RDacoustic

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: RDacoustic

Příspěvek od MAR »

Popis Evolution vs. Euphoria.

U Euphorie zvuk více připomíná klasickou pásmovou reprosoustavu, prostě papírový basák má jiný charakter než mechanické zesílení.
Ale co je lepší, težko řící ? Jak která hudba a nahrávka některé věci se mi více líbily na Euphorii, možná se vyjádří i kolegové.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Mi se líbily Evolution, pro poslech mé muziky velmi dobrý zvuk pro mne. A už jsem dva, mi se líbí tyto a tomu se líbí tam ty. Evolution pro mne mají skvělou dynamiku, prostor, výšky dostatek basů, pro mé ucho.
Fakt doporučuji poslechnout si to sám si vytvořit názor, co je pro mne a moji muziku, kterou poslouchám lepší. Nicméně musím znovu konstatovat, že hrály velmi dobře jak Evolution, tak Euphorie.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: RDacoustic

Příspěvek od lubos »

Euphoria s Voxativom dokáže všetko zahrať , zvuk je čistý , detailný , dynamický ..., ale chce to i adekvátne komponenty.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: RDacoustic

Příspěvek od Kocmeister »

Mám zkušenost s RDAcoustic Evolution. Bez toho prstence kolem měniče, který má něco vylepšit. Porovnával jsem to dokonce ve stejné místnosti (poměrně velké a zabydlené) s mým zesilovačem vs. moje dřívější PKAudio Ghibli regálovky. Rozhodně to není zvuk pro každýho, to je důležitý zmínit. Projev je hodně odlišný od běžných dynamických měničů. Abych byl upřímnej, ty regálovky to tak strašně rozsekaly v oblasti rozlišení a podání prostoru, že majitel Evolutionu je pak ode mě odkoupil. Ale nechci být negativista, určitě jsou hudební žánry, kde vyniknou specifické kvality. Jsem si jistej, že spousta lidí by byla velmi spokojena.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Návštěva poslechovky RDacoustic, se mi tak moc líbila, že jsem začal vážně uvažovat o úpravě akustického prostoru, ve kterém poslouchám.
Tady je první akustický interiérový prvek.
RD.jpg
Teď si uvědomuji, jak moc je důležité řešit akustiku.
Klukům z RDacoustic děkuji, je to parádní kousek. Teď ten poslech je ještě lepší. Suprovní :clap: :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Tony »

Difuzor je to pekny, ale myslim ze v pripade ked sedi posluchac blizko steny, je vhodnejsi absorber.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: RDacoustic

Příspěvek od lubos »

Tondo to je hybridný difúzor, takže rozptyľuje i pohlcuje.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: RDacoustic

Příspěvek od Vinco »

Nepochybujem, ze difuzia je casto lepsia ako absorpcia, aj tu vsak niekedy treba.
Ktora cast toho hnedeho zariadenia, co ma za s3dackou vsak ma absorbovat ?
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: RDacoustic

Příspěvek od lubos »

Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: RDacoustic

Příspěvek od Vinco »

Pri tych rozmeroch ide o podozrivo nizku vahu.
Absorpcia moze byt, ale v moderatnych rozmeroch.
Skor je to len marketingovy pojem.
Aby bolo )asne, na stene mam Stillpoints Aperture, aj verziu II, a viacero difuzorov od Acoustic Manufacture.
Odpovědět