SPaudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SPaudio

Příspěvek od adrian »

PítrsPraha píše: 19 bře 2020 17:30 ... Ty popisujes kochlearni implantat, ktery se instaluje k lebecni kosti operativne.
K tomuto sa vyjadrim pozdejsie. Inac sme off topic. Ospravedlnujem sa majitelovi vlakna.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
bobolix
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2012 16:58

Re: SPaudio

Příspěvek od bobolix »

Jen tak mimochodem - Aragornů běhá po světě asi deset párů, něco z toho jako stavebnice. Ale život jde dál. Základní zkušenost - ten výškáč Eton, co je v nich, asi nemá mezi kaloťáky moc konkurence, ani Accutone nechodí tak dobře (testováno v rámci vývoje).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SPaudio

Příspěvek od lachim »

Bobolix alias VB
VBAragorn byla povedena bedna. A to jsem ji poslouchal v podminkach “garazovych”. potencial ohromujici. Moc jsem ji chtel. Byla i vzhledove vydarena. Skoda, ze ji nebylo mozne koupit hotovou. Dodnes to nechapu
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Rok 2020 byl určitě nejen pro nás velmi náročný rok. Celý rok jsme nepřestávali usilovně pracovat a i když nám aktuální situace okolo covidu házela klacky pod nohy, spoustu věcí se nám podařilo.

Veliké množství času jsme věnovali dokončení připravovaných reprosoustav, které Vám v novém roce už konečně představíme. Spolu s reprosoustavami jsme pracovali na nových audio kabelech, které předčily naše očekávání. Do nového roku máme rozpracované další novinky, které Vám zde budeme postupně přibližovat.

Děkujeme za Vaši stávající podporu a těšíme se na další výzvy, které nás s novými produkty čekají. Do nového roku Vám přejeme hlavně zdraví a spoustu dobré muziky!
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Poslední 2 roky usilovně pracujeme na dokončení reprosoustav a audio kabeláže. To vše nás nasměrovalo zpět k přístrojům, na kterých jsme hodně zapracovali a jejich zvuk spolu s ostatními komponenty audio řetězce posunuli o veliký kus dále.

Množí se nám dotazy ohledně připravovaných nových verzí komponentů. Podrobné info doplníme, jakmile nám dorazí poslední díly skládačky. Ale již nyní mohu napsat, že jsme vyladili původní topologii modulu zesilovače, kompletně přepracovali výstupní část, zrušili většinu interních konektorů. Vnitřní kabeláž jsme zkrátili na minimum a nahradili ji dráty z velmi kvalitního stříbra a OFC mědi, které si necháváme vyrábět a žíhat na zakázku.

Další velikou změnou je nahrazení AEC konektorů měděnými konektory Furutech :)

Obrázek
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SPaudio

Příspěvek od Jiri »

Tleskám za odvahu, SPaudio. :clap:
Bohužel od určité kvalitativní úrovně mají vliv i kvalitní konektory a audio kabeláž. Jsem zvědav na ohlasy stávajících zákazníků SPaudio, zda budou akceptovat zdražení Vašich nových produktů ikdyž to bude jasný zvukový posun.
Držím palce :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Díky absolutně profesionální práci společnosti www.digitalka.cz, se nám povedlo v rekordně krátkém čase, uvést do provozu nové webové stránky.

S novým webem Vám postupně představíme i vrcholné produkty SPaudio pod značkou STRANKA.

www.spaudio.cz

Obrázek
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od Pecuch »

Pěkné stránky. Na ty reprosoustavy jsem byl zvědavej… už se to myslím táhne delší dobu…. Každopádně ať se daří!
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: SPaudio

Příspěvek od HonzaE »

Gratuluji k novému webu.

Regály už jsem měl možnost slyšet :thumbup: tak se těším až budou na webu. A třeba brzy i sloupy :angel:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SPaudio

Příspěvek od terahera »

Nechci být rýpala,ale za sebe na pěkné stránky se.u,výrobky jsou důležité a fakt se to táhne dlouho,ty bedny už tak,že jsem i lampy uvařil za tu dobu :razz:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SPaudio

Příspěvek od terahera »

Ale zas je pravda,že v našich končinách je to moderní,vypustit vlaštovku a pak dlouho nic,Sroll to tak má odjakživa,teď třeba NA už nevím jak dlouho dělá různé ankety....Kua na to já kašlu,abych furt něco sledoval a čekal,já jsem posluchač a chci poslouchat,né čekat a sledovat ve virtuálním světě,jak se který posouvá k realitě skutečného výsledného produktu.Takže tyhle věci přehlížím a jako by pro mne neexistovali :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 19 kvě 2023 00:14 Nechci být rýpala,ale za sebe na pěkné stránky se.u,výrobky jsou důležité a fakt se to táhne dlouho,ty bedny už tak,že jsem i lampy uvařil za tu dobu :razz:
STRANKA nenalezena =))
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Sme na fore a toto pokial viem nie je komercna prezentacia, tak si dovolim vyslovit nazor.
1. Je mi sympaticke ze SP Audio v case prislo s urcitymi inovaciami modelovej rady na modely “S”
2.Na druhej strane napr preamp stale nedostal ani jeden XLR vstup/vystup napriek tomu ze koncove zosilovace vstupom disponuju. Ano chapem XLR nie je ziadna spasa ale ja proste RCA nepouzivam v celom retazci (najma kvoli aktivom kde by sa musela tahat 1,5-2m RCA popri napajacich kabloch)
3. Ceny pomerne dost povyskocili (ked si to zrovname napr s BV Audio ktore uz konkurentom dnes zial nie je). Je asi vcelku signifikantne ze namiesto radikalne novych produktov predstavujucich zasadne prepracovanie pristrojov bola uvedana “exkluzivnejsia” rada produktov “Stranka” prave radov kablov v skutocne cenovych standardoch “high end” kablov. Ceny su vsak v hifi relativna zalezitost
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: SPaudio

Příspěvek od lubin »

Stránky hezký, jednoduchý, přehledný.
Kdysi jsem měl doma na chvilku SP A400. Pavel si jistě vzpomene. Hrálo to dynamicky, čistě, prostě velmi dobře. Byl jsem nalomený. Tenkrát jsem vyslovil přání, zda-li se nebudou dělat monobloky. Nebudou. Chápu. Ale, jak napsal Blesk666, alespoň to XLR na preamp. To se "táhne" už spousty roků a slibovalo se, že XLR bude.
Pavle, ruku na srdce, je třeba naslouchat i více zákazníkům, než "si to celé dělat po svém".
Každopádně pozitivní je doplňování sortimentu o další a další komponenty, zejména fandím reprosoustavám.
Přeji hodně úspěchů...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Děkujeme za reakce. Jsme rádi, že se nový web líbí. Věříme, že to přinese i lepší přehlednost.

Víme, že reprosoustavy se táhnou ....... dlouho, dlouho. Bohužel jak většina z Vás ví, pan Sýkora nás 2.1.2022 opustil. I v posledním roce už pro něj byla práce na tomto projektu nadměrnou zátěží. Návrh reprosoustav se mu ale povedlo dokončit. Tou dobou jsme už s kolegou pracovali na vývoji nových audio kabelů, s maximálním rozlišením a minimem vlastního vlivu na zvuk. Veškeré poznatky z tohoto vývoje jsme aplikovali i do reprosoustav, což samozřejmě přineslo výsledek, mimo jiné nám to odkrylo některé zdroje problémů, které vedly k nespokojenosti se zvukem. Musela být proto provedena revize stávající výhybky a své místo opustila řada původních součástek, které nahradily Jantzen Waxcoil, Alumen Z-Cap, Silver Z-cap atp.

K reproduktorové kabeláži posléze přišel vlastní reproduktorový terminál, který je na míle vzdálený od konvenčních řešení a dále podporuje nejvyšší možné rozlišení. Pár zájemců již mělo možnost finálního verzi reprosoustav letos slyšet.

Víme, že čas hraje proti nám, jelikož v tom všem máme nainvestováno tisíce hodin a spoustu materiálu, ale kvalita reprosoustav se za tu dobu usilovné práce posunula o veliký kus.

Takže trvalo to opravdu dlouho (jsou to naše první reprosoustavy) ale zdá se, že výsledek za to stojí. Příště se určitě polepšíme a budeme rychlejší i díky zkušenostem, které jsme tímto získali.

Se symetrikou jsme prováděli různé testy a došli jsme k závěru, že touto cestou nakonec nepůjdeme. Nejlepší zvukové kvality jsme dosáhli za použití nejjednodušší cesty vedení signálu. Jakékoli vřazování dalších členů vede ke změně zvuku. Náš zesilovač je koncepčně nesymetrický, stejně jako většina dostupných. Pro připojení symetrického signálu je potřeba do cesty vřadit součtový člen, který více či méně zvuk změní.

Naším cílem je co nejrealističtější reprodukce a podřizujeme tomu vše. Proto v upgrade A400 na verzi S doporučujeme našim zákazníkům tento symetrický modul vyřadit, nová verze zesilovače už ho nebude mít vůbec.

Další výhodou nesymetrického vedení jsou námi používané RCA konektory, které si pro vrcholné verze upravujeme. Jedná se o striktní LOW MASS RCA konektory, které si osazujeme vlastními stříbrnými piny. Díky tomu můžeme použít technologii napojení na vodič, kterou u XLR nemůžeme použít.

Plně symetrická regulace hlasitosti se zachováním co nejvyššího CMRR na vysokých frekvencích je velmi problematická a nákladná. Někteří regulaci symetrického signálu řeší převodem symetrického signálu na nesymetrický, dále je zde útlumový člen a dále převod z nesymetrického signálu zpět na symetrický. Jistě chápete, že vzhledem k výše uvedenému, je tento postup pro nás nepřijatelný. XLR konektory jsou určené především pro profesionální techniku, kde mají své opodstatnění vzhledem k délkám propojení.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: SPaudio

Příspěvek od jimmi »

Stranka Pavel-Audio

píše :


"Se symetrikou jsme prováděli různé testy a došli jsme k závěru, že touto cestou nakonec nepůjdeme. Nejlepší zvukové kvality jsme dosáhli za použití nejjednodušší cesty vedení signálu. Jakékoli vřazování dalších členů vede ke změně zvuku. Náš zesilovač je koncepčně nesymetrický, stejně jako většina dostupných. Pro připojení symetrického signálu je potřeba do cesty vřadit součtový člen, který více či méně zvuk změní.

Naším cílem je co nejrealističtější reprodukce a podřizujeme tomu vše. Proto v upgrade A400 na verzi S doporučujeme našim zákazníkům tento symetrický modul vyřadit, nová verze zesilovače už ho nebude mít vůbec.

Další výhodou nesymetrického vedení jsou námi používané RCA konektory, které si pro vrcholné verze upravujeme. Jedná se o striktní LOW MASS RCA konektory, které si osazujeme vlastními stříbrnými piny. Díky tomu můžeme použít technologii napojení na vodič, kterou u XLR nemůžeme použít."
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Fidji99 »

PavelDosko píše: 09 čer 2023 22:24 skoda slov
dalsi vyzkum doporucuji venovat problematice dalkoveh ovladani na navsteve, to jen aby jste zas nekde neaktivovali nejvyssi stupen aktivni faze a nerozdrbali vyvazeni kanalu o pet decibelu
tez zaklady slusneho chovani by se hodily

samozrejme preji uspechy pri prodeji reprokabelu za 220 000
Tak ani si nechcem predstavit tu dramu, ktora predchadzala prispevku.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SPaudio

Příspěvek od blesk666 »

Co sa tyka symetriky vs nonbalanced. Suhlasim s vatsinou, akurat ak uz teda nie full balanced, tak by stacilo pre tych co tam chcu mat symetriku z akehokolvek dovodu osadit ju tam so slusnymi operakmi (je ich viac na vyber a da sa meranim, z datasheetu a posluchovymi skuskami vybrat vhodne). Chord napr ma jeden z argumentov mat co najednoduchsiu konstukciu s co najmenej kremikovymi prechodmi a pouziva na XLR vystupe Chord Dave LME L49990 a je to podla mna na ucho vyborne (tiez ma vyborne merania)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

PavelDosko píše: 09 čer 2023 22:24 skoda slov
dalsi vyzkum doporucuji venovat problematice dalkoveh ovladani na navsteve, to jen aby jste zas nekde neaktivovali nejvyssi stupen aktivni faze a nerozdrbali vyvazeni kanalu o pet decibelu
tez zaklady slusneho chovani by se hodily

samozrejme preji uspechy pri prodeji reprokabelu za 220 000
Uvedená zkušenost mě překvapila. Osobně jsem s přístupem SPaudio velmi spokojený a pana Stranku mám v tomto oboru za profesionála s pohodovým přístupem a kvalitními výrobky. Dovětek s úspěchy při prodeji reprokabelu za 220 000 mi přijde jako sarkasmus a svým způsobem né úplně fér. Pokud se podíváme kolik dnes výrobky v našem koníčku stojí a mnoho z nás se také přesvědčilo, že utracený peníz měl smyls, tak mi výše uvedený dovětek přijde opravdu až nevhodný. Asi to schytám (a to je ještě můj úplně první příspěvek na tomto fóru :-) ), ale v tomto případě jsem měl potřebu reagovat, protože mám opravdu naprosto opačné zkušenosti s SPaudio a panem Strankou.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SPaudio

Příspěvek od PavelDosko »

prispevek nebyl o panu Strankovi, spis o jeho asi obchodnim partnerovi. Pristroje SPaudio jsem vlastnil a i tady na HEF propagoval.

dal to nebudu rozebirat, admina jsem pozadal o presun do fora Korea
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Zdravím všechny hifisty,
Před nedávnem jsem měl možnost ve svém domácím prostředí poslechnout nové stojanové třípásmové reprosoustavy od Pavla Stranky – model STRANKA T2. Hodně mě zvuk těchto beden zajímal, tak jsem pana Stranku požádal, zda by byl ochotný obětovat jeden den a přestavit mi své nové repro včetně nové řady podložek a kabelů přímo u mě doma. Poslechovou místnost mám upravenou od Martina Vitvara a výsledek mi vyhovuje, tak jsem byl zvědavý, jak se budou tyto nové reprosoustavy chovat u mě a zda dokážou naplnit mé představy. Vše bylo zapojeno na komponenty SPaudio (P1+D1+A400 ve verzi S), které vlastním už nějakých pár let k plné spokojenosti. Pan Stranka je doplnil o nové podložky a kabeláž z nové produkce STRANKA SILVER. Zdrojovým komponentem byl ROON Nucleus. Pouštěl jsem si všechny možné žánry a skladby, které mám naposlouchané a hlavně se mi líbí - žánry byly přes country, blues, jazz, pop atd. Charakter zvuku těchto regálovek se mi hodně líbil. Zvuk má opravdu vynikající čisté středy, které zaujmou detaily a moc pěkným prostorem. Výšky jsou čisté, znělé a přitom vůbec nevyčnívají a basy byly na danou třídu opravdu objemné a skvěle kontrolované. Celé to bylo podtrženo klidným charakterem zvuku - ten klid na danou otevřenost a čistotu mě překvapil asi nejvíc. Skvěle byly také podány charaktery jednotlivých nástrojů - za mě hodně pravdivé/uvěřitelné. Společně se mnou byl u tohoto testu i kamarád, který vlastní repro Xavian XN270 evo a v podstatě jsme se na výše uvedeném shodli. Osobně vlastním repro Xavian Virtuosa. Virtuosy jsou úplně jinak laděné repro a jejich zvuk se mi moc líbí a hlavně u nich obdivuji ten klid a syrovost. Musím však uznat, že repro STRANKA T2 mě oslovili hlavně v jejich otevřeném zvuku, který však s sebou nese onen klid, který je hodně důležitý pro mé uši. Také mě překvapilo, že vše bylo propojeno stříbrnými kabely (síťové,signálové i repro) a zvuk neměl v žádném případě náznak agrese/světlosti, ale naopak.
Tento příspěvek jsem chtěl zveřejnit zejména jako poděkování panu Strankovi za jeho ochotu tédvojky a všechny ostatní výrobky ke mně dovézt a předvést v domácích podmínkách. Myslím si, že tato značka si zaslouží pozornost těch, kteří hledají kvalitní HI-FI, prvotřídně vyrobené a které hraje opravdu na velmi vysoké úrovni. Sám jsem si tuto cestu vybral a po této prezentaci u mě jsem se opět ujistil, že to byla správná volba. Pokud někoho při čtení tohoto příspěvku napadne, že se jedná o účelovou prezentaci značky tak mi věřte, že jsem hifista jako vy, mám rád kvalitní reprodukci a prostě jsem měl pocit, že je potřeba moji pozitivní zkušenost s touto značkou zveřejnit. Pro představu zkusím připojit i foto.
V současné době některé z kabelů a podložek nové řady STRANKA zkouším, jak se chovají s Virtuosou, zda to bude fungovat i u těchto repro. Jakmile budu mít hotovo – popřípadě vybráno, tak opět něco napíšu 😊.
Přeji všem fajn den a klidný poslech 😊
IMG_0736.JPG
IMG_0738.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SPaudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za pěkný popis testu včetně fota, každý názor se počítá a je tady pro něj prostor :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Zdravím všechny, opět mi to nedalo a rád bych sdílel své zkušenosti s výrobky SPaudio, které jsem si na základě zkušenosti při poslechu stojanových reprosoustav STRANKA T2 zapůjčil na dlouhodobé testování. Nechal jsem si na delší dobu reprokabely z řady The Cable 1 + The Cable 2 a dále pro zajímavost i nové reprokabely z vyšší řady STRANKA COOPER. Dále pak síťový kabel STRANKA POWER COOPER + SILVER a v neposlední řadě sadu stabilizačních RBS podložek STRANKA pod komponenty. S výrobcem jsem se dohodl, že si vše mohu ponechat delší dobu, abych měl čas vše v klidu naposlouchat. Byl jsem hodně zvědavý, jak se výše uvedené komponenty projeví v mé sestavě a zda na repro Xavian XN Virtuosa bude změna nějakým způsobem znát. Výsledek mě překvapil a jsem opravdu spokojený, že Virtuosy v podstatě na všechny změny v řetězci reagovaly a zvukově bylo vše z mého pohledu citelně znát. Jako parťák se mi nabídla manželka, která společně se mnou vše vždy pozorně poslechla a sdělila na to svůj názor. Byla překvapená, jaké změny se vždy udály a jaký to má dopad na zvuk. Mě zase těšilo ujištění toho, že se nejedná pouze o můj pocit a opravdu ke změnám slyšitelně docházelo 😊. Na začátek musím konstatovat, že s výsledkem změn jsem opravdu velice spokojený a důkazem je i skutečnost, že nakonec u mě zůstaly reprokabely STRANKA COOPER, síťový kabel STRANKA SILVER POWER v zapojení pračka – konec a 3 páry RBS stabilizačních podložek – dokonce se souhlasem manželky, která vyhodnotila, že nemá cenu jít do nějakých kompromisů 😊. Uvedená kombinace mi opravdu dobře zapadla do sestavy. Zvuk se velmi otevřel zejména ve středním a vyšším pásmu, kde přibyly informace, basy se utáhly a díky kabelu STRANKA COOPER se otevřel krásný a hluboký prostor. Nejdéle mi trvalo vybrat si RBS podložky pod koncák. Zdrojové komponenty předzesilovač + DAC byl poměrně rychle jasný – zlatá verze, ale u koncáku to nebylo poměrně dlouho jasné. Dlouho jsem si nebyl jistý, protože u bílé barvy se mi líbila čistota a přesnost a u fialové barvy vynikaly více barvy nástrojů, ale zvuk byl oproti bílé barvě vyrovnanější. Nakonec jsem si vybral fialovou barvu s kombinací, kdy podložky/komponent leží na dřevě místo žuly, kterou jsem měl pod koncákem původně umístěnou. S výsledkem jsem velmi spokojený, zejména s tím, jak se zvuk Virtuos hezky otevřel, s pěkným prostorem a pevnějším basem. Opět jsem měl potřebu výše uvedené sdělit veřejně, protože u mě a na mé sestavě se mi podařilo díky tomu zvuk posunout zase o notný kus dále a tato zkušenost by někomu z fóra mohla pomoci. Tohle fórum si pročítám hodně dlouho a poměrně často a snažím se zde čerpat inspiraci – do nedávné doby pasivně. Zkušenosti některých kluků jsou neuvěřitelné a jsem rád, že mohu i svou zkušeností na tohle fórum přispět. Mějte se všichni fajn a pohodový poslech 😊. Pro představu posílám i pár fotek, jak to u mě nyní vypadá, včetně nově zařazených kabelů a podložek do sestavy 😊.
IMG_0854.jpeg
IMG_0855.jpeg
IMG_0856.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Mark Levinson píše: 26 čer 2023 22:09 Díky za pěkný popis testu včetně fota, každý názor se počítá a je tady pro něj prostor :thumbup:
Díky, to mě těší :angel: .....
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Amarock
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2017 19:50

Re: SPaudio

Příspěvek od Amarock »

to MANA
Můžeš prosím uvézt, jaké konkrétní kabely jsi nahradil zmíněnými? Tedy co jsi vyhodnotil jako horší variantu v přímém srovnání? Případně zda jsi podobným způsobem testoval i jiné značky, či jiné podložky atd?
Překvapuje mě, že zmíněný stříbrný power kabel našel své nejlepší umístění na pozici pračka/konec. Předpokládám, že se jedná o nejlepší power kabel sestavy a ten obvykle mívá nejlepší přínos jako přívodní kabel pračky. Snad jedině že by svým průřezem nebyl na toto umístění dostatečně dimenzován. Na firemních stránkách SPaudia se průřez nedozvíme. Máš ke kabelu nějaké bližší specifikace průřezu?
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Amarock píše: 02 črc 2023 15:25 to MANA
Můžeš prosím uvézt, jaké konkrétní kabely jsi nahradil zmíněnými? Tedy co jsi vyhodnotil jako horší variantu v přímém srovnání? Případně zda jsi podobným způsobem testoval i jiné značky, či jiné podložky atd?
Překvapuje mě, že zmíněný stříbrný power kabel našel své nejlepší umístění na pozici pračka/konec. Předpokládám, že se jedná o nejlepší power kabel sestavy a ten obvykle mívá nejlepší přínos jako přívodní kabel pračky. Snad jedině že by svým průřezem nebyl na toto umístění dostatečně dimenzován. Na firemních stránkách SPaudia se průřez nedozvíme. Máš ke kabelu nějaké bližší specifikace průřezu?
Zdravím, kromě zmíněných The Cable 1 a The Cable 2 ze stáje SPaudio, které jsem zkoušel společně, tak jsem provozoval kabely Musical Fidelity Tri Vista, dále jsem měl možnost porovnat s kabely Roth audio a dále např. Synegistic Research, Athom ZEF Max popřípadě Audioquest - zde však základní verze. Uvedený kabel jsem si nakonec vybral zejména díky dobrému prostoru a neutralitě, což se mi zvukově na Virtuose hodně líbilo. Také se mi tento kabel hodně líbil v kombinaci s repro STRANKA T2 - fungoval pro mě tedy i na jiné repro. Síťový kabel jsem měl možnost porovnat s kabelem od Mirka Rotha, dále např. PSaudio AC12, který prozatím zakotvil na pozici zeď - pračka a dále pak kabely Synergistic Research a nakonec NBS Signature III, které jsem měl dlouhodobě v sestavě. V poslední řadě také např.Viablue X40, kde jsem se ujistil, že průřez je nedostatečný - nemohl jsem se zbavit dojmu, že koncák se nedokáže nadechnout s tímto kabelem. Uvedený kabel jsem si vybral díky otevřenosti a přitom stále klidu, který sestavě a zejména Virtuosám dodal. No a podložky, zde jsem měl a stále mám AAI mini a Cerabally. Zde to je podle této zkušenosti opravdu o tom, co se komu líbí a jak se u jeho sestavy projeví - tak to vnímám. Pro mě překvapivě podložky mi trvaly vybrat nejdéle, protože tam bylo hodně proměnných - zejména umístění pod koncákem - přesná pozice a na čem jsou podložky položené - dřevo mi fungovalo nejlíp oproti žule a nakonec danou barvu, protože jednotlivé barvy opravdu zvuk měnily.
Umístění power kabelu je zatím otevřené. V pozici pračka-koncák se mi líbí, ale určitě zkusím i více pozic, nicméně potřebuji čas - nyní si potřebuji vše v klidu naposlouchat. Teď jsem opravdu se zvukem sestavy spokojený, hodně mě zvuk baví a potřebuji čas si vše v klidu naposlouchat.
Bližší info ke konstrukci kabelu Vám nejsem schopný říct a abych řekl pravdu ani zdatný sdělit. V tomto případě se prosím obraťte na výrobce - já jsem jen uživatel a posluchač :-). Dám si nyní chvíli pauzu a zvuk si naposlouchám. Následně vyzkouším kabel dát na pozici zeď - pračka. Ne že bych to nevyzkoušel, prohazoval jsem takto v podstatě všechny zmíněné power kabely pračka-konec / pračka zeď a také nakonec i zeď - konec ,kde jsem zkusil obejít pračku, ale to není ono - pračka zvuk pozitivně ovlivní - dostaví se klid a čistota, které se nechci vzdát :-).
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

ještě jsem zapomněl zmínit, že reprokabel STRANKA COOPER také pro mé uši fungoval dobře i na repro Xavian XN 270 Evo, které ke mě dovezl kamarád...
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Amarock
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2017 19:50

Re: SPaudio

Příspěvek od Amarock »

to MANA
Tak ti nevím.
STRANKA Copper je dle firemní stránky napájecí kabel, nikoliv repro.
https://www.spaudio.cz/produkty/napajec ... per-power/
Jediný měděný SPaudio reprokabel je Cable 2.
Nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

Na webových stránkách zatím kabel STRANKA COOPER opravdu není uvedený. Jedná se o nový reprokabel z nové řady STRANKA SILVER A COOPER, nicméně informaci, kdy bude kabel uvedený i na webovkách, zcela jistě doplní výrobce.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

sorry COPPER :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

„V poslední řadě také např.Viablue X40, kde jsem se ujistil, že průřez je nedostatečný - nemohl jsem se zbavit dojmu, že koncák se nedokáže nadechnout s tímto kabelem.“

-Jen technická, napájecí kabel Viablue X40 má žíly o průřezu 4mm2 což je více než dost na jakoukoli pozici a k jakkoli silnému zesilovači. Stejný průřez má například Nordost Valhalla II, takže ty popisované nectnosti rozhodně nemá na svědomí nedostatečný průřez.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: SPaudio

Příspěvek od MANA »

NA-Noble Audio píše: 02 črc 2023 20:04 „V poslední řadě také např.Viablue X40, kde jsem se ujistil, že průřez je nedostatečný - nemohl jsem se zbavit dojmu, že koncák se nedokáže nadechnout s tímto kabelem.“

-Jen technická, napájecí kabel Viablue X40 má žíly o průřezu 4mm2 což je více než dost na jakoukoli pozici a k jakkoli silnému zesilovači. Stejný průřez má například Nordost Valhalla II, takže ty popisované nectnosti rozhodně nemá na svědomí nedostatečný průřez.
Děkuji za vysvětlení :thumbup: . Mylně sem si to odvodil. Nicméně u koncáku to nebylo ono, jak popisuji. S kabelem STRANKA SILVER POWER tento kabel neměl pro mě srovnání a pocitově jakoby brzdil koncák :???:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

MANA děkujeme za ochotu podělit se o zkušenosti z Vašeho testování komponentů SPaudio. Těší nás, že jste si vybral právě komponenty z naší stáje a jste s nimi spokojený.

Materiálem vodiče, jeho průřezem, geometrií a v neposlední řadě dielektrikem lze ladit zvukový projev každého kabelu. Spolu s podložkami pak lze poměrně „snadno“ doladit zvuk celé sestavy.

Strávili jsme 3 roky intenzivní práce na vývoji nových komponent a některé informace jako je například průřez vodičů a dielektrika bychom si rádi ponechali jako firemní know how. Jen snad malou nápovědou může být, že nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů). Jedná se o ruční výrobu, tak že v metráži ať jí vyrábí kdokoli, ekvivalent nelze pořídit.

Nový reproduktorový kabel STRANKA Copper jsme chtěli představit spolu s fotografiemi produktu, na které bohužel ještě čekáme. Máte ale pravdu, že pro přehlednost je vhodné kabel do nabídky zařadit už nyní.
Amarock
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2017 19:50

Re: SPaudio

Příspěvek od Amarock »

Z této citace a materiálů na vašich stránkách by se dalo usuzovat, že si vyrábíte OCC stříbrné i měděné vodiče ve vysoké čistotě sami ručně.
Něco málo o OCC technologii vím. Nezasloužily by popisy maličko poopravit?

„nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů). Jedná se o ruční výrobu, tak že v metráži ať jí vyrábí kdokoli, ekvivalent nelze pořídit.“
Citace ze stránek:
„Reproduktorový kabel STRANKA Copper je vyroben z čisté mědi OCC technologií s velmi jemnou krystalickou strukturou.“
„Referenční reproduktorový kabel STRANKA Silver je vyroben z čistého stříbra STRANKA Silver (Ag 99,997) OCC technologií s velmi jemnou krystalickou strukturou, což zaručuje nejlepší možné elektro-vodné vlastnosti.“
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPaudio

Příspěvek od aretax »

Stranka Pavel-Audio píše: 04 črc 2023 09:45 MANA děkujeme za ochotu podělit se o zkušenosti z Vašeho testování komponentů SPaudio. Těší nás, že jste si vybral právě komponenty z naší stáje a jste s nimi spokojený.

Materiálem vodiče, jeho průřezem, geometrií a v neposlední řadě dielektrikem lze ladit zvukový projev každého kabelu. Spolu s podložkami pak lze poměrně „snadno“ doladit zvuk celé sestavy.

Strávili jsme 3 roky intenzivní práce na vývoji nových komponent a některé informace jako je například průřez vodičů a dielektrika bychom si rádi ponechali jako firemní know how. Jen snad malou nápovědou může být, že nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů). Jedná se o ruční výrobu, tak že v metráži ať jí vyrábí kdokoli, ekvivalent nelze pořídit.

Nový reproduktorový kabel STRANKA Copper jsme chtěli představit spolu s fotografiemi produktu, na které bohužel ještě čekáme. Máte ale pravdu, že pro přehlednost je vhodné kabel do nabídky zařadit už nyní.
Vy máte metalurgickú výrobu vodičov?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio

Příspěvek od Rothaudio »

Ano, také prosím rozvést Vaši technologii.
Líbí se mi jak se píše např u Crystal Cables, kde se nic neutajuje.

OCC technologii u stříbra umí jen málo fabrik po celém světě.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

To že nepoužíváme průmyslově vyráběnou metráž, přeci hned neznamená, že si měď a stříbro tavíme sami.

Jsme v sekci oficiální prodejci, o naše KNOW HOW se dělit nebudeme, stálo nás to nemalé úsilí, spoustu času a finančních prostředků. Tím bych tuto diskuzi na toto téma ukončil.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Rothaudio píše: 08 črc 2023 10:30 Ano, také prosím rozvést Vaši technologii.
Líbí se mi jak se píše např u Crystal Cables, kde se nic neutajuje.

OCC technologii u stříbra umí jen málo fabrik po celém světě.
Trochu nás překvapuje, že se s námi nepodělíte o dojmy z testu kabelů STRANKA s vašimi produkty, ať už Synergistic Research nebo přímo vašimi výrobky. Určitě by to bylo nejen pro nás zajímavé a hlavně v tuto chvíli nejkorektnější hodnocení, protože jste u toho testu osobně byl.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: SPaudio

Příspěvek od Maxpower »

"že nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů)"
pak to ovšem nemůže být OCC...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 110
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SPaudio

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Maxpower píše: 10 črc 2023 11:43 "že nepoužíváme žádnou průmyslově vyráběnou metráž(včetně samotných vodičů)"
pak to ovšem nemůže být OCC...
Tak naposledy. Náš materiál je vyráběn technologií kontinuálního lití. Ve špičkové laboratoři jsme jej nechali porovnat s originálními vzorky materiálu od Neotech a máme lepší krystalickou strukturu a přechody mezi zrny.
Odpovědět