Kabelguru - česká značka audio kabelů

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Chtěl bych představit projekt svůj a ještě jednoho kolegy. Jde o novou českou značku audio kabelů. Jde hlavně o zvuk, který je prokazatelně lepší oproti mnohým jiným i drahým značkovým záležitostem. Vzhled a zpracování je narozdíl od různých bastlů řekl bych „supr dupr“ a ceny opravdu sociálně příznivé. Takové řekněme odpovídající hospodářské krizi. Nikdy to nebude díky maržím v řádu několika piv, až na pár vyjímek, opravdu výdělečná záležitost, spíš koníček. Vlastně to vzniklo, tak, že jsme poslouchali a zkoušeli spoustu různý konstrukcí kabelů ať už z doporučení na fórech, vlastní konstrukce nebo z jiných zdrojů. Ty co se nevíc osvědčily ať už absolutně nebo v poměru k ceně, jsou právě v nabídce eshopu k prodeji. Samozřejmě, nabídka se bude rozšiřovat.

http://www.kabelguru.cz

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od bigjoe »

Proč ne, ať se vám daří. Nějaké informace o materiálu vodičů, dielektrika a konstrukci kabelů by nebyly ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od aretax »

...Nikdy to nebude díky maržím v řádu několika piv, až na pár vyjímek, opravdu výdělečná záležitost, spíš koníček.

Toľko (samo)chvály...Jeden by povedal, že ste vlastne Santa Claus (alebo po našom Mikuláš). Alebo že by to bola bezplatná reklama na tomto fóre? Som za to, aby sa tu prezentovali nové veci, ale Vaša firma vlastne nič neprezentuje. Ako písal Bigjoe, ani zmienka o materiáloch, konštrukcii, tlmiacich materiáloch, proste nič. Sieťové káble z metráže - je to vlastne iba montáž konektorov. Nie je to náhodou tak aj s ostatnými káblami? V čom spočíva vaša vlastná konštrukcia? V odrezaní kábla a montáži konektorov? Oplety mi nápadne pripomínajú jednu značku káblov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 34
Registrován: 23 pro 2010 22:05

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pink panter »

Obrázek

Konečne poctivý český predajca originálnych konektorov Oyaide, set spolu za 599CZK je zázrak :D , minule som tento set kúpil za 250€, veľmi ma oklamali, alebo sa mýlim ?? ;)
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Zdeny »

A jéje, už to jede:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vlado222 »

pink panter píše: Konečne poctivý český predajca originálnych konektorov Oyaide, set spolu za 599CZK je zázrak :D , minule som tento set kúpil za 250€, veľmi ma oklamali, alebo sa mýlim ?? ;)
A koho z tých dvoch máš na mysli s tým oklamali? :angel:
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od gabik »

Asi hodne chlastaj pivo, proto ta marze na konektorech :D
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od bigjoe »

Vážení kolegové.
Představil se nám tady nový výrobce, kterému jsme zatím nedali čas na informace a už zase začíná to naprosto pitomé napadání. Dejme mu nějaký prostor a pak teprve kritizujme. Děkuji :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od lidumil »

Přesně tak, nikdo z diskutujících je ještě neslyšel a už napadají. Až někdo napíše podložené srovnávací hodnocení, budiž, ale takhle??? :thumbdown:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fox »

pink panter píše:Obrázek

Konečne poctivý český predajca originálnych konektorov Oyaide, set spolu za 599CZK je zázrak :D , minule som tento set kúpil za 250€, veľmi ma oklamali, alebo sa mýlim ?? ;)

Ale o Oyade nebyla řeč. Ty jsi snad někde něco četl ? :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od dkc69 »

Dal bych jim čas a ten ukáže.Každopádně RG 62 není zas nějak špatný kabel - za ty peníze,sám jsem na něm kdysi hrával a je fakt,že se mi zvukově líbil než některé podstatně dražší od známých výrobců.Ostatně případný zájemce si tyto jejich káble může oproti záloze půjčit a vyzkoušet a to je fér.Tato možnost je fajn,stejně jak ji dělají i prodejci z našich hifistudií.Za sebe můžu říct,že já ji už nevyužiji jelikož jsem spokojený se svými drátky HGA a Acrolink.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od zappa »

Tak já chci vyzkoušet 3x sitový kabel a možná xlr 2m.Prosím do zprávy.Zkusíme a uvidíme.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od aretax »

lidumil píše:Přesně tak, nikdo z diskutujících je ještě neslyšel a už napadají. Až někdo napíše podložené srovnávací hodnocení, budiž, ale takhle??? :thumbdown:
Komentoval som hlavne "výrobu" sieťových káblov. Ako podklad ku kritike mi poslúžila ich vlastná webová stránka. Oni tam sami uvádzajú, že je to iba obyčajná montáž koncoviek na káble, bežne predávané v metráži. Podľa mňa sa nejedná o výrobu káblov, iba o montáž koncoviek. To naozaj nie je potrebné skúšať. Káble Supra poznám s koncovkami Furutech a nie je to nič moc. Asi ťažko by obstáli v konkurencii násobne drahších káblov, ako výrobcovia uvádzajú vo svojom reklamnom predstavení. Toľko na vysvetlenie mojej kritiky. Ak sa jedná o slovenského, alebo českého výrobcu s vlastnými konštrukciami, vždy sa ich zastanem, ako napr. Canor, Noble Audio, JJ electronic, BV, PMA atď. Ale toto predstavenie mi silne pripomína niektoré čínske firmy. Prečo si na kábel DH labs a Supra píšu svoju firmu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

aretax píše:Ak sa jedná o slovenského, alebo českého výrobcu s vlastnými konštrukciami, vždy sa ich zastanem
Ked si spomeniem na tvoje prestrelky s niektorymi konstruktermi na fore . . . asi som cosi prehliadol :lol:
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Díky za reakce. Hned na úvod uvedu, že je vícero zájemců o zápůjčku. Takže poprosím o strpení. Samozřejmě se na každého dostane, ale ne hned. Třeba se pak někdo podělí s názorem jestli je to dobré nebo průšvih. Snesu oboje :D

K síťovým konektorům padnuly připomínky i na sousedním fóru. Nejedná se o Oyaide ani to není nikde na stránkách uvedeno. Je škoda, že tam ten provokativní nápis je. Zbytečně to jistří emoce. Kdyby to bylo bez nápisu, byl bych radši. Kopie to není, spíš napodobenina, vypadají trošku odlišně, což je vidět i z foto. Dle mě jsou to konektory s velmi dobrou kvalitou a vzhledem s přihlédnutím k ceně. Nevylučuju, že do budoucna nenajdu lepší řešení.

Aretax: Stejný příspěvek jsi nahodil i na hifinázorech, odpověď dám pro jistotu i sem. Ano je to naprosto stejná reklama jako všechny ostatní příspěvky v této sekci. Kde jinde bych o podobném projektu měl dát vědět než právě na hifi fóru?
Druhá věc, že snad nepřináším nic nového. To jsem upřímně moc nepochopil. Tímto zároveň odpovídám i toběBigjoe. Několik kabelů z nabídky jsou naprosto originální věci, které rozhodně jinde koupit nejde. U těch si dovolím neuvést z čeho byly vyrobeny, abych měl alespoň nějaké svoje malé know how. Nakonec neuvádění těchto informací není až tak neobvyklé v této oblasti :smile: A ty zbylé (zpravidla ty levnější), tam odkrývám karty úplně a uvádím přesně použitou metráž. Takže zjistit si cokoliv z technických parametrů je otázkou pár okamžiků.

Síťové kabely, které jsou v tuto chvíli v nabídce jsou opravdu levnější a neobstojí s dražší konkurencí. jako je např. oblíbený Van Den Hull Mainsstream Hybrid. Spíše jsou dobré v poměru cena/výkon. Na tom ostatně stojí celá nabídka. Žádnou vrcholovou záležitost celou ze stříbra zalitého v iridiu, napájenou baterií apod. nelze čekat. Ale třeba takový signálový kabel Tomcat nebo repro Venom mě dost přesvědčily na nejen mojí vlastní sestavě, takže těmto bych na nějaké to srovnávání s dražšími kousky věřil.

Další věc je, že je to jen začátek, nabídka se bude určitě rozšiřovat.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od aretax »

Odpoveď je taká istá, ako na Hifinázoroch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od aretax »

Odpoveď je taká istá, ako na Hifinázoroch, tu je kópia:
Celkom nechápem, prečo niektorí ľudia nutne argumentujú cenovkou, resp. iba cenovkou. Prečo neznie otázka: Buď rád že nevieš z čoho je spústa káblov v hifi štúdiách, ktoré naozaj dobre hrajú...
Väčšina ľudí na fórach neustále rozoberá predraženosť káblov, ale aj ostatne techniky. Prečo je zvukový prínos až za cenovkou? Hovoríme o nejakom "hifi", či "high end", niekedy to však pripomína skôr akcie typu "výhodný nákup". To sa oplatí - cena/výkon, alebo neoplatí. Každý nech sa sám rozhodne, či je určitú sumu za určitú kvalitu ochotný investovať, alebo nie. Ak áno, tak tí, čo na to nemajú, alebo investovať nechcú. alebo sa im to neoplatí, zákonite ho "zotrú" a prehlásia o ňom, že je snob, pretože kupuje veci, ktoré sa mu páčia a ostatní mu ich závidia. Tento prístup mi prekáža aj vo Vašom príspevku, volne povedané: Kupujte naše káble, lebo sa oplatia. Hrajú lepšie, ako tie oveľa drahšie. Nehnevajte sa na mňa, ale sú to obyčajné keci. Berte to ako môj názor na vašu ponuku. Prečo nenapíšete, kde budete Vaše káble predvádzať a s akými násobne drahšími káblami ich budete porovnávať? Rád prídem a svoj názor si vytvorím sám. Možno aj ďalší by tento postup privítali.
Podobné prirovnanie je, ak prídete do nového zamestnania a najprv sa opýtate na plat a až potom na robotu. Výsledok? .....
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Aretaxi, co přesně máš za problém ?
Proč kopíruješ to co jsi napsal jinde a přenášíš to sem ?

Tvoje příspěvky jsou hrozně dlouhý a těžko se čtou.

Budu se asi opakovat, ale existují lidi, kteří si sami nedovedou namontovat koncovky na kabel, nemají chuť někde kupovat metráž, nevědí třeba ani jakou použít a taky dost těžko v tomhle státě seženou hezký ozdobný oplet, aby ty jejich kabely vypadaly hezky.

Ty jedeš v těžkym highendu, tak proč tě nabídka nějakýho éšopu tak vzrušuje ?
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

Kabely, opět sestoupí peklo na hifisty :lol:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

Aretaxi, co přesně máš za problém ?
Proč kopíruješ to co jsi napsal jinde a přenášíš to sem ?

Tvoje příspěvky jsou hrozně dlouhý a těžko se čtou.


Ale on si je ráth po sobě čte a ráth je všude vidí a ke všemu se ráth vyjadřuje.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

V Čechách a na Slovensku tvrdeniam o použitých kozmických technológiách a materiáloch na výrobok domácej firmy nikto neverí. Mys Canaveral, aj Bajkonur je ďaleko. Len "inostranské" firmy používajú magické ručičky Hung Do Mana, ktorý pri splne Mesiaca a za zvukov hudby jeho kamaráta That Tran Vana šúľa ten naj kábel na ktorý Ti Tran Hu napíše meno svetoznámej firmy.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od aretax »

boxer píše:Aretaxi, co přesně máš za problém ?
Proč kopíruješ to co jsi napsal jinde a přenášíš to sem ?

Tvoje příspěvky jsou hrozně dlouhý a těžko se čtou.


Ale on si je ráth po sobě čte a ráth je všude vidí a ke všemu se ráth vyjadřuje.
Boxer, vitaj naspäť aj na tomto fóre. Dlho sme spolu nekomunikovali. Určite Ti to veľmi chýbalo. Že by sme opäť vyrobili nejakú show? Viacerí mi písali, že im to chýbalo. Ozaj, chýba mi Tvoj nik - tá zrážka z tlachalom...Škoda, sedelo Ti to.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Mirek »

Pánové nevím o co tady komu jde. Mně se naopak líbí, že tahle nová firma nikomu netvrdí, že jejich výrobky jsou nejlepší na světě, jako někteří stávající čeští výrobci a nikomu nevnucuje, co je správně a naopak se drží při zemi. Ne každý může, nebo chce investovat do kabelů desítky tisíc. A že píšou o cenách a krizi, no a co na tohle hodně nyní lidi slyší, je to podle mého z obchodní stránky docela chytré.
monte

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od monte »

Rize český výrobek, dnes jich mám tři a jsem spokojen. Jako celek s filtrem se zvuk zlepšil, víc jsem nezkoumal. Jeden poslech a dost, přehazovat kabely, napínat uši, neéééé.


Obrázek
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od winelover »

Jé monte, tuhle koncovku jsem dal na prodlužovák - gumák pro šváru k sekačce. Na použití venku je super, má dobrý krytí. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pajuna »

Novy clen Kocmeister se predstavil soucasne jako prodejce a splnil zakladni pozadavky pro registraci. Timto ho take na HEF vitam.
Zadam vsechny ostatni, aby nezasahovali do jeho fora prispevky, ktere sem nepatri.
Budeme radi, kdyz sem nekdo dalsi prinese neco prinosneho misto tech zbytecnych subjektivnich odhadu.

Pajuna - moderator
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od martinowsky »

Mirek, Pajuna....přesně tak.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od zappa »

Ano předešlé 3 příspěvky. :thumbup: Vyzkouším,taky nemám zrovna moc peněz na kabely.Hraje mi to výborně i na Hellboy kabelech,a tak jsem zvědav zda po vyzkoušení řeknu je to lepší,pokud ano pak co chcete řešit?Cena i vzhled je super.Podpořit a ne hned bojkotovat a špekulóvat.Mirku,Pajuna,Martinowski :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

Já si o předražených kabelech myslím svý. Nikomu to necpu, ať so každej koupí co chce. Ale jak je vidět, Aretax a někteří jiní nemohou překousnout, že by byl výrobce kabelů, které by nestály majlant a přitom byly srovnatelné kvalitativně,a mohl by náhodou ukázat to, co velká většina ví, že utratili nesmyslný prachy za něco, co si vzhledem k tzv. vylepšení vsugerovali.

Proto hned vidí kdejakou chybu v prezentaci, brojí proti nim, ale přitom se hájí se svými pravdami, jak to myslí dobře a že to je jen jejich názor a podobný kydy.

Každej, kdo si přečte Aretaxovy příspěvky, tak je mu jasné, že je to něco jako Bohuš Federmann.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od sekal »

boxer :
Je to přesně tak, jak píšeš. Není co dodat. :thumbup: Snad jen to, že já bych Aretaxe připodobnil spíše k prof. Erichu Fiedlerovi z Vídně než k Federmannovi. Federmann přecejen nějaké teoret. znalosti má, neboť je elektroinženýr, kdežto Aretax neví z oboru naprosto nic..


Firmě Kabelguru.cz velmi fandím a přeji jim mnoho úspěchů v této jejich podnikatelské aktivitě.. :thumbup: (*)
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Už jsem pozval Tomáše, aby přijel s linkovými kabely a s reprokabely ke mně na poslechový test a na proměření. Není důvod, aby ty jejich kabely byly horší, než kterékoliv jiné, naopak. To, co jim někteří podsouvají, dělají právě jiné firmy, tj. běžný vnitřek (a často příšerné provedení a pájení) + parádní vnější provedení. Na hifinázorech mám banána, tak to píšu sem, patřilo by to na obě fóra.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

Díky za podporu oba banánisti.

Obávám se, že budeme brzy tři.

Protože jak již Mistr Werich řekl,.....

Klaun mu tu pravdu řek, král ho za to nakop - protože za pravdu se dycky platí kopancem, to je mezinárodně uznávaná valuta.

A aby nedošlo k mýlce ohledně klauna. V tomto konkrétním případě platí, že....

klauni nejsou, ale šašků je. ... Šaškem se může stát leckdo. Aniž by chtěl. Aniž by to tušil.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fox »

winelover píše:Jé monte, tuhle koncovku jsem dal na prodlužovák - gumák pro šváru k sekačce. Na použití venku je super, má dobrý krytí. :smile:
Podobné gumovky jsem kdysi dával na kabely taky. Oproti kopiím si na nic nehrály. Kontakty mají festovní a pokovení je odolné proti povětrnostním vlivům, takže nepodléhá korozi. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

Tuhle koncovku dodnes používá studio EGO.

Je to buď Legrand nebo ABB. Odlišují se jen délkou. A jsou skutečně festovní a drží jak pitbull.
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Kabelguru Tomcat L - par "civilnych" obrazkov: Obr. 1 Obr. 2 Obr. 3
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pajuna »

Odar
To jsou "tve" fotky?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

pajuna --> Ano moje. Preco?

---------------------------------------

Kabelguru Tomcat L rca VS PS Audio xStream Transcendent xlr

Zostava:
BVaudio PRE1 (verzia s JFET OPA1641), PA300SE, F3ROY, Casea Orion Lite USB, PS Audio xStream Transcendent, PS Audio xStream Reference, Furutech u-2T, HTPC, ASIO, Foobar2000, SoX 44,1 --> 176,4, zvysok bez SoX, moje usi . . . :D :D :D

Metodika:
Mal som zapojene 2 signalove kable XLR a RCA do analogoveho vystupu Orion Lite USB. To mi umoznovalo bez problemov rychlo prepinat miedzi dvomi vstupmi predzosilnovaca. Odpadlo tak prepajanie kablov a bolo to tym padom testovanie stylom cvak - cvak. Velka vyhoda je v tom, ze som nemenil miesto pocuvania. Gain na symetrickom vstupe som na PRE1 znizil, aby som mal na oboch vstupoch pri prepinani nastavenu rovnaku hlasitost. Som si vedomy toho, ze to testovanie nie je uplne fer, lebo do hry vstupuje aj symetrika / nesymetrika.

Pocuval som albumy:
Ottmar Liebert - Petals on the Path 88,2/24
Bobos & The Frozen Dozen - EOSPHOROS 44,1/16
Adele - 21 44,1/16
Ketie Melua - Secret Symphony 44,1/16

Na porovnanie som zobral to najlepsie, co doma mam - PS Audio xStream Transcendent. Je nutne si uvedomit, ze je to dost overkill ;) Ale na druhu stranu, preco nie?

Najprv som si pustil Tomcat L, ako sa mi bude javit na prve pocutie. Nie je to ziadny pruser. Pocuva sa to prijemne. Nie je to ukricane, basov je dostatok, detailov je dost. Bas je konturny, rychly. Pravo-lavy priestor velmi dobry. Skoda, ze nemam v sufliku "legendu" RG62, to porovnanie by ma zaujimalo. Ale co uz. Celkovy dojem - nic nenasiera, nic nevycnieva, nic nechyba, pohoda, jazz, kaficko . . . :)

Nasledne som porovnaval s PS Audio. Priblizne polovicu skladieb som pocuval tak, ze som si najprv pustil "horsie" - Tomcat L - a nasledne "lepsie" PS Audio. Druhu polovicu skladiem som skusal opacne - ci je "zhorsenie" badatelne.

V priamom porovnani som si zapisal par poznamok, ktore teraz zhrniem par vetami. Tomcat L ma velmi dobry pravo-lavy priestor. Da sa pekne rozlisit, kde ktory hudobnik stoji. PS Audio ma priestor este sirsi. Viac "az za bedne". Tomcat L je rychly aj v extremne rychlych gitarovych pasazach (Ottmar Liebert). Struny sa nezlievaju. Zvuk gitary nie je ostry, ale jej zvuk je akoby "tupy." PS Audio hra gitaru podla mna realnejsie. Ale to uz suvisi s nasledovnym - PS Audio ma vacsie rozlisenie. Viac detailov - hlavne v doznievani nastrojov. Taka ta "para" pri docinkavani. Toto Tomcat L nema, tak isto ma menej basov, co som necakal. PS Audio hra celkovo aj viac vysok, aj viac basov - akoby preniesol sirsi rozsah informacii. Tomcat L jemne zastiera zensky vokal (Katie Melua). To ale zas suvisi s doznievanim - hlavne to pocut pri praci s mikrofonom, ked spevacka oddaluje od ust mikrofon a uz nepocut jemne fuknutie do mikrofonu a podobne. Ide o nuancie v skladbach, ktore poznam naspamat.
Co mi vadi na Tomcat L najviac - vsade zbija predo zadny priestor. Ten tam proste nie je. Akonahle som prepol z PS Audio na Tomcat L, hudobnici sa zoradili na jednu pomyselnu ciaru. Ak som prepol opacne z Tomcat L na PS Audio, hudobnici sa "rozpochodovali" - budenik siel dozadu, gitarista (Ottmar) / spevacka (Katie, Adele) vystupi predo mna.

Treba si ale uvedomit - o com sa bavime? O kabli RCA za 1200 CZK VS PS Audio XLR s retail price 500 USD (v Europe to bolo o dost viac). Podla mna je Tomcat L za tu cenu, ako sa predava uplne v poriadku. Ak chce niekto slusny kabel v danej cenovej kategorii - s kludom ho odporucim. Dokonca si dovolim tvrdit, ze neurobi hanbu ani v priamom porovnani s hifi kablami okolo 3000 CZK. Cielova skupina su podla mna ludia, ktori chcu slusny kabel, maju stereo v cenovej kategorii do 1500 EUR. V tom pripade s Tomcat L nemam ziadny problem. Podla mna sa chlapci nemaju vobec za co hanbit. Ocenujem dobry pomer cena / vykon.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pajuna »

Pekne nafocene :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Dakujem - dnes si druhy, co ma pochvalil :oops:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od pajuna »

Asi mas stastny den :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět