Mark Levinson-člen

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem byl navštívit Naim studio v Kopřivnici, protože mne zajímalo jak to hraje s novinkou v portfoliu a to zesilovači Pass. Musím říct, že jsem nadšen, silný konec je opravdu ve zvuku znát. Co jsem kdy slyšel, tak jsem nabyl dojmu, že u firmy Pass jsou slabinou předzesilovače, ale myslím, že v tomto směru udělali velké zlepšení. Poslouchal jsem sestavu předzesilovač XP-20 s odděleným napájením v samostatné skříni a koncový zesilovač X250.8, který krmil skvělé sloupy TAD. Zdrojem byly nejvyšší modely Naimu, napájeno přes pračku Accuphase, kabeláž Nordost.
Paráda, paráda, paráda. Výkonová rezerva koncáku je jasně znát na reprodukci, vše v klidu a s přehledem. Jako by bez stresu, basová složka je plná informací, není to jen bum, bum. Pouštěli jsme různé žánry hudby, vše bylo v pohodě. Tohle je amplifikace tzv. na celý život, prostě konečná. Určitě doporučuji poslech.
2014-08-17 15.10.39.jpg
2014-08-17 15.09.34.jpg
2014-08-17 15.11.03.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Nevěděl jsem kam to napsat, protože Tom nemá své vlákno, tak to fláknu ke mně. Jak už psal Martin v jiném vlákně, tak jsme navštívili Toma tady v těch našich stranách. Bylo to jen krátké setkání ve všedním dni po práci a tak to hrozně rychle uteklo. Poslouchali jsme a taky dobře pokecali o hifi i hudbě. Pouštěli různé vzorky a prohlíželi akustické úpravy poslechovky-obýváku. Mně velice sympatické bedny JM-Lab Focal Profile hrály velmi dobře, nikdy jsem je na výstavách tak dobře neslyšel. Měly totiž velmi kvalitní krmení Accuphase se zdrojem Matantz v úpravě Casea. Akustika upravená, což bylo na zvuku jasně znát, nádherný prostor a vše velmi vkusné, vypadajíc na živo ještě lépe než na fotkách.
Chlapi a to kafe! Čerstvě upražené a mleté těsně před vařením, prostě gurmán. Mně moc chutnalo, Tome díky za vše.
Jo Tome, a ta skladba se jmenuje "De main ganche", bohužel, nic víc tam není napsáno.

Nějaká fotka z mobilu:
2014-10-15 19.32.14.jpg
2014-10-15 19.32.54.jpg
2014-10-15 19.33.19.jpg
2014-10-15 19.34.06.jpg
2014-10-15 19.33.07.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Tinariwen »

Pekne upravená miestnosť s akustickými materiálmi Vicoustic ... Paráda :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od pajuna »

Diky za fotky a strucne predstaveni poslechovky Toma. Jen nevim, ktery to je, zda ten prislusny k UK nebo ten co vypada jako Amik:-)...
Poslechovko-obyvak svedci o volnosti a svobode!
Tome, nechces udelat vlakno a nejake predstaveni? Jinak vypada to moc dobre, Vicoustic je designove povedeny. Jak je ta mistnost velka?
At to dobre hraje!!!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

Ja jako vypadam jako Amik jo? Tos teda pos...! ;-)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od lubin »

martinowsky píše:Ja jako vypadam jako Amik jo? Tos teda pos...! ;-)
Kdyby amík, ale nějak nám přibral klučina :silent: =))

Zajímala by mě také velikost poslechovky, vypadá to skvěle....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

Oooopp dekuju Lubine za uprimnou poznamku. Samozrejme problem je ve Viktorovem mizernem telefonu s mizernou optikou. ktera rozsiruje a klame. Dam ruku za to ze kdybych se vyfotil kalkulackou tak jsem krasny jako na zivo. [-x
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

Po delší době jsem zaskočil na chvíli a opět musím uznat, že je to skvělý, mimořádně lahodný zvuk. Brzy to snad zopakujeme Viktore.
Ps: Tomovi do Hati jsem už psal. Tak uvidime jaký termin dáme do kupy. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Martine,
díky za návštěvu, bylo to krátké, ale zajímavé.
To si ještě vypiješ!
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Mám doma na test pár dní úžasný CD/SACD player Ayon CD-35. Upsampling, který tento stroj je přinejmenším dost zajímavý. Zatím poslouchám a jsem velmi mile překvapen. Byl jsem poslouchat u PD ve studiu a bylo mi jasné, že toto je stroj z první ligy, ale domácí poslech je teprve příležitost posoudit zvukové kvality.

2017-05-24 19.12.08.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše:Mám doma na test pár dní úžasný CD/SACD player Ayon CD-35. Upsampling, který tento stroj je přinejmenším dost zajímavý. Zatím poslouchám a jsem velmi mile překvapen. Byl jsem poslouchat u PD ve studiu a bylo mi jasné, že toto je stroj z první ligy, ale domácí poslech je teprve příležitost posoudit zvukové kvality.

2017-05-24 19.12.08.jpg
:thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:Mám doma na test pár dní úžasný CD/SACD player Ayon CD-35. Upsampling, který tento stroj je přinejmenším dost zajímavý. Zatím poslouchám a jsem velmi mile překvapen. Byl jsem poslouchat u PD ve studiu a bylo mi jasné, že toto je stroj z první ligy, ale domácí poslech je teprve příležitost posoudit zvukové kvality.

2017-05-24 19.12.08.jpg
Uži si to. Krk dám na to, že rozlúčka bude veľmi ťažká. :lol:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od aretax »

Ak nejaká rozlúčka bude...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od soundgarden »

Mark Levinson píše:Mám doma na test pár dní úžasný CD/SACD player Ayon CD-35. Upsampling, který tento stroj je přinejmenším dost zajímavý. Zatím poslouchám a jsem velmi mile překvapen. Byl jsem poslouchat u PD ve studiu a bylo mi jasné, že toto je stroj z první ligy, ale domácí poslech je teprve příležitost posoudit zvukové kvality.

2017-05-24 19.12.08.jpg
Prosím Ťa, porovnaj tie SACD stroje a napíš pár riadkov ...
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od -NIN- »

Taky se těším na nějaké další (nějaké recenze už proběhly) postřehy o přístroji, který možná jednou v budoucnu nahradí u mne svého staršího bratra.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Mám na několik dní zapůjčeny monobloky Audionet AMP II. MAX, které jsem mnohokrát slyšel na různých sestavách a v různých prostředích a vždy jsem byl jejich zvukovým projevem mile překvapen. Tak jsem zvědav jaké to bude u mne.
První dojmy nebo překvapení je, že jsou pekelně těžké a v podstatě potřebujete druhého člověka na pomoc s manipulací a vyložením z krabic.
2018-02-16 19.54.25.jpg
2018-02-17 17.59.51.jpg
2018-02-17 18.00.10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Taky mi vše těžkne :clap:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Audionetí monobloky AMP II. MAX hrají velmi dobře a moc se jim u mne líbí, nedalo mi to a vyzkoušel jsem k nim i předzesilovač z domácí stáje Audionet PRE G2. Poslouchám už několik dní a opět se mi potvrdilo jak důležitý článek řetězce je předzesilovač. Setkal jsem se s mnoha zkušenými kolegy, kteří volili cestu kdy ze zdroje s regulovatelným výstupem šli přímo do koncového zesilovače. Argumentovali puristickým řešením kdy je cesta co nejkratší a nejčistší, ale já si myslím, že je to chyba. Předzesilovač je velmi důležitá část řetězce a podstatným vlivem na charakter zvuku.
2018-02-27 17.01.45.jpg
2018-02-27 17.07.12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PavelDosko »

:thumbup:

bude zmena ?
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od aretax »

Aj ja mám za dlhé roky tie isté skúsenosti. Pre mňa je predzosilňovač podstatná časť zostavy. Konce mám JR 501, ktoré akoby nemali svoj zvuk. Hrajú tak, ako im to "dovolí" predzosilňovač. Keď som skúšal pripojiť CD prehrávač priamo ku koncom, zvuk bol surový. Až predzosilňovač mu dodal to správne zafarbenie a zvukovú reálnosť, priestor a dynamiku. Tvrdenie, že zvuk má byť verný a blížiť sa skutočnosti je podľa mňa nezmysel. Nikto nevie, ani jeho tvorcovia v štúdiu, aká tá realita vlastne má byť (samozrejme, že saxofón má hrať ako saxofón a nie ako trubka...). Jednotlivé akustické nástroje hrajú v každom prostredí ináč a aj 2 rovnaké koncerty na rôznych miestach znejú ináč. Keď robím na aparatúre rôzne pokusy s poistkami, káblami a pod., najviac konečný zvuk ovplyvňujú úpravy na predzosilňovači. V tom je pre mňa aj výhoda deleného zosilňovača. Mám voľbu a možnosť si ku koncom dopasovať vhodný predzosilňovač, alebo aj opačne. Nie vždy je ideálna kombinácia od jedného výrobcu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Taky to tak vidím, protože předzesilovač je plnohodnotný a podstatný článek zvukového řetězce bez ohledu na to jestli máme jen jeden zdroj zvuku. Přímé propojení variabilního výstupu CD/SACD přehrávače přímo na koncový zesilovač se hojně používá buď z ekonomických nebo puristických důvodů, ale zvukově to není lepší řešení, působí to sice na první dojem čistě, ale zvuk je plochý bez dynamiky. Předzesilovač zvýší dynamiku a zpevní basy, zlepší se mikro a makro dynamika celého prostoru, barvy nástrojů, zvuk je hladší a působí přirozeněji. Samozřejmě je to další článek v řetězci a může do signálu zanést různé zkreslení a zabarvení, proto musí být předzesilovač co nejvíce kvalitní, aby těch nedostatků bylo minimum. Potom může v plné kráse ukázat koncový zesilovač, co umí.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PavelDosko »

je to tak, taky jsem chtel "usetrit" a hrat z "preampu" v DAC primo do konce, neni to ono, s dedikovanym preampem je to jina pisnicka
neni placka, neni highend
terahera

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Plně souhlasím, zkoušel jsem přímo z Dacana do konce a nebylo to ono, úplně nejhorší u mě bylo,když jsem zkoušel z Oppo přes variabilní výstup do konce :shock: Na druhé straně,třeba u Renowna jsem slyšel z Dacana přímo do konce,a zvuk fantastický. Takže jako vše v hifi,neplatí to vždy a všude
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše:Plně souhlasím, zkoušel jsem přímo z Dacana do konce a nebylo to ono, úplně nejhorší u mě bylo,když jsem zkoušel z Oppo přes variabilní výstup do konce :shock: Na druhé straně,třeba u Renowna jsem slyšel z Dacana přímo do konce,a zvuk fantastický. Takže jako vše v hifi,neplatí to vždy a všude
Asi budou i případy kdy to bude lepší bez předzesilovače, ale popisuji své zkušenosti a ty mi to nepotvrzují. Nabízí se i otázka jestli systém u Renowna, který hrál z DACu přímo dokonce, tak jestli by s předzesilovačem nehrál ještě lépe?
Nic neplatí univerzálně na vše, je potřeba to vyzkoušet. :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Po měsíci poslouchání ultimativního komba Audionet - monobloky AMP II. MAX a předzesilovače PRE G2 jsem je odpojil a se slzou v oku zabalil do krabic. Bylo to velmi poučné a příjemné soužití, kombo je fantastické, velký výkon má jakékoliv reprosoustavy pod kontrolou. Zajímavá kombinace byla když byly koncové monobloky připojeny na předzesilovač Mark Levinson No.326, zvuk měl lépe kontrolované basy a zvuk byl hlubší, šel níž. Někteří kolegové byli u poslechu a měli možnost přesvědčit se na vlastní slechy a co vím, líbilo se.
2018-03-16 18.42.10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Jirka33 »

Pan v cernem byl v soku :razz:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od lachim »

Mark levin
Me se tez audionet preamp k monoblokum max nelibil. Na Avalon Indra.
Ale napsal jsi to nesouzneni pekne "elasticky"
:shh:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

Taky jsem se stavil po case k Viktorovi (ML) pokecat a poslechnout jeho velmi kvalitni aparat. I s Audionetem byl zvuk vynikajici. Velky zvuk, plna misnost pri tom neagresivni, jemny. Tohle se da poslouchat dlouhe hodiny bez unavy sluchu a nervozity. Je samozrejme ze na kvalitu zvuku ma zde blahodarny prinos cely retezec vcetne akustiky , napajeni atd. . Zvuk musim pochvalit a podekovat za vlidne prijeti. DIKY

PS: Audionet Max jsou na zivo opravdu krasne a masivni stroje. Dovedu si je u sebe predstavit.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

lachim píše:Mark levin
Me se tez audionet preamp k monoblokum max nelibil. Na Avalon Indra.
Ale napsal jsi to nesouzneni pekne "elasticky"
:shh:
Neřekl bych, že se mi zvuk preampu Audionet nelíbil, prostě to bylo jiné. Takové kultivované více kontrolované až uhlazené, dokonce bych řekl, že to tak mají u Audionetu sladěné. Měl jsem doma napřed jen monobloky, tak jsem je musel zapojit na preamp ML, tak jsem to chtěl napsat jako jinou variantu a vůbec ne špatnou. Na druhou stranu, když jsem to měl měsíc zapojené komplet Audionet, tak jsem si na to docela přivyknul a chtěl to takto poslouchat.
Mark Levinson
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PetrJ »

V sobotu jsem se přiřadil k těm, kteří měli možnost Viktora navštívit, popovídat si o našem společném koníčku a poslechnout si jeho sestavu. Na tu jsem byl obzvlášť zvědavý, protože jsem už sice dvakrát slyšel reproduktory v cenové relaci kolem půl milionu, ale jen krátce a nikdy to nebylo v optimálních podmínkách. U Viktora je naopak optimální snad všechno. Začíná to tichem, které jsem "slyšel" před jeho domem a o kterém si jako obyvatel rušného města můžu jen nechat zdát. A pokračuje akusticky upravenou poslechovou místností se špičkovými komponenty, adekvátními kabely, proslulým antivibračním stojanem a síťovou pračkou.

První, co mě na puštěném SACD (Smetana: Má vlast) zaujalo, byl zvuk, který na sebe ničím neupozorňoval: hudba zněla naprosto samozřejmě a přirozeně. I když ale byla v popředí hudba samotná, tak rozlišení bylo výborné, takže nebyl problém sledovat i jemné detaily. Výšky byly detailní, ale bez náznaku agresivity nebo ostrosti. Poslech další hudby mi můj dojem jen potvrdil (Martinů: Cantatas, Davis: Kind of Blue). O kvalitách sestavy svědčilo i to, že s rostoucí hlasitostí se charakter zvuku neměnil - a jak mi potvrdil i Viktor, dokud nemluvíte s ostatními, nemusíte si vůbec uvědomit, jak hlasitě zrovna sestava hraje.

Díky Viktore!

Ještě jeden pro někoho třeba užitečný poznatek: když Viktor zmínil, že návštěvy u něj občas poslouchají velmi nahlas, připomnělo mi to krátký článek, kde autor píše o tom, že hodně hlasitý poslech nejen poškozuje sluch, ale dokonce také degraduje kvalitu zvuku: https://www.innerfidelity.com/content/loud-music-sucks.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře, díky za příjemně strávené odpoledne, vyseknutou poklonu a v neposlední řadě za dárek.
Moc mne to potěšilo :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Asi týden mám doma zapojené nové reproduktorové kabely, které mám zapůjčené na test. Poslouchám, poslouchám a jsem příjemně překvapen z pro mne neznámé značky z Austrálie. Firma PSC Audio vyrábí veškerou kabeláž (interconnects, speaker, power i phono) a ke mně zavítal model Pristine Signal Transfer R-70 Speaker. První dojmy jsou velmi pozitivní, kabel ač stříbro, tak nehraje vůbec ostře nebo nějak přehnaně s důrazem na vyšších středech či výškách. Celé zvukové spektrum je vyrovnané a kabel působí spíše nenápadně než aby na sebe strhával pozornost. Cena jsem raději nechtěl znát, abych mohl testovat bez předsudků.
2019-11-17 10.13.02.jpg
2019-11-20 17.31.23.jpg
2019-11-20 17.31.29.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Fidas »

