Kabelguru - česká značka audio kabelů

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od miero »

Pytell, a bude podla teba stacit "zahorovat" tymto pristrojom sietove pripadne repro kable? Ked ma ten pristroj napajanie 5V 1A? A je podla teba spravne, ze sa ten pristroj okrem ineho vola "demagnetizer", ked podla popisu nic take nerobi.

Napr. ak by to bol naozaj demagnetizer, tak by robil napriklad toto:
Using photoconductive Auston switches, we generate electrical pulses with 5.5 picosecond duration and hundreds of pico-Joules to pass through Co/Pt multilayers. The electrical pulse heats the electrons in the Co/Pt multilayers and causes an ultrafast reduction in the magnetic moment.
Zdroj: https://arxiv.org/pdf/1609.00758.pdf
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Jiri píše: Nemáš praktické zkušenosti s porovnáváním "zahořené" a "nové" kabeláže a dovoláváš se jednoduchého technického vysvětlení což je nemožné.
Na druhou stranu, bohužel, 99% účastníků diskuse chybí elementární znalosti, aby dokázali posoudit věrohodnost tvrzení, vysvětlujících funkci mnohých zde popisovaných zařízení. Například, jako zde o kousek výše, impulsy o délce 5,5ps vysílané do kabelu. Chápu, že těm 99% diskutujících to neříká nic. Pikosekunda je milióntina z milióntiny sekundy, tedy milióntina mikrosekundy. Odpovídá jediné periodě kmitočtu 1000 GHz. Tak krátký impuls by se musel do kabelu přenášet vlnovodem, aby z něj něco zbylo. Žádný bastl, který provedením nesplňuje ani požadavky na přenos signálu v jednotkách MHz, toho není schopen.
Bohužel někteří pseudotechnici zde využívají neznalosti až hlouposti některých účastníků, což je docela smutné, ale kdo co chce, to dostane.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od miero »

PMA: Ak myslis mna, co zrejme myslis, tak ma pomenuj konkretne :-)

To ze mnou spomenuta metoda je pre toto pouzite blbost viem i sam.

Ja som sa vyssie pytal, k comu je tento pristroj, ked rovnaku a IMHO i lepsiu pracu zvladne i bezne pouzivanie, resp. v pripade nutnosti "zahorenie" do zataze.

Inak, ked uz si sa ozval, je z hladiska "magnetizacie kablov" problem, ak ma audio pristroj na vystupe nenulovy DC offset?
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Měl jsem obavu, že si to vztáhneš na sebe, ale to opravdu ne, nešlo o ten princip, ale nemožnost aplikace nějakým udělátkem na "odmagnetování" kabelů.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Pytell »

miero : v praxi používám konkurenční výrobek, bohatě stačí na všechny kabely , bohužel jako demagnetizér to nefunguje.

Zde odkaz -- přístroj generuje specifické ultra nizké a ultra vysoké frekvence pro optimalizaci chování kabelu, neboli profesionálně "zahořuje" propojovací i repro kabely; produkuje 10.000 krát vyšší frekvenční limit typický CD přehrávači;

Mám i od konkrétních výrobců profi CD na zahoření ( Nordost, Isotek, Kimber,atd... ) ale ty nejsou tak účinné. Tuším na jednom je i demagnetizační signal, ale při testech jsme zkoušeli a nic mimořádného se po něm nedělo.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od miero »

OK, diky za odpovede PMA i Pytell.

Mohlo by byt zaujimave vyskusat ako kabel nejaky niklovy drat (feromagneticky kov s lepsou vodivostou nez zelezo), ktory bol pred tym zmagnetizovany DC prudom. A potom ho odmagnetizovat touto krabickou.

