Kabelguru - česká značka audio kabelů

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Leny635 »

Díky za porovnávací test, takové příspěvky by se tu měly objevovat, vlastní zkušenosti a
ne nesmyslné plácání :thumbup: :thumbup:
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vanadoo »

Tak to urcite ano, ale v tom pripade sa ma porovnavat to co sa porovnavat moze ale RCA vs XLR ? ;) Ok, beriem, ze to tester v opise testu napisal, ale to je tak asi vsetko.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od lubos »

Odare super. :thumbup: Ono ten rozdiel medzi XLR a RCA je, ale nie je az taky velky ako si vsetci myslite a co sa tyka symetriky tak cista symetrika je hlavne u cenovo vyssich modeloch pristrojoch a u tych lacnejsich pristrojoch ide len o kvazi symetriku t.j. symetricky signal hned po vstupe sa prevede na nesymetricky. :sad:
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vanadoo »

Ale urcite je aj rozdiel medzi prednym a zadnym nahonom a hlavne potom voci 4x4 na autach roznych znaciek. Pritom vsetky nahony dokazu viac ci menej sportovo alebo komfortne zajazdit... . No na "pobavenie" to urcite staci.
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

Kluci byl bych zdrženlivější, Odar dal hodně ruku do ohně. Přeji jim v určité skupině hifi hodně úspěchů, ale u mne by asi nezakotvily. Ten USB ?, pak doslova lehké :lol: konektory. Kvalita pozlacení 24 Karat a nudným levným prachem děla velké rozdíly ve zvuku. No, ale počkám na další hodnocení.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Nerozumím tomu co jsou "lehké" konektory ?
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

lubos píše: Ono ten rozdiel medzi XLR a RCA je, ale nie je az taky velky ako si vsetci myslite .....
Vnímanie rozdielov je hlavne vec veľmi subjektívna. Takže sa kľudne môže stať že niekto iný nebude počuť žiadny rozdiel medzi káblami ktoré použil Odar v teste.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

monte píše:Kluci byl bych zdrženlivější, Odar dal hodně ruku do ohně.
Tento prispevok si velmi vazim, lebo snad prvy clovek tu napisal, ze si uvedomuje, ze som si svojim sposobom usil budu sam na seba.

- idealne by bolo mat doma aspon 5 parov RCA kablov do cca 170 EUR, zial ked doma otvorim suflik, necitim sa ako v hifi studiu, kde si mozem vyberat, tak som volil z dvoch moznosti:
1) porovnat low-end RCA VS novy kabel, ale to by sa mohlo "zvrhnut" v to, ze by som novy kabel moc vychvalil a ludia by to brali ako platenu reklamu
2) porovnat to s tym najlepsim, co mam, zobrat to ako "referenciu", ktoru mam napocuvanu, presne napisat podmienky a nakoniec zohladnit cenu
Voliil som druhu variantu, prisla mi ako rozumnejsia. Pre niekoho to porovnanie mozno nema vypovedaciu hodnotu - respektujem, mate plne pravo ho ignorovat. Vobec s tym nemam problem.
Navyse, ako pise bubuxin je to ciste moj subjektivny nazor v mojich podmienkach a na mojej zostave. Kable su k dispozicii na Slovensku, kludne ich zaujemcovi o vyskusanie poslem postou, pripadne ak to mam po ceste, aj doveziem. V pripade zaumu kontaktujte Kocmeistera.

Mna osobne najviac zaujima reproduktorovy kabel Venom - budem ho porovnavat s metrazou Furutech u-2T (cena cca 30 EUR / m). Snad zaciatkom tyzdna sa k tomu dostanem. To bude urcite viac rovny "boj".

knoflik alias palinoch --> Bud taky dobry, chod si liecit svoje komplexy k susedom, tam je dost ludi s ktorymi si mozes na mna zanadavat. Snad ti potom bude lahsie ;)
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od slayers »

Odare, kdo chce tak si v tvém testíku najde co potřebuje no a kdo chce kafrat tak kafrat bude i kdyby si udělal podmínky pro test 110%ní.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vlado222 »

Bubuxin-KILBRU power píše:
lubos píše: Ono ten rozdiel medzi XLR a RCA je, ale nie je az taky velky ako si vsetci myslite .....
Vnímanie rozdielov je hlavne vec veľmi subjektívna. Takže sa kľudne môže stať že niekto iný nebude počuť žiadny rozdiel medzi káblami ktoré použil Odar v teste.
Áno môže sa stať že niekto nebude počuť rozdiel.
Záleží na čom bude počúvať. Na dobrom železe je rozdiel počuteľný a to na prvú šupu bez toho aby človek musel napínať uši.
Frfle sa tu že sa ľudia vyjadrujú k tomu čo ešte nikto nepočul. Odar spravil test, a teraz sa zas rozoberá či je objektívny alebo nie. Je jediný čo tu napísal nejakú osobnú skúsenosť a to treba oceniť a nie haniť.
Napísal ako ho testoval a rozumný človek si vie z toho jeho testu spraviť svoj názor.
Odar za mňa :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Nesouvisející příspěvky jsem přesunul do vlákna "Korea" a doufám, že dál se již budeme držet tématu.
Monte, nikdo neselhal, buď člověk a uvědom si, že i my jsme jen lidé a nemůžeme být 24 hodin denně na HEF.

Děkuji za pochopení.
ML
Mark Levinson
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Monte, ještě pořád jsi mi neodpověděl na otázku, co jsou lehké konektory.

Právě jsem dokončil další dva plochý, biwiringový reprokabely pro Kabelguru.Rozpletl jsem a zaletoval 520 přívodních vodičů a naletoval jsem dvacet čtyři banánků a vidliček.Nevšimnul jsem si ničeho zásadního v konstrukci konektorů.

Tak mi poraď co může bejt špatně, dám si na to pozor a pokusím se to změnit k lepšímu.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od lubos »

Dnes som mal moznost otestovat reprokabel Venom a dost ma prekvapil. K zvuku napisem len tolko, pripomina mi Cardas Golden Presence, ale oproti Cardasu ma navyse presnejsi a doraznejsi bas, takze za mna vzhladom na cenu Venom kabla :thumbup: .
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od bigjoe »

Monte, ještě pořád jsi mi neodpověděl na otázku, co jsou lehké konektory.
šeďoure, jestli dovolíš, tak se pokusím ti odpovědět já.
Já totiž k lehkým konektorům také nemám důvěru :thumbdown: . Od začátku. Budeme se bavit o RCA. Jestliže je konektor RCA lehký, tak nestojí za nic !!! (mimo posledních typů WBT - to už je jiná generace).
Z jakých plíšků někteří výrobci nabízí konektory je do nebe volající. Jakým zlatem je to potažené není až tak důležité, jako to, z jakého kovu (slitiny) je konektor vyroben, aby se po měsíci to úžasné zlato neoloupalo !!!Většina (asi všechny levné konektory se před pozlacením poniklují, protože pak se snadno pozlatí, ale zase brzo oloupou !!!).
Zkrátím to tím, že ti prozradím můj nejoblíbenější RCA konektor. Je to Clearaudio Profi MPC (Multi Point Contact). Konektor má opravdu masívní tělo z nemagnetické berylliové-slitiny mědi a kde středový kolík (+) je od pláště (-) oddělen masívním špalkem Teflonu. A takovýto konektor je také dost těžký. Takovýto konektor když zasuneš do zdířky, tak opravdu cítíš kontakt a pevné spojení. Toto je můj názor na tuto problematiku.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

BigJoe, nechci ke kabelům velice nic psát, víme jak vše dopadá. Přesně si pochopil co jsem myslel :thumbup:, ale pozlacení má taky vliv. Před rokem jsem byl v jedné malé firmě a slyšel jsem rozdíl na vlastní uši. Byly levné, takové Dexon, nevím přesně typ a pak ty samé upravené u zlatníka. Pouštěl hudbu z CD, myslím si rozdíl nemůže být, síla signálu z CD je velká a rozdíl byl. Ale to jsme, my kabelisti poznali běžně na kvalitnějších kabelech, ani jsem to nezkoumali.
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vanadoo »

Pri tychto riadkoch nemozem nic ine a len suhlasim. Mam skusenost s kadejakymi "gold plated" RCA z EBAYu a to ci uz typu Nakamichi alebo inymi peknymi "no name" znackami. Pri vsetkych cin doslova odskakoval z toho pozlatenia a ked som si uz myslel ze je to OK, tak sa mi to odlupilo cele. Jedine co pomohlo, tak bolo jemne zdrsnenie toho "pozlatenia". Na laborovanie doma mi to stacilo. Pri "obycajnych" AEC od http://www.customworks.cz/komponenty/aec-konektory/ som nemal ziaden problem a cin krasne chytal a aj drzal.
V kazdom pripade netvrdim, ze sa Vam nemohlo podarit najst normalneho dodavatela, toď moja skusenost....
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Ke konektorům dodám jen toliko, že není problém za příplatek v ceně samotných konektorů instalovat ty, které preferujete. Na druhou stranu si myslím, že u signálových kabelů byly použity RCA, které se hned tak "nerozpadnou" a kontakt je zcela bez problémů. Určitě jde spíše o to lepší než horší, co za tyto prostředky, co to stojí, pořídíte.

Další věc, na Slovensku jsou mometálně u Odara kabely RCA Tomcat L, plochý reprokabel Venom single wire 1,5m a síťový kabel z metráže LAPP. Tyto je možno nyní dále zapůjčit pokud máte někdo na Slovensku zájem.

V neposlední řadě děkuji Luboši, že jsi si o víkendu udělal čas na poslechnutí Venomu. Každá zkušenost dobrá a když dopadne dobře, tak jsem jedině rád :thumbup: Říkáš, že je to podobné jako Cardas Golden Presence? To mě opravdu těší.
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

Pohoda, my jsme tady takoví už rozmlsaní, určitě část trhu bude spokojená :thumbup: . Osobně preferuji jen jednu značku, kterou tady skoro nikdo nepoužívá a jsem velmi spokojen.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Kabelguru USB + Lapp + Venom
USB obr. 1 USB obr. 2
Vcera som skusil Kabelguru USB kabel. Porovnaval som ho s kablom, co standardne dodava p. Vrana k Orion Lite USB. Ja som ziadny rozdiel vo zvuku nezaznamenal. Prevedenie je kvalitne - ak chce niekto kablik v peknom oplete s riadnymi kontaktmi (nie Tesco), tak toto je jedna z moznosti.

Lapp obr. 1 Lapp obr. 2 Lapp obr. 3
Kabelguru Lapp - s nim je to tiez jednoznacne. V porovnani so Suprou LoRad 2,5 rozdiely v rovine psychoakustiky. Tu to vidim vyrovnane. Tento kabel moze podla mna Supru plnohodnotne suplovat. V porovnani s VDH Mainsstream Hybrid Lapp zastiera pozadie. S VDH je prednes cistejsi s vacsim rozlisenim.

Kabelguru Venom VS Furutech u-2T
Venom obr. 1 Venom obr. 1 Venom obr. 1
Reprokabel Furutech u-2T pouzivam uz dlhsiu dobu k plnej spokojnosti. Ked som zapojil namiesto neho Kabelguru Venom hned po zapnuti prvej skladby bolo evidentne, ze to hra uplne inak. Inak - v pozitivnom slova zmysle. Basy su pevnejsie, celkovo spodne pasmo je viac prekreslene, z pozadia sa mi vynaralju dalsie nastroje. Viac vnimam aj predo-zadny priestor. Lokalizacia nastrojov je o poznanie lepsia. Doznievanie nastrojov ("luft") lepsi. V porovnani s Furutech u-2T v kazdom smere pocutelne (= bez napinania usi) lepsi kabel. Tu nema vyznam nic viac pisat.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

lubos píše:Dnes som mal moznost otestovat reprokabel Venom a dost ma prekvapil. K zvuku napisem len tolko, pripomina mi Cardas Golden Presence, ale oproti Cardasu ma navyse presnejsi a doraznejsi bas, takze za mna vzhladom na cenu Venom kabla :thumbup: .
Luboš.

Ten reprokábel Cardas Golden Presence-vieš ako "hrá" sa javí sa zvukovo v Tvojom novom aparate teraz?
Ak si ho nepočul v priamom porovnavaní z Kabelguru v rovnakom zvukovom systéme v klude ,to tak to že Ti "pripomína" je len tvoj subjektívny dojem.
A to porovnanie je uplne na h.....
Ak chceš konkretne niečo testovať-testuj a píš priamo konkretne káble čo priamo porovnávaš medzi sebou!
Naučte sa ,naštudujte si to z Odarom(on sa už trocha poučil,ale stále málo) a spol a aj další ako sa má testovať a potom porovnávajte a testujte.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

jimmi --> Dakujem za kritiku. Snad bude najrozumnejsie, ked "pravidla testovania" spises prehladne do jednej temy a moze sa o tom diskutovat :thumbup:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Inak všetko v pohode,nebrať osobne.Málokdo sa vytiahne z ulity a povie verejne svoj názor.
Stačí pozrieť "seriozny test" v hifi časopisoch.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

jimmi píše:Stačí pozrieť "seriozny test" v hifi časopisoch.
Lutujem. Nie som profesionalny recenzent pre hi-fi periodika. Tym padom sa budes musiet uspokojit s mojimi amaterskymi prispevkami, alebo ich slobodne mozes ignorovat. Skusil som si vylistovat tvoje prispevky, ci v nich najdem nejaky "seriozny test" a zial som nenasiel ziadnu inspiraciu, cim by som mohol moje prispevky obohatit.

Mas pravdu - su ludia, co sem tam vylezu z ulity a povedia svoj nazor.

Pekny zvysok vecera.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Odare.
Ja verejne testovať neplánujem ,ani som som také ambicie nikdy nemal tak si nemohol ani žiadne moje testovanie nájsť.
Kdo má zaujem kludne nech si vyskuša a porovnava čo sa mu hodí a aj mu sadne do zvukoveho systemu.
Vytrhnuté vety z celeho daného rozhovoru,citacie,a reakcie nedavaju zmysel.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Odare.
Pozri si aj moje staršie príspevky ked už....
Tento je asi 1.
Ak nerátam inzerciu.

Re: Doporučte reprokabely...
od jimmi » sob 23. čer 2012 8:56:14

:Kable povazujem za najviac predrazenu sucast hifi aparatury.: Takisto Suhlasím s týmto názorom.A moja skusenosť je taká-AK su ostatné komponenty v retazci ASPON na stredne-kvalitatívnej urovni tak Kombinacia Roznych káblov-(ideálne min.5 roznych typov-HLAVNE PREPOJOVACICH a viac KS,ale musíš to mať doma v KLUDE-skušať a mať to DLHSIE-týžden,dva,tri,Ideálne ich mať SVOJE-ked vymeníš KOMPONENT-tak si to doladíš-preto ich mať viac alebo niekde ich POZICAT na Dlhšiu DOBU-ale tie drahé je horšie si požičať-tak zase len KUPIT-a potom KED už máš DEFINITIVU z VELKOU statou predať-už sa to tu o tom písalo)podotýkam ale kvalitných, žiadne RG....,Vám dokáže tak ovlivniť ZVUK celého aparátu,že podla mna je to potom Viac Počuť ako výmena niakeho komponentu.Ale všetko je RELATIVNE-a každý to počuje inak,a su aj takí čo to nechcu počuť-(napríklad-ak niekdo vyrobí zosilnovač za 2000 EUR a ozaj sa na nom namaká a zapojíš tam káble za 2000 euro/kus-tak mu to nejde do hlavy-že také peniaze-za kusok useknutého kablu ,kde su na koncoch 4. konektori.)Ved to podvod atd.Ano je to BYZNIS-pomali každé HIFI Studio u NAS-v CR a SR-si PLETIE vlastné káble.A kolko firiem je čo LEN Káble Vyrába,alebo dokonca kupi niečo-PREBALI-ich- dá NOVE OPLETY,koncovky 5x a viac si PRIHODI na cene a Zarába. Ono je pri Kábloch viac variabilné AKO pri KOMPONENTOCH,CDp,Predzosik,Koncák-hlavne ešte viac MOZNYMI Materialmi(Med,Striebro,Postriebrená med,Pozlátené ..atd a neviem aké rozne materiali,HRUBKY,rozne kombinácie,PLETENIE,rozne dalšie Vrchne dielektriká,akože" VZDUCHOVE",PVC,GUMA,TEFLON,Antistatické povrchy,konštrukcie),-takže potom vznikne aj viac možností-roznych kombinacii-a podla mna je to Týmto aj vysvetlené-prečo Každý Kábel Ináč Mení ZVUK. (Ved aj LUDIA sme každý ORIGINAL-tak sa netreba čudovať že...čo rozny ...kábel...to ...iný ..ZVUK). A to platí aj na Sietové šnuri.A to samozrejme rozne materiali su aj u REPROSUSTAV.A potom FILTRACIA siete,a samozrejme Strašne!!! OVLIVNUJE ZVUK AKUSTIKA.Pozrite si rozne káble na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm
jimmi

Příspěvky: 144
Registrován: pon 14. kvě 2012 8:08:04
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od sekal »

Odar : Nenech se znechutit a klidně (příp.) pokračuj dál. Ta srovnání děláš v rámci svých možností dobře..:thumbup: Jimmi jen rýpe, nic jiného..:roll:
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Svensound »

Tak z tohoto příspěvku jsem JIMMI opravdu trochu zmatený. To používáš nějaký překladač do slovenštiny? Nějak tomu všemu nerozumím...........
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Nie.Ziadny prekladač.Moj 1. príspevok...Ale obsah je pochopitelný.Dufam.Už píšem kludnejšie.
Jimmi.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Milý jimmi, možná si to nepostřehl, ale tohle vlákno se týká kabelů Kabelguru a přímých reakcí na ně !

Pro svoje nesrozumitelné a dlouhé příspěvky si prosím založ své vlastní vlákno.
Děkuju.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Tak pánové, máme tu už 2, troufám si tvrdit více než pozitivní reakce na kabel Venom. Další zkušenosti snad přibudou. Půjčení má slíbeno více lidí. Odarovo srovnání bylo stručné, krátké a zcela výstižné. Jednoduše Furutech dostal na zadek v přímém porovnání, co víc chcete slyšet?

Je někdo další, kdo by chtěl zjistit, že to co má doma, je horší než Venom? Ano, možná je to sebevědomá výzva.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fox »

Určitě jsou lepší kabely než zmiňovaný Furutech. Těším se na další testy.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od zappa »

Jimmi.Nic není tak jednoduché jak se zdá,s tím souhlasím,ale platí to na všechny strany.Nejlépe vyzkoušet ve své sestavě,a jak říkáš aspon týden.U každého může test dopadnout jinak,také pravda.Na základě těchto hlášek bych nechal poslední soudy majitelům těchto kabelů, ne špekulantům jestli je to podvod nebo či v epším případě kvalita úměrná ceně. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Ja proti značke Kabelguru nemám osobne žiadne výhrady.Za tie ceny netreba kriticky ani posmešne riešiť vobec nič.Kdo má záujem,požičia vyskuša ,porovná a podla toho sa rozhodne.To je ozaj velice férova možnosť.To maloktoré študia a predajcovia ponukaju.Len to testovanie,porovnávanie je také nedotiahnuté do konca.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

jimmi píše:Len to testovanie,porovnávanie je také nedotiahnuté do konca.
Konkretne prosim a navrh riesenia. Dakujem.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Možno by bola dobrá na to niaka Anketa.Nech sa vyjadria vpodstate všetci,čo a ako chcu a čo tam všetko treba brať do uvahy pri testovaní.
Prispievať budu určite aj takí čo len čítaju a zatial nič nepíšu.Tiež som sledoval rozne fora aj 2roky a až potom som sa zaregistroval a začal písať.
Niaku tu základnu osnovu-teda na čo sa v Ankete po diskusi zamerať,možu potom spraviť ludia čo už boli na niakom teste a porovnavaní.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od lubos »

jimmi píše:
lubos píše:Dnes som mal moznost otestovat reprokabel Venom a dost ma prekvapil. K zvuku napisem len tolko, pripomina mi Cardas Golden Presence, ale oproti Cardasu ma navyse presnejsi a doraznejsi bas, takze za mna vzhladom na cenu Venom kabla :thumbup: .
Luboš.

Ten reprokábel Cardas Golden Presence-vieš ako "hrá" sa javí sa zvukovo v Tvojom novom aparate teraz?
Ak si ho nepočul v priamom porovnavaní z Kabelguru v rovnakom zvukovom systéme v klude ,to tak to že Ti "pripomína" je len tvoj subjektívny dojem.
A to porovnanie je uplne na h.....
Ak chceš konkretne niečo testovať-testuj a píš priamo konkretne káble čo priamo porovnávaš medzi sebou!
Naučte sa ,naštudujte si to z Odarom(on sa už trocha poučil,ale stále málo) a spol a aj další ako sa má testovať a potom porovnávajte a testujte.
Jimmi, vies dobre ako testujem, vzdy porovnavam kable medzi sebou, tiez si bol par krat u mna pri teste, ale po urcitych skusenostiach uz nemam zaujem pisat co a na com som porovnaval, takze krot svoje vasne a radsej sa venuj niecomu uzitocnejsiemu. :sad:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

Jimmi

Tvoje příspěvky mi připomínají příspěvky Are...e. Je to prostě o hov.ě
Pokud se ti nelíbí, jak to Odar dělá, tak se na to :

1) Vys..kašli a nech to být a nereaguj
2) Udělej vlastní testování a tím nám všem ukaž, jak to dělají správní, znalí, hifističtí borci
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Rád bych představil rozšíření nabídky o symetrický signálový kabel, který doposud v nabídce chyběl. Myslím, že ani zpracování a už vůbec zvukové kvality nebudou ostudou.

http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... uru-xlr/24

Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pro horolezce nebo časté uživatele žehliček i příhodný design :thumbup: Tak ať se daří ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Tenhle oplet s retro vzhledem jsem vybral proto, aby se kabely také líbily manželkám hifistů... :smile:

...ale, pokud by to v nich mělo vyvolávat negativní reakce typu...bože...doma mě zase čeká hora prádla... :crazy: tak nabídneme i poněkud konzervativnější design opletu.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Odpovědět