Na reprokabel to vypadá velice ohebné, nemusí se to tvarovat jako potrubí. :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, manipulace je s tímto kabelem naprosto pohodlná.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Boj s vibracemi, to je problém, který je někde podceňován a jinde zase přehnaně řešen. Zlatá střední cesta, mnoho výrobců High End elektroniky se tímto problémem zabývá a jejich přístroje jsou velice imunní vůči vibracím již z výroby. Tím nechci říct, že specializované firmy zabývající se problémem vibrací nevyrábějí účinné pomůcky, ale je potřeba tyto výrobky vyzkoušet na vlastní aparatuře. Mně se do rukou dostal výrobek fa Pneuance Audio, konkrétně model Pneupod NP-1S4, tak jsem neváhal a vyzkoušel jej.
Pneupod je velice sofistikovaný systém, každá nožička se nafukuje přiloženou pumpičkou a komponent je vlastně na čtyřech vzduchových polštářcích což by (teoreticky) mělo být jedno z nejlepších řešení pro potlačení vibrací. Provedení a vzhled je na špičkové úrovni, tak jak se sluší na výrobky s nápisem "Made in USA". Tolik popis, teď nějaké foto:
.
2020-02-09 10.05.56.jpg
2020-02-09 10.06.09.jpg
2020-02-09 10.06.35.jpg
2020-02-09 10.21.05.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Frogyman »

Aktuálně v Lídlu ekonomická varianta - pár za 199 Kč...
Neodolal jsem a koupil. Plánuji používat hlavně na nadzvednutí aparatury při výměně a testování jiných podložek, ale určitě vyzkouším i "napřímo", jak se budou komponenty chovat na vzduchovém polštáři...

ML - omlouvám se za OT :angel:
IMG_20200224_103227_resized_20200224_103351257.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše: 24 úno 2020 10:39 Aktuálně v Lídlu ekonomická varianta - pár za 199 Kč...
Neodolal jsem a koupil. Plánuji používat hlavně na nadzvednutí aparatury při výměně a testování jiných podložek, ale určitě vyzkouším i "napřímo", jak se budou komponenty chovat na vzduchovém polštáři...

ML - omlouvám se za OT :angel:

IMG_20200224_103227_resized_20200224_103351257.jpg
Sašo,
to není OT, ale velmi zajímavá alternativa, díky za postřeh. K čemu by měl výrobek z Lídlu originálně sloužit?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Frogyman »

Montážní polštář - viz:

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Monta ... p100279594

Pozn.: cena v shopu je vyšší, než v prodejně, kde to je (bylo???) v akci za 199 :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Něco podobného jsem před nedávnem zkoušel,problém je,že pumpička po dofoukání na potřebnou výšku,nejde oddělat,takže u mě pod gramofon,kde jsem to chtěl mít,nepoužitelné
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od tomatsu »

Ja jsem zkousel jak pro muj byvaly gramofon ( project xtension ) , tak i pod "podlozky" ruzny vzduchovy "polstarky" - vibrace to tlumilo, ale furt to melo tendenci jakoby se houpat. Netvorilo to bohuzel pevny podklad.
U toho jak jsem daval ML, se mi zda, ze ten stredni-nafukovaci "balonek" to lehce nadzvedne a deska se pak jenom jemne dotyka tech 6ti cernych vybezku - polokouli. Takze by to mohlo odstranit to houpani. Urcize jsem zvedavy na vysledek :thumbup:
Odpovědět