Kabelguru - česká značka audio kabelů

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Ke koupi bude snad již velmi brzy. Doufám v horizontu 14 dní. Bude to kabel s dvěma USB konektory na straně PC. Zjednodušeně jedna větev bude pro data a druhá pro napájení. Bude tak možné zapojit jen větev pro data u přístrojů, které jsou napájeny jinak než z USB. Trochu podobné na Acoustic Revive USB 15. Cena bude 1700,-
Bery

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bery »

Obrázek

Pořídil jsem Kabelguru USB kabel a jsem maximálně spokojen.
Dodávka, jednání firmy, kvalita výrobku, design i cena, vše paráda. Doporučuji. :thumbup:
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Děkujeme za pochvalu, tohle nás samozřejmě opravdu těší.
-------
Jen bych chtěl ještě ke zmiňovanému USB kabelu napsat, že není vyrobený běžnou metodou zamačkávacích konektorů, používaných v kabelovém průmyslu, pro rychlou výrobu velkých sérií.
Používáme zlacené konektory, do kterých se přívodní vodiče letují.Je to pomalejší a pracnější způsob, rozhodně tak, ale vznikne kvalitnější spoj, dlouhodobě trvanlivější, a to i v případě, že se s USB kabelem pohybuje.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

a jaký smysl má zlacení vnějšího pláště konektoru?
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

No přeci aby se ti to víc líbilo.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

takhle to vůbec neladí, mělo by to být černočervené podle té bužírky.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

V sobotu proběhla jedna velmi příjemná hifi návštěva, kde došlo krom jiného k otestování nějakých těch drátů z naší nabídky. Proběhlo to u člena tohoto fora, Slayerse. Nebudu to natahovat. Sestava repro Aurum Cantus M 102, zesilovač Vincent SV 234, převodník k PC Vincent DAC 1, transport Casea USB Interface. Veškerá kabeláž Vincent. Reprokabely Premium za 7000,-. Signálové kabely Premium Cinch myslím za 3,500,- . Sítový Vincent, cenu nevím přesně, asi 3700,-. Místnost sice malá, ale výborně akusticky upravená. Píšu jen svoje dojmy.

Oproti tomu reprokabel Kabelguru Venom Biwire za 3600,-, Signálové RCA i XLR Ultra za 3000,- , signálový Kabelguru Tomcat za 1200,- a napájecí Kabelguru LAPP za 1700,-.

Reprokabel Vincent Premium Biwire vs. Kabelguru Venom Biwire. Venom dle mě výrazně lepší. Dramaticky hlubší basy. S Vincentem jakoby byly hlubší oktávy úplně odřízlé. Stejně tak nárůst důrazu. Snížení agresivity na středech. Pevnější zvuk. Pro objektivitu ovšem nutno dodat, že majiteli sestavy, Slayersovi se nezdála u kabelu Venom španělka v jedné skladbě Metaliky. Prý nedoznívala tak jak by čekal. Případně sám doplní.

Signálový kabel Vincent Premium vs. Kabelguru Ultra (cca stejná cena). Po zapojení RCA Ultra úplně jiný zvuk. Opět trochu ubylo agresivity (páskový výškáč Cantusů umí občas pěkně říznout). S RCA Ultra jakoby přirozenější hlasy, mužský hlas zněl více jako chlap. S Vincentem trochu tenčí hlasy. I u ženských. Kabelguru Tomcat byl vyzkoušen také. Byl charakterově na pomezí mezi Vincent Premium a RCA Ultra. Ale nejspíš zvukově z přecijen lepší než Vincent.

Ještě byl vyzkoušen symetrický Kabelguru XLR Ultra. Srovnání s RCA Vincent proto není fér. Přeci jen symetrika vs. nesymetrika. Ale stejně zmíním, že toto byl největší přínos. Se symetrickým XLR Ultra byl zvuk doposud nejlepší. Nastalo jakoby celkový uklidnění pozadí. Na zahraničních forech to rádi definují jako ztmavnutí pozadí. Nástroje jasně oddělený. Prostor mezi hudebníky.

Napájecí kabel se nestihl otestovat. Slayers ho má doma vypůjčený, určitě ho zkusí.

Největší překvapení dne. Byl otestován prototyp USB kabelu s odděleným napájením. A to na Casea USB Interface. U tohoto jistě velmi kvalitního výrobků i mé oblíbené české firmy jsem moc přínos nečekal. Opak byl, ale pravdou. Oproti klasickému USB kabelu Kabelguru došlo slyšitelně k pročištění výšek a dle Slayerse i ke zlepšení na basech. Jak byl kabel zapojen? Zcela jednoduše, jedna větev do jednoho USB portu a druhá do druhého (na druhé straně notebooku). Bohužel nešlo v případě Casea USB Interface zapojit pouze datovou větev, pak přístroj nefungoval. I přesto, že má přístroj externí napájení ze zásuvky, musel zároven brát proud z USB. Ale jak jsem napsal, rozdíl byl i přesto jasný.

Pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bína »

Také jsem se vypravil ke Slayersovi a zde jsou mé poznatky ke KabelGuru:

Jasným zlepšením byl dělený USB kabel, malá změna, taková finální tečka, kdy se všechno o kousek zlepší, ale celkové podání se nezmění, podobnou zkušenost mám s mým Wireworldem.
Jako kladný hodnotím i Symetrický Ultra, díky možnosti rychle přepínat vstupy i nejlépe porovnatelný. S každým přepnutím bylo jasně slyšitelné zlepšení, ale špatně se popisovalo, nejlépe tomu odpovídá klasické hifistické klišé o vyčištění/černějším pozadí.

S dalšími kabely byly změny jasně slyšet, ale ne vždy bych je popsal jako pozitivní. RCA Ultra přinesla zpřesnění basu, lepší rozlišení basu a středů a ubrala na agresivitě, ovšem prostor s ní byl menší a alespoň pro mě výrazně méně přehledný, také výšky se mi nějak nezdály, trochu utlumenější a méně čisté. Souhlasím, že Tomcat byl někde na půl cesty mezi skvělou prostorovostí a výškami Vincentu a větší neutralitou Ultry, ale ani v jednom ohledu nevynikal jako oni.

U reprokabelu jsme se rozdělili na dva tábory, kdy já byl spíše na straně Slayerse. S Venomem byl zvuk určitě přesnější a technicky ještě lepší. Konečně se více ukázal nízký bas s velmi dobrým rozlišením, ovšem ozvala se nejspíše chyba místnosti, kdy nízký bas podivně rezonoval a zněl dost nepříjemně. Bohužel Venom na Vincenta ztrácel v barevnosti podání, rozlišení a textuře nástrojů. Dva bubny, na Vincentech jasně odlišitelné na Venomu zněly naprosto stejně, jejich zvuk už také nebyl plný, byl až příliš rychlý a nereálný. Stejný problém se projevil i třeba na kytarách, na Vincentu hrály krásně barevně a živě, každá zněla trochu jinak, na Venomu byly všechny stejné a chladné.

Věřím, že Venom může být skvělým lékem pro patlající sestavy, ovšem už tak přesným Aurum Cantus spíše ubližoval, udělal z nich přesné, ale studené a nereálné monitory.

Chtěl bych moc poděkovat Slayersovi za pohostinnost a za super den :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Bína --> Dufam, ze si nepocuval aj ty metal :lol:
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

To si piš, že poslouchal.A ještě při takový hlasitosti, že se mu o tom nezdálo ani v tom nejhorším snu :lol:

Ale na druhou stranu, konečne si i tvrďák Slayers poslechnul vážnou hudbu, s udiveným konstatováním...to je jako heavy metal !?
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Yngwie »

Kluci, ty hroty pod tím noťasem máte proč?:)
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bína »

Aby líp chladil a protože to vypadá dobře :)
Zaměstnanec firmy Shanling
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od slayers »

Přesně tak, jedny se mě doma válely a tak kvůli chlazení jsem je tam šoupnul.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

+ o 3,879% lepsi zvuk :cool:
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Když jsme vešli do poslechovky a koukli na hifistolek, tak první reakce byla...ty jo, ten notebook na hrotech vypadá fakt skvěle...

V reálu to vypadá přirozeně dobře, je to prostě hifi komponent, při prohlížení fotek to, ale samozřejmě někomu může vrtat v hlavě.V podstatě jsem i nějakou otázku tohohle typu čekal.Jinak, Slayers tam má ten notebook položenej trvale, ovládá ho z místa poslechu druhým NTB.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pajuna »

Diky za pekny popis testovani, porovnavani...Opravdu pekne fotky :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kodlNAD »

Preji Kabelguru hodne stesti do budoucna. Mel sem tu cest s nima obchodovat a kloubouk dolu. :thumbup: Kez by bylo takovych vice, jeste jednou dekuji! :clap:
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

šeďour píše:Když jsme vešli do poslechovky a koukli na hifistolek, tak první reakce byla...ty jo, ten notebook na hrotech vypadá fakt skvěle...

V reálu to vypadá přirozeně dobře, je to prostě hifi komponent, při prohlížení fotek to, ale samozřejmě někomu může vrtat v hlavě.V podstatě jsem i nějakou otázku tohohle typu čekal.Jinak, Slayers tam má ten notebook položenej trvale, ovládá ho z místa poslechu druhým NTB.
nojo to je klasickej hifistickej postup, proč mít jednu krabičku, když můžu mít dvě, který umí to samý zapojený za sebou =))
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od slayers »

Za sebou nic zapojený nemám, jede to přes wifi a pokud bych měl notes na stolku před sebou měl bych po místnosti natahaný kabely k DACu a to by se mě nelíbilo po vizuální ani praktické stránce. Navíc by USB bylo třímetrový. Asi tolik.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ať jsem se snažil sebevíc, nepochopil jsem ani jeden ze tří příspěvků vojty1 z této stránky. :???:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

jsou prostě elegantnější řešení, ale to nemá cenu rozvíjet, když ti to takhle vyhovuje :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Dieter Burmester »

NA-Noble Audio píše:Ať jsem se snažil sebevíc, nepochopil jsem ani jeden ze tří příspěvků vojty1 z této stránky. :???:
To je v pořádku, jsi totiž normální ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pajuna »

Dieter Burmester píše:
NA-Noble Audio píše:Ať jsem se snažil sebevíc, nepochopil jsem ani jeden ze tří příspěvků vojty1 z této stránky. :???:
To je v pořádku, jsi totiž normální ;)
Delejte "jakobynic", tak jako nekteri z nas jiz nejakou dobu ;) . To je asi momentalne nejlepsi moznost.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Chtěl bych představit náš nový produkt, svým způsobem poměrně revoluční. Jde o USB kabel s oddělenou datovou a napájecí větví. Každá větev je vyvedena samostatným USB kabelem s dvojitým stíněním tak, aby se navzájem neovlivňovaly. Kabely na podobném principu již nějakou dobu existují, ale stojí i 10x tolik. Ani kvalitativní provedení a design si myslím, není nejhorší :cool: I z těchto důvodů považuji náš výrobek bez jakéhokoliv "upejpání" za momentálně nejlepší nabídku mezi USB kabely nejen na našem trhu.

Vliv na zvuk je jasně slyšitelný a velmi příznivý. Samozřejmě záleží na provedení konkrétního USB transportu nebo USB D/A převodníku, ale zatím za sebe mohu pozitivně hodnotit přínos na ODAC a Casea Aquila USB Interface (což je mimochodem špičkový produkt). Brzy jistě přibudou zkušenosti i z použití na dalších přístrojích.

http://www.kabelguru.cz/product/digital ... sb-pwrs/27

Obrázek

Obrázek


Zároveň bych rád upozornil, že populární reprokabel Venom je k dispozici i s jinou verzí konektorů, s banánky AEC. Příplatek oproti běžnému Venomu je pouze za konektory.

http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... nom-aec/28
http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... ire-aec/23

Obrázek
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bína »

Vždy jsem se dost zajímal o vliv USB kabelu na zvuk sestavy, takže když Kabelguru přišel s tímto děleným USB kabelem,byl jsem rád, že jsem si ho mohl na pár dní zapůjčit domů. Jediný kabel podobné konstrukce co znám vyrábí Acoustic Revive a chtějí za něj okolo 600$.
Bohužel jsem ho mohl zkoušet pouze s nijak zázračným Xonar Esssence STU, alespoň jsem k tomu měl sluchátka Sennheiser HD800.
Pro zajímavost, s Xonarem stačí zapojit datovou část, USB čip je napájen z dacu a ne z PC. Takhle dobře to nemají pořešené ani mnohé dacy za x-násobek ceny.

Změna ve zvuku nastala, ale podobně jako u mojí sestavy JHaudio s Wireworld kabelem, není to změna až tak výrazná a jedná se o takovou poslední třešničku na dortu k jinak dořešené sestavě. K DACu třídy Essence STU to je zbytečné.


Největší změna se týká podání prostoru, zlepšila se lokalizace a hloubka(nástroje co předtím zněli v jedná řadě se rozdělili, nějaký najednou zněl blíž, se trochu vzdálil).
Nástroje byly lépe oddělené, celkové podání bylo čistější.

A nevím čím to bylo, ale zvuk byl příjemnější i při delším poslechu, asi zmizelo nějaké zkreslení/rušení??
Zaměstnanec firmy Shanling
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Dovoluji si Vám představit námi dlouho připravovaný doplněk k poslechu Vaší oblíbené hudby - generátor Schumannovy frekvence 7,83 Hz, který jsme pojmenovali Earth Beat. Výrobek je přímo konkurencí řady výrobků s podobnou funkcí. V ČR asi nejznámější je Acoustic Revive RR-77 případně RR-777. Pro mnohé překvapivě se nejedná o žádné voodoo, žádný snake oil. To bychom si nikdy nedovolili nabízet.

Přístroj by měl po instalaci v poslechové místnosti zlepšovat prožitek z poslechu. Opravdu dochází ke změně vnímání, chcete li nálady. Sám bych přístroj nazval strojem na radost. Nečekejte však změnu zvuku sestavy jako takového, podobně jako když vyměníte zesilovač nebo třeba reprokabel. Je to docela jiné, jiný druh změny, avšak jednoznačně k lepšímu. Je ale možné odlišné působení na různé lidi.

O až zázračných účincích frekvence 7,83 Hz byly popsány celé knihy a jistě si případní zájemci více podrobností "vygooglí". Jen poznamenám, že vliv na kvalitu spánku je další snadno pozorovatelnou změnou.

Jako je u Kabelguru zvykem i tento výrobek je možné oproti záloze zapůjčit na vyzkoušení jestli má smysl nebo ne! Sladem je jich dostatek, tak se nemusíte upejpat :D

http://www.kabelguru.cz/product/elektro ... annovy-/30

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
BVaudio

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od BVaudio »

To by chcelo thread "Alternatívne liečiteľstvo" ;) ...
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Patmann »

http://cs.wikipedia.org/wiki/Johann_Schroth

čtěte celé,pak pochopíte léčebný účinek...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

Patmann píše:http://cs.wikipedia.org/wiki/Johann_Schroth

čtěte celé,pak pochopíte léčebný účinek...
Tak to jsem nějak nepochopil :-t
Mark Levinson
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Patmann »

Pardon za offtopic,je to alternativní léčba,asi jako tahle krabička dle mne?
Nic ve zlém,jen když někdo napíše,že se zvukem to nemá nic,jen to ovlivní,nějakou náladu,či co,tak mě napadly tyhle staré lázně...

PS: vycházím z téhle věty,která mi příjde poněkud málo důvěryhodná... "Přístroj by měl po instalaci v poslechové místnosti zlepšovat prožitek z poslechu"
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Patmann »

...ještě si nemůžu odepřít a pomoct slovem orgasmatron,je to to pravé ořechové?
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

Já naopak kvituju, že český výrobce přišel s alternativou drahého Acoustic Revive RR-777 i když zatím neznám cenu. Zároveň musím dodat, že jsem měl Acoustic Revive RR-777 na zkoušku doma a po poslechových testech jsem jej vrátil. V mé poslechovce mne to nepřesvědčilo, ale půjčoval jsem si to na základě poslechu ve studiu Panský Dvůr kdy jsem registroval změny při zapnutí a vypnutí.
Znám několik spokojených uživatelů RR-777, takže to zřejmě nějaký vliv na podvědomí bude mít. Myslím, že to byl Pytell (Mirek), který popisoval, že mu po zapnutí přístroje brněly nastřelené zuby.
Mark Levinson
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Patmann »

Znám několik spokojených uživatelů RR-777, takže to zřejmě nějaký vliv na podvědomí bude mít. Myslím, že to byl Pytell (Mirek), který popisoval, že mu po zapnutí přístroje brněly nastřelené zuby.[/quote]
...tak takový účinek opravdu bude stát za to :thumbup:
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
BVaudio

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od BVaudio »

Dva prístroje s údajne rovnakým princípom, a jeden výrobca tvrdí, že účinky sú podobné ako pri druhom prístroji. Pritom súčasne tvrdí, že to pôsobí nie priamo na prístroje a zvuk, ale na poslucháča, resp. jeho pocity, skrátka nejaký "euforizér". Ale druhý výrobca tvrdí
generates a 7.83Hz Schumann frequency pulse that 'shields' your HiFi electronics and listening room from radio frequency interference and thereby improves the S/N ratio
teda že to produkuje "niečo", čo odtieni vplyv vf rušení z okolia na posluchovku a prístroje, takže by to malo byť niečo objektívne overiteľné..Zdá sa, že to funguje skrátka na všetko, podobne ako zázračné "medicíny".
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vlado222 »

Prístroj ktorý vyludzuje nízkú frekvenciu odtieňuje vysoké frekvencie z mobilov, wi-fin a pod? :eek:
Štát by ho mal rozdávať zadarmo a ľudia by si ho mali povinne púšťať aby mali celý deň dobrú náladu. Hlavne pred voľbami. :lol:
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

Vliv zvuku na člověka je prokázaný už přes sto let. Hlavně zvuk, který vzniká uměle a je nepřirozený. Když druhý soused šetřílek začne řezat motorovou pilou a trvá to deset dnů, mám chuť vraždit :lol: :mrgreen: .
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Vlado222 --> Nie stat. Toto by mala byt povinna vybava kancelarii vo firmach. Je to ovela lacnejsie, ako rozprasovanie kokainu do klimatizacnych jednotiek =))
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vlado222 »

:lol:
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

WIKI-

Frekvenci nižší než 16 Hz má infrazvuk, slyší jej např sloni. Frekvenci vyšší než 20 kHz má ultrazvuk, který mohou vnímat např. psi, delfíni či netopýři. Děje, které jsou spojeny se vznikem zvuku jeho šířením a vnímáním, se nazývají akustika a stejný název má i věda, která tyto děje zkoumá.

A česky hifista :lol: :lol: :lol:
Odpovědět