NavrátilAudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Odar

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Odar »

Kite19 píše: . . . poprosím fotiť detail s bleskom
Z toho by si moc nevidel :cool:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Zdeny »

Původně jsem už nechtěl reagovat, ale nedá mi to. Tak za prvé, rack Usehr je produkován v poněkud jiném sociálním systému, než by ho produkoval Yngwie. tím chchi říct a dávám za to hlavu do ohně, že prodejní cnea z továrny usher někde v JV Asii vbude pár dolarů, doslov a a do písmene. Že se cesto na evropský trh jeho cna znásobí řádově v desítkáchkrát, je věc druhá.
Ono něco jiného je něco vyrobit zde v Evropě qa něco jiného v Č9ně, Indii, Koreji, Malaysii atd... na Filipínách či u Papuánců.
Více nehodlám už komentovat a každý soudný ví, kde se bere nesmyslná cena za prodej 4 MDF desek a 4 kusů valcovaného jeklu z duralu podřadné kvality.
S obchododem v Indii a Číně mám dost zkušeností ze stropjařské branže, tak o tom celkem dost do hloubky vím. A ti, co si myslí, že ten rack je levný, nechť si jich koupí tucet, protože až čísnký dělník dospěje do stadia, že bude vymáhat sociální zázemí, jak ten v Evropě či USA? bude cena díky mechanizmu obecně známenu minimálně 100.000 a to bez přehánění.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

Zdeny píše:Původně jsem už nechtěl reagovat, ale nedá mi to. Tak za prvé, rack Usehr je produkován v poněkud jiném sociálním systému, než by ho produkoval Yngwie. tím chchi říct a dávám za to hlavu do ohně, že prodejní cnea z továrny usher někde v JV Asii vbude pár dolarů, doslov a a do písmene. Že se cesto na evropský trh jeho cna znásobí řádově v desítkáchkrát, je věc druhá.
Ono něco jiného je něco vyrobit zde v Evropě qa něco jiného v Č9ně, Indii, Koreji, Malaysii atd... na Filipínách či u Papuánců.
Více nehodlám už komentovat a každý soudný ví, kde se bere nesmyslná cena za prodej 4 MDF desek a 4 kusů valcovaného jeklu z duralu podřadné kvality.
S obchododem v Indii a Číně mám dost zkušeností ze stropjařské branže, tak o tom celkem dost do hloubky vím. A ti, co si myslí, že ten rack je levný, nechť si jich koupí tucet, protože až čísnký dělník dospěje do stadia, že bude vymáhat sociální zázemí, jak ten v Evropě či USA? bude cena díky mechanizmu obecně známenu minimálně 100.000 a to bez přehánění.
Ja myslím, že jsem řekl, že bych se na tu cenu nedostal jako na prodejní :mrgreen: Neplatil jsem stroje, lidi, najem atd. Byl to zajímavý experiment ..toť vše.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od sekal »

Zdeny píše:..protože až čínský dělník dospěje do stadia, že bude vymáhat sociální zázemí, jak ten v Evropě či USA, bude cena díky mechanizmu obecně známenu minimálně 100.000 a to bez přehánění.
Toto už se částečně děje, byť zrovna ne z důvodů, které jsi naznačil..
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Vlado222 »

Nechápem čo sa tu rieši. Svet funguje ako funguje. To koľko je výrobná cena na opačnom konci sveta, koľko sú náklady na prepravu na druhý koniec sveta, či je stolík vyrobený doma či nie mňa ako koncového zákazníka nemusí zaujímať. Buď mi ten produkt stojí za tie prachy alebo nie. Ak nie môžem si doma zbúchať alebo dať zbuchať vlastný stolík alebo si ho kúpim od iného výrobcu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kite19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Kite19 »

Ja ak niečo kupujem, je mi vcelku jedno aké je v krajine pôvodu štátne zriadenie, dodržiavanie ľudských práv a podobne. Zaujíma ma len to aká je kvalita výrobku a jeho cena. A riešiť tu cenovú politiku jednotlivých výrobcov je absolútny nezmysel, "každý soudný ví", že pokiaľ budem riešiť výrobcov zisk a riešiť túto problematiku, tak možno veľa ušetrím ale nič si nekúpim. To čo napísal Yngwie , je absolútna pravda, tu nejde o všeobecné skúsenosti s trhom, ale o to, že ak sa pokúsite vyrobiť rack na určitej kvalitatívnej úrovni, nedostanete sa s nákladmi ani do tých 16 000 českých, veľkovýroba zníži náklady, ale pre bežného stolára je to nerealizovateľné. A už keď som aj ja zasral toto vlákno serióznemu predajcovi, tak si ten rack u neho objednám, teda ak mi bude aspoň trošku ladiť s ostatným nábytkom.
Kľudne podporím českého predajcu, zahraničnú hifi firmu, dopravcu, a aj čínskeho robotníka, pretože tá cena je úplne OK a rack vyzerá dobre.
Yngwie:
Prepáč, tvoj vyzerá tiež dobre, ale ja chcem značkový a cena 26 000 za tvoj je trošku vyššie ako akceptujem, pretože je tu rack z Číny, ktorý sa mi páči viac a je lacnejší.
Odar:
Pri fotení, viem o čom hovorím, nejdem tu riešiť objektív, foťák, kompozíciu a nastavenia. Ja na fotenie nepoužívam mobil :lol:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

Kite19 píše:Ja ak niečo kupujem, je mi vcelku jedno aké je v krajine pôvodu štátne zriadenie, dodržiavanie ľudských práv a podobne. Zaujíma ma len to aká je kvalita výrobku a jeho cena. A riešiť tu cenovú politiku jednotlivých výrobcov je absolútny nezmysel, "každý soudný ví", že pokiaľ budem riešiť výrobcov zisk a riešiť túto problematiku, tak možno veľa ušetrím ale nič si nekúpim. To čo napísal Yngwie , je absolútna pravda, tu nejde o všeobecné skúsenosti s trhom, ale o to, že ak sa pokúsite vyrobiť rack na určitej kvalitatívnej úrovni, nedostanete sa s nákladmi ani do tých 16 000 českých, veľkovýroba zníži náklady, ale pre bežného stolára je to nerealizovateľné. A už keď som aj ja zasral toto vlákno serióznemu predajcovi, tak si ten rack u neho objednám, teda ak mi bude aspoň trošku ladiť s ostatným nábytkom.
Kľudne podporím českého predajcu, zahraničnú hifi firmu, dopravcu, a aj čínskeho robotníka, pretože tá cena je úplne OK a rack vyzerá dobre.
Yngwie:
Prepáč, tvoj vyzerá tiež dobre, ale ja chcem značkový a cena 26 000 za tvoj je trošku vyššie ako akceptujem, pretože je tu rack z Číny, ktorý sa mi páči viac a je lacnejší.
Odar:
Pri fotení, viem o čom hovorím, nejdem tu riešiť objektív, foťák, kompozíciu a nastavenia. Ja na fotenie nepoužívam mobil :lol:
Asi jsme se nepochopili ... já jsem Ti nic nenavízel :thumbup: . Chtěl jsem spíše poukázat na to, že ten Usher je za tu cenu super. Pokud bych nepotřeboval jinou konstrukci, tak neváhám. Byla to spíše hozená rukavice mudrlantům, kteří si nikdy nic nezkusili vyrobit :mrgreen:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od vitek »

NavrátilAudio píše:Kabely Siltech již k poslechu v našem studiu:

Obrázek
Je někde ceník?
Děkuji.
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Chtěl bych pozvat všechny milovníky hudby na prezentaci značky T+A.
V termínu od 15.7. do 31.7. bude v našem studiu ke slyšení všemi opěvované combo MP 3000 HV + PA 3000 HV

Obrázek

Pro mimořádný zájem bych si dovolil Vás požádat o domluvení termínu předem.
Děkuji,
Valdemar
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Valdo :thumbup:
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Je to tady, myslím že za poslech to určitě stojí.
Multiplayer-streamer MP 3000 HV Vám umožní porovnat jak hraje muzika z CD, NAS, USB flash, notebooku nebo jak zní internetová či klasická rádia. To vše z jediného přístroje!

Obrázek
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nový koncový zesilovač Luxman M-900u již k poslechu v našem studiu:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Valdo,
jaký Ti k tomu dorazil předek?
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Momentálně hrajeme na předzesilovači Luxman C-800F, viz foto
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Další velmi zajímavá značka již rovněž k poslechu....
Modely Yamaha Series S2100:

ObrázekObrázek
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

K poslechu již nový streamer Pioneer N-70A a také reprosoustavy Tannoy Precision 6.2

Obrázek
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Našim nejnovějším přírůstkem je lampový zesilovač Jadis i35, který určitě za poslech stojí!

Obrázek
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od adrian »

Krása!!!
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od lidumil »

:thumbup: A cena?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

Lidská ... mám pocit, že někde okolo 5k Euro.
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Dalšími novinkami ve studiu jsou:
- reprosoustavy Tannoy Revolution XT 8F
- kompletní sestava modelů nové řady CX firmy Cambridge Audio, obsahující integrovaný zesilovač CXA80, streamer CXN a CD transport CXC

Obrázek
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

A je to tady - premiéra nových, dělených modelů Luxman řady 700!
Předzesilovač C-700u + Výkonový zesilovač M-700u poprvé k poslechu v ČR...

Obrázek
Obrázek
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od adrian »

NavrátilAudio píše:A je to tady - premiéra nových, dělených modelů Luxman řady 700!
Předzesilovač C-700u + Výkonový zesilovač M-700u poprvé k poslechu v ČR...

Obrázek
Obrázek
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od adrian »

Vyborne...za chvilu si precitame nejaku tu recenziu :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Velmi žhavé léto 2015 přináší velmi žhavé novinky:
Reprosoustavy Xavian Perla, Xavian Orfeo a Xavian Virtuossa!

Obrázek

Obrázek

Více na http://www.navratilaudio.cz/pr_xavian/pr_xavian.html
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Poprvé v historii se předpremiéra nových modelů Luxman upravených pro 230V koná v ČR,
a navíc ještě v našem studiu v Havířově:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jedná se o jediné dva kusy přístrojů, které přijdou na trh v prosinci 2015 a nyní jsou upraveny pro napájení 230V.
Jde o nový, nejvyšší model integrovaného zesilovače v čisté třídě A, označeného L-590AX Mark II a o nový model SACD/CD přehrávače D-05u,
vybaveného digitálními vstupy včetně USB, s podporou DSD.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od johny52 »

Tak jsme se u příležitosti poslechu nových Xavian Orfeo a koupě signálového Crystal cable konečně dopracovali k návštěvě hf studia v Havířově (i díky nepružnosti a neochotě našeho regionálního prodejce Cc).Hlavním motivem byl ale poslech novějších produktů mojí oblíbené značky Luxman od který mám v provozu"jen"vintage dělený zesilovač.
Nehodlám se rozepisovat a hodnotit protože si vždycky spíš zvykám na nový zvuk,a většinou se mi jako osvěžující nový líbí.Mám doma sice Xavian ale uzavřený XN-270ky,k tomu i ten starý Luxman a dokonce i pre Audia kterou jsme integrovanou poslouchali s Orfey první.Stručně jen v pořadí poslechu stoupala spokojenost:
int Audia...Luxman AB...Luxman A starší verze...Luxman dělený.Zvuk Áčka svým charakterem vybočuje plností a čistotou ale vítězem je u mě dělenecČíselná označení neznám a momentálně pro mě nejsou podstatná, každopádně je na co střádat.Orfea taky rozhodně nezklamaly.
Přidanou hodnotou studia je laskavý a vstřícný přístup majitele s vizáží ostříleného rockera p.Navrátila
takže "Valdo" díky a doufám že až jako bard něco nastřádám přijdu a zúčtujem spolu... :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

johny52 píše: Přidanou hodnotou studia je laskavý a vstřícný přístup majitele s vizáží ostříleného rockera p.Navrátila
takže "Valdo" díky
Tak, tak, tento přístup je příkladný :thumbup:.
Mark Levinson
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Vlado222 »

Pamela píše:Já si myslím že ten USHER má cenu naprosto odpovídající, kdysi jsem o něm hodně uvažoval, ale právě
uložení profilů do rohů desek se mi moc nelíbilo (prej je to u nové verze lépe pořešeno)
Rack bytelný, patra variabilní, zpracování i vzhled krasavec, co víc chtít ???
Kdyby se někdo pohoršoval nad cenou podobného Burmestra
V1_E_1.png
To bych možná ještě pochopil (cca 70k) Ale velice solidní rack za 16 litrů je dle mého normální cena.
(a to nejsem high-endista)
Pokud má někdo z kritiků schopnosti a možnosti založit firmu která bude vyrábět racky na stejné urovni jako třeba Usher
a prodávat to ve velkém s maximálně poloviční cenou, pošlete mi katalog, určitě si vyberu.
Posielam katalog -> http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... k%2Dc%2D25
V katalógu je z čoho vyberať.
Tu máš podobný Usheru -> http://www.china-hifi-audio.com/en/e-t- ... ayer-p-808
E&T-11-E800-A Audio Equipments Rack-3.jpg
V1_E_1.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Vánoční nadílka novinek od Xavianu již dorazila. Jste zváni k poslechu soustav Xavian Ambra s kabely Mondiale II.

Obrázek Obrázek Obrázek
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nečekané, o to však větší překvapení:

Obrázek

Další informace zde... http://www.navratilaudio.cz/
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Další novinkou v naší nabídce je italská elektronika Norma Audio.
Zejména "souznění" těchto zesilovačů se soustavami Xavian je příkladné!

Obrázek

Další informace zde... http://www.navratilaudio.cz/
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nový přírůstek v našem studiu:
Vrcholný model Tannoy Definition DC-10Ti opravdu stojí za to ...

Obrázek
Obrázek

další informace na http://www.navratilaudio.cz
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nejnovější soustavy Xavian, nazvané Stella, již u nás k poslechu....

Obrázek

Nabídka "Italských ořechů" je kompletní!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera jsem navštívil Valdu ve studiu a zrovna jsem trefil uvedení novinky, ČR premiéry, firmy UBIQ Audio. Firma zatím nabízí pouze jeden impozantní reproduktorový model s názvem "One".
Bedýnky impozantního vzhledu i parametrů, třípásmo s 30 cm basákem, bohužel bedýnky nebyly rozehrány a na poslechový test bylo ještě hodně brzo. Takže nezbývá než se na poslech za cca 14 dní vrátit. Více o značce určitě napíše Valda.
Takže na závěr jen pár fotek a poděkování Valdovi za příjemné odpoledne.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od wolf »

Tak toto si pôjdem k Valdovi vypočuť. Všimol som si ich už dávnejšie ( tu: viewtopic.php?f=19&t=4189 ).
Na webe zatial len superlatívy, Valdo , skvelý počin.... povieš aj cenu?
Rozhodne odporúčam prečítať si recenziu na monoandstereo http://www.monoandstereo.com/2015/08/ub ... eview.html
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Kontrola z "nejvyšších míst"....

Obrázek

Více o UBIQ Model ONE najdete zde... http://www.navratilaudio.cz/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

UBIQy se jevi jako hodne zajimave kisně. Ac rozehrany pouze padesati hodinami, libil se mi prostor a zrovna hrajici kontrabas mel "spravnou" vahu - inu, tricitka basak :thumbup:
Dieter Burmester
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Zveme všechny milovníky hudby k poslechu špičkového lampového zesilovače OCTAVE V-110
který proběhne v našem studiu od 30. května do 10.června...

Obrázek

Možnost přímého srovnání s modelem Jadis i35 na soustavách Ubiq Model ONE...
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Již několik dnů mi nedává spát způsob, jakým je předzesilovač Bespoke Audio schopen přenést na posluchače hudební prožitek.
Moje skromné, staré uši shrnuly všechny možné i nemožné přívlastky, popisující takovýto projev,
do zcela obyčejného a prozaického pojmenování - "Normální a zcela nenápadná dokonalost"
Nedá mi to, abych se o radost nepodělil:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět