SPaudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Přemýšleli jsme, jaký příspěvek zde zavěsíme, je toho všude plno, ale jak se říká „opakování je matka moudrosti“.

Všichni jsme vystaveni jistému riziku a je proto nutné se tomu postavit čelem. Na Tchaj-wanu zavedli okamžité nošení roušek pro všechny. Jistě, tamní vláda zvládla situaci lépe jak ta naše, nicméně každý jsme zodpovědný sám za sebe. Než dorazí potřebné roušky, určitě každý má bavlněný šátek nebo šálu, která alespoň na přechodnou dobu dobře poslouží. Nepodceňujme prosím tuto situaci a buďme zodpovědní k sobě i k okolí.

Pro uvolnění situace a snad i pro lepší náladu přikládáme fotografii SPaudio reprosoustav na kterých nepřestáváme usilovně pracovat. Prostřední 4p reprosoustavy jsou již ve finále, to samé platí i pro malé 3p reprosoustavy, kterým zatím chybí finální povrch. Největší model se dvěma 10“ basáky je v procesu měření a ladění.

Věříme, že tato nelehká doba brzy odezní a až se tak stane, rádi Vás přivítáme u nás ve studiu.

Přejeme všem lidem pevné nervy a hlavně pevné zdraví!

Obrázek

www.spaudio.cz
J@nik

Re: SPaudio

Příspěvek od J@nik »

Pekny dizajn. Ten regal by som dal nejaku sivu farbu napriklad Skoda GREY QUARTZ METALLIC :-).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od lachim »

SPaudio
ty největší bedny vypadají krásně. 2x10 = :thumbup:
bohužel místo kaloty vidím malinký pásek ... :sad:
proč jste použili zrovna malinkatý "pásek" ?
kolik ten největší model bude stát?
díky za další informace
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Není to pásek, je to AMT - air motion transformer.

Použit byl i proto aby bedny byly co nejméně směrové(díky jeho velikosti), což se povedlo perfektně.

Všechny doplňující informace spolu s měřením doplníme brzy.
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: SPaudio

Příspěvek od vanav »

Bedny vypadají krásně. Povrchová úprava bude jenom v laku? Děkuji.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Děkujeme. Do budoucna zvažujeme možnost dýhovaného těla. Čelo je zhotoveno na CNC fréze a díky jeho komplikovaným zaoblením nelze dýhovat, to bude muset být lakované - lesk, mat nebo struktura.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od PavelDosko »

vypadaji krasne a mam zpravy od kluka co je u vas poslouchal ze zvukove super
neni placka, neni highend
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SPaudio

Příspěvek od adrian »

Je mozne objasnit, aku kategoriu su jednotlive modely po kvalitativnej stranke zvukoveho prednesu schopne atakovat ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od lachim »

SP audio
i AMT přeci spadá do množiny s označením "pásek", ne?
bo slangově přesnějí výraz "harmonika" se neužívá.

dovol mi, v tomto podivném čase, subjektivní zamyšlení s otazníky ...a děkuji Ti předem za toleranci jasného názoru + pochopení.

mě by totiž zajímalo, proč jste vybrali zrovna AMT?
ten sloup vypadá dokonale. z fotky čiší kvalita zpracování, pečlivý návrh ozvučnice......vzhled 1A.
nalepit na to "Magico" = level 20.000 Euro +.

proč jste neosadili takhle ambiciózní projekt kvalitní kalotou ?
cenou to nebude, ne?
AMT tipuji na 40 Euro. Kvalitní kalota je tak za 80. (negooglím )
směrovost chápu... ale pak zase to dělení, citlivost... a hlavně jiný zvuk "pásku".

lze prakticky sladit zvuk "harmoniky" s kulatou memránou?
nemyslím měřením a teoretickým návrhme. myslím ve vyposlouchaných uších v praxi u sebe doma. po 10 hodinách symfonií.
:smile:
(vzhledově ten sloup aspiruje právě do kategorie 1812, kartínky a "plný kule")

mě osobně vždy a všude, na všech modelech beden, nějakým způsobem "pásek" vadí.
to horní spektrum má prostě jiný charakter, rychlost, barvu.
kulatý střeďák (ač hliníkový) a páskový výškáč = dle mého k sobě nikdy nesedí.
vždy mi připadá, že páskový měnič hraje jiný zvuk než ostatní měniče v bedně.

ono to zřejmě v návrhu vypadá skvěle, ale .... prakticky jsem ještě neslyšel klasickou bednu (nemyslím tedy např. IRS Beta nebo veliké Piega) s nějakým typem pásku, která by zvukově využila jeho teoretickou výhodu.
třeba teď na výstavě jsem si opět říkal, jak by hrál model Monitor Audio Platinum PL500 s top modelem výškáče kulatého.
už jsem tu bednu poslouchal všude možně. a pořád mi tam ten "pásek" vadí.

u velkých Piega hraje ta jejich "harmonika" středy a výšky excelentně. jenže ..... slyším tam ty "pomalé" basy jenom já ?
ten problém mi tady připadá jen posunutý "o patro" níže.
v novosvětské sekce basová/čelová/fagot sedí jakoby jinde než všichni ostatní. hraje jim to pomaleji/ později. těžko zde popisovat, že?

měl jsem takový pocit, že nadšení z "pásků" u výrobců opadlo.
takové to nadšení / adorace zvuku pásků značí, dovol mi ten katalizující názor, jen malou zkušenost s kvalitními, kulatými měniči.
nechci se nikoho dotknout. ale i pár zdejších členů mi mělo za zlé, když jsem se dotkl jejich "pásku" ... někteří již dnes hrají na kalotách.

říkám si, pdobně jako u Monitor audio, jak by takhle dospelá bedna hrála se scanspeakem za 100 Euro.
škoda, že to nikdy neuslyším.
ať se projektu daří a třeba zrovna zrovna tyhle bedny změní můj letitý názor na "pásky" ! :thumbup:
bobolix
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2012 16:58

Re: SPaudio

Příspěvek od bobolix »

Ach jo, to je zase asfaltu. Kdy už konečně někdo zakáže používání termínu "pomalé basy" ? Když jsem byl na exkurzi u Dali, tak jsem tam namítl, že žádné rychlé basy neexistují a šéfkonstruktér to kvitoval - přibližně přeloženo - "nojo, rychlé basy jsou vlastně výšky". Ten blábol okolo pomalých a rychlých basů vznikl z toho, že lidé jsou ze svých sračkofonů zvyklí slyšet bouli kolem 80 Hz a níž už nic, čemuž se říká rychlé basy, a když bedny poctivě zahrají do 30 Hz a méně bez té boule, tak tetřevům hlušcům připadají pomalé. Když tohle někdo řekne, tak bych ho nejradši hnal bičem, aby si na sobě samém ověřil, co je rychlé.

Ten AMT má základní výhodu v tom, že vyzařovací plocha funguje konfázně, což při dostatečně malých rozměrech znamená malou směrovost a tím pádem lepší vykrytí prostoru na stereobázi. Rozdíl ve zvuku oproti kalotě tam samozřejmě může být, on když kmitá kus impregnovaného hadru, tak se asi těžko dá čekat něco jiného. Ale zase - tetřevům hlušcům vadí, když to hraje poctivě do 20 kHz a výš, jim se líbí, když je hrb na 12 kHz, poněvadž je to "brilantní", a co je výš, to už je nezajímá, poněvadž MP3 128 kbps stejně chodí jen do 16 kHz. Mně už je to taky jedno, poněvadž moje vetché uši už slyší tak do těch 12 kHz.

Pro ty gramotnější: u měkké kaloty na vyšších frekvencích (typicky nad 8 kHz) kmitá jen okraj, střed se skoro nehýbe a to je vlastně dobře, i když to má negativní vliv na směrovost. U kovových je to podstatně složitější, poněvadž membrána se ohýbá a vznikají na ní stojaté vlny, což se sice nejvíc projeví až nad 20 kHz (typická je hluboká díra kolem 23 kHz a nad ní to letí dolů jak šutry ze Sagarmatty), ale do slyšitelného pásma to zasáhnout může. AMT kmitá celoplošně. U Piegy je problém v tom, že ten zářič je moc velký, což platí i pro jiné značky a modely. Pásek má většinou problém v tom, že je moc dlouhý, takže vertikálně hodně směruje - až na pár výjimek, třebas ORCA, který ovšem stojí asi 600 dolarů. Ale hraje parádně, to tedy ano - viz coughovo "Opus Dei".
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: SPaudio

Příspěvek od Vinco »

To plakanie nad Heilovymi AMT je tu, zda sa, velkou modou.
Asi je naozaj problem v ich spravnej implementacii, ale predpokladam, ze toto konstrukter zvladol.
Ved naco by to inak robil.
Ja AMT vyskace v bedniach mam a veru by som nemenil. Je to jednoducho parada.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od PavelDosko »

v dlouhe dobe co planujeme nove bedny jsme s prateli do navrhu zkouseli vselijake konstrukce vysek a nej nam vysel velky pacek AC G1 (cca 500 USD za kus), zcela propadly hedvabne kopulky i beryllium ... i kdyz samozrejme je to vzdy o implementaci a vkusu daneho pacienta
neni placka, neni highend
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: SPaudio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Lachim: Je najvyšší čas vypočuť si poriadne bedne bez kaloty hore. V Litoměřicích, alebo v Bratislave u cougha je taká možnosť.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od lachim »

bubuxin
velmi rád. litoměřice mám kousek.
J@nik

Re: SPaudio

Příspěvek od J@nik »

PavelDosko píše: 17 bře 2020 17:56 v dlouhe dobe co planujeme nove bedny jsme s prateli do navrhu zkouseli vselijake konstrukce vysek a nej nam vysel velky pacek AC G1 (cca 500 USD za kus), zcela propadly hedvabne kopulky i beryllium ... i kdyz samozrejme je to vzdy o implementaci a vkusu daneho pacienta
Mohol si vyskúšať aj kompresný driver v zvukovode podľa Mabatovho softu... Veľmi by sisi polepšil.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od PavelDosko »

J@nik píše: 17 bře 2020 20:01
PavelDosko píše: 17 bře 2020 17:56 v dlouhe dobe co planujeme nove bedny jsme s prateli do navrhu zkouseli vselijake konstrukce vysek a nej nam vysel velky pacek AC G1 (cca 500 USD za kus), zcela propadly hedvabne kopulky i beryllium ... i kdyz samozrejme je to vzdy o implementaci a vkusu daneho pacienta
Mohol si vyskúšať aj kompresný driver v zvukovode podľa Mabatovho softu... Veľmi by sisi polepšil.
diky za snahu, porovnals vsechna ta reseni v litrazi co planuju ? p.s. existuje reseni nespocet, dost tezko akceptovat vykrik ktery tvrdi ze bych si velmi polepsil ...

mej se

vratme se radeji k SPaudio
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od gabik »

Však já si komplet SPA včetně kabeláže, až budou bedny, poslechnu u kámoše, asi se dobře znáte :-)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od PavelDosko »

to bylo na koho ?
neni placka, neni highend
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: SPaudio

Příspěvek od Halíř »

Zvláštní, jak si většina z těch, kteří své zvukovody začínají považovat vzhledem k věku již za vetché, nalhává do kapsy tvrzením: "slyším tak max do 12khz". Ono to asi vypadá ještě tak nějak obstojně. Mě je padesát, občas si pustím testovací signál a dole končím zhruba na 200hz, nahoře na 8.000hz. Testuji v tichém módu, tedy nikoliv nahlas. U kamaráda ušaře na fono jsem byl, výsledky bez patologického nálezu. Vzhledem k věku v naprosté normě, žádné poškození sluchu. V oblasti řečového pásma excelentní, s většími ruchy na pozadí mírné ztráty. Opět vzhledem k věku v normě. Pozitivní nálezy se pohybují ve spektrech mezi 2 - 4khz. Tam prý naše generace směřuje v seniorském věku většinově (naslouchátko). Důvod - moderní doba, zvukový smog.
J@nik

Re: SPaudio

Příspěvek od J@nik »

PavelDosko píše: 17 bře 2020 20:29
J@nik píše: 17 bře 2020 20:01
PavelDosko píše: 17 bře 2020 17:56 v dlouhe dobe co planujeme nove bedny jsme s prateli do navrhu zkouseli vselijake konstrukce vysek a nej nam vysel velky pacek AC G1 (cca 500 USD za kus), zcela propadly hedvabne kopulky i beryllium ... i kdyz samozrejme je to vzdy o implementaci a vkusu daneho pacienta
Mohol si vyskúšať aj kompresný driver v zvukovode podľa Mabatovho softu... Veľmi by sisi polepšil.
diky za snahu, porovnals vsechna ta reseni v litrazi co planuju ? p.s. existuje reseni nespocet, dost tezko akceptovat vykrik ktery tvrdi ze bych si velmi polepsil ...

mej se

vratme se radeji k SPaudio
Skor som reagoval nato, ze si vynalozil odvahu ist do diy. Vynalozil si usilie najst nejaky paskac a pritom je ovela jednoduchsie a efektivnejsie riesenie to co som ti napisal. Nemusel som nic porovnavat a ani nemusim. Takych bedni s paskom alebo kaletou je nespocet a pocul som ich kazdy bozi rok na vystave v BA. Hocikde sa to da pocut... teraz k SP audio. Myslim, ze ste nic neriskovali a triafali do isteho t.j. atraktivny dizajn a dobre pouzite menice. Zakaznikov si to isto najde.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SPaudio

Příspěvek od terahera »

Zase kecy v kleci :crazy: Slyšel je někdo :?: Mraky teorií a rad,jak to dělat,jak ne,jak to bude asi hrát,jak by to mohlo hrát atd :crazy: A že mají atraktivní dizajn a špičkové měniče,bych jako trefou na jistotu taky nenazýval,furt to nic neznamená :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: SPaudio

Příspěvek od efičák »

SP Audio, dobrý počin.

Je dobře, že trh je rozmanitý a vybere si každy dle svých možností a vkusu.
Trochu mi to připomělo "ledničky" od obnoveného Shanu před mnoha lety. V té době se fórum pokoušelo vydat měřící LP desku, ale slíbené podklady a obstrukce s finančními požadavky záměr zhatily. :razz:

Můj vkus je více rustikální snad ve zlatém laku bych s SPaudio pookřál.
Jsem rád, že nešijete horkou jehlou a nepustíte bednu dokud to není dodělané.
Taky někdy slyším rozdíl v zabarvení pásem u pásků. Nemám dlouhodobou zkušenost, jeden den s Piega 40.2 mě nadchnul, velmi pěkné.

A nejlepší spojení pásku s dynamickým měničem je pro mne DIY projekt Dawsoo Towers, s páskama přes celé důležité pásmo středů a výšek : Bohlender-Graebener RD50.
Dole jen brouká kovový Seas a bedny zní jednopásmově a dynamika je tak dobrá, že to pro mne překonává Magnepany v univerzalitě žánrů.

S úctou připomínám, že jsou konstruktéři, co slyší díry na výhybce i pouhým uchem přes měřící šum a jiní potřebují mikrofon, co se týká cituji :" hluchých tetřevů ".
K těm pomalým basům, ano , jsou to výšky co přijdou k uchu rychleji z výškáčů, než z harmonických od ostatních měničů.
Je to načasování které vnímá pár lidí třeba díky zkušenostem z hry na nástroje. Na ten více než rok s Shan 530, kde hrál spodní huhňal s vrchním pískalem nezapomenu.

Dali nemají pomalé basy, asi tomu rozumí nebo se jim to náhodou celkem povedlo.
Dali 850 byly zlaté až na dynamiku a Skyline 100 byly highendové i s pásky z Dali co znám. Věřím, že Skyline 100 by s malou úpravou výhybky, mohly sloužit lidem, co chtějí otevřené ozvučnice a mají rádi pásky.

Jednopásmovost je pro mne víc, než nebrilantnější pásmo (bez zdvihu) strhující na sebe pozornost což odvádí od hudby ke zvuku.
Proč si nedopřát třeba plazmové výškáče? A k nim hrknout Visaton DSM 50 FFL 8 OHM a dolů nejdražší Audio Technology.
https://www.reproobchod.cz/visaton-dsm- ... -ohm-p3137
Než tak diskutabilní kombinaci raději odladěný projekt s vyrovnanou kvalitou s těmi kovovými kalotami. Právě kvůli jednopásmovosti. Výběr meničů k sobě je věcí talentu, technika a měření nestačí.
Ať si každý soudruh staví co chce podle své chuti a vůbec se nemusíme shodnout na cíli. Stejně neexistují dokonalé bedny pro všechny žánry, já přestal poslouchat Rock, ze stojanovek to prostě nevyleze. Spíše kvalitní nahrávky jazzu a všechna elektronika.

Přeji SPa všechno dobré, o dělených zesilovačích jsem slyšel pochaly a spokojenost.
Zvuk dobrý - všechno dobré
bobolix
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2012 16:58

Re: SPaudio

Příspěvek od bobolix »

Pro efičáka: Boehlender-Gräbner nejsou pásky, ba ani AMT. Jsou to měniče s plochou cívkou, mříž před membránou funguje jako lowpass a pokud je poctivě nespárují u výrobce, mají obrovský rozptyl parametrů, což s ohledem na nutnou přesnost není žádný div. Skutečných pásků je velmi málo a jejich společný problém je v tom, že díky turbulencím na okraji pásku (čím nižší frekvence, tím horší) mohou být nestabilní a pásek pak plandá jako prádlo na šňůře, což jsem viděl na vlastní oči. AMT není ideál, je to ale velmi slušný kompromis, samozřejmě pokud je dobře udělaný. Plazmáč může fungovat jako ozonizátor, což taky není žádná výhra, nemluvě o tom, že je z principu nelineární a zvládá jen velmi vysoké frekvence. Výjimku snad tvoří konstrukce se zvukovodem, která hraje pěkně, je ovšem směrová jak laminární tryska. Dobrá alternativa by také mohl být Walshův zářič, ale ten už asi nikdo nedělá (kromě snad ROHM, kde je to celopásmáč, ovšem se slabými basy a velkým Dopplerem, což je u celopásmáče nevyhnutelné).
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: SPaudio

Příspěvek od zatty »

Po designové stránce moooc pěkné :clap:. Těším se na reálný poslech celé řady. :thumbup:

P.S. Mrzí, že bedny ještě nikdo neslyšel ale už se ví, že to složení měničů mělo být jiné.. Kdyby to vydalo BW tak všichni zatleskají a 800,802 atd bude plný bazar, protože by to bylo top aj s cenou 1,5mega :roll:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od lachim »

zatty
tím "P.S." myslíš koho, prosím?
mě osobně zajímalo, proč Pavel použil zrovna páskový měnič. nelze zde veřejně iniciovat debatu o "příběhu" projektu ?
jak se tedy dotazovat? jen přes SZ? veřejně je to špatně?
můj text byl nějak konfrontační ? nějak spojený se značku BW ?

z diskuze nyní dovozuji, že:
- za projektem stojí velký bobo
- pavel se zřejmě inspiroval projektem Ivoše/Bubixina u beden Opus Dei
- zřejmě šlo o spolupráci více cz - bastlířů
- cena za pár se teprve pro trh hledá

kdysi jsem si byl poslechnout u VB jeho bedny "Aragorn". nebo tak nějak. chtěl jsem na ně složit ihned zálohu. 50t nikdo nechtěl.
nebylo možné si je koupit. projekt také nedopadl.
pokud jsou tedy má dovození správná, pak se díky SP audio konečně povedlo nějaké bedny velkého boba dotáhnout do podoby
"reatailový prodej". sláva. hurá!
a už bych měl zase pár dotazů ... :smile:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: SPaudio

Příspěvek od zatty »

P.S. bylo všeobecně, nic proti nikomu konkretně
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Lachime je to přesně tak jak píšeš. Psal se 23. březen roku 2016, kdy jsem oslovil pana Sýkoru(Velkého Boba) s prosbou o možnou spolupráci. Ano celý vývoj a práce na bednách již trvá 4 roky. Bylo hodně věcí k řešení a bohužel to na začátku dost natahovaly truhlářské práce.

Požadavek z naší strany zněl "použít kvalitní, zaplatitelné měniče a aby bedna byla co nejméně směrová". Výběr měničů tedy řešil výhradně pan Sýkora, který byl z mé strany lehce korigován. Několika prototypy, které nevypadaly zdaleka tak jak je vidět na fotkách, celá koncepce uzrála a za ten dlouhý čas vývoje se posunula do finále. Kdo se zastavil u nás ve studiu, měl možnost v některé fázi ladění, bedny slyšet. Finální stav beden a výhybky ale slyšelo jen pár posledních lidí.

K finalizaci beden krom ladění byl veliký požadavek také na kvalitu provedení a laku. Nebudu se zde rozepisovat kolik zbytečně vyhozených finančních prostředků proteklo firmám, které se kasaly, že něco umí a kolik nervů mne to stálo... V každém případě se díky bohu podařilo spojit s člověkem, kterému už od samotného začátku bylo jasné, jak by to mělo vypadat.

Bohužel při dokončování projektu se zdravotní stav pana Sýkory zhoršil. Všichni jsme se modlili za jeho zdraví, ale ani doktoři nedokázali přijít s něčím, čeho bychom se mohli chytnout a říci si "ok tak počkáme až bude lépe". Se svolením pana Sýkory jsem kontaktoval Petra Kocourka, se kterým jsme podnikli finální měření a lehké učesání výhybky odsouhlasené samotným panem Sýkorou.

Pod celým projektem je pan Sýkora podepsán na zadním panelu reprosoustav:
Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od PavelDosko »

paradni popis situace na trhu, proste vic firem umi rict proc to nejde nez jak to pujde v kvalite co pozadujeme ... drzim palce.
Taky se s bednama morime uz pul roku a neni to proto, ze bysme je nechteli rychleji. Treba ted jsou kamenne korpusy v uzavrene zone u Unicova, sehnat jednotlive komponenty v provedeni a kvalite co clovek chce neni snadne.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od miero »

Kolko kg ma vyhybka? :)

Inak pocul som este nedoladenu verziu preddvoma tyzdnami a za mna "mooc dobryy" :) Keby tu nebol ten virus, tak by som doporucil kludne i okamzity posluch.

Mozno by SPaudio mohlo zvazit vyrobu putovnej verzie s lahko opravitelnym povrchom...
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SPaudio

Příspěvek od Jiri »

Držím palce SPaudio, že teď může nabídnout celý vyladěný hifi řetězec (DAC, zesilovač, bedny, kabeláž) :clap:
Jsem hodně zvědav až bude zveřejněna cena nových reprosoustav. Vypadají opravdu skvěle.
Už se těším až si do Litoměřic udělám výlet.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SPaudio

Příspěvek od jirie »

Zdá se, že všechna zmiňovaná jména dávají tušit, že půjde o výjimečný projekt :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
comboy
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2018 07:25

Re: SPaudio

Příspěvek od comboy »

Nedá mi to nezeptat se...co vaše spolupráce s VM Audio? Budete v ní pokračovat, nebo se soustředíte jen na své reprosoustavy? Vypadají úchvatně :thumbup:
AudioPC (Daphile player) -> Denafrips -> Musical Fidelity -> Harbeth
Noble Audio, QED, Elecaudio
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od lachim »

SP audio
bylo by zajímavé se tě zeptat, zda by jsi po svých zkušenostech šel do projektu beden znovu s VB :smile:
co jsem za ta léta v cz hifi komunitě nasbíral za informace....smekám hluboce klobouk před tvou odvahou a silou k dokončení. ^:)^
s kocourem je to easy, že ? též s ním rád cokoliv řeším. jeho pojetí teorie v praxi spojené s pochopením reality realizace
budu se těšit na poslech a výsledek v praxi. aneb "jen ukázaná platí".
otázkou je, kdy a kdo se budeme moci rozjet do litoměřic ?
k poslechu bude jen na tvé sestavě nebo budeš mít i něco z jiné ligy?
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Spolupráce s VMAudio bude dále pokračovat jako doposud. Není důvod na tom něco měnit, alespoň ne z naší strany.

Ono vše má svůj čas a své důvody. Nikdy se neděje nic náhodou, alespoň tento názor zastávám a mnohokrát v praxi se mi ukázal jako správný. Vždy něco špatného vedlo k něčemu dobrému. I když to zprvu člověk nevidí, postupem času se oči vždy otevřou. Díky tomu, že se do projektu zapojilo více lidí, vzniklo něco, co by jedinec samotný asi nedokázal, nebo by mu to trvalo podstatně déle.

Někomu mohou přijít 4 roky vývoje jako velmi dlouhá cesta, nicméně právě díky tomu, že se reprosoustavy dokončují až teď, budou ještě lepší, než jsme na začátku doufali. Dalším důvodem je, že člověk s přibývajícím časem působícím v tomto oboru zvažuje konstrukční věci, které by ho na začátku ani nenapadly. Vše je potřeba důkladně otestovat a vyladit, není v našem zájmu vypustit do světa něco "honem rychle" aby se začal vývoj vracet - ten se mimochodem asi nevrátí - naštěstí nás to baví, takže ho do produktů nezapočítáváme :-)

Momentálně nás trochu brzdí vzniklá situace ohledně nákazy. Naši dodavatelé potřebných materiálů zavírají výrobní závody a tak se to celé maličko protáhne.

V Litoměřicích budou dveře otevřené každému, až se tato situace zažehná. Zdraví je momentálně to nejcennější co všichni z nás máme, vše ostatní je bonus a musí jít nyní stranou.

U nás ve studiu hrajeme "jen" na naší sestavě SPaudio. Do budoucna zde bude i gramofon.
Bond 007 alias Monte

Re: SPaudio

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nejvíc se mi líbí logo a Made in :thumbup: , tak to má být. Ne jako spousta firem s debilními názvy, nebo vyrobeno v EU.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: SPaudio

Příspěvek od PítrsPraha »

Nemůžu se nepřipojit k pozitivním komentářům. Bedny vypadají moc dobře, evidentně je za nimi hromada práce velmi schopných lidí a pokud budou následovat cenovou politiku SP Audio špičkového hifi za pořád zaplatitelnou cenu, pak tedy veliký klobouk dolů :thumbup: . Za chuť, trpělivost, um, chuť dotáhnout věci, nabídku komplet hifi řetězce.
:clap:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
bobolix
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2012 16:58

Re: SPaudio

Příspěvek od bobolix »

Já jsem ke spolupráci vždy k dispozici, bohužel momentálně jsem použitelný mimo postel s počítačem jen tak asi tři hodiny denně, což bych obvykle potřeboval na návštěvu u lékaře, ale po nevelmi dobrých zkušenostech už snad budu plánovat jen psychiatra. Nejvíc mne možná už ničí hlavně ten zpravodajský hyenismus v televizi - jeden už se dovídá leda tak jen kolik je kde mrtvol od covidu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SPaudio

Příspěvek od adrian »

Halíř píše: 17 bře 2020 21:37 Tam prý naše generace směřuje v seniorském věku většinově (naslouchátko). Důvod - moderní doba, zvukový smog.
Ked budes spokojny s tym,ze zvukova vlna bude prenasana na kostenny slimak formou elektromag.potencialu za pomoci kostneho vedenia,tak budis.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: SPaudio

Příspěvek od PítrsPraha »

Naslouchatko je jen spunt v uchu s reproduktorem. Prijimac a zesilovac je v male krabicce za uchem. Da se kdykoliv sundat / nasadit. Ty popisujes kochlearni implantat, ktery se instaluje k lebecni kosti operativne.

Jinak miru akustickeho hluku ve svem zivote si do velke miry muze kazdy ovlivnit.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SPaudio

Příspěvek od adrian »

PítrsPraha píše: 19 bře 2020 17:30 Naslouchatko je jen spunt v uchu s reproduktorem. Prijimac a zesilovac je v male krabicce za uchem. Da se kdykoliv sundat / nasadit.
...
V tejto suvislosti na napadlo...Neposkodzuje to nahodou sluch o to viac ? Sice dany ton pocujes,co je super, ale citlivost nan casom klesa.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odpovědět