Inak Kabelguru zabudli napisat, ze s medenymi alebo striebornymi dratmi sa ziadne odmagnetizovanie nekona. A ak sa nieco deje, tak to bude iny jav ako magnetizmus.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Pytell píše: Zde odkaz -- přístroj generuje specifické ultra nizké a ultra vysoké frekvence pro optimalizaci chování kabelu, neboli profesionálně "zahořuje" propojovací i repro kabely; produkuje 10.000 krát vyšší frekvenční limit typický CD přehrávači;
= 200MHz, jaké to používá konektory na připojení zahořovaného kabelu, Mirku?
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od miero »

Este prilozim odkaz na popularne vysvelenie, preco by meď nemala byt ani trochu feromagneticka:
- https://physics.stackexchange.com/quest ... romagnetic
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

miero-> já bych ti jakožto výrobce odpověděl, ale ty ses na nic neptal.A na pitominy s cédéčkem ti odpovídat nebudu.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
kychtax

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kychtax »

Jsou lidi kteri si nechaji kably po nejake dobe znovu "prehoret", aby se jim zvukove opet srovnali. :lol:
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od miero »

Sedour, OK, tak konkretna otazka. Rozsah akych frekvencii a amplitud generuje "Wake Up".

Prekracuje ten pristroj rozsah toho, co ide zazanamenat HiRes signalom 192kHz/24bit, popripade aspon na bezne CD?
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

miero-> audiofrekvence + vyšší harmonické
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
kychtax

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kychtax »

RedBaron píše:Zkuste se na ty napájecí domluvit někde ve stavební firmě, oni vám dva kábly rádi vezmou třeba k míchačce na měsíc na brigádu. Mladejm (kabelům) trocha dřiny určitě neuškodí a budou pak hrát líp jak varhany v katedrále. Ale teď ve mě hrklo, voni asi potřebujou zahořet i zasuvkový a IEC konektory, jinak to bude hrát hůř jak dvojlinka k lampičce, no a ty by musely na trojfázi pryč. Sáákryš \:D/
nechci se nikoho dotknout, ale některé komponenty na které posloucháš jsem slyšel na místě více než povolaném. Ano, tam, kde by to mělo hrát nejlíp a sakra dobře. Ale hrálo to tak, že by opravdu nejspíš zahořování nebylo slyšet..:smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PavelDosko »

Honza : to asi nemyslis u mne ...
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Pytell »

PMA : Pavle ---- RCA a repro : AEC zlacené a XLR -- Neutrik.
kychtax

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kychtax »

PavelDosko píše:Honza : to asi nemyslis u mne ...
Jasne ze ne :thumbup:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od RedBaron »

kychtax píše:Nechci se nikoho dotknout, ale některé komponenty na které posloucháš jsem slyšel na místě více než povolaném. Ano, tam, kde by to mělo hrát nejlíp a sakra dobře. Ale hrálo to tak, že by opravdu nejspíš zahořování nebylo slyšet..:smile:
A jinde to slyšet je, jo? O dva levely nebo rovnou o tři tentokrát? :thumbup:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Jo, on leckdo slyšel leccos - mozek je velký kouzelník - jen to ale nějak neumí prokázat. Vyprávět se dá leccos, věřím, že i v dobré víře :smile: .
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Yngwie »

PMA píše:
Kocmeister-Kabelguru píše:Vzhledem k tomu, že se nám množily stížnosti a připomínky na zasílání nezahořených kabelů (kdy zákazníky překvapila změna zvuku k lepšímu po několika dnech poslechu), museli jsme zareagovat.
To ale bude pokračovat i po prodeji "zahořených" kabelů, zákazník potřebuje těch několik dnů, než si jeho mozek, oči a uši zvyknou. I když s dobrým pocitem, že již je zahořeno, se ta procedura jistě zkrátí.

Jinak zajímavý obchodní počin.
Je to stejné, jako když má někdo dvě sestavy ... měsíc poslouchá jednu mozek si zvykne a následně mu několik dnů připadá, že ta druhá hraje úplně na hovno ... ejhle ... par dnů a ono zase hraje, jak je člověk zvyklej :mrgreen: Zahořování neodsuzuji, ale u kabelů tomu nevěřím ... u elektroniky typu celolampový lampový konec s lampovou rektifikací, tak za to dám hlavu na špalek.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od aretax »

Jirka33 píše:RedBaron - Zajimalo by me proc je takovy clovek zrovna na HIGHEND foru, a proc si ho tu stale tak drzite?! Prispel nekdy necim co by nekomu v necem pomohlo?! Ja se zatim jen od nej dozvedel ze jsme zlatousci, a narozdil od nej hlusi jako poleno. Dela si tu z nas "autocenzura" a vysmiva se tu vsem, ale stale si ho tu drzime. Coz je take duvod proc tohle forum brzo chcipne a nebude tu nikdo prispivat.
Ze by tezky komplex z toho ustavicneho tahani beden do spravne polohy v obyvacku, a ze stale neslysi rozdil mezi kabely?!
Nesúhlasím, on sem oprávnene patrí. Predsa aj blbosť môže byť "high end".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kychtax »

Zas mozek a zvyknutí může být i jen taková berlička. Když nechci zkoušet, nevím, myslím si něco jiného .. tak vytáhnu mozek. On si na to hošánek určitě zvykl. Představivosti na to má dost. :lol:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Yngwie »

kychtax píše:Zas mozek a zvyknutí může být i jen taková berlička. Když nechci zkoušet, nevím, myslím si něco jiného .. tak vytáhnu mozek. On si na to hošánek určitě zvykl. Představivosti na to má dost. :lol:
Osobně to beru tak, že když mě něco sere první den a pak stejně i za týden, tak mi je jedno čím to je, ale jede to zpět ke zdroji. Je mi fuk, jestli je to mozek nebo samotný přístroj, vnímání hudby je vysoce individuální záležitost. Já zkouším rád a hodně ... měl jsem doma pojistky, kabely, různé filtry ... něco stálo za zlámanou grešli a něco mě naopak fungovalo velmi dobře a nebyl jsem vůbec schopen proč ... dobrým příkladem je Acoustic Revive RAS-14 (v zásadě absolutní blbost - ale u mě na zdroji dělala zázraky - proč nedokážu vysvětlit - ne nekoupil jsem ji :) ... příčilo se mi to, protože to vůbec nechápu).
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Náš "zahořovač kabelů" Wake Up je již ve finálním provedení, ve kterém se v těchto dnech expeduje prvním zákazníkům. Byly nakonec použity lepší reproterminály a mírná úprava vzhledu. http://www.kabelguru.cz/product/elektro ... zer-kab/63
WakeUp1.jpg
WakeUp2.jpg
WakeUp3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

Chvályhodný počin, pěkný design, rozumná cena.
Měl jsem doma půjčený Blue Horizon Proburn a byl jsem mile překvapen, pokud Wake Up funguje stejně, tak není co řešit.
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Jiri »

Mark Levinson
Ten Blue Horizon Proburn si používal pro zcela nové kabely nebo jsi již dlouhodobě zapojené kabely ze sestavy prohnal ještě přeš Blue Horizon Proburn?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Ano může to být znát i u již dlouho používaných kabelů.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

Jiri píše:Mark Levinson
Ten Blue Horizon Proburn si používal pro zcela nové kabely nebo jsi již dlouhodobě zapojené kabely ze sestavy prohnal ještě přeš Blue Horizon Proburn?
To už je delší dobu, ale kabely byly použity i úplně nové i už zapojené. U obou to bylo znát.
Mark Levinson
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

V poslední době utíkají mamby po celé ČR. Nejvíce jich však bere do zaječích právě dnes, kdy z našich skladů zdrhají pěkné vykrmené kousky a s chutí se chystají zakousnout do zásuvek hifistů po celé ČR a SR :eek:

Uvádíme nový vrcholný model napájecího kabelu Black Mamba. Tentokrát jsme nepodcenili vůbec nic, ale právě naopak jsou použita nezvyklá řešení. Kromě velmi čisté postříbřené mědi je důležitá především složitá geometrie, která pozitivně ovlivnila zvuk. Žádné populární splétání na zahradní hadici se nekoná, výhodou je i nezvykle dobrá ohebnost. Vhledem k masivnosti kabelu až neuvěřitelná. Izolace je na všech úrovních teflon, je ho použito vhledem ke třem stínícím vrstvám opravdu požehnaně. Žádné PVC ani polyolefin se nekoná. Jako dielektrikum je použita bavlna.

To nejdůležitější - zvuk, je mimořádně detailní. Bylo srovnáváno kromě jiného i s zde na fóru velmi oblíbeným a nutno říci, že povedeným kabelem Roth Orfeo. Zvuk černé Mamby má více detailů na středech a výškách, velmi pevný a rozlišený, Orfeo je o něco dynamičtější. Zvuk lze ovlivnit koncovkami, ale s těmito rhodiovanými je dobrým kompromisem a umožňuje dosáhnout ještě dostupnou cenu. Na přání osadíme jinými.

Vzhledem k velké změně po zapojení tohoto kabelu vhodné i pro ABX testy :lol:
http://www.kabelguru.cz/product/sitove- ... k-mamba/64

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zleva: Black Mamba, Reptilian, LAPP 3x2,5mm, šmejd kabel
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Dieter Burmester »

No jestli pri dane cene, ktera je dosti lidska, clovek vsechny ty uvadene benefity uslysi (alespon ve srovnani s bezne dodavanym kabelem k pistroji), tak potom gratuluji :thumbup:
Dieter Burmester
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

To by musel být člověk úplně hluchý nebo mít nějaký problém v hlavě, aby v tomto případě neslyšel nebo nechtěl slyšet rozdíl. Oproti dodávaným kabelům je to fakt fest rozdíl k lepšímu.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od T101 »

Takže je ve zkratce o něco světlejší než Roth Orfeo? Jinak pěkný počin. :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

To bych neřekl, že světlejší. Vlastně je tam docela podoba, jen tady si člověk více všimá různých kytar, smyčců a takového toho "vzduchu mezi strunami". Paoluv kabel zase asi víc "šlape", trochu lepší drajv.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Jeliman nautilus »

:thumbup: vizera to super, pevne to je tiež tak dajte tomu šancu, páni. Neskúsiš nevieš.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Rothaudio »

Kluci kolik té bavlny jste tam dali? :thumbup:
Poradil bych dát jiné koncovky. :) tyto se k vašemu kabelu moc nehodí

Je vidět, že jsem vás nakopl správným směrem. :smile:
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Bavlny je opravdu dost. Koncovky jsou ok, sám víš, že aby byl další posun, už by se to koncovkami příliš prodražilo.
terahera

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

Kabel vypadá parádně,jistě bude kvalitní a cena je příjemná,nic zhovadileho ala Nordost atd :angel:
Já se už ale tak nějak dostávám do fáze,že mě začíná unavovat furt něco měnit,posouvat se,za měsíc zas někdo příjde s dalším,ještě lepším kabelem a tak pořád dokola.Nechci tím říct nic špatného,ale já už na to asi kašlu a začnu si užívat muziku tak jak to mám.Nic ve zlém kluci,super počin,ale jednou to prostě musím utnout a už jenom poslouchat :angel:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Pytell »

Kabelguru : Krásný a třeba i dobře hrající síťák. moc Vám fandím. Ale prosím Vás, nedávno jsem po Vás předělával kabel jednomu klientovi, a byl úplně špatně zapojen, nezodpovídal normě,jednalo se o signálový kabel, ještě , že ho ihned klient odpojil ( asi by odešel phono zesilovač za bratru 160.000,- Kč ). To nemáte výchozí revizy ( test kabelu po kompletaci ?!?! ).

U Síťových kabelů když je z certifikované metráže je to OK, ale když si děláte made in vlastní kabely , měli byste mít certifikát a atest na konkrétní výrobek.

Nic ve zlý jenom upozorňuji, mohou nastat problémy. Ať se daří, a jsem rád , že nastupuje nová krev.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

V pohodě, k tomuhle se nemůžu nijak vyjádřit. Nic o tom nevím, žádná reklamace nepřišla, což bych asi očekával pokud by byl problém. Tim netvrdím, že nemohla nastat chyba. Nicméně signálových kabelů byly vyrobeny stovky, tak pokud by byla, dám příklad, 1% chybovost (i přes výstupní kontrolu, která probíhá), tak to prostě matematicky pár vadných kabelů je. Ale jak jsem zmínil, nic o tomto případu od zákazníka nevím.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Rothaudio »

Malá nápověda, je to Ota.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Pytell »

Rothaudio : včera si viděl na vlastní oči , to jejich letování a znehodnocený top kabel Audioquest ( proto mi tam pořád hučely basy a až jsme odpojili repro , příčina ihned po otevření WBT ) -- to ani školák neudělá. Osobně jsem myslel , že jste profi firma , ale co jsem poslední dobou viděl z vaši dílny :crazy:

Jinak ten tvůj prototip nového repro kabelu , bude pecka.
Odpovědět