Kabelguru - česká značka audio kabelů

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od tujatuja »

Materiál opletu by mi nijak nevadil - spíš ta křiklavá barva. Osobně upřednostňuji, když jsou kabely co nejméně nápadné.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Nevím co myslíš tím...materiál opletu by mi nevadil ?

Vždyť materiál opletu, neboli Nylon, je u všech druhů opletu stejný.Jde jen o design, ale jak jsem již uvedl, není problém na kabely samotné navléci oplet v designu jiném.
Tmavý - modro černý, nebo tmavý červenočerný oplet je také v nabídce.

Ale důležitý je ve skutečnosti kabel, který vede signál.A ten je opravdu vyjimečně dobrý [-x
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mirek »

Dieter Burmester napsal :
Pro horolezce nebo časté uživatele žehliček i příhodný design :thumbup: Tak ať se daří ;)
Pár slov v podobném tónu...á pán chtěl byl vtipný, že ? Opravdu mám rád takové "moudré příspěvky" lidí kteří sice neumí, ale aspoň druhé rádi kritizují za pomocí podobných sarkastických poznámek.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Ten XLR kabel je velmi dobrý.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od tujatuja »

šeďour píše:Nevím co myslíš tím...materiál opletu by mi nevadil ?

Vždyť materiál opletu, neboli Nylon, je u všech druhů opletu stejný.Jde jen o design, ale jak jsem již uvedl, není problém na kabely samotné navléci oplet v designu jiném.
Tmavý - modro černý, nebo tmavý červenočerný oplet je také v nabídce.

Ale důležitý je ve skutečnosti kabel, který vede signál.A ten je opravdu vyjimečně dobrý [-x
Přesvědčils mně - zrovna potřebuji metrový XLR kabel, takže jdu objednat :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mirek píše:Opravdu mám rád takové "moudré příspěvky" lidí kteří sice neumí, ale aspoň druhé rádi kritizují za pomocí podobných sarkastických poznámek.
Jsem potesen, ze jsem se trefil do Vaseho vkusu :thumbup:
Dieter Burmester
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mirek »

Jsem potesen, ze jsem se trefil do Vaseho vkusu :thumbup:
Hm, stejně hloupý a zbytečný příspěvek, jako ten předešlý. Kabelguru, přeji mnoho úspěchů.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Dneska nás trochu podusili na Slovanetu jedinci, kteří nás silně podezírali z utajování parametrů kabelů.Konkrétně vyžadovali údaje o měření.
Když jsem jim zdělil, že délka a barva opletu je uvedená na stránkách a není problém jí změnit podle potřeb a přání zákazníka, byl jsem podezírán z tzv. mlžení, či dokonce ze "zatajování".
Když údaje o měření uvedl na pravou míru pan Macura (spolu s dovysvětlením jak k údajům přišel), jedinci, kteří o tyto údaje tolik stáli, se dál k naměřeným parametrům nijak nevyjádřili.
Nejsem tímhle stavem nijak překvapen.
Kabely si je možné půjčit a jejich případný přínos v audiořetězci, posoudit na vlastní uši.Momentálně je tahle možnost i na Slovensku, pár kousků na půjčení tam je k dispozici.

Nicméně, pro některé je asi větším přínosem, než vlastní poslech, posuzování parametrů na monitoru počítače :!:
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

tak sem teda taky přemýšlel na ňákým kabelem, ale když vidím ten popis, tak na to seru, já mám rád měkké příjemné basy, z basů tvrdých jako skála, jež mne při poslechu mlátí kameny do hlavy mě po chvíli poslechu akorát bolí hlava.
ředevším potěší detailní vyšší středy a výškové pásmo. Basové pásmo je v podání tohoto kabelu tvrdé a důrazné jako skála.
:lol:

jinak bych chtěl ten kabel co nejkratší tak 20 cm max. delší nepotřebuji.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

celkově se mi líbí kulatý lampový zvuk :thumbup:, poněvadž sem sám lampa \m/
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fox »

"kulatý zvuk" ??? Co to je ? :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Tinariwen »

Predpokladam že nie "ostrý" tranzistorový zvuk,ale teply kulaty lampový:-)
Ale autor nam to určite rád napíše:-)
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vanadoo »

šeďour píše:Dneska nás trochu podusili na Slovanetu jedinci, kteří nás silně podezírali z utajování parametrů kabelů.Konkrétně vyžadovali údaje o měření.
Když jsem jim zdělil, že délka a barva opletu je uvedená na stránkách a není problém jí změnit podle potřeb a přání zákazníka, byl jsem podezírán z tzv. mlžení, či dokonce ze "zatajování".
Když údaje o měření uvedl na pravou míru pan Macura (spolu s dovysvětlením jak k údajům přišel), jedinci, kteří o tyto údaje tolik stáli, se dál k naměřeným parametrům nijak nevyjádřili.
Nejsem tímhle stavem nijak překvapen.
Nicméně, pro některé je asi větším přínosem, než vlastní poslech, posuzování parametrů na monitoru počítače :!:
Sedour a co si cakal na takuto odpoved > "Ale vanadů-> vždyť tam technický parametry máš...dýlku, barvu opletu...co bys ještě chtěl jinýho ?" ?

Ak sa vyrobca takouto formou "schova" za oplet tak je to smiesne a vobec sa nemoze nasledne cudovat, ak som si dovolil napisat o pochybnostiach predaja "macky vo vreci". Evidentne si nepochopil kam som mieril ale to je tvoj problem.
A to posudzovanie od klavesnice je len tvoje tvrdenie a uvaha.
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Svensound »

vanadoo,
to, že šlo o lehkou ironii a zlehčení této hodnotné debaty o kusu drátu, to mohl poznat každý trouba / tedy skoro každý /.
Na druhou stranu, ale musím konstatovat, že oplet patří mezi nejdůležitější věci při výrobě kabelů.
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

vojta1: Rozhodně to nechápej tak, že by snad jakýkoliv kabel z naší nabídky uměle "dotvrzoval" basy, či měl ostré, studené či "digitální" zvukové podání. To v žádném případě. Je pravda, že se snažíme spíše o maximálně pravdivé a detailní podání, takže nedochází ani k onomu lampovému zjemňování, nafukování basů nebo prostoru. Přiznávám, kulatý zvuk není v nabídce.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

vanadoo píše:A to posudzovanie od klavesnice je len tvoje tvrdenie a uvaha.
Takze si mal Venom, alebo ktorykolvek kabel od Kabelguru doma? Podel sa o svoje dojmy - vsetci sme zvedavi.
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vanadoo »

Svensound - ty si iny srandista! Oplet..... =))

Odar - citaj poriadne to co pisem, vylustruj si to!
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Řekl bych, že ano, dost toho "uhodl", i k Venomu.
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

Svensound píše:vanadoo,
to, že šlo o lehkou ironii a zlehčení této hodnotné debaty o kusu drátu, to mohl poznat každý trouba / tedy skoro každý /.
Na druhou stranu, ale musím konstatovat, že oplet patří mezi nejdůležitější věci při výrobě kabelů.
Oplet, není jako oplet.
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Svensound »

monte:
Ano, i na to je potřeba dát velkýho bacha. Podle testů ve Stereophile má nejlepší grafy černý Nylon :thumbup:
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fox »

Po opletu jdou hifisté nejvíc. Jako slepice po flusu. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mamut »

Tak to asi nebudu moc hifista, já oplety nesnáším. Jen v některých případech se s tím dokážu smířit :smile:
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

já nesnáším kabely všeobecně ať už mají oplet nebo ne.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

Odar píše:Nie kockaty :lol:

přesně tak, kockaté kabely kocmeistera, to je fujtajbl =))
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vojta1 »

prostě až bude kabely prodávat gulmaister, tak do toho jdu, ale od kocmaistera nechci :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vlado222 »

fox píše:Po opletu jdou hifisté nejvíc. Jako slepice po flusu. :smile:
Čardáše oplety nemajú a poních idú hi-fisti tiež ako slepice po flusu. :D
:idea: Ale tomu je už koniec po tom čoich Venom prečúral. :mrgreen:
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

vanadoo --> O nic nejde. Pravdepodobne mas skusenosti s niecim podobnym. Preco nenapisat narovinu, ze si myslis, ze Venom je z takej a onakej metraze a u teba sa ti to javilo tak a tak. Lebo tvoje prispevky vyznievaju tak, ze je tazke spravit si nazor, co tym chcel basnik povedat.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mirek »

Že vás to baví kolem dokola zasír.. vlákno prodejce takovýma hovadinama....kdyby raději tady někdo napsal něco o svých zkušenostech s jeho výrobky (pokud tu ovšem někdo takový na fóru je).
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Svensound »

Já jsem z obsahu tohoto vlákna taky ouplně hotovej. Kam se hrabe forum Hifišport!!! Mraky šílených mouder a vlákno výrobce je zcela znehodnoceno. :thumbup:
Taky jse 2x zareagoval zcela mimo, ale to se fakt nedalo vydržet.
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kokin »

Bohužel, největší hvězda ze zrušeného "Hifišportu" se přestěhovala sem, a podle toho to začíná vypadat.
Co se týká kabelů. Pokud budu uvažovat o delších XLR kabelech, určitě se nebráním a rád vyzkouším a zařadím do výběru i kabel této firmy.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PavelN »

Už více než týden testuji XLR kabely, Venom bi-wire a také síťový kabel a mohu potvrdit pozitivní zkušenost.
Zvuk je neutrální - žádné pásmo nedominuje, bez cizorodého zabarvení a také patřičně vnitřně prokreslený.

Komentáře jako kulatý nebo bas jako skála, lampový zvuk jsou skutečně k zasmání. Spíše jsem konečně začal poslouchat zvuk akustických nástrojů a lidských hlasů rekonstruovaný komponenty sestavy bez negativního vlivu kabeláže.

Zatím mohu napsat, že vzhledem k cenám je to vynikající kabeláž a krok správným směrem.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Závěr vlákna jsem opět přesunul do Koreje, toto je vlákno prodejce Kocmeistera-Kabelguru, tak to respektujme.
Kocmeistře pokud budeš chtít pročistit vlákno od nevhodných příspěvků, tak dej vědět adminovi nebo moderátorům.
Mark Levinson
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

V naší nabídce byly provedeny některé změny. Nejdůležitější je uvedení dvou vrcholných modelů signálových kabelů, které doposud v naší nabídce absentovaly a které bych proto nyní rád představil, Kabelguru RCA Ultra a symetrického bratříčka Kabelguru XLR Ultra:

http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... a-ultra/26

Obrázek

http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... r-ultra/25

Obrázek

Jak nesymetrický tak symetrický model je cílen na nejvyšší třídu signálových kabelů ve věci jejich zvukového projevu. Troufám si tvrdit, že není, vzhledem ke zvolené cenové politice, v současné době příliš mnoho přímé konkurence.

Aby nepadaly jen prázdné fráze, zmíním, že konkrétně model RCA Ultra v mé soukromé sestavě mezi předzesilovačem a koncovým zesilovačem znamenal přínos především v basovém pásmu, které získalo nevídanou razanci aniž by došlo k jakémukoliv nafouknutí či zakulacení. To vše aniž bych musel měnit zesilovač za silnější či jiný předzesilovač, což bývá pro takovýto druh zlepšení, dle mých zkušeností, většinou podmínkou. Vím z minulosti, že dosáhnout zmíněného zlepšení jen výměnou signálového kabelu je velmi obtížné dosáhnout. Nyní se to podařilo. V případě zájmu, vyzkoušení opět možné *palec*
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 128
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Jen bych dodal, že kabel použitý k výrobě Kabelguru RCA Ultra je svojí vnitřní strukturou odlišný od BĚŽNĚ používané metráže.

Použité materiály a zmiňovaná struktura, ho řadí do úplně jiné kategorie propojovacích kabelů.Liší se způsobem uložení vnitřního vodiče i neobvyklým matriálem stínění.

Tohle prostě není běžně dostupný a mezi znalci rozšířený koaxiál.
Je vyjimečný cenou, ale i svým vlivem na zvuk propojovaných komponentů.
...

Nicméně, se s tímhle kabelem pracuje velmi dobře a uchycení v konektoru je z mechanického hlediska velmi pevné.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Bery

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bery »

Má už někdo porovnání USB kabelu - Supra vs. Kabelguru?
...
Pro Supru hovoří testy (odkaz), pro Kabelguru cena, zpracování, design, odrušovací člen...
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od slayers »

USB Kabelguru mám ale srovnávat bohužel není s čím.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Bery --> Spytaj sa p. Vranu. Ja som Kabelguru USB skusil prehodit s kablom, ktory standardne dodava Casea. Rozdiel som nepocul. Viem, ze napr. Furutech oddeluje zvlast kabliky, ktore sluzia na napajanie USB. Ci to ale pocut na Orione, kde je DAC galvanicky oddeleny . . . tazko povedat. Asi to budes musiet len vyskusat. A ta Supra - Buh vi - v tom teste v podstate nic napisane o konstrukcii nie je.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Můžu už teď prozradit, že chystáme zařadit do nabídky USB kabel s odděleným napájením. To bude dle mě opravdu užitečná a praktická věc pro každého, kdo používá hifipřístroje s USB vstupem. Jakémukoliv rušení z PC se "zatne tipec". V tuto chvíli máme po pár experimentech a zničených kabelech funkční prototyp, kde jsem já osobně zaznamenal ve zvuku pozitivní rozdíl oproti běžnému USB kabelu. Ale nebudu předbíhat, nechte se překvapit....
Bery

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bery »

Kocmeister-Kabelguru píše:Můžu už teď prozradit, že chystáme zařadit do nabídky USB kabel s odděleným napájením...
Kdy bude ke koupi?
Oddělené napájení? Podrobnosti prosím.
Cena? (cca)
Odpovědět