Noble Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio » 25 pro 2019 15:21

Děkuji zákazníkům za důvěru a přízeň kterou v uplynulém roce vložily do výrobků Noble Audio.

Všem přátelům a známým přeji ať se daří v Novém roce.

PF2020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Waterfall

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 02 led 2020 22:05

Před časem jsem se zapojil do testování prototypů signálový kabelů Noble Audio a od té doby dlužím Pavlovi nějaké veřejné shrnutí mých poznatků o jeho kabelech. Měl jsem zapůjčeno asi vzorků signálových kabelů RCA a musím pro mě hodnotit výsledek velice velice kladně. Srovnával s několika kabely, ale hlavně naposlouchanými Acoustic Revive Line-RCA1.0 Triple-C a několika dalšími renomovanými a mnohem dražšími kabely. Pro mě osobně je jeden vzorek, který jsem měl zapůjčený téměř ideálně vyvážený kabely, který od top-highendu nedělí tak mnoho, a přitom cena je velmi příjemná. Na vlastní uši jsem přesvědčil, co dokáže změna geometrie vodičů při použití téhož materiálu. Detaily o použitých materiálech a geometrii zveřejňovat nebudu, neboť je to know-how výrobce. Nevím, jak finální volba dopadla, ale pro mé slechy byl nejvyváženější a nejuniverzálnější kabel vzorek „O“. Tento sample rozmázl levnější řadu Acoustic Revive Triple-C z metráže téměř ve všech ohledech. Rozlišení, prostor a celková otevřenost kabelu byla o třídu jinde. Frekvenční extrémy lépe definované.

Jasně, nebyl tam nadhled drahého Siltechu (150 tis.) nebo přirozenost referenčního Acoustic Revive s oválnými vodiči 1.8x1.4mm (60 tis.) Teflonu, ale celkově velmi povedený kabel. Ostatní vzorky hrály často velmi odlišně přesto, že byly často vyhotoveny ze stejného materiálu. Kabely jsem měl možnost slyšet na svých reproduktorových kabelech Acoustic Revive Triple C z metráže (cca 12 tis.), referenčních AR SPC-PA2.5 Triple-C (cca 100 tis.) a Nobel Audio NightSky (20 tis.). Nejpříjemnější pro mé ucho byla kombinace vzorku O a AR SPC-PA2.5 Triple-C (1.8x1.4 mm). S kabelem Noble Audio byly už pro mě příliš prézentní nejvyšší frekvence na úkor nasycenosti středového pásma. Spodky byly téměř v každé kombinaci s NightSky bez výhrad. Set RCA „O“ a repro NA bych doporučil každému vyzkoušet, než se vydá cestou často nesmyslných cen high-endové produkce. Je ovšem nutné, aby ve zbytku řetězce nebyly zásadní problémy … zvláště pak na nejvyšších frekvencích, čímž levnější komponenty často trpí a kabely NA to umí odhalit a vypíchnout.

Shrnuto a podtrženo, kabely NA za velmi příjemnou cenu nabízejí opravdu mnoho a pro mnoho sestav mohou být tím pravým ořechovým. Výrobci extrémně drahých kabelů jako Siltech, AR nebo Tellurium Q sebou prozatím nemusí zoufalstvím tlouct o podlahu, ale srovnání s drahou metráží může být často velmi překvapivé. Dodám, že s provedením kabelů jsem byl spokojen a to jak repro tak i RCA. To se například o poměrně drahé značce Clarus říci nedalo (kvalita konektorů byla otřesná, ale jinak hrály velmi dobře).
Lumin, SPEC, Harbeth, Acoustic Revive, Oyaide

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NA-Noble Audio » 03 led 2020 16:35

Jsou to už tři měsíce co si Yngwie vyzkoušel reprokabely NightSky a potrápil se s testem mých vývojových vzorků RCA kabelů, nakonec jich měl dohromady sedm.
Byl to v podstatě slepý test, vzorky vypadaly shodně, jen jeden pár měl odlišný druh konektorů.
Yngwie mi poskytl charakteristiky, které se v podstatě shodovaly s tím jak jsem vzorky vnímal já.
Akce se během několika letních měsíců účastnil větší počet testujících z řad členů fóra i lidí mimo něj, a až na výjimky se jejich hodnocení podobaly, lišila se spíše preference - nevyvstal zcela jednoznačný vítěz.
Rozhodl jsem se nakonec zařadit do produkce dva modely RCA kabelů, a tak tu jsou jako náhrada za stávající kabely StarLight typy
Stars a Stars T. Je mezi nimi i vzorek „O“ o kterém píše Yngwie.

Tato akce potvrdila, že ne pro každé ucho a každou sestavu je nejvhodnější jen jedno řešení, a proto jsem zvolil nakonec dvě.
Je jasné, že bez osobní zkoušky je těžké se rozhodnout který kabel zvolit, i když by byly od výrobce popsány jejich zvukové rozdíly, a proto jdu zájemcům o koupi naproti službou, kdy mohou jednoduchým způsobem vyzkoušet který model by lépe vyhovoval zrovna jim, a mohou zakusit na vlastní uši jejich rozdíly, detaily jsou na mých stránkách.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Novinky 2020

Příspěvek od NA-Noble Audio » 05 bře 2020 11:50

Novinky u Noble Audio:

-RCA linkové kabely Stars a Stars T které nahrazují dosavadní StarLight.

-Digitální USB kabel SilverMoon se stříbrnými solid core vodiči.

-Přidání dvou variant alternativních čelních panelů u filtrační jednotky Galaxys.

- Sunrise V3, je to třetí verze této úspěšné jednotky. Od předchozí v2 se liší designem čelního panelu, přemístěním vypínače na dno přístroje za čelní panel, masivními AL nohami a schuko zásuvkami, vnitřek je shodný.

Na stránkách byly doplněny u filtračních jednotek získané uživatelské recenze a fotky v sestavách.
Tímto bych chtěl poděkovat těm, kteří tomu po nákupu věnovali čas, a tyto informace poskytli.

lachim

Příspěvek od lachim » 05 bře 2020 17:34

NA
S chuti jsem si prohled fotky sestav se sunrise nebo galaxys. Díky za perfektní web. Tady má Luděk moc co dohánět
:clap:
Takový Pohled na šneky, maximalis. sestavu mcin a 2 ks galaxys v nadherne poslechovce = pecka, balsam
Instaloval jsi osobně? Slyšel jsi zvuk sestavy snu?

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NA-Noble Audio » 05 bře 2020 19:14

Těší mě, že ses pokochal.
U té instalace jsem nebyl, takže ani neslyšel.
Jsou tam dvě zcela zakázkové jednotky - speciální verze, protože tato netradiční sestava má díky osmi monoblokům naprosto výjimečné požadavky.

Jedna jednotka je čistě pro konce, má osm zásuvek a každá má svůj filtr proudově dimenzovaný jako je ten ve standardní variantě, jen tak tak se to tam vešlo. A druhá jednotka má šest zásuvek, všechny pro linkové přístroje a všechny mají zase své filtry.
Na základě této dvoukrabicové varianty mam do budoucna myšlenku, že bych mohl dát do nabídky takto oddělené varianty, ale počet zásuvek pro koncáky by byl snížen na 4ks, protože to je běžné potřebné maximum, i Isotek Titán má jen dvě.

Možná by tam mohly být ty ještě dražší rhodiované NCF zásuvky a pojistkový odpojovač v audio provedení na velké pojistky....

lachim

Příspěvek od lachim » 05 bře 2020 20:07

NA
Zajímavé.kolik bude takový galaxys ultimate stát? Tak 95?
isotek titan se počítá s připojením 2 list/psu. 2zasuvky má kvůli velikosti/ vzhledu zadního panelu. Bohužel originál pes se, dle mého, příliš nepovedl

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NA-Noble Audio » 05 bře 2020 21:59

Kolik bude stát taková dělená varianta je dost předčasné řešit, je to jen v podobě myšlenky, ale předpokládám, že by se to mohlo vejít s těma nejlepšíma zasuvkama do 85.000,-

lachim

Příspěvek od lachim » 21 bře 2020 08:55

NA
pavle... kuk!
vypadla na mě tahle fotka z dávné minulosti.
test Tvých Gread Lucid u člena "Zappa" proti jeho top modelu Tannoy
tipuji rok 2009 ?
Obraz0120.jpg

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NA-Noble Audio » 21 bře 2020 11:54

Prima připomenutí, byla to tenkrát pěkná akce.
Je to rok 2010 a jde o vývojovou variantu, nakonec došlo ke změně rozmístění měničů a proporčního provedení skříní.

23503231_5.jpg

lachim

Příspěvek od lachim » 21 bře 2020 13:56

U Zappa to byl ráj pro každého nadšence. Tvá fotka je skvěle popisná.
... a koukám, ze mas archiv v lepším stavu než já. Jsem netušil, ze jsi stihl fotit i ty plesate :thumbup:
Sroll+meridian+Tvé bedny=zážitek 1a*. Zappa ještě neměl kable kimber3035. To pak byl ohromný skok

Odpovědět