak píšeš, že je to výborný kabel za rozumné peníze 👏.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Pytell

Příspěvek od zatty »

Pytell píše: 19 pro 2019 21:33 Pavle -- doba spokojeného poslechu je už dávno, ale kompletovaní mě více jak 40. roků pořád baví. Co odjel Jirka , kde jsem mu vyměňoval na DACu WBT panelové RCA ( stříbro ) , zkompletoval další síťák : top model ViaBlue : 20191219_205648.jpg, po změření se už také peče na ProBurnu : 20191219_210640.jpg

Už se těším na zítra až se vrátím ze servisu jakpak budou kablíky hrát. Kdo si hraje nezlobí a je v naprosté pohodě.
Jee todle je verze od tehrahery co ma u sebe taky na furutechu.. Ja ho uz mam delsi dobu ale s viablue koncovkama.... Ze by balkan dal podmet zapadu :silent:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera mi přišel tento mail :

Dobrý den,

tak změna !
Nově zařazeno - bude naskladněno po novém roce.


http://www.supracables.cz/supracables/e ... 4X1-6-BLUE
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od Rothaudio »

Velmi by mě zajímalo porovnání s tímto kabelem
https://audio-hifi-shop.de/in-akustik-R ... -Meterware
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Díky Pražské klice mám zapůjčen fungl nový XLR V2 na zahoření a test :
20200103_201859.jpg
Nechám ho zahořet na ProBurnu 24. hodin a potom testnu proti V1.

Je to úžastný pocit odpečetit takový skvost v dřevěném kufříku, který voní novotou. Ty jejich nové XLR konektory jsou zlacené a na pohled přímo nádherné.

Jen odbočím, zkoušel jsem na svém XLR TYR 1 přehodit zlacené XLR za rhodium, ale zvuk byl tak posazen vysoko, že mě to tahalo za uši, vrátil jsem zlacené a pohoda. U Valhally 1 , když se vyměnily origo zlacené za rhodium tak posun ve zvuku ve všech parametrech. :-?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Pytell

Příspěvek od sartel »

=)) =)) =)) =))
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

V2 na audiodrom ... 2x napisi ze to ma malo basu a v bass weight daji 91.... :-@
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

Spektrálne asi relatívne pomer oproti stredovýškam " uchometricky". :cool: Ale inak ho má kvalitný tak ako ho oni hodnotia. :smile:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

A iný test http://www.audiodrom.net/en/special-edi ... z-d2-vs-c2

:cool:

Dobre vieme že všetko zaleží a mení zvuk aj to aký je zdroj toho zvuku a dalej predzosilnovač (integrovaný zosilnovač) koncový zosilnovač (monobloky) reprosustavy a akustika a filtrácia siete a samozrejme ostatné káble prepojené v zostave. :thumbup:
DK76
Příspěvky: 109
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Pytell

Příspěvek od DK76 »

:thumbup: :clap: :cool:
Odpovědět