BIS AUDIO

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

BIS AUDIO

Příspěvek od Simmons »

Bis Audio :thumbup:
Prodejny v Bratislavě, Bánske Bystrici, Košice, Zvolen (centrála)
Zastoupení značek:
McIntosh
Bowers & Wilkins
Classe audio
Audio Research
Marantz
Denon
gramofóny Trans-Rotor
Mordaunt Short
Rotel
Canton
Magnat
Cabasse
Oelhbach
Koss
Audioquest
projektory SIM2 Multimedia
Sharp
Panasonic
nábytek Spectral , multiroom systémy Nuvo , a další značky a nabídky viz jejich web:

http://www.bisaudio.sk/Uvod.aspx
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od Simmons »

Moje návštěva v Bratislavské prodejně předčila moje očekávání.
Jejich přístup k zákazníkovi je naprosto ukázkový.
Team pracovníků je velmi pohodový a velmi vstřícný. Jistě hodně z vás má dost negativních zkušeností s prodejci High Endu v kamenných obchodech, ale tady v BIS Audio je to opravdu přesně jak má být – perfektní profesionální přístup, alespoň dle mé zkušenosti.
Na prodejně mají velký výběr komponentů značek, které BIS Audio nabízí. V jedné z poslechových místností mají dokonce zapojené nejdražší modely od B&W (Nautilusy – šneky) http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00000409 což je model beden za 70.000 éček. ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od Simmons »

Uvažuji o monoblockách k mým B&W800D. :cool: Takže jsem kontaktoval BIS Audio neb mám v hledáčku
McIntosh MC501, nebo CLASSE audio CA-M400 (u obou modelů byla ovšem ukončena výroba) , takže tyto modely BIS Audio již nemá skladem, ale v nabídce a přímo na prodejně mají již nové modely McIntsosh MC601 http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00003519 a CLASSE audio CA-M600 http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00003826 . Takže jsem se rozhodl si oba modely porovnat jak zahrají na Bowersech 800 Diamond http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00000077.
Dohodnul jsem si tedy přes email poslech mnou vybraných komponentů a do Bratislavy vyrazil s kámošem Lubinem, aby na poslech byly raději čtyři uši a abych neměl tendenci směřovat k McIntoshovii jehož design naprosto zbožňuji.
V Bratislavě bylo vše připraveno přesně dle dohody. Již nás očekávali na dohodnutý čas a ještě jsme měli krásný rezervovaný parking před prodejnou. :clap:
V jedné z akusticky upravených poslechovek byly nachystané B&W800 Diamond zapojené McIntosh kabelem do páru monoblocků CLASSE CA-M600. McIntosh MC601 měly být poslouchány až jako druhé, takže zatím vyčkávaly, až na ně dojde řada. :ymdaydream: Zdroj zvuku jsme měly připravený CD/SACD přehrávač MCIntosh MCD1100 http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00003526 zapojený napřímo do monoblocků XLR kabelama, takže jsme to hrnuli z CD přehrávače rovnou do konců bez Pre Ampu.
Co jsme poslouchali:
Pink Floyd – The Wall (verze z Box Setu „Shine On“ - Columbia ‎– CXK 53180)
Mike Oldfield – Tubular Bells II (US version Reprise Record – 9 45041-2)
Lee Ritenour – The Very Best of (Universal Music Company – 589 281 – 2)
AC/DC – High Voltage (Remastered version – Epic Austria – 510759 2)
Youn Sun Nah – Voyage
Shelby Lynne - Just A Little Lovin'

Na poslech jsme měli naprostý klid v uzavřené akusticky upravené místnosti, kde nás nikdo nerušil a k poslechu jsme dostali výbornou kávu v McIntosh šálcích (že by nenápadné sympatizování k určité značce ;) nevím :razz: asi neee….prodejci se chovali fakt profesionálně.)
Tak jsme se pustili do poslechu robustních monoblocků Classe CA-M600, které do Bowersů tlačili na každou stranu 600W. Podle mých uší hrály CLASSE extrémně detailně s pevným spodkem a s naprostým přehledem. Po prvním puštění to byl až skoro šok z množství informací, které se hrnuly z beden a k tomu všemu výborná prostorovost.
Při poslechu jazzu a nebo vokálních věcí to byla nádhera, slyšet tolik konkrétních detailů, ale jakmile se do šuplíku v CD přehrávači zasunuli rockové věci, tak ten velký přiliv detailů začal být až trošku protivný. Řekl bych, že CLASSE tak trošku tlačili na pilu.
Po cca hoďce poslouchání jsme si nechali přehodit kabely do McIntoshů, které mě dostali hned jak se rozsvítili. U nových modelů MC601 McIntosh výrazně zvětšil modré LEDkami posvícené „budíky“ což prostě vzhledu Highendové legendě ještě více pomohlo. Prostě ten design McIntoshe je pro moje oči naprosté žrádlo. Teď ovšem jak dopadne se svým soupeřem od CLASSE?
Ze začátku se McIntosh rozehrával a zahříval, takže po cca 15 minutách se začal zvuk zásadně zklidňovat na středech. Ihned od začátku byla okamžitě cítit síla McIntoše na spodku. Bas byl naprosto pevný a hluboký. Pro moje uši byl celkový zvuk mnohem více přirozenější než u CLASSE. Po bezprostředním přepojení jsem měl až pocit, že Mekáčovi chybí trochu detail, ale to bylo tím, že CLASSE těch detailů měl fakt až moc, až to bylo nepřirozené. Po cca hodince poslouchání stejných věcí jako na CLASSE jsem musel konstatovat, že na B&W800 Diamondech mi více chutnal zvuk McIntoshe, hrozně mě to bavilo poslouchat a vůbec poslech neunavoval a to ani u trvrdého soundu jako je AC/DC ;)

Takže ještě jednou palec nahoru studiu BIS AUDIO, měl jsem z celé návštěvy super pocit. :thumbup: :thumbup: :clap:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od Simmons »

A ještě pár obrázků z akce v BIS AUDIO ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od Vlado222 »

Simons pekná reportáž a aj foto. :thumbup:
Ale chýba mi v nej akou kabelážou to bolo všetko prepojené.
Doniesol si si aj nejakú svoju?
Počúvali ste obidva na tej istej kabeláži,alebo Ste aj nejakú inú prestriedali?
Podľa môjho názoru Ste mali predradiť obidvom koncom nejaký kvalitný predzos. Z koncákov by ste toho vymáčkli viac.
Zdroj ste počúvali len McI? Alebo aj nejaký lepší?
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od Simmons »

Vlado222 píše:Simons pekná reportáž a aj foto. :thumbup:
Ale chýba mi v nej akou kabelážou to bolo všetko prepojené.
Doniesol si si aj nejakú svoju?
Počúvali ste obidva na tej istej kabeláži,alebo Ste aj nejakú inú prestriedali?
Podľa môjho názoru Ste mali predradiť obidvom koncom nejaký kvalitný predzos. Z koncákov by ste toho vymáčkli viac.
Zdroj ste počúvali len McI? Alebo aj nejaký lepší?
Šlo hlavně o porovnání CLASSE a McINTOSH monoblocky mezi sebou. Takže jsme nepotřebovali vyměňovat kabeláž a ani zdroj zvuku.
Oba konce jsme tedy poslouchali ze stejného CD/SACD McIntosh přehrávače a signálové a repro kabely také zůstali stejné. Zcela jistě by šlo na řetězci stále něco vylepšovat a vyždímat z koncáků a s beden více, ale to nebylo cílem. Chtěl jsem slyšet ve stejných podmínkách a se stejným propojením dva mé rivaly mezi sebou.

Co se týká repro kabeláže tak to byly kabely od McIntoshe (označení nevím) a XLR kabely také nevím ...sorry ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od Vlado222 »

OK. Rozumiem. Ale je možné že si koncáky McI lepšie rozumeli s káblami McI ako Classe.
S inými by mohol ale aj nemusel byť vvýsledok opačný. ;)
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od lubin »

Simmons velmi dobře popsal studio, vlídné přijetí návštěvy (zejména ochota a připravenost) , i vlastní sestavy.
Cílem bylo opravdu porovnat dva různé typy koncáků na konkrétních bednách. Na to se jistě nemusí měnit kabeláž, ba naopak.
Meky hrály příjemněji, měly blíže k realitě, Classe byly studenější a přesnější.
Obecně to hrálo výborně.

Je jasné, že po sestavení komponentů v domácích podmínkách by proběhlo nějaké to "doladění" kabeláže ke vkusu každého soudruha.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Krásná reportáž. Uplně si dovedu představit to napětí v Tvem tele při výběru takovýchto komponentu. Těším se na další informace. :clap:
Pěkné foto. Zrejme od Luboše když je to jeho konicek.
Přeju mnoho takových příjemných zážitků Pánové.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od zappa »

Díky za popsání zvuku,přesně takový pocit jsem měl já,když jsem slyšel MC2301 poprvé,601 asi nebudou až takový mazec,ale i tak věřím,že jsou lepší volbou než Classe. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BIS AUDIO

Příspěvek od pajuna »

Ahoj vsem,

zavital jsem na par dni na Slovensko pozdravit par hifi kamaradu (diky moc za prijeti a cas - aretax, Tony, Andrej), neco malo poslechnout
a podivat se po krajine nasich sousedu.
Konecne se mi postestilo podivat se do uznavaneho studia BIS v BA. I kdyz v tomto smyslu slovo "podivat se" neni dostacujici. Byl jsem domluven na konkretni cas, stravil dve hodiny a bylo opravdu na co se divat a co poslouchat. Mym ucelem bylo zhlednuti studia jako takoveho, poznat trochu lidi zde pusobici a poslechnout neco ze soudku "MACovskeho", pro pozdejsi potencialni upgrade meho systemu.
Setkal jsem se se Stanem, ktery se mi venoval celou dobu velice prijemnym a profesionalnim zpusobem. Mel jsem moznost poslechnout stejne kousky z cd na 4 sestavach, dat si dobre espresso ze salku McIntosh, udelat si nazor. Prosel jsem za leta jiz radu studii, ale BIS je jednoznacne TOP uroven.
NEJ finale tesne pred odchodem, Miles Davis z vinylu MFSL na zlatem tocicim se podnose :thumbup: a reakce jednoho ze Stanovych kolegu na zminku, ze ziji doma s FS Accordo (usmev s doplnkem - "aaa, male velke bedny"), coz me samozrejme potesilo :smile:

Dekuji timto tymu BIS za straveny cas a preju hodne stesti! Rad zase nekdy zavitam.